Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Знезараження води в криниці

AnMig

Рекомендовані повідомлення

Вітаю. Чистильники криниці після очистки сказали що можна кинути якусь таблетку в криницю щоб прохлорувати. Пройшло півроку. Воду з криниці не п'ємо, лише душ і миття посуду. Почав задумуватися над тим щоб пити цю воду. Зробив аналізи які були доступні. Виявлено якісь мікроби. Сиджу думаю - чим хлорувати і як. Щоб для душу і миття посуду. Для пиття планую придбати зворотній осмос і використовувати цю ж воду. В інтернеті щодо хлорування чіткої інформації не знайшов.
1. Яку саме хімію використати? Яка послідовність робіт при знезараженні? Чи безпечно і чи взагалі варто?
2. Який зворотній осмос краще ставити?

Криниця глибиною ~7-8м. Стовп води ~5-6м. Фільтр звичайний (10мкм, потім 5мкм) як на фото

 

ффф.jpg

ффф2.jpg

Screenshot 2024-05-09 091401.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11.05.2024 в 13:16, vodinoy сказав:

Бланидас 300 таблетки

Щось ніде не можу знайти чи придатний він для очищення питної води. Всюди бачу концентрацію для оброки: наприклад поверхонь - 0,015, для медичного інструменту - 0,06... А для питної води не бачу.
Звичайно що воду питимемо після осмосу, але все ж трохи страшно... Хтось знає ще якісь препарати?

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, ashim1990 сказал:

А гіпохлорит натрію, ні?

Держава хлорне вапно чи кальцію гіпохлорит рекомендує. І методіка розрахунку концентрації є

consumer-cv.gov.ua/blog/2019/06/09/rekomendatsiyi-shhodo-sanatsiyi-shahtnoyi-krynytsi/
 

Взагалі інфи дохера, @AnMig як ви шукали, що не знайшли?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Enot123h сказав:

Взагалі інфи дохера, @AnMig як ви шукали, що не знайшли?

Я б сказав: її ЗАдохера. Чим більше читаєш - тим більше питань виникає 🙂. В моєму випадку чистка криниці вже проведена. Відкачувати воду, робити обробку стінок криниці з гідропульта, дезінфекцію в 2 етапи і т.п. - вимагає обладнання і зусиль яких не маю. Тому хотілося почути людей які мають знання в цьому, або навіть практичний досвід: Яку таблетку кинути в криницю? Якщо до таблетки немає інструкції для питної води, то в якій концентрації (мг/м3) щоб цю воду можна було вживати без шкоди від діючої речовини? За скільки часу можна запускати насос після дезінфекції? Який аналіз крім мікробіологічного провести після дезінфекції (на хлор, ще якусь допоміжну речовину)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
15.05.2024 в 10:48, AnMig сказав:

Я б сказав: її ЗАдохера. Чим більше читаєш - тим більше питань виникає 🙂. В моєму випадку чистка криниці вже проведена. Відкачувати воду, робити обробку стінок криниці з гідропульта, дезінфекцію в 2 етапи і т.п. - вимагає обладнання і зусиль яких не маю. Тому хотілося почути людей які мають знання в цьому, або навіть практичний досвід: Яку таблетку кинути в криницю? Якщо до таблетки немає інструкції для питної води, то в якій концентрації (мг/м3) щоб цю воду можна було вживати без шкоди від діючої речовини? За скільки часу можна запускати насос після дезінфекції? Який аналіз крім мікробіологічного провести після дезінфекції (на хлор, ще якусь допоміжну речовину)?

Вам що однієї ссилки мало?

Да і ви що збираєтесь в той же день пити чи разів 4 відкачати??

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, МаТраС сказав:

Вам що однієї ссилки мало?

Якби там були відповіді на мої питання, то й тут би тему не створював. 
 

10 годин тому, МаТраС сказав:

Да і ви що збираєтесь в той же день пити чи разів 4 відкачати??

А я знаю? Питаюся у вас

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 15.05.2024 в 10:48, AnMig сказал:

В моєму випадку чистка криниці вже проведена.

Повторный анализ делали!?

Может проблема ушла?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, AnMig сказав:

Якби там були відповіді на мої питання, то й тут би тему не створював. 
 

А я знаю? Питаюся у вас

тоді може син чи дочка в класі так 6 вам допоможуть?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, МаТраС сказав:

тоді може син чи дочка в класі так 6 вам допоможуть?)

Зрозумів - петросян. Проходите мимо.

Підсумую:
1. Інформація в інтернеті - це копіпаст одного й того ж тексту на різних сайтах. Інформація згодиться для курсової роботи більше, але не для моєї проблеми.
2. Зазвичай інформація без привязки до конкретного препарату та кількості. Цитата: "дезінфекційного засобу розчиняють у невеликій кількості води, налитої у відро" - все.
3. Є і з прив'язкою до препаратів: «Бланідас 300», «Брілліантовий міг», «Жавілар Плюс» та інші. Шукаю «Брілліантовий міг» - ДЕЗІНФЕКЦІЯ ПОВЕРХОНЬ, ні слова про питну воду. Про Бланідас говорили вище. Як взнати дозування цих препаратів для ПИТНОЇ води, а не для чищення підлоги, дезінфекції басейнів, медичних інструментів і т.д.
4. Державний реєстр деззасобів містить 2384 позиції, серед яких "захист від нападу комах-кровососів" та "миття поверхонь приміщень".
5. Виконувати повний об'єм робіт, що описується не маю сил та засобів. Також чистка криниці проводилася за кілька місяців до аналізу.
6. Підійшли би такі варіанти:
а) ЗасипАти періодично якусь хімію, і та буде поступово діяти. Щоб була призначена для резервуарів/шахтних криниць і ін. які використовуються в питних цілях. З можливістю знайти інструкцію або дозування для питної води. В міському водопрободі ж є хлор, люди якось користуються. Якщо такого не буває, то в гіршому випадку варіант б).
б) Засипати хімію одноразово. Не пити цю воду декілька днів/тижнів. Використувати для душу та санузла, миття посуду. Так як викачати до самого дна декілька разів не можу - прийдеться тиждень або більше без води в хаті сидіти.

Тому питаю у простих людей, які можливо теж мають криниці. Чи роблять вони таке і чим. Якщо ні - то ні, а петросянам просьба не турбувати.

PS: Щодо питання про зворотній осмос. Чи вірно розумію, що він повністю виводить віруси і бактерії? Якщо все ж знезаражувати воду, чи він достатньо виводить хімію, щоб безпечно вживати в їжу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По тієму лінку що я дав все написано, що вам ще треба?

Розраховуйте по формулам та сипьте хлорне вапно чи кальцію гіпохлорит

Цитата

Санацію за   епідемічними    показниками    розпочинають    з дезінфекції  підводної  частини  колодязя  об’ємним способом.  Для цього визначають об’єм води в колодязі  і  розраховують  необхідну кількість хлорного вапна чи кальцію гіпохлориту за формулою

                       P = (E · C · 100)/H,

де: P – кількість хлорного вапна чи кальцію гіпохлориту (г);

E – об’єм води в колодязі (куб.м);

C – задана  концентрація  активного  хлору  у  воді колодязя
(100 – 150 г/куб.м),  достатня для  дезінфекції  стінок  зрубу  та гравійного фільтра на дні;

100 – постійний числовий коефіцієнт;

H –  вміст  активного  хлору  в  хлорному  вапні чи в кальції гіпохлориту (%).

Якщо вода  у  колодязі  холодна  (+4  град.C  –  +6  град.C), кількість хлорвмісного препарату для дезінфекції колодязя об’ємним способом збільшують вдвічі.

Розрахункову кількість дезінфекційного  засобу  розчиняють  у невеликій  кількості   води,   налитої   у  відро,  до  отримання рівномірної  суміші,  освітлюють  відстоюванням  і  виливають  цей розчин у колодязь. Воду у колодязі добре перемішують протягом 15 – 20 хв.  жердинами чи частим опусканням  та  підніманням  відра  на тросі. Потім  колодязь  закривають  кришкою  і  залишають на 1,5 – 2 години.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Enot123h сказав:

По тієму лінку що я дав все написано, що вам ще треба?

Перший етап з відкачкою води робитися не буде, а буде зразу етап остаточного знезараження БЕЗ відкачки води. Оскільки ви ще дали лінк на пошук у гуглі, то й  результати з вашого пошуку: 12...містсять одне й те ж, де НЕ вказано дозування на цьому завершальному етапі. Ось тут наприклад взагалі пише:

Цитата

Завдяки новітнім засобам, знезаразити воду в колодязі простіше, Вам більше не доведеться викачувати воду з криниці і чекати кілька днів, щоб почати її використовувати. Ви додаєте дезінфекційний засіб у воду, а вже за добу можете спокійно її пити. Ніякого викачування при застосуванні цих реагентів проводити не потрібно, дотримуючись вимог інструкції обраного засобу.

Де ці новітні засоби? Як називаються, хтось використовував? А з вашого лінка можу лише здогадуватися. Що завершальний етап робиться тим же реагентом що й перший в розрахунку  100 – 150 мг активного хлору на 1 л води.

Все що хотів - це почути щось типу: "теж мав проблему. Купив препарат А - можеш знайти в інтернеті інструкцію. Засипав одноразово в розрахунку Хмг діючої речовини на 1л. На другий день здав аналіз на такий і такий хлор і мікроби. П'ємо воду  2 роки, живі здорові. Профілактичне зназараження не проводимо, чи проводимо і т.д."
Невже важко? В гуглі мене ще не забанили, користуватися вмію, зайшов на форум щоб почути думку людей, можливо є якісь новинки на ринку, а не інструкції кабінету міністрів, які не мінялися з часів срср.

Словом, дякую за увагу. Про осмос уже не питаю ще раз, а то на вивчення докторської десертації відправлять 🙂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Enot123h сказав:

По тієму лінку що я дав все написано, що вам ще треба?

Розраховуйте по формулам та сипьте хлорне вапно чи кальцію гіпохлорит

 

Для очей , і рук ще потрібен мозок. По суті,  все, що треба. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@МаТраС бракує уваги? З вами тут ніхто не спілкується. Знайдіть собі інший тазік з водою і там пукайте.

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...