Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Кровельный пирог под шифер

BeeKeeper

Рекомендовані повідомлення

на фото видно что балки перекрытия выглядывают на улицу.. В этом нет ничего страшного?

 

Думаю нет, 30см дерева в нашей местности не промерзает. Изначально планировал сделать декоративные выпуски типа "шале", но они получились маленькие и некрасивые (длинна балок 4м, как раз на ширину домика), поэтому посрезал их совсем. В последствии планирую к ним прикрутить брус, который будет держать стропила террасы.

4. У зв'язку з тим, що "гвоздь в дереве имеет некоторую подвижность", кріпити краще шурупом, а саме гумова прокладка має "зіграти" при "русі" шиферу.

В разных источниках разные мнения. Я пошел по дедовскому пути, потому что он проверен временем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

прочел вчера отчет о вашей стройке! Отлично. Вдохновился :)

очень поставилось решение с кухонным столом!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В разных источниках разные мнения.

 

Джерела якими потрібно користуватися, це для України - ДБН (розроблений на базі СНиП СРСР з урахуванням кліматичних зон України), для СРСР (зараз діє в Росії) - СНиП. Іншого "колеса" вигадувати не потрібно, думки і статті, які час від часу виринають в Інтернеті або в друкованих виданнях без посилання на вищезазначені документи є "філософськими роздумами на вільні теми".

 

Я пошел по дедовскому пути, потому что он проверен временем.

 

Більшість вважає, що йде по "дедовскому пути", а насправді породжують все більше міфів, і як результат все частіше і частіше лунають думки про неспроможність шиферу конкурувати з іншими "європейськими" покрівельними матеріалами, а культури і технології облаштування шиферної покрівлі майже не дотримуються.

За теорією, щоб вирвати цвях з дерева (я не кажу про шуруп) потрібно прикласти більшу силу ніж, щоб поламати шифер, або рівну силу, в іншому випадку втрачається сенс такого кріплення. Уявімо собі, що є певна межа міцності шиферу, якщо вітрове навантаження перевищує цю силу, то шифер трісне, але, якщо міцність кріплення не перевищує цю силу, тобто шифер при температурних і вологісних флуктуаціях витягує цвях, а сам не тріскає, відповідно сила вітрового навантаження зменшується, тому що слабким місцем виявляється кріплення. Практичним прикладом такої ситуації може бути використання в якості обришітки не брусу 50*50 (що передбачено), а наприклад дошки 25 або 30 (чисто дідовський варіант тому що так легше і дешевше). При використанні такої обришітки, зменшується сила кріплення, і вона може бути меншою ніж межа міцності шиферу, при неправильному виконанні кріплення (цвях забитий більше ніж допускається) шифер витягає цвях і складається враження, що цвях виконує роль амортизації, тому що шифер сильно не гуляє (в межах 5-7мм), але для чого тоді передбачається амортизаційна прокладка (Ви ж самі казали, що кількість вологи через кріплення проходить незначне і до того ж гума з роками втрачає свої гідроізоляційні властивості)? Відповідь на поверхні - амортизаційна прокладка для амортизації незначних флуктуацій, а кріплення для кріплення, і якщо у Вас цвяхи жорстко не тримаються обришітки, то це сигнал, що при певних силах вітру шифер може відірватися разом з кріпленням від обришітки і полетить у вільний політ. З іншого боку використання шурупа, який має більшу відривну силу, певним чином може зкомпенсувати таку економію на товщині обришітки. Таким чином кріплення шурупом завжди виявляється більш надійним і точним (якщо шуруп перекрутити, то його так само спокійно можна і відкрутити, а цвях трошки витягнути вже досить проблематично), хоча і дорожчим по вартості самого елемента кріплення.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Больно умно и непонятно для меня вы написали. Если ссылаться на СНИПы, то как я понимаю, предусматривается крепить, как шурупами, так и гвоздями www.vashdom.ru/snip/II-26-76/.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Больно умно и непонятно для меня вы написали. Если ссылаться на СНИПы, то как я понимаю, предусматривается крепить, как шурупами, так и гвоздями www.vashdom.ru/snip/II-26-76/.

 

Так, кріплення можливе як шурупом так і цвяхом, єдине, повинно бути розуміння, що цвях не є амортизатором.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на сколько ж дороже стоит этот пресловутый шуруп?

 

Шуруп з прокладкою в три рази дорожчий за цвях без прокладки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1,2 грн здається

можна ж брати просто шуруп не фірмовий, буде дешевше, але без шляпки.

доречі "хірмові" шляпки мають великий відсоток браку, що з огляду на їх ціну не феншуйно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шуруп з прокладкою в три рази дорожчий за цвях без прокладки.

 

если у вас гвоздь стоит 1,40 то шуруп 4,20?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас есть дома которые строили пленные немцы после войны,-на стропила набита обрешётка 50/50 и сверху шифер без рубероида, чердак конечно холодный, но дерево как-будто положили вчера.

И ещё про гвозди и шурупы. 5 лет назад строил времянку, крышу делал сам, часть шифера забил гвоздями, а часть шурупами чёрными на 120 + шайба с наклеенной резинкой - гвозди местами повылазили - обрешётка 25.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если у вас гвоздь стоит 1,40 то шуруп 4,20?

 

Якщо орієнтуватись саме на наші ціни, то шуруп з прокладкою коштує - 1,50 грн.

Цвяхи шиферні - 14 грн/кг, якщо припустити, що в кілограмі цвяхів близько 50 шт, то 1 цвях коштує близько 14/50=0,30грн.

Відповідно, прошу вибачення за попередню помилку, шуруп з прокладкою коштує в 5 разів дорожче ніж цвях без прокладки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 лет назад строил времянку, крышу делал сам, часть шифера забил гвоздями, а часть шурупами чёрными на 120 + шайба с наклеенной резинкой - гвозди местами повылазили - обрешётка 25.

 

Яку гумову прокладку використовували?

Чи не потріскався шифер під шурупом і під цвяхом?

З чим простіше/складніше було працювати?

Ваші враження.

Чи є фото?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шайбы с резинкой брал готовые на рынке, шифер не треснул нигде, мне проще с шурупом - если перетянул можно выкрутить. Под гвозди прокладки резал из армированной резины она на солнце не портится.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо орієнтуватись саме на наші ціни, то шуруп з прокладкою коштує - 1,50 грн.

Цвяхи шиферні - 14 грн/кг, якщо припустити, що в кілограмі цвяхів близько 50 шт, то 1 цвях коштує близько 14/50=0,30грн.

Відповідно, прошу вибачення за попередню помилку, шуруп з прокладкою коштує в 5 разів дорожче ніж цвях без прокладки.

ой извините.. я имел ввиду гвозди для шифера эко дах.. вы вроде писали что их цена 1.40

или я что-то путаю?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я имел ввиду гвозди для шифера эко дах..

 

Листи Еко-Дах кріпляться таким же цвяхом як і звичайний шифер (т.з. цвях шиферний), тобто немає спеціальних цвяхів під Еко-Дах, є шуруп з прокладкою під колір листа.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Листи Еко-Дах кріпляться таким же цвяхом як і звичайний шифер (т.з. цвях шиферний), тобто немає спеціальних цвяхів під Еко-Дах, є шуруп з прокладкою під колір листа.

теперь я совсем запутался.. почему тогда гвоздь для эко даха стоит 1,40??? из-за колпачка?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

теперь я совсем запутался.. почему тогда гвоздь для эко даха стоит 1,40??? из-за колпачка?

 

Шуруп стоит 1,4 (с колпачком), а гвоздь примерно 30 коп (без колпочка).

Если я правильно понял, то на гвозди колпачков вообще нету

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Листи Еко-Дах кріпляться таким же цвяхом як і звичайний шифер (т.з. цвях шиферний), тобто немає спеціальних цвяхів під Еко-Дах, є шуруп з прокладкою під колір листа.

Коньок - 73 грн/пара

Ребро - 11,50 грн/шт

Кріплення - 1,40 грн/шт имеется ввиду шуруп???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...
я так понимаю что, если применить СУПЕРДИФФУЗИОННУЮ МЕБРАНУ под перекрытие - шифер,вместо гидроизоляционной пленки, то отпадает необходимость в зазоре между пленкой и теплоизоляцией?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ответьте кто нибуть, что надо под шифер? в дальнейшем утеплять буду...

Пока тут не отозвались - полистайте эту тему:

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=26945

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я так понимаю что, если применить СУПЕРДИФФУЗИОННУЮ МЕБРАНУ под перекрытие - шифер,вместо гидроизоляционной пленки, то отпадает необходимость в зазоре между пленкой и теплоизоляцией?

 

Якщо утеплювач мінераловатний, то так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...