Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

как узаконить такой "самострой"

РЕС

Рекомендовані повідомлення

А ви вже самі все написали

 

 

 

пояснюю - якщо робляться ФАСАДИ - значить робляться ПЛАНИ і РОЗРІЗ - без них фасади просто не можна побудувати, а фасади - плани - розріз - це ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ.

Доречі "проект будівництва (за наявності). " - надзвичайно мутне формулювання, справа в тому що такого поняття як " проект будівництва" в нормативній літературі НЕМАЄ, є проект організації будівництва (ПОБ), і є Робочий проект на будівництво (РП) - так що що саме вони відмінили - загадка, і трактувати це положення можна по різному. А загалом - у нас все як завжди - "Закон не дишло...." 8-)

 

Я так само, як і Ви, іноді дивуюсь, це ж як треба постаратись, щоб в простих термінах різні люди читали протилежну інформацію! Тому, не претендуючи на істину в останній інстанції, я просто висловлюю власне бачення проблем.

Про "мутне" формулювання "проект будівництва". В ДБН А.2.2-3-2004 використовувався термін "проектна документація для будівництва". Для простих цивільних об'єктів І-ІІ категорій складності проектування здійснюється або в одну стадію - робочий проект (РП), або в дві стадії. Ескізний проект (ЕП) - це перша стадія при проектуванні цивільних об'єктів І-ІІ категорій складності в дві стадії. Другою стадією буде робоча документація (Р).

Ескізний проект також використовують для цивільних об'єктів IV та V категорій складності, коли проектування ведеться в 3 стадії.

При 2-стадійному проектуванні ескізний проект затверджується інвестором, при 3-стадійному - схвалюється інвестором. В обох випадках ЕП мав погоджуватись органами містобудування і архітектури.

 

По останнім нормативно-правовим документам (Пост. КМУ від 11.05.2011 № 560 "Про затвердження порядку затвердження проектів будівництва ...") вже використовується новий термін "проект будівництва". Ескізний проект повинен схвалюватись невідомо ким.

Для видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки потрібен ескіз намірів забудови. Це зовсім не ескізний проект. Місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці - пляма на генплані, в межах якої може розташовуватись будинок, а також інші будівлі та споруди. Фасади - це пуста картинка Ваших фантазій, тому що задача паспорту - надати межі Вашим фантазіям.

А проект будівництва - річ необов'язкова для отримання паспорту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коллеги помогите советом - в 2011 году куплен дачный участок (по договору без строения). На самом же деле строение (ориентировочно конца 1980 начала 1990) фундаментальное ввиде коробки с крышей было. Этим летом произведена реконструкция "недодела" (догнали второй этаж, поменяли крышу, вставили окна, сделали фасад, септик и т.п).

Как легализовать данное чудо. Идти через упрощенную процедуру для домов, построенных до 2009 года???? или все упрется в договор с отметкой, что строений нет??? Какой выход??.

 

1. Повідомлення про початок будівництва - див. ПКМУ №466.

або:

2. Ввод в експлуатацію після визнання права власності через суд, див. ПКМУ 461.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки потрібен ескіз намірів забудови. Це зовсім не ескізний проект. Місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці - пляма на генплані, в межах якої може розташовуватись будинок, а також інші будівлі та споруди. Фасади - це пуста картинка Ваших фантазій, тому що задача паспорту - надати межі Вашим фантазіям.

А проект будівництва - річ необов'язкова для отримання паспорту.

 

 

Абсолютно верно. Мне в архитектуре сказали: "Если дом меньше 300 м2, то приходите с бумажкой и рисуете от руки пятно застройки и проставляете размерные линии (если есть желание и умение, то можна в программе), как говориться вдоль и поперек. А потом с инженером едите и он смотрит нет ли у Вас там домика", если нет, то платим 840 гр, оформляем паспорт застройки, который и является разрешением на строительство." Больше ни чего выдумывать не нужно.:beer: Разговор состоялся в сентябре этого года.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мне в архитектуре сказали: "Если дом меньше 300 м2, то приходите с бумажкой и рисуете от руки пятно застройки и проставляете размерные линии (если есть желание и умение, то можна в программе), как говориться вдоль и поперек. А потом с инженером едите и он смотрит нет ли у Вас там домика", если нет, то платим 840 гр, оформляем паспорт застройки, который и является разрешением на строительство." Больше ни чего выдумывать не нужно.:beer: Разговор состоялся в сентябре этого года.

 

nuht2007 !

Я Вас поздравляю! Вам сделали скидку, наверное, тогда у них была акция. В главной ветке по аналогичной проблеме фигурирует сумма 2500 грн.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=33505&page=54

А может, это такая инфляция?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если я правильно прочел топик, то для ТС первой проблемой будет построить там капитальное строение. Нужно смотреть целевое назначение земли.

Если речь идет о вводе в эксплуатацию для подключения коммуникаций - то нужно будет идти по процедуре ввода в экспулатацию частных домов. Если коммуникации не нужны - просто вызывайте техника с БТИ, делайте обмер - и в суд. Вопрос только, у вас аренда участка или держ. акт.

Если в аренде или держ акте у вас не прописано, что можно строить обслуживающие строения, то возвести на участке капитальное строение - будет большой проблемой.

 

В идеале, если рассматривать эту ситуацию с момента покупки, нужно было перед покупкой чтоб БТИ зафиксировало строение на участке с отметкой, что оно построено в 80-90-х гг. И после покупка участка с ТехПаспортом БТИ - вы обошлись простым письмом в гаск, о том что декларция для домов построенных до 96г. не нужна.

 

А пока нужно начинать с целевого назначения земли.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так само, як і Ви, іноді дивуюсь, це ж як треба постаратись, щоб в простих термінах різні люди читали протилежну інформацію! Тому, не претендуючи на істину в останній інстанції, я просто висловлюю власне бачення проблем.

Про "мутне" формулювання "проект будівництва". В ДБН А.2.2-3-2004 використовувався термін "проектна документація для будівництва". Для простих цивільних об'єктів І-ІІ категорій складності проектування здійснюється або в одну стадію - робочий проект (РП), або в дві стадії. Ескізний проект (ЕП) - це перша стадія при проектуванні цивільних об'єктів І-ІІ категорій складності в дві стадії. Другою стадією буде робоча документація (Р).

Ескізний проект також використовують для цивільних об'єктів IV та V категорій складності, коли проектування ведеться в 3 стадії.

При 2-стадійному проектуванні ескізний проект затверджується інвестором, при 3-стадійному - схвалюється інвестором. В обох випадках ЕП мав погоджуватись органами містобудування і архітектури.

 

По останнім нормативно-правовим документам (Пост. КМУ від 11.05.2011 № 560 "Про затвердження порядку затвердження проектів будівництва ...") вже використовується новий термін "проект будівництва". Ескізний проект повинен схвалюватись невідомо ким.

 

Для видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки потрібен ескіз намірів забудови. Це зовсім не ескізний проект. Місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці - пляма на генплані, в межах якої може розташовуватись будинок, а також інші будівлі та споруди. Фасади - це пуста картинка Ваших фантазій, тому що задача паспорту - надати межі Вашим фантазіям.

А проект будівництва - річ необов'язкова для отримання паспорту.

 

А наш обл.архітектор сказав "Немає планів поверхів - звідки мені знати що це будинок ДО 300квадратів? а може там 301? намає розрізу - звідки висотні відмітки поверхів брати - а може там поверхи по 1,5метра...." . І в чомусь він правий. От і виходить - написано одне а читають всі по різному...

Ціна будівельного паспрту до сьогодняшнього дня була 765гр.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А наш обл.архітектор сказав "Немає планів поверхів - звідки мені знати що це будинок ДО 300квадратів? а може там 301? намає розрізу - звідки висотні відмітки поверхів брати - а може там поверхи по 1,5метра...." .

 

Ваш архітектор - занадто цікава людина. У нього є додаток 1, куди він може написати пунктом першим:

1. гранично допустима висота будівлі =...метрів.

А останнім, восьмим пунктом може написати всі інші свої вимоги.

 

У нього в руках "будівельний паспорт забудови земельної ділянки", а не проект для будівництва. Роззуйте йому очі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про що ви говорите... Вам часто доводилось роззувати очі начальству? Вони до цього часу неможуть з РЕСОМ розібратись - що раніше видається - буд.паспорт чи тех.умови на електрику (ми недаємо будпаспорт без тех умов - а вони не дають тех умови без будпаспорта...)... І триває це вже який місяць!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про що ви говорите... Вам часто доводилось роззувати очі начальству? Вони до цього часу неможуть з РЕСОМ розібратись - що раніше видається - буд.паспорт чи тех.умови на електрику (ми недаємо будпаспорт без тех умов - а вони не дають тех умови без будпаспорта...)... І триває це вже який місяць!

 

А Ви пробували отримати роз'яснення від Мінрегіону? Це ж Їхній наказ № 103 так "по-дибільному" написаний! Я раджу Вам написати їм листа на папері (бо в електронному вигляді вони або не можуть, або не хочуть відповідати). Лист має бути з повними реквізитами для отримання відповіді. Поставте текст листа без реквізитів на цей форум і ми його підтримаємо.

 

Отримання технічних умов регламентується Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" (стаття 30). Цитата:

 

"2. Фізична чи юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває в її власності або користуванні, має право на одержання технічних умов згідно із поданою нею заявою. Технічні умови надаються протягом десяти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.

 

6. Склад, зміст, порядок надання технічних умов та порядок визначення вартості послуг з їх надання визначаються відповідними центральними органами виконавчої влади."

 

Порядок надання технічних умов регламентувався Постановою КМУ від 20.05.09 № 489, де технічні умови ще входили до складу вихідних даних. Але Постановою КМУ від 25.05.11 № 548, якою затверджувався порядок експертизи, "ненароком" була відмінена і Постанова № 489. На сьогодні я не знаю про жодні Постанови КМУ, що регламентують порядок отримання технічних умов.

 

Якщо хочете посміятися, прочитайте це повідомлення:

www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244576594&cat_id=244277212

Це в Чернігові техумови на газ давали ще по Постанові № 2338, яка була відмінена Постановою № 468 в 2009 році. Цікаво, а якою Постановою люди повинні користуватись сьогодні? Це ж, значить, їх зразу можна штрафувати за надання послуги, ціна якої не встановлена КМУ?

 

Що ж стосується технічних умов на водопостачання, так тут амнезія не на місцевому, а на державному рівні. Подивуйтесь:

zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0936-08

І на сьогодні Мінрегіон посилається на постанову № 2338. Так що ж, давайте будемо штрафувати Мінрегіон?

Змінено користувачем alexnik
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

 

Порядок надання технічних умов регламентувався Постановою КМУ від 20.05.09 № 489, де технічні умови ще входили до складу вихідних даних. Але Постановою КМУ від 25.05.11 № 548, якою затверджувався порядок експертизи, "ненароком" була відмінена і Постанова № 489. На сьогодні я не знаю про жодні Постанови КМУ, що регламентують порядок отримання технічних умов.

 

В Украине сегодня нет действующего Порядка выдачи техусловий!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про що ви говорите... Вам часто доводилось роззувати очі начальству? Вони до цього часу неможуть з РЕСОМ розібратись - що раніше видається - буд.паспорт чи тех.умови на електрику (ми недаємо будпаспорт без тех умов - а вони не дають тех умови без будпаспорта...)... І триває це вже який місяць!

Это какой район Вас так ощасливливает?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это какой район Вас так ощасливливает?

 

В ихнем районе, наверное, самые умные и самые честные работники в электросетях (и это без капли иронии). Люди понимают, что Порядка в стране уже нет. А брать деньги, когда нет Порядка, стремно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коллеги помогите советом - в 2011 году куплен дачный участок (по договору без строения). На самом же деле строение (ориентировочно конца 1980 начала 1990) фундаментальное ввиде коробки с крышей было.

Скажите мне пожалуйста, как вам удалось купить участок без строений притом что строение было, ну или продавцу удалось продать вам?

Почему спрашиваю: у моей бабушки для оформления дарственной требуют справку с БТИ о том что нет строений. На самом деле строение есть, возрастом примерно как ваше. Теперь со всех документов у нас загвоздка именно в этой справке.

Может посоветуете что-нибудь, как быть с это справкой?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
nuht2007 !

Я Вас поздравляю! Вам сделали скидку, наверное, тогда у них была акция. В главной ветке по аналогичной проблеме фигурирует сумма 2500 грн.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=33505&page=54

А может, это такая инфляция?

Написала инфу которую не прочитала на соседней ветке, а лично выяснила. Там вообще то двери всегда открыты, можно поехать и самим все выяснить, ни кто не кусается.

Прочитайте на кого выдан счет, там речь о каком то ТОВ, а я говорю о госучреждении. Но не исключаю что могло что то измениться.

Змінено користувачем nuht2007
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Скажите мне пожалуйста, как вам удалось купить участок без строений притом что строение было, ну или продавцу удалось продать вам?

Почему спрашиваю: у моей бабушки для оформления дарственной требуют справку с БТИ о том что нет строений. На самом деле строение есть, возрастом примерно как ваше. Теперь со всех документов у нас загвоздка именно в этой справке.

Может посоветуете что-нибудь, как быть с это справкой?

 

Как удалось купить со строением? Легко

Продавец "взял" справку в БТИ что строения нет.

Такую справку требуют нотариусы (хотя и незаконно). Процедура ж легализации дачи занимает как вы понимаете не один месяц. Продать/купить просто землю быстрее пр наличии основных документов на нее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прочла кучу инфы, но так и не поняла, кто может проверить и оштрафовать за самострой в СТ. Какие организации этим занимаются?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прочла кучу инфы, но так и не поняла, кто может проверить и оштрафовать за самострой в СТ. Какие организации этим занимаются?

 

Державний архітектурно-будівельний контроль (ДАБК), по-російськи - ГАСК (за це ще з союза пішла мода називати інспекторів "гасконцами").

Інспектор є в кожному районі - і йому пофіг СТ це чи не СТ....

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Вам походу в ПЕРШУ ЧЕРГУ потрібно переробити державний акт на землю (рішеня сільради про зміну цільового призначення - це добре, але це лише ПІДСТАВА для такої зміни, а саму зміну ви ще маєте зробити). Далі - по процедурі як на самоволку (читайте вище), розписувати не буду - поки акт переробите процедура може ще 20 раз змінитись....

Ага, ще одне - з землею може затягнутись, я б на Вашу місці нормально пореговорив з інспектором ДАБК (це як правило адекватні люди, поясните що так-і-так, рішеня є, акт переробляють - а ви хочите узаконюватись) - щоб він Вам виписав мінімальний штраф, краще Вам заплатити сотню-дві цього року - ніж кілька тисяч наступного... Штрафи то ростуть з року в рік, а ви від штрафу по-любому не уйдете - так що краще платіть вже....

Що не ясно - запитуйте, що знаю - розкажу :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:-) Дуже вам дякую за роз'яснення!!!! А то я така "непонимающая" в этих делах....у мене прям депресія із-за цих земельних питань....ой ще хотіла спитати, я так розумію , що можна жити в неоформлених будинках? Просто не можна там зареєструватись, його продати,подарувати?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:-) Дуже вам дякую за роз'яснення!!!! А то я така "непонимающая" в этих делах....у мене прям депресія із-за цих земельних питань....ой ще хотіла спитати, я так розумію , що можна жити в неоформлених будинках? Просто не можна там зареєструватись, його продати,подарувати?

 

І не тільки - будуть проблеми з підключенням газу, світла і т.д. Так що життям це назвати важко... Хіба якось "порішаєте"....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Понятно...:(... Будем потроху збирати гроші на узаконізацію, для наших наших ГАЗків,ДАБКІВ, Держкомземів,БТІстів ( вроде їх ліквідіруть) та всяких разних інстанцій.... Блин ,ох в нас країна - ВСЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ !!!!!:D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 роки потому...
Не смішіть... Просто по документах проводите свою споруду як "Садовий будиночок" і на планах поверхів замість спальні-вітальні пишеться Допоміжні - господарські приміщення. От і все. Чіткої регламентації яким має бути садовий будиночок немає - цим народ і користується. Бачили б ви які "садові" будиночки у нас стоять....

 

Подскажите,а какие документы для этого надо(желательно подробней) у меня это в первый раз

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...