Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Поміряємося продуктивністю фотоелектричних модулів ?

yur43

Рекомендовані повідомлення

Пропоную тут викладати статистику продуктивності ФЕМ.

Моє поле має 10 ФЕМ JA Solar JAM72S30-540w. Кут встановлення 30 град до горизонту, азимут 184 град.

Генерація в травні (температура 24 град) максимальна 4950Вт, по 495Вт на ФЕМ.

Добова генерація 40кВт.год, на ФЕМ по 4кВт.год на добу. Регіон Умань.

Будуть цікаві результати інших учасників.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А у меня 300 квадратов ФЕМ креатив от Золотого Мандарина. Лежит хорошо. Электричество не вырабатывает зато грязи нету. Полностью доволен

😁

Змінено користувачем eam
  • Хаха 7
  • Сумно 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, eam сказав:

А у меня 300 квадратов ФЕМ креатив от Золотого Мандарина. Лежит хорошо. Электричество не вырабатывает зато грязи нету. Полностью доволен

😁

у Вас все добре.

Може хто не знає, ФЕМ - фотоелектричний модуль, в народі "сонячна панель", глибоко в селі "сонячна батарея".

.. як так швидко "світофор" відреагував?

Змінено користувачем yur43
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, yur43 сказал:

Моє поле має 10 ФЕМ JA Solar JAM72S30-540w. Кут встановлення 30 град до горизонту, азимут 184 град.

Генерація в травні (температура 24 град) максимальна 4950Вт, по 495Вт на ФЕМ.

Це максимальна взагалі? Щось мало - навіть менше 100%.

Я свої в цьому році якось не дивився, але в тому точно бачив 115% номіналу. (AmeriSolar 340W)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, n0mad сказав:

Це максимальна взагалі? Щось мало - навіть менше 100%.

Я свої в цьому році якось не дивився, але в тому точно бачив 115% номіналу. (AmeriSolar 340W)

втрати ФЕМ зростають при підвищенні температури. Через це реальна довготривала потужність завжди менша за короткочасну. Мої весною теж показували більше номіналу.

Різні виробники демонструють різну ефективність.

Самий об'єктивний показник продуктивності - добова продуктивність, беремо сонячні дні.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, yur43 сказал:

у Вас все добре.

Може хто не знає, ФЕМ - фотоелектричний модуль, в народі "сонячна панель", глибо в селі "сонячна батарея".

.. як так швидко "світофор" відреагував?

Это я к тому что у большинства людей фэм - это фигурный элемент мощения. Даже в гугле если вобьете фэм то получите только тротуарку и нормальный фэм и про солнечные модули там не будет ничего по такому сокращению :)

Поэтому задавайте правильные и понятные вопросы если хотите получить нужные ответы 😉

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, eam сказав:

Это я к тому что у большинства людей фэм - это фигурный элемент мощения. Даже в гугле если вобьете фэм то получите только тротуарку и нормальный фэм и про солнечные модули там не будет ничего по такому сокращению :)

Поэтому задавайте правильные и понятные вопросы если хотите получить нужные ответы 😉

https://www.google.com/search?q=фотоелектричні+модулі&oq=фотоелектричні+&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgCEAAYgAQyBggAEEUYOTIHCAEQABiABDIHCAIQABiABDIHCAMQABiABDIHCAQQABiABDIHCAUQABiABDIHCAYQABiABDIGCAcQABgeMgYICBAAGB4yBggJEAAYHjIGCAoQABgeMggICxAAGA8YHtIBCTEyMjYzajBqOKgCFLACAQ&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#ip=1

спробуйте шукати українською

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, eam сказал:

Это я к тому что у большинства людей фэм - это фигурный элемент мощения

тому так і живем, кожен вважає що більшість людей вважає як він.....

Ви не думали що допис в гілці про альтернативні джерела енергії, про плитку, був би геть не доцільним??? 

 

 

11 часов назад, eam сказал:

Поэтому задавайте правильные и понятные вопросы если хотите получить нужные ответы 😉

потому варто не тупити, а вмикати розуміння що всесвіт це не ти, а те що навколо тебе)))

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, Dalet сказав:

тому так

Привіт! Давайте дані, щоб порівняти, про добову продуктивність. У Вас їх є.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, yur43 сказав:

Давайте дані, щоб порівняти, про добову продуктивність.

А навіщо вам таке порівняння? Щоби що?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, yur43 сказал:

Я на украинском и на русском и искал. А вы ищете не "фэм" а "фотоэлектрические модули". Это подлог.  Вы поищите именно "фем" в гугле - именно так как вы и написали в теме и поймёте что для большинства означает такое сокращение.

Змінено користувачем eam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 минуты назад, Dalet сказал:

тому так і живем, кожен вважає що більшість людей вважає як він.....

Ви не думали що допис в гілці про альтернативні джерела енергії, про плитку, був би геть не доцільним??? 

 

 

потому варто не тупити, а вмикати розуміння що всесвіт це не ти, а те що навколо тебе)))

Какой вы серьезный. Прямо жуть. А про большинство я уверен т.к. привел в качестве доказательства не мои мысли а поиск гугл. Или вы будете спорить с тем что если в гугле поискать "фэм" и он выдаст только про плитку то это не большинство?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, allanek сказав:

А навіщо вам таке порівняння? Щоби що?

коли я і Ви порівняємо свої дані, буде видно чи правильно налаштована система і чи отримуємо ми від своїх панелей те що вони можуть дати.

Я порівняв свої минулорічні дані і бачу прогрес. Тоді в серпні максимум був 37кВт.год, зараз - 40. Вплинула інша конфігурація підключення.

youtu.be/0Nj-dQ5jEbY?si=UDLPcNoDMZz8yKrZ

до речі дуже цінна інформація, хоч ролик нуднуватий

Змінено користувачем yur43
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, yur43 сказав:

коли я і Ви порівняємо свої дані, буде видно чи правильно налаштована система і чи отримуємо ми від своїх панелей те що вони можуть дати.

Як порівняти різні умови розташування? Припустимо, що в вас панелі розташовані таким чином, що на них нічого не впливає, ніяке дерево, ніяка тінь від гілки чи щось таке? В мене панелі RISEN, в вас інші. Вже не кажу про орієнтацію по сторонам світу.  Або я  не розумію про яке порівняння мова?

14 хвилин тому, yur43 сказав:

Вплинула інша конфігурація підключення.

Що вам слугувало поштовхом змінити конфігурацію?

16 хвилин тому, yur43 сказав:

Тоді в серпні максимум був 37кВт.год, зараз - 40.

А те, що серпні мали відміну по погоді, ніяк не впливає на різницю в 3кВт? Чому ви впевнені, що річ у зміні конфігурації?

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, allanek сказав:

Як порівняти різні умови розташування? Припустимо, що в вас панелі розташовані таким чином, що на них нічого не впливає, ніяке дерево, ніяка тінь від гілки чи щось таке? В мене панелі RISEN, в вас інші. Вже не кажу про орієнтацію по сторонам світу.  Або я  не розумію про яке порівняння мова?

Що вам слугувало поштовхом змінити конфігурацію?

А те, що серпні мали відміну по погоді, ніяк не впливає на різницю в 3кВт? Чому ви впевнені, що річ у зміні конфігурації?

1. Співвідношення продуктивності до потужності поля рахується легко, вийде коефіцієнт, який вже можна порівняти. Умови розташування поля можуть слугувати причиною і поясненням ненормальної продуктивності.

2. Причина моя - надмірний нагрів і шум інвертора на номінальній потужності. Зміною конфігурації підключення поля я отримав прийнятний рівень шуму і нагріву. Як бонус - можливо краща продуктивність, треба якраз її порівняти.

3. Тривалість сонячного дня є одним з найголовніших факторів продуктивності, але і в квітні я мав дні під 40кВт.год, або правильніше співвідношення продуктивності до потужності масиву К=40кВт.год/5,4кВт=7,41. А минула конфігурація мала пік в серпні з К=6,83

Змінено користувачем yur43
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, eam сказал:

Какой вы серьезный. Прямо жуть. А про большинство я уверен т.к. привел в качестве доказательства не мои мысли а поиск гугл. Или вы будете спорить с тем что если в гугле поискать "фэм" и он выдаст только про плитку то это не большинство?

ФЕМ і ФЭМ - вам не вважається різниця?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, allanek сказал:

Як порівняти різні умови розташування?

... я з 15 року намагаюся пояснювати що не можливо порівнювати СЕС просто по потужності, бо є різні фактори впливу. Але то все марна справа. Я з ходу можу десяток факторів намалювати, а їх ще більше, але ніт, ми все звикли міряти по собі......

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, yur43 сказал:

2. Причина моя - надмірний нагрів і шум інвертора на номінальній потужності. Зміною конфігурації підключення поля я отримав прийнятний рівень шуму і нагріву. Як бонус - можливо краща продуктивність, треба якраз її порівняти.

якби цей час ви витратили на заробляння грошей, то толку було б більше

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

всі мають приблизно такий вигляд статистики

вибираємо максимальне значення і ділимо на теоретичну потужність поля, тобто сумарну потужність своїх ФЕМ

Знімок екрана 2024-05-19 103900.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, vbb сказав:

не всі, а тільки ті, хто має Зелений Тариф

ті хто не має ЗТ, зможуть оцінити - наскільки неефективно вони використовують свої системи, порахувати втрачену вигоду.

За моїм поточним коефіцієнтом зрозуміло, що масив ФЕМ умовною потужністю 1кВт дає в травні 7,41 кВт.год продуктивності, при моїх умовах розташування. Для регіону Одеси коефіцієнт має бути вищим.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

але ці речі потрібно розрахувати перед встановленням, щоб зрозуміти, для чого ви робите.
наявне підключення до електромережі плюс необхідне споживання - тоді ви бачите свої межі...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, Dalet сказав:

Я з ходу можу десяток факторів намалювати, а їх ще більше,

Про це і мова, що не бачу сенсу в тому порівнянні, що пропонує yur43. Навіть на його аргументи в мене виникає купа питань та заперечень. Але він бачить сенс в такому порівнянні, то має право "розважатись".

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, yur43 сказав:

ті хто не має ЗТ, зможуть оцінити - наскільки неефективно вони використовують свої системи, порахувати втрачену вигоду

Але ми маємо змогу насолоджуватися наявністю напруги в домашній мережі при наявності відключень зовнішньої мережі. Вірніше, ці відключення зовсім непомітні для нас! Та й при потужності домашньої СЕС в 5кВт і середньомісячному споживанні будинку в 450-550кВт Зелений тариф так собі...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, sanyas15 сказав:

1. Але ми маємо змогу насолоджуватися наявністю напруги в домашній мережі при наявності відключень зовнішньої мережі. Вірніше, ці відключення зовсім непомітні для нас!

2. Та й при потужності домашньої СЕС в 5кВт і середньомісячному споживанні будинку в 450-550кВт Зелений тариф так собі...

1. Так.

2. Ні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Поміряємося продуктивністю фотоелектричних модулів ?

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...