Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Перспективы солнечной энергетики

matrot

Рекомендовані повідомлення

Минтопэнерго разработал законопроект «О внесении изменений в Закон Украины «Об электроэнергетике», которым предлагается снизить «зеленый» тариф для солнечных электростанций до уровня тарифа на электроэнергию, которая вырабатывается с помощью ветра.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Значится так и запишем - нет перспектив.

П.Л.Капица об этом намекал 40 лет назад, но этош нифига не в тренде.

energyfuture.ru/energiyafizika

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Значится так и запишем - нет перспектив.

П.Л.Капица об этом намекал 40 лет назад, но этош нифига не в тренде.

energyfuture.ru/energiyafizika

---

При чём здесь П.Л.Капица? Речь идёт о коррупционной схеме "зелёный тариф", которая лопнула после слива основных фигурантов за границу.

Змінено користувачем Ed34
  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

[spoiler=ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про електроенергетику”

(щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії)

]

 

1. Обгрунтування необхідності прийняття акта

Сьогодні виробництво електроенергії з відновлювальних джерел енергії, особливо енергії сонця, розвивається в Україні достатньо швидкими темпами. За динамікою розвитку відновлюваної енергетики Україна третя в Європі. Запорукою тому є встановлений Законом України «Про електроенергетику» «зелений» тариф, а також низка інших пільг та преференцій.

 

Європейський досвід розвитку електростанцій на відновлювальних джерелах енергії свідчить про зниження темпів стимулювання розвитку виробництва електроенергії з енергії сонця, зокрема через встановлення фіксованих тарифів.

 

Наприклад, у Німеччині скористатись фіксованим тарифом можуть фотовольтаїчні електростанції з встановленою потужністю лише до 10 МВт. У великій кількості європейських країн механізм підтримки через встановлення фіксованого тарифу зберігся лише для малих, міні- і мікроустановок. Наприклад, у Чехії фіксований тариф застосовується для електростанцій, які виробляють електроенергію з енергії сонця, потужністю до 30 кВт, у Греції – до 100 кВт, у Словенії і Великій Британії – до 5 МВт. В окремих країнах, наприклад в Словаччині, підтримкою користуються виключно кришні і фасадні фотовольтаїчні станції. В свою чергу в окремих країнах, наприклад в Іспанії, обсяги річного відпуску електричної енергії електростанціями, які виробляють електроенергію з енергії сонця, обмежуються.

 

Функціонування великих електростанцій, що виробляють електроенергію з енергії сонця, характеризується різко змінними режимами роботи у складі Об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України, що, призводить до додаткових витрат на диспетчеризацію електростанцій та підтримання резервних потужностей теплових електростанцій для регулювання режимів роботи електростанцій, які використовують енергію сонця. Слід зазначити, що витрати на диспетчеризацію і резервування зростають пропорційно встановленій потужності електростанції, які виробляють електроенергію з енергії сонця, та на сьогоднішній день не компенсуються власниками цих електростанцій. А наявність достатніх обсягів резервних енергогенеруючих потужностей для підтримання балансу між попитом і пропозицією на ринку електричної енергії є важливим фактором енергетичної безпеки України.

 

Встановлений на сьогодні в Україні «зелений» тариф для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання наземними об'єктами електроенергетики, в 2–4 рази перевищує рівень відповідних тарифів в країнах Європейського Союзу. Достатньо високий рівень «зеленого» тарифу для вказаних об’єктів призводить до отримання необгрунтованих надприбутків власниками електростанцій, які використовують енергію сонця, та створює надлишкове цінове навантаження для споживачів електричної енергії України, яке буде надалі стрімко зростати з введенням в експлуатацію нових сонячних електростанцій.

 

Отже, на сьогодні, виникла необхідність у розробленні законопроекту, який би врівноважив інтереси власників електростанцій, що використовують енергію сонячного випромінювання, та споживачів електричної енергії, а також сприяв оптимізації участі сонячних електростанцій в роботі ОЕС України і, при цьому, забезпечив належний рівень стимулювання виробництва електроенергії з енергії сонця з урахуванням досвіду країн Європейського Союзу.

 

2. Цілі і завдання прийняття акту

Проект Закону розроблено з метою забезпечення енергетичної безпеки України з урахуванням необхідності підтримання резервних енергогенеруючих потужностей та забезпечення належної диспетчеризації електростанцій, які виробляють електроенергію з енергії сонця, а також для встановлення «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонця великими (більше 10 МВт встановленої потужності) фотовольтаїчними електростанціями України, на рівні, який відповідає середньому рівню фіксованого тарифу, встановленого у поточному часі для великих наземних фотовольтаїчних електростанцій в Європейських країнах.

...

 

 

(с) ВРУ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мне бы разрешили мотать просто в обратную сторону счетчик и я бы уже был счастлив.

 

сейчас, покуда еще не все запущено, а уже днем избыток 1-1,2кВт/час выработки, так бы днем скинул в сеть, а ночью взял, и акб нафик не нужны.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

---

При чём здесь П.Л.Капица? Речь идёт о коррупционной схеме "зелёный тариф", которая лопнула после съёба основных фигурантов за границу.

 

П.Л.Капица доказал что никакой альтернативной (зеленой) энергетики при нынешних технологиях нету, затраты на производство альтернативы превышают то что альтернатива вырабатывает за свой срок службы, не говоря об экологической составляющей (с биодизелем уже награлись).

А о том что на Клюевских солнечных электростанциях режим раьботы один- выкачка денег с бюджета, на станцию заходит кабель от электросети с ценой киловатта условно по 20 коп, а выходит по 5 грн. я говорил с самого начала этой затеи, у меня вообще подозрения что там муляжи стоят, а не СБ.

 

Добавлено через 2 минуты

мне бы разрешили мотать просто в обратную сторону счетчик и я бы уже был счастлив.

 

сейчас, покуда еще не все запущено, а уже днем избыток 1-1,2кВт/час выработки, так бы днем скинул в сеть, а ночью взял, и акб нафик не нужны.

 

Логично в глобальных масштабах так и должно быть, если мы хоть как-то паримся о природе, но бабло перемагае.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мне бы разрешили мотать просто в обратную сторону счетчик и я бы уже был счастлив.

 

сейчас, покуда еще не все запущено, а уже днем избыток 1-1,2кВт/час выработки, так бы днем скинул в сеть, а ночью взял, и акб нафик не нужны.

 

1-1,2кВт это-ж сколько у вас батарей 30 соток что-ли?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1-1,2кВт это-ж сколько у вас батарей 30 соток что-ли?

 

Да у меня участок вообще 10соток, мне их что ярусом ставить:).

 

10шт по 160Вт на самом деле. Погода нынче шикарная, прохладно и ясно, что похоже дает возможность работать в пике. Ну и панели квазаровские:\"\":.

 

В пик 30А при 55В, а вот потребление у меня всего 400-500Вт, остальное пропадает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В пик 30А при 55В, а вот потребление у меня всего 400-500Вт, остальное пропадает.

 

Чтоб жаба не давила грейте воду в бойлере напрямую от СБ. Только ТЭН подходящий надо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чтоб жаба не давила грейте воду в бойлере напрямую от СБ. Только ТЭН подходящий надо.

---

Одним из самых прожорливых потребителей автономной электроэнергии является холодильник. Лучше все излишки отправлять туда.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чтоб жаба не давила грейте воду в бойлере напрямую от СБ. Только ТЭН подходящий надо.

 

От жеж блин. А у меня бойлер уже греется, 400л воды от солнца к 14.00, дальше пока нет потребителей в полы скидывается. ЗЫ.

 

Добавлено через 50 секунд

---

Одним из самых прожорливых потребителей автономной электроэнергии является холодильник. Лучше все излишки отправлять туда.

 

 

Сева, все деньги скинул в автономку, дайте денег на холодильник:D

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дайте денег на холодильник

---

Холодильник у вас уже есть. Скребите деньги на модули Пельтье и думайте, как с их помощью разгрузить компрессор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шо уже. Спасибо, поехал смотреть.

 

О, и в правду есть, оказывается он и был, Юрюзань-2, где-то 1970г выпуска, ох и жрет сабака, я аж за него забыл.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мне бы разрешили мотать просто в обратную сторону счетчик и я бы уже был счастлив.

 

сейчас, покуда еще не все запущено, а уже днем избыток 1-1,2кВт/час выработки, так бы днем скинул в сеть, а ночью взял, и акб нафик не нужны.

 

В США так.

Если подключиться к сети то счётчик отматывает назад.

Правда система должна быть смонтирована сертифицированными спецами.

 

Если бы я себе делал сам , то по прикидкам мне система на 2.5-3 Квт, выходила от 6-8 тыс. УЕ.

Это всё , с контролером, аккумуляторами и солнечными тракерaми.

 

Солнечную панель можно купить из расчёта 1вт=$1, и даже дешевле.

 

У специалистов такая система (под ключ) стоит около 40-50 тыс. УЕ, в ххх раза дороже.

 

Добавлено через 24 минуты

---

Одним из самых прожорливых потребителей автономной электроэнергии является холодильник. Лучше все излишки отправлять туда.

 

Самый большой потребутель летом это кондиционер.

От его бы подключить.

У меня два кондиционера летом наматывают 1400-1500 кВт. в месяц.

Змінено користувачем ~UXO~
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

---

Одним из самых прожорливых потребителей автономной электроэнергии является холодильник. Лучше все излишки отправлять туда.

Я уже писал, автономное энергоснабжение требует соответствующих потребителей для эффективной работы системы в целом.

LIEBHERR CNESF 4003

• Обьем холодильной камеры: 280 л

• Обьем морозильной камеры: 89 л

• Класс энергопотребления: A+

• Потребление энергии за 365 дней: 337 кВт

Потребление примерно 40 вт/час.

Много?

Теоретически достаточно одной панели 200 вт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...