Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Поміряємося продуктивністю фотоелектричних модулів ?

yur43

Рекомендовані повідомлення

13 хвилин тому, yur43 сказав:
19 хвилин тому, sanyas15 сказав:

1. Але ми маємо змогу насолоджуватися наявністю напруги в домашній мережі при наявності відключень зовнішньої мережі. Вірніше, ці відключення зовсім непомітні для нас!

2. Та й при потужності домашньої СЕС в 5кВт і середньомісячному споживанні будинку в 450-550кВт Зелений тариф так собі...

1. Так.

2. Ні.

2. -- дуже залежить від споживання

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, sanyas15 сказав:

при потужності домашньої СЕС в 5кВт і середньомісячному споживанні будинку в 450-550кВт Зелений тариф так собі...

один підприємець (Полтава) мені розказав що СЕС йому дозволяють тільки на 50% потужності вводу, облік по системі нет-білінг (взаємозалік грошима), якщо схоче продати надлишки - енергобіржа (ціна кВт близько 4грн). Думаю таке ж чекає і на побутові СЕС. Розполовинять потужності генерації, вирішиться проблема з перенапругами мережі, адже навіть моя СЕС 5кВт робить напругу на фазі до 270в (зараз шось там наладили, вже норм 250в). Д-умайте.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Dalet сказал:

ФЕМ і ФЭМ - вам не вважається різниця?

На украинском нету разницы 😛

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, eam сказав:

ФЕМ і ФЭМ - вам не вважається різниця?

 

4 години тому, eam сказав:

На украинском нету разницы

Звідки в українскому алфавіті буква "Э" ?? ілі какая разніца?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, yur43 сказал:

Ніхто так і не поділився даними.

Зате встигли пошуткувати і побурчати.

Да потому что Алла вам уже написала что нету в этом смысла. Вот вы похвастались/пожаловались (прямо как в анекдоте про доктора). Теперь ждите что кому тоже захочется...

Змінено користувачем eam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sanyas15 сказал:

 

Звідки в українскому алфавіті буква "Э" ?? ілі какая разніца?

Это вам к далету....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, yur43 сказав:

ті хто не має ЗТ, зможуть оцінити - наскільки неефективно вони використовують свої системи, порахувати втрачену вигоду.

За моїм поточним коефіцієнтом зрозуміло, що масив ФЕМ умовною потужністю 1кВт дає в травні 7,41 кВт.год продуктивності, при моїх умовах розташування. Для регіону Одеси коефіцієнт має бути вищим.

Ну в мене менше за сьогодні навіть в Одесі. Але це просто характеристика моєї станції. Ну не зносити ж мені будинок та будувати заново щоб трохи його розвернути по сторонам світу та зробити інший кут даху заради додаткових пари кіловат? А ще в мене від панелей до інвертора 26 метрів кабеля, не знаю багато це чи мало, але там теж щось губиться. 

10 годин тому, yur43 сказав:

один підприємець (Полтава) мені розказав що СЕС йому дозволяють тільки на 50% потужності вводу, облік по системі нет-білінг (взаємозалік грошима), якщо схоче продати надлишки - енергобіржа (ціна кВт близько 4грн). Думаю таке ж чекає і на побутові СЕС. Розполовинять потужності генерації, вирішиться проблема з перенапругами мережі, адже навіть моя СЕС 5кВт робить напругу на фазі до 270в (зараз шось там наладили, вже норм 250в). Д-умайте.

Чому атомні станції генерять гігавати, але проблем з перенапругою не мають? А 5000 Вт, що на 6 порядків менше проблему мають? Може просто до атомної станції підвели нормальну мережу, а до вас ні? І зовсім не у сонячній станції проблема. Я так думаю що без сонячної станції на районі напруга буде вольт 200 коли взимку усі увімкнуть електрообігрівачі та будуть споживати відповідно до замовленої потужності.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, k-master сказав:

підвели нормальну мережу, а до вас ні?

Мабуть так і є. Було думав, що при генерації мережева напруга суттєво виросте. А ото недавно дивився як Квант з СЕС працює і був здивований, що при 3+ кВт генерації напруга піднялась лише на 1 чи 2 вольти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, k-master сказав:

Може просто до атомної станції підвели нормальну мережу, а до вас ні? 

я в кінці лінії, фази не збалансовані. Напруга вночі 245в. Два рази приїзжали, коли напруга була нормальна, кажуть можемо на другу фазу перекинути. Я кажу навпаки - треба людей на цю фазу перекинути, з'явиться навантаження і перекіс виправиться, довго думали. Вирішили шо нічого не робити простіше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, yur43 сказав:

Вирішили шо нічого не робити простіше.

 В нас трансформатор приватний на 4 ділянки і  теж, іноді, бувають стрибки. Так було завжди і до появи СЕС. Переважно вночі. Раніше могли і не знати, зараз інвертор все фіксує та шле мені "папірці" з доповідями.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Поміряємося продуктивністю фотоелектричних модулів ?
В 19.05.2024 в 20:47, yur43 сказал:

Ніхто так і не поділився даними.

Не зрозуміло навіщо це вам, але хай буде.

Поле 16 панелей по 280 Вт, теоретично 4,4 кВт, практично 3,7 кВт в сонячний день, тобто біля 82% від номіналу, панелям 8 років.
Нахил 30' азимут 180, територіально майже Київ.


15.05.2024 був якиїсь аномальний день, генерація сягала 4,2-4,6 кВт майже весь день, у Вас як в цю дату було?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, megakot сказав:

15.05.2024 був якиїсь аномальний день, генерація сягала 4,2-4,6 кВт майже весь день, у Вас як в цю дату було?

в мене 15,05 дало 31,3 кВт.годин, що дає коефіцієнт використання 31,3/5,4 = 5,8 бо було хмарно

image.thumb.png.88cc0437d4d0c4726db734884c636858.png

щоб порахувати ваш коефіцієнт використання, треба мати не миттєву віддачу а підсумок за добу.

Краще взяти сонячний день, бо хмари вони скрізь різні.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, megakot сказав:

Поле 16 панелей по 280 Вт, теоретично 4,4 кВт, практично 3,7 кВт в сонячний день, тобто біля 82% від номіналу, панелям 8 років.

Втрати в ФЕМ помітні якраз в сонячні дні, коли воно розігрівається і практично починає давати добре менше номіналу.

Але коли хмарки охолоджують панель, то вона факає в номінал і навіть більше.

image.png.86f3ed0722767e39f266f990fa720c2a.png

отут видно як після охолодження ФЕМ видає зразу багато.

Якийсь блогер показував що помиті панелі почали давати більше на 30%, а я вважаю що вони просто охололи від миття.

через це ефективність поля краще визначати по найкращих днях

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19.05.2024 в 10:41, Dalet сказав:

якби цей час ви витратили на заробляння грошей, то толку було б більше

я теж вважаю що люди навколо повинні заробляти більше, а гроші приносити вам або мені :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

раз вы тут меряетесь... а подскажите плиз, правильно ли я для себя вывел ориентир - чтобы получить плюс-минус 1 кВт/ч зимой, нужно иметь модулей на 10 кВт? 

Хочу получить достаточную мощность для подзарядки батареи... Пусть это будет 5 кВт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, sly сказал:

раз вы тут меряетесь... а подскажите плиз, правильно ли я для себя вывел ориентир - чтобы получить плюс-минус 1 кВт/ч зимой, нужно иметь модулей на 10 кВт? 

Хочу получить достаточную мощность для подзарядки батареи... Пусть это будет 5 кВт

Много конечно от угла зависит у меня 35 градусов, в моем случае сколько не поставь но под снегом будет 0

Если на земле и чистить что то будет но тоже не фантан и день короткий и пасмурно

Screenshot_2024-05-29-23-53-08-230_com.eybond.smartclient_ess.thumb.jpg.b8bb756253c62b18eb41154e01624943.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, mib сказал:

под снегом будет 0

вот никогда бы не подумал )))

сколько там того снега... Несколько дней зимой можно и на генераторе пересидеть.

По скрину - какая общая  мощность модулей?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, sly сказал:

вот никогда бы не подумал )))

сколько там того снега... Несколько дней зимой можно и на генераторе пересидеть.

По скрину - какая общая  мощность модулей?

2,4 кВт, пока не было панелей я не думал что у нас столько пасмурных дней и столько снега :-)

Утрированно но с ноября по март можно про панели забыть в остальное время можно быть автономным имея поле панелей 5-6 квт

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, sly сказав:

чтобы получить плюс-минус 1 кВт/ч зимой, нужно иметь модулей на 10 кВт? 

Вже викладала, що я мала з листопаду по лютий, СЕС 10кВт, в когось буде трохи більше, бо в мене ліс , старий, сосни високі.

02.05.2024 в 06:39, allanek сказав:

Суто про цифри на Київщині. СЕС, листопад- 156кВт, грудень - 112кВт, січень -121кВт, лютий- 293кВт, березень- 911кВт, квітень- 1321кВт.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

Вже викладала, що я мала з листопаду по лютий, СЕС 10кВт, в когось буде трохи більше, бо в мене ліс , старий, сосни високі.

Ура! Є перші дані.

В таблиці коефіцієнти продуктивності = продуктивність/потужність ФЕМ. За місяці і денний найкращий.

image.thumb.png.9c06e9c1b39ece6d7645079cf0e12cab.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кілька днів тому в нас вимкнули світло і чомусь це збіглось( таке вперше) з тим, що інвертор не вмикав поле і не було генерації. Перші показники з'явились не раніше 10-ї ранку, а інформація по генерації  взагалі, з'явилась десь о 12 годині. Сказати, що я була в розпачі, це нічого не сказати. Тому що я маю досвід та можу порівняти, яка генерація є в цей час при цих умовах та на що її вистачає. Версії були різні, але все налагодилось і що це було- чекаю відповіді від мого виконувача по встановленню СЕС, чи все в порядку, чи потрібен огляд.Тож чекаю, коли він подивиться протоколи та скаже, що це було. 

Тоді ми з чоловіком розмовляли з приводу того, що якби поле панелей було розташовано в одній площині, а не так, як в нас, що сонце поступово з'являється на панелях, а не на всіх одночасно, то і генерацію б мали більшу. Генерацію б може і мали, але замість затишної ділянки мали б спотворений загальний вигляд, а я до цього не готова. Дійшло до того, що я пожалкувала, що не поставили акумулятора одразу, бо не було в ньому потреби досі. Навіть швиденько запитала інфу в того, хто має ті акуми та на що їх вистачає.

Я це до чого. Я зробила вибір, коли ставили СЕС. Або збільшена генерація та спотворений вигляд, або менша генерація і панелі, що не дратують та гарно вписуються в загальний вигляд ділянки. Вибрала друге. Тож є багато факторів, які впливають на циферки. 

Я не розумію, що це вам дає? Яка вам користь з порівняння цифр? Я вас вже питала про це і казала про сукупність факторів.

Якщо хтось з Одеси дасть тут свої показники ви теж їх будете порівнювати? Чому питаю. Колись обмінювались показниками генерації взимку на Київщині та в Одесі. Якщо в мене це було трохи більше 100 кВт за місяць, то в Одесі цифра дорівнювала 400кВт. Як можна порівняти різні області з різними умовами і звести їх показники в одну таблицю?

Гіпотетично, навіть, якби в мого сусіда були панелі, показники генерації були б різними, тому що умови впливають на те, що в мене і те, що в нього. До речі, у сусіда стоять  якісь дві панелі на даху - гріють воду для ванни. То сльози, як вони працюють.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, sly сказав:

раз вы тут меряетесь... а подскажите плиз, правильно ли я для себя вывел ориентир - чтобы получить плюс-минус 1 кВт/ч зимой, нужно иметь модулей на 10 кВт? 

Хочу получить достаточную мощность для подзарядки батареи... Пусть это будет 5 кВт

Питайте у сусідів що з погодою. Бувають таки дні, що 10 + 4 дає не більше 20-50 Вт з поля цілий день. І таке може бути кілька днів поспіль. Ну ось наприклад 4 дні 1-3 кВт год, це просто щоб інвертор на свої витрати в 0 вийшов. Таких тижнів 1-3 за зиму. В принципі при наявності акумуляторів та електроенергії від мережі хоч на 3-4 години можна зарядитись та економно пережити це.

image.thumb.png.7f454ae368434550750ea6c87d2347cb.png

Змінено користувачем k-master
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...