Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Почему выбивает реле, а не автомат

MiTbKo

Рекомендовані повідомлення

Підчас спроби включити поламаний чайник, той заіскрив, за секунду вибило реле напруги замість автомата. Судячи з теми - це ненормальна поведінка. Але у випадку ТС все вирішилося підключеннма до постійної ТП (якщо правильно зрозумів). У моєму випадку перепідключатися вже нема куди.
Чи могло це негативно влинути/поплавити проводку в стінах, чи не повинно?
Власний будинок. Трифазний ввід. Ввідний автомат (3фазний C32) і ввідний кабель (СІП-5НГ 4x16) були замінені минулого року.
Після ввідного автомата трифазне ПЗВ, з якого одна фаза йде на однофазне реле ZUBR 63A. Після реле - автомати. Проблемний автомат С16. На реле показує спрацювання 80V. Кабель до розетки мідний 3х2,5 ВВГ моножильний.
Що я маю перевірити? Щось пише вище про погані контакти. Все ніби затягнуто в щитку добре. Чи може бути проблема саме в автоматі? Автомати були поставлені більше 10 років тому і не використовувалися до минулого року.

UPD:
Напруга на фазі - 205-212V була приблизно. Останні пару днів дуже сильно просідає (я так розумію через морози і дефіцит)

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, AnMig сказал:

Судячи з теми - це ненормальна поведінка.

Це, якраз, цілком нормальна поведінка. Якісне нормальне РКН повинне відпрацьовувати аварійні ситуації, якими є екстремальне наростання струму (миттєва невідновлювальна аварія), падіння напруги нижче другого рівня (миттєва відновлювальна аварія), і т.ін. Зараз немає широкого вибору пристойних РКН, Зубр залишився кращим з доступного, а за рахунок модернізацій став, нарешті, майже тим, чого від нього хотілося вже давно. :)  Хочу сказати, що ще 5 років тому РКН АДЕКС з полярізованим реле чітко відпрацьовували і стрибок струму (перший програмний рівень аварії) і падіння напруги нижче аварійного мінімуму (другий програмний рівень) раніше всіх автоматів захисту. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Vladdi сказал:

Це, якраз, цілком нормальна поведінка. Якісне нормальне РКН повинне відпрацьовувати аварійні ситуації, якими є екстремальне наростання струму (миттєва невідновлювальна аварія), падіння напруги нижче другого рівня (миттєва відновлювальна аварія), і т.ін. Зараз немає широкого вибору пристойних РКН, Зубр залишився кращим з доступного, а за рахунок модернізацій став, нарешті, майже тим, чого від нього хотілося вже давно. :)  Хочу сказати, що ще 5 років тому РКН АДЕКС з полярізованим реле чітко відпрацьовували і стрибок струму (перший програмний рівень аварії) і падіння напруги нижче аварійного мінімуму (другий програмний рівень) раніше всіх автоматів захисту. 

Тож якщо відправити його китайцям для реверсінжінірінгу , через тиждень на ALI буде те саме , але дешевше у 3-4 рази 😂

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я не сумніваюсь, що це й виріб (принаймні певна його частина) реально десь там в Китаї і вироблявся, а тут тільки складання. Але до софта точно доклав руку хтось із грамотних людей, бо ці РКН свого часу викликали у пересічних монтажерів ненависть тому, що їх експлуатація потребувала навчання споживача. Тодішній Зубр у порівнянні був тупим як валенок, не мав таких просунутих алгоритмів взагалі, проте і не потребував напруження думки від пересічних споживачів. Адже у випадку спрацювання аварій першого рівня (надшвидке наростання струму, швидке наростання температури або просто перевищення рівня) автоматичного відновлення мережі після відключення не відбувалось, і потрібно було вмикати РКН кнопкою "Пуск". З точки зору захисту то є нормально, адже попереджає можливі важкі аварії. Проте виникає дивна ситуація, коли мережа відключена, а всі автоматики ввімкнені, лише на РКН мигають якісь повідомлення.. З іншого боку, я таких встановив всім знайомим та сусідам кількадесят, і всі задоволені, а навчитись нюансам експлуатації змогли навіть домогосподарки та пенсіонерки буквально за 15 хвилин.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, dneprstab сказал:

через тиждень на ALI буде те саме

Тут біда в іншому. Пара китайських РКН з Алі, яки потрапляли в руки, були повним лайном, люди ж купують найдешевше, а дешева рибка - така ж і юшка.

Я взагалі вважаю, що сучасне РКН не на поляризованому реле з імпульсним керуванням то взагалі не виріб, бо у стані роботи нормальний виріб не повинен споживати струм на утримання котушки та її нагрів з ризиком заклинення і негарантованого подальшого відключення. 5 років тому такі (з поляризованим реле і мізерним власним споживанням) вже були в масовому продажу.

Змінено користувачем Vladdi
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Vladdi сказал:

Пара китайських РКН з Алі, яки потрапляли в руки, були повним лайном

Це вже щось свіже що у період 22-23 року доступне було на АЛІ , що за моделі ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спробую пошукати в старих записах, давно було, одне було два чи навіть вже три роки тому, інше в минулому році. Приносили на моє прохання, подивитись та протестувати. Оскільки враження одразу були негативні, ніяких подальших дій не було, фоток теж не робив, ні для чого було. Мені не сподобались звичайні реле та відчутно великі затримки при вимиканні в аварійних режимах. Зрозуміло, що просунутого функціоналу на кшалт стеження за наростанням струму там теж не було. Тому вважав цю тему поки що для себе закритою, доки щось не з'явиться нове. З іншого боку, останні версії зубрів практично підтягнулись до очікуваного рівня, плюс гарантія, тому потреби у пошуках альтернатив не було, і цим питанням не займався. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розкажу про роботу Зубра у "нестандартних" умовах. Помітив що мій MF63 після запуску інвертора на заряд батареї (1.5~2кВт), перестає на якийсь час реагувати на зміну потужності. Тупняк триває досить довго, може і до години показувати "заморожене" значення до моменту включення заряду на інверторі. Звідси роблю припущення що його функція відсікання по потужності в цей момент не працює. Як щодо відсікання по напрузі в такому режимі не знаю, бо не було коливань.

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11.12.2023 в 10:45, AnMig сказав:

Проблемний автомат С16

Ставте B16. Гірше не буде, тільки все одно не факт що реле напруги не буде вимикатися швидше АВ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.12.2023 в 17:36, MAuCTEP сказал:

тільки все одно не факт що реле напруги не буде вимикатися швидше АВ

40-ка амперне РКН типу ADECS0110 спрацьовує за 0,01с при раптовому наростанні струму до 80А, за цей час жодний автомат не встигне. Як там зараз у зубрів не знаю, не тестував.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...