Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Відпадає штукатурка від огорожі , як виправити ?

rulllesss

Рекомендовані повідомлення

Вітаю,

В кінці будівництва, коли грошей практично не залишилося , вирішив зробити дешево сердито паркан.

Фундамент,   Рубероід  зверху,  Шлакоблок , піщано цементна штукатурка , в далі баранник (силоксанова штукатурка яка має "дихати" і пропускати вологу) яким затягнули будинок. 

Через 2 роки , в деяких місцях баранник почав відставати і видно білі висоли. Волога ?

Два рази затягував баранником наново - не допомогло. Крайній раз помилився з кольором і думаю вже треба вирішувати проблему по суті. Однак не знаю звідки почати.

1. Зверху фундаменту справді якісна гідроізоляція. Звідки волога ?

2. З'являється завжди в тих самих місцях. Тому це не може бути сніг зимою.

3. Якщо здерти все і наприклад закласти декоративним каменем , чи буде стояти ?

Зносити паркан не хочеться :)

З чого почати ? 

Були в когось такі проблеми ?

 

 

PXL_20260517_153208045.jpg

PXL_20260516_092400456.MP.jpg

PXL_20260517_155047915.jpg

Змінено користувачем rulllesss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, rulllesss сказал:

в далі баранник яким затягнули будинок. 

по-перше, треба використвивати  не "барвник", а фасадну фарбау ..

 

 

37 минут назад, rulllesss сказал:

2. З'являється завжди в тих самих місцях. Тому це не може бути сніг зимою.

мабуть в цих місцах присутне якесь жирове забруднення, спробуйте зачистити їх наждачной шкуркою і обезжирити якимось розчинніком для фАРБИ...

44 минуты назад, rulllesss сказал:

3. Якщо здерти все і наприклад закласти декоративним каменем , чи буде стояти ?

зВИЧАЙНО, БУДЕ, ЗА УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ "ПРАВИЛЬНОГО" КЛЕЮ...

1 час назад, rulllesss сказал:

З чого почати ?

з п. 2...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

lastandr, дякую за коментарі.

Цитата

по-перше, треба використвивати  не "барвник", а фасадну фарбау ..

чим фасадна фарба краща за "Декоративна штукатурка Dufa Silikon-Fassadenputz K15 баранець" для цього випадку ?   

 

Цитата

мабуть в цих місцах присутне якесь жирове забруднення, спробуйте зачистити їх наждачной шкуркою і обезжирити якимось розчинніком для фАРБИ...

навряд, так як я коли переробляв, то грунтував.  Ну і зрову ж таки - виступає сіль

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, rulllesss сказал:

чим фасадна фарба краща за "Декоративна штукатурка Dufa Silikon-Fassadenputz K15 баранець" для цього випадку ?   

 

Це не барвник, а готовая к применению структурная штукатурка на основе силиконовой смолы. 

8 часов назад, rulllesss сказал:

я коли переробляв, то грунтував.  Ну і зрову ж таки - виступає сіль

Почитайте уважно про підготовку поверхні та технологію нанесення...
 

www.dufa.com.ua/ru/production/strukturni-shtuksturky/silikon-fassadenputz-k15

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
В 17.05.2026 в 18:33, rulllesss сказал:

З чого почати ? 

У Вас тіло забору (стіна) підсмоктує вологу опадів по зовнішній лінії стику "руберойд - стіна".

На бетонний фундамент Ви поклали руберойд, у якості гідроізоляції від підсмоктування через капілярний підсос з самого тіла бетону.

Ймовірно, що саме цей шлях підсосу - і перервано (якщо на бетоні не було гострих виступів і руберойд не продірявився).

Але, бічні краї руберойду виступають з під габаритів стіни,

і, коли на руберойд поклали вагу стіни, його добряче притиснуло.

А от вільні краї трохи підняло догори.

З часом, у щілини під руберойд нанесло піску і бруду, утворилися невеликі "басейни", з яких нема стоку.

Там, у тих місцях, під час опадів, накопичується волога, яка в подальшому всмоктується у тіло стіни.

Ці осередки вологи усередині стіни і є причиною тих плям, де відпадає штукатурка.

Якщо Ви уважно обстежите виступаючі полоски руберойду, то зможете впевнитися,

що саме у місцях, під плямами,  руберойд трохи задертий угору, тобто там - басейн.

 

По малюнку нижче можете зрозуміти суть процесу :

.

. 

 

 

 

1.png

Змінено користувачем АлександрБ.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На одній з фото видно отвори з-під демонтованих саморізів,

які, вірогідно, кріпили металеві відливи.

Але, знову ж таки, судячи з фото, ці відливи зовсім не виконували свою функцію.

Мабуть тому, їх і демонтували.

Бо відливи були змонтовані принципово невірно, просто "щоб було".

Вони були просто притиснуті саморізами до стіни, з якимось інтервалом.

Так от, біля саморізів метал був притиснутий добре, а на ділянках між саморізами - відступав від стіни.

Тому туди, під відливи, по стіні стікали опади.

 

Тобто, було неправильно.

Отак :

.

.

 

3.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що робити ...

 

1. Обережно повишкрібати пісок і бруд з-під руберойду. Але це само по собі мало що дасть.

2. Замовити /виготовити відливи (на обидві сторони забору) за відповідними розмірами.

    Обов'язково повинна бути верхня відбортовка, для вклеювання у паз стіни (див. малюнок нижче). 

3. Коли вони вже будуть у наявності, фактично;

    - болгаркою з алмазним диском прорізати в стіні горизонтальний паз.

    Глибина - 10 мм.

4. Запустити у паз силікон,

   встромити у паз з сіліконом відбортовку відливу,

   відлив закріпити саморізами до стіни,

   на стику стіни та металу, зверху паза, сформувати безперервний акуратний гладенький валік з сілікону.

   Цей валік має гарантовано унеможливити затікання води між металом та стіною.

 

Має бути отак :

.

.

 

 

 

2.png

Змінено користувачем АлександрБ.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сторону забору, де фундамент облицьований "чоколядкою" - також облаштувати відливами відповідної конфгурації.

Відступ крапельника (нижнього краю відливу) від забору - робити якомога більше.

 

Також бажано перевірити правильність монтажу  та якість функціонування (зливу води під час сильного дощу)

верхнього покриття (дашку) на стіні забору.

Але на фото не видно якихось візуальних наслідків, що свідчили би про недоліки тих, верхніх елементів. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Плями, що на фото нижче,

ймовірно, мають іншу природу.

Вірогідно, що оці відливи, змонтовані у нішах паркану,

- поперше, мають замалий відступ крапельників, і вітер зриваючи краплі, переносить іх відразу на близькорозташовану стіну,

- подруге, конструктивно, цей тип відливу не дуже вдало застосовувати у зовнішньому середовищі.

  У цього типу відливів край крапельника пологий, великого радіусу, на ньому можуть затримуватися багато крапель.

Звичайні відливи, з простого листового матеріалу, з гострим закінченням краю, кращі.

Там практично не збираються краплі. 

 

Бажано поспостерігати під час дощу, і, можливо, замінити відливи.

.

4 корр.jpg

5 корр.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...