Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сжигание мусора на участке, с точки зрения закона.

pasic

Рекомендовані повідомлення

Добрый день всем. кто может подсказать по вопросу, можно ли на своем участке сжигать мусор. Ветки доски траву и т.д. Зацепились вчера с соседями. Из прочитанного сегодня нашел что теоретически могут выписать протокол по ст 152 купап. "Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -".

Перечитал "ЗАКОН УКРАЇНИ Про благоустрій населених пунктів" и "Наказ Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту".

Единственное что нашел хоть на что то приближенное,

"19. У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:

 

розміщувати споруди та об’єкти;

 

смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;

 

спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

 

скидати промислові та меліоративні води в систему дорожнього зливостоку;

 

встановлювати намети;

 

випасати худобу та свійську птицю;

 

скидати сніг."

Но здесь ключевые слова "У межах «червоних ліній» вулиць і доріг ".

В связи с этим вопрос. Какую статью закона я могу нарушить сжигая мусор. Костер разводится по уму, в метровой яме, по периметру обсыпан землёй, рядом шланг с водой. На достаточном расстоянии от строений.

 

Попрошу не писать про морально этические нормы, типа с соседями надо дружить и т.д. Бывают варианты что проще раз послать. Интересует ситуация с точки зрения закона. Может я просто что то упустил.

Спасибо за понимание.

 

 

 

P.s. Модераторы, сори если ошибся разделом ,если так, перенесите плизз.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ці правила прописуються місцевою радою.

Спалювати категорично не можна, шкідливо + штраф, сміття вивозить комунгосп за гроші.

 

Я так боровся з сусідом який повадився палити сміття, особливо травлять пластикові пляшки, реально яд. Щоправда до штрафувальників не звертався, власними силами і профілактичними бесідами поборов. Але в зимовий період періодично підтравлює спалюючи всякий непотріб у тп котлі, як з цим боротись не знаю

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересует ситуация с точки зрения закона. Может я просто что то упустил.

Боремся с любителями дымных церемоний вызовом полиции. И просвещением тех кто думает что он может жечь на своем участке все что угодно.

spaluwannia.pdf

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Внимательно прочел агитки - ни один из пунктов не запрещает сжигать именно ветки.

По сжиганию бытового мусора и, тем более пластика - соглашусь - только крайние придурки и заробитчане это жгут.

Листья и трава - тоже могут натворить дыма и дискомфорта.

А вот сухие ветки - никто жечь не запрещает. Выбираю время, когда такое сжигание никому из соседей не принесет дискомфорта.

Сейчас, при такой дикой ситуации вокруг, только идиот может что-то жечь, естественно.

6 апреля приводил участок в порядок, ночью жег, дыма почти не было, зато пламя метров на пять вверх.

IMG_20200406_232810.thumb.jpg.b6cf690b4bf8c0644e2e7a9ebeafa34f.jpg

IMG_20200406_232659.thumb.jpg.416ce06a85084f925f713e083a0a1582.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

только крайние придурки и заробитчане это жгут.

У меня сжигает пластиковые бутылки в селе поп МП. При том что в 300 метрах сельсоветом установлены контейнеры, в т.ч. для пластиковой тары.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вот сухие ветки - никто жечь не запрещает.

Ще й як забороняють, пару років тому їздили електрики понад дорогою позрізали гілля біля дротів, лежало пару тижнів поки дружина не прибрала у двір там і запалила. Приїхали, сфоткали, вже й перегоріло тільки тліло, через пару тижнів адмінкомісія штраф 340 грн (на той час) не стільки штрафу скільки гіморою і ганьби. Зараз за парканом тільки сміття інколи прибираю від людосвиней і траву кошу, а якщо гіляки то на купу і хай лежить поки не струхне, однак воно періодично десь пропадає.

 

 

Але!..палити на землі не можна нічого, а в мангалі можна, навіть листя і траву, думаю навіть сміття, так само як ТП котлі, як законно побороти невідомо

 

 

Це все є в правилах благоустрою кожної громади

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня сжигает пластиковые бутылки в селе поп МП. При том что в 300 метрах сельсоветом установлены контейнеры, в т.ч. для пластиковой тары.

Багатеньке, видно у Вас село.

А от у Нових Петрівцях немає ЖОДНОГО "громадського" мусорного контейнера. Всі тільки строго приписані по місцю проживання.

І можна по шиї добряче получити, якшо щось привозне туд вкинеш.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Багатеньке, видно у Вас село.

А от у Нових Петрівцях немає ЖОДНОГО "громадського" мусорного контейнера.

 

есть много возле музея, вывозят мусор комунальщики регулярно.

вожу мусор туда.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Багатеньке, видно у Вас село.

Председатель сельсовета просто крепкий хозяйственник.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

IesuiT цікаво, якби вам намазали за нічне паління? Так яро як ви за парковку.

 

 

У мене по сусідству теж такий дибіл завівся, ще не впіймав. Ляжеш спати, дихати нема чим - через вентиляцію паленим затягнуло. Спочатку паніка була, бо реально не зрозуміло що робиться з просоння. Потім фіг заснеш. Як від смороду так і сон уже пройшов...

 

Як у день палять - хоч випрані лахи можна зняти, щоб потім смердючі не перепирати... чи вікно/вентиляцію закрити

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Боремся с любителями дымных церемоний вызовом полиции. И просвещением тех кто думает что он может жечь на своем участке все что угодно.

 

Читаю я вашу методичку, текста много, толку мало.

Самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків, а також опалого листя у

парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах, дачних масивах без

дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного

середовища, або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну

відповідальність, передбачену статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні

правопорушення. у вигляді штрафу на громадян від 10-ти (170 грн) до 20-ти (340 грн)

неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

77.1 купап вообще не в тему, "Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

 

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, "

 

здесь речь про выжигание идёт.

 

82 купап тоже за уши притянута.

 

 

"Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення -

 

тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

 

Про 152 я уже писал.

 

 

Приїхали, сфоткали, вже й перегоріло тільки тліло, через пару тижнів адмінкомісія штраф 340 грн (на той час) не стільки штрафу скільки гіморою і ганьби. Зараз за парканом тільки сміття інколи прибираю від людосвиней і траву кошу, а якщо гіляки то на купу і хай лежить поки не струхне, однак воно періодично десь пропадає.

 

 

А по какой статье штраф наложили,не помните случайно?

И сжигали во дворе или на улице? Так как если на улице под 152 попадает. И складирование веток кстати тоже. Интересен было бы на протокол посмотреть. Так как помимо статьи купап они должны указать какую статью закона вы нарушили.

 

А то чем больше я в это вникаю тем больше убеждаюсь что привлечь можно только по 152 при условии что местный совет принял изменения к типовым правилам. Но что копы будут при этом писать в протоколе,для меня загадка.

 

Так как в протоколе должно быть указано " (перелік статей, пунктів нормативно-правових актів, що були порушені)" . Очень интересно что они там пишут

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

IesuiT цікаво, якби вам намазали за нічне паління? Так яро як ви за парковку.

 

 

У мене по сусідству теж такий дибіл завівся, ще не впіймав. Ляжеш спати, дихати нема чим - через вентиляцію паленим затягнуло. Спочатку паніка була, бо реально не зрозуміло що робиться з просоння. Потім фіг заснеш. Як від смороду так і сон уже пройшов...

 

Як у день палять - хоч випрані лахи можна зняти, щоб потім смердючі не перепирати... чи вікно/вентиляцію закрити

Для тех, кто в танке - жег совершенно сухие ветки - лежали у меня на кострище с осени - дыма фактически не дают. Специально фото сделал - строго вверх пламя и горело все это минут десять максимум. Вонь и дым идет от сырого материала или от бытового мусора. У нас "такой же дебил"(С) жалуется на запах в доме от сжигания листьев, но себе газа не подвел и отапливает дом обрезками ДСП - вот там вонь и тараканы в голове редкие.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Расчищаем участок , несколько лет там устраивали свалку .

Кирпичи -камни , вопросов нет , а вот что делать с огромным количеством веток -деревьев, которые сбрасывали на " ничейную " территорию .

Складировать негде .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Расчищаем участок , несколько лет там устраивали свалку .

Кирпичи -камни , вопросов нет , а вот что делать с огромным количеством веток -деревьев, которые сбрасывали на " ничейную " территорию .

Складировать негде .

Вывозить, но в теории что то крупное можно и соседям раздать, для ТТ котлов

У нас ветки активисты дробили на щепу, ну как ветки бревна до 10см, остальное на дрова разбирали, пластик\стекло\картон они же забирают раз в месяц еще и за деньги сдают, вывоз бытового мусора теперь раз в две недели, но если сортировать то в целом этого достаточно, хотя мне раньше и раз в неделю было редко

 

 

но если по теме, то поищите вывоз строймусора они и ветки забирают, да и стоит это не так дорого

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А по какой статье штраф наложили,не помните случайно?

И сжигали во дворе или на улице? Так как если на улице под 152 попадает. И складирование веток кстати тоже. Интересен было бы на протокол посмотреть. Так как помимо статьи купап они должны указать какую статью закона вы нарушили.

Гіляки не мої, я їх не складую, але й не прибираю хоча прилеглу територію маю утримувати в задовільному стані згідно тих же правил. Палила у дворі, більш не палить, принаймні чужі, якщо падають з сосен у дворі абощо то спалюються в мангалі разом з дровами на шашлики.

 

 

 

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Добавлено через 4 минуты

Для тех, кто в танке - жег совершенно сухие ветки - лежали у меня на кострище с осени - дыма фактически не дают. Специально фото сделал - строго вверх пламя и горело все это минут десять максимум.
Ні, так не конає, бо тоді всі палитимуть шопопало, а казатимуть то були сухі дрівцята, диму не дають і т.п. Багаття на землі палити заборонено, мокрі сухі, будь-які, все, крапка.

 

 

А от де можна палити, що палити як палити - от тут вже варіанти

 

Добавлено через 23 минуты

есть много возле музея, вывозят мусор комунальщики регулярно.

вожу мусор туда.

Да, тоже красава. А хто платить комунальникам за вивіз Вашого сміття?

 

 

У нас таке також було, поставили у приватному секторі баки мовляв щоб у ліс сміття не возили, дійшло до того що увесь комунгосп вивозив сміття від приватників кратне багатоповерхівкам. Прибрали нафіг, всіх приватників зобов’язали підписати договори з комунгоспом на вивіз сміття, хто не підписав тому довідки зась, ще там щось, коротше засоби впливу.

Зараз по договору здається 30 грн/людини за місяць, пакет 120 літрів 21 грн/шт, це для листя етц

 

 

Але мені влом возитись з цими пакетами, пакунками, ще й виставиш за ворота буває собаки розтягнуть, вже багато років як зварив бака 0,75м3, можна й купити, і підписав договір на бак. Якщо без листя то вивіз баку виходить десь раз в півроку, нас четверо. Вийшов за ворота, відкрив кришку, викинув закрив назад, бак цивільний, фарбований, герметичний. Ціна питання 120 грн/бак, раніше й листя вивозив, можу сказати в нього влазить до біса листя, але зараз все листя йде в компост - хоч якийсь з того толк

Хоча десь раз в кілька місяців вивожу мішок пластикових пляшок в спецбак з сітки біля багатоповерхівок на утилізацію, ну це чисто моя ініціатива, не хочу викидати в бак разом зі сміттям

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

 

 

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Я уже писал выше,77 совсем не в тему к костру, она за выжигание, а не за костер. А это разные вещи.

 

В общем для себя я понял. Реально,если местный совет населенного пункта внёс изменения в типовые правила, и прописал этот момент, подходит 152 статья. Если же они это не сделали, то копы пишут что хоть примерно на уши налазит,а ты либо платишь штраф,либо идёшь в суд, с вполне реальной перспективой выиграть.

 

Что в 16, что в 22 статье, о физлицах вообще ничего нет. "підприємствами, установами, організаціями та громадянами - суб’єктами підприємницької діяльності".

Так что это в отношении конкретного человека, который не является как минимум " суб’єктом підприємницької діяльності" это все не пляшет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отак коло мене палили сміття, потім перекинулось на порожній барак обочевої бази. Шифер розпечений і іскри розлітались метрів на 50.

 

Дахи рубероїдом вкриті. З двома сусідами поливали свої дахи та скидували з них жаринки :(. А якби спали чи нікого дома не було?

DSC02305.thumb.JPG.3f65e04ebdd8bfb4b9ab24701f76e355.JPG

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

копы пишут что хоть примерно на уши налазит,а ты либо платишь штраф,либо идёшь в суд, с вполне реальной перспективой выиграть.

А в чому реальність перспективи? Взагалі-то у копів свого гіморою вистачає, вони такими справами не займаються, це робота відділу благоустрою, який спецом для цього уповноважений складати протоколи

 

 

Щоб виграти в суді треба пройти всі етапи, у т.ч. адмінкомісію виконкому, ну щоб був предмет розмови (позову), Ви були на ній? Я був. Приходиш, разом з тобою ще чол 20 таких як ти, сидить комісія ще чол 5-6, всі в одному залі. Викликають по черзі правопорушників на загал, оглядають докази (фото відео) і проводять профілактичну бесіду з кожним про шкоду спалювання сміття, неприбирання прилеглої території, копання ям (у кожного своє) і питають у Вас мовляв як так з виду наче нормальний чоловік, а поводиш себе як мудак :fool:

 

І тут варіант або доводити що ти юридично підкований, протокол складений з порушенням, нести всяку ахінею і виглядати ще більшим мудаком, або просто погодитись заплатити 340 грн штрафу.

 

Є ще варіант поплакатись на важку долю, злидні і коронавірус, впасти в ноги і просити прощення - комісія в таких випадках зазвичай протокол скасовує - підходить?

 

 

 

Якщо ж постанову винесли і не пропало палке бажання оскаржувати в суді, подаєш в суд, платиш мито, кілька разів їздиш на засідання, перед тим не вилазячи з сайту суду щоб не профукать дату засідання, а на суді та ж самі фігня що на комісії тільки в більш "вузькому" колі - вивертаєшся як вош на гребінці, виглядаєш вдвічі більшим мудаком, але перед тим обов’язково якось треба дати знати в раду або особисто або рекомендованим листом про те що постанова оскаржуватиметься в суді, бо якщо цього не зробити то ще доведеться мило поспілкуватись з виконавчою службою :razz:І це все за якихось 340 грн :o

 

А так да, виграш реальний

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я листья траву на компост. Ветки на шашлык, мелкие на розпалку, крупные для угля.

В Киеве стоят баки, куда сбрасывают пластик и другое, вывозят бесплатно, может кто в курсе как можно организовать в населенном пункте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

может кто в курсе как можно организовать в населенном пункте.

Могу рассказать как у нас, реализовано

1. какая то компания расставила по селу клетки для сбора возле магазинов и тд

2. сельрада закупила похожие клетки тоже рядом расставила

 

 

Все началось с активистов, они нашли ближайших сортировщиков и договорились что раз в месяц сортируны будут приезжать в десяток точек и забирать там то что принесли, по нашему КГ я договорился с активистами что мы закупим баки, и нам уже не нужно ходить на точку сбора просто раз в месяц выставляем баки перед воротами

 

 

На вашем месте я бы начал с сельрады, их там законом обязали организовать сортировку, так что как минимум деньги на клетки они выделить могут, дальше ищите сортирунов в вашем районе которые будут из них забирать

 

 

Общее впечатление такое год назад было три калеки которые несли в эти клетки и на точки сбора, сейчас частенько наблюдаю клетки заполненные под завязку, что говорит о том что сортировать стало намного больше людей, да что там говорить я сам пол года как начал, раньше и представить себе не мог и думал что сложно, но мы правда сортируем пластик\стекло\бумагу\банки от пива\пепси

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Недавно искали желающих поставить свои баки и забирать стекло-пластик-бумагу после банкетов , а заработанные небольшие денежки отдавать ребёнку инвалиду .

Обзвонила , писала - ноль. Причина отказов разная

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день всем. кто может подсказать по вопросу, можно ли на своем участке сжигать мусор...

 

Мусор, сжигать на своём участке-нельзя. Что такое мусор и кто власник ? Согласно ЗУ Про відходи zakon.rada.gov.ua/laws/show/187/98-вр

 

власник відходів - фізична або юридична особа, яка відповідно до закону володіє, користується і розпоряджається відходами;

 

побутові відходи - відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов'язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення;

 

 

Определились с дефиницией собственник и бытовые отходы. Теперь смотрим ЗУ Про охорону атмосферного повітря zakon.rada.gov.ua/laws/show/2707-12

 

Стаття 20. Виконання вимог щодо охорони атмосферного повітря від забруднення виробничими, побутовими та іншими відходами

 

Не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог, встановлених законодавством про охорону атмосферного повітря.

 

Власники або уповноважені ними органи підприємств, установ, організацій та громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані забезпечувати переробку, утилізацію та своєчасне вивезення відходів, які забруднюють атмосферне повітря, на підприємства, що використовують їх як сировину, або на спеціально відведені місця чи об’єкти.

 

Т.е. если Вы , собственник бытовых отходов сжигаете бытовые отходы на своём участке Вы попадаете под действие Кодекс України про адміністративні правопорушення zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10

 

Стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення

 

Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення -

 

тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Примерно так:)

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На вашем месте я бы начал с сельрады, их там законом обязали организовать сортировку, так что как минимум деньги на клетки они выделить могут, дальше ищите сортирунов в вашем районе которые будут из них забирать

 

Може Ви в курсі стосовно дачних кооперативів, які знаходяться на території селищної ради - їм з бюджету селищної ради може бути допомога з вивезенням сміття?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може Ви в курсі стосовно дачних кооперативів, які знаходяться на території селищної ради - їм з бюджету селищної ради може бути допомога з вивезенням сміття?

 

 

В моем сообщении речь не про оплату вывоза, а про организацию, насколько знаю то вывозят в дачных кооперативах там где председатель подписал договор и есть баки, ну и судя по срачику в ФБ в дачных кооперативах мусор из под калитки не вывозят, только лишь с централизованной точки

 

 

Могу догадываться что связано это с узкими дорогами и сложностью маневров

 

Вторсырье тоже вроде вывозят как минимум активисты у тех кто об этом договорился

 

 

уже после ответа, увидел что вы из Тернополя, вам лучше узнать в своей раде

у нас в соседнем селе вывозят за счет бюджета села, может и в вашем так же, в нашем вывоз платный но смешной 10 грн в месяц с проживающего

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мусор, сжигать на своём участке-нельзя. Что такое мусор и кто власник ?

 

Sewern огромное спасибо. С этой точки зрения все правильно и всё сходится. Сразу видно понимающего человека.:beer::beer::beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...