Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Недельный программатор или Муки выбора

Aknot

Рекомендовані повідомлення

Вибачте, за таку кількість тексту,... жесть.

Дякую хто дочитав.:flag1:

 

Настройте все свои крутилки так, как будто на улице -20 и поставьте обычный самый простой комнатный термостат и будет вам счастье...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте, за таку кількість тексту, але без 100 грам не розібратись.

Порадитись як завжди нема з ким, тільки з рідними форумчанами.

Отож,

-Підкажіть будь-ласка модель програматора, можливо є новинки 2015р по таких даних і потребах.

Коротко данні:

-стоїть конденсаційник Chaffoteaux Pigma Green Evo 25.

-є можливість підключення зовнішнього датчика.

датчик подкл к котлу..

-з котла йде на гідрострілку(її ставили щоб можна було колись ТТ котел поставити), потім на розподільник(1-2 поверхи є 2 циркуляційних насоси)

потім окремо 1 поверх ще йде на гребінку ТП(є механічні витратоміри) і десь 80м2 площі, теж стоїть циркуляційний насос.

-хатинка 147м2, газоблок 365мм, на зиму живемо лише 1-ий поверх(90м2).

-На всіх радіаторах стоять термоголовки на гребінці теж. За добу виходить близько 7 кубів палю, і це на 90м2.

неправильно, 7 кубов всеравно считается на 147 квадратов..

 

Що Потрібно від програматора (вибачте, можливо, за неточні формулювання)

-щоб була функція поступового нагріву ТП.

-щоб працював з зовнішним датчиком

датчик подкл к котлу...

-щоб враховував велику інертність підлоги (так вийшло що стяжка 8см потім труби ТП потім ще 8см і аж там пінопласт:() Реально ТП реагує біля доби на зміну температури на котлі або на термоголовці на гребінці.

-щоб, незнаю, керував усіма 4-ма насосами (в котлі 1+ 2 на розподільнику і +1 на гребінці ТП)

-ну і буду вдячний за любі підказки, що ще варто не забути.

Задовбався, просто вже бігати і включати\виключати котел, насоси, регулювати температуру і т.д.

это проблема монтажа без проета.. по ходу наверное то тут гребенку добавляли то там еще чего вставили и т.д. так?

Недавно було холодно, в хаті було з опаленням ТП 20-21 гр. На котлі стояв мінімум +35, на гребінці зрізав до +28. Сьогодні спека на вулиці +18, приїжаю ввечері з рибалки, в хаті +25... жесть.

Дякую хто дочитав.:flag1:

можете или обратится к специалистам-сантехникам здесь - для доведения системы до ума.

или попробовать купить простой термостат и подключить к котлу.

НО!: на ваш котел наверное еще есть возможность подключать фирменный программатор цена которого повыше конечно. www.chaffoteaux.ro/download/manual_instalare_PIGMA-GREEN-EVO.pdf - вот здесь на странице 17 рисунок и называется оно - блок дистанционного управления.

кстати там видно, что подключается датчик уличной температуры - на котел!

котел сам знает потом какую мощность обогрева задавать.

 

Настройте все свои крутилки так, как будто на улице -20 и поставьте обычный самый простой комнатный термостат и будет вам счастье...
:confused: ну-ну.. хотя б мануал немного глянули что это за котел.. Змінено користувачем Diver
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну если внутри котла не капает вода, не ржавеет теплообменник - то можете ставить..

 

У меня там минимум 38С, но был недавече сервесник :снимал турбину горелку и т.д. по регламенту , я заглядывал вроде сухо:).У меня котел 2 ой сезон я думаю рано ему плакать :D.А так спасибо смысл предупреждения ясен -надо держать в тонусе котел шоб не расслаблялся :D. а то окисление и т.д.:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я заглядывал вроде сухо

мокро в момент горения может быть, из-за того что теплообменник холодный, а при горении там вода, и из пара конденсируется на теплообменнике, + если сера в продуктах горения присутствует, то значит кислота на теплообменнике... так что то вы заглядывали, но ничего не значит..

 

но есть "конденсационые" котлы, они вроде на это рассчитаны..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

датчик подкл к котлу..

неправильно, 7 кубов всеравно считается на 147 квадратов..

 

7 кубів газу це мається на увазі зараз такий в мене розхід коли на вулиці +3 а вночі -2. Рахую на 90м2, бо 2 поверх в мене виключене опалення, і на сходовій стоїть плівка. Типу 1 поверхова хата виходить.

 

Добавлено через 14 минут

это проблема монтажа без проета.. по ходу наверное то тут гребенку добавляли то там еще чего вставили и т.д. так?
Була стяжка чорнова 8см. Під нею пінопласт. Я пожалів грошей щоб знову такий пиріг робити. Тому просто поклали труби і ще 7-8см залили. Проекту і не було, робили прості роботяги без інженерної освіти. Відповідно в них за порадою зараз не звернуся.

Проект, так на око можу сам намалювати, схематично мається на увазі, що куди підключено+фотки зробити.

можете или обратится к специалистам-сантехникам здесь - для доведения системы до ума.
Порадьте когось конкретно.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому просто поклали труби і ще 7-8см залили. Проекту і не було, робили прості роботяги без інженерної освіти.

ну правильно, а как же управление температурой в доме??

Не подумали сразу, а сейчас электроник краники крутить не будет..

Поставьте для начала термостат на котел, будет легче, но похоже проблему это не решит.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну правильно, а как же управление температурой в доме??

Не подумали сразу, а сейчас электроник краники крутить не будет..

Поставьте для начала термостат на котел, будет легче, но похоже проблему это не решит.

Передивився сьогодні інструкцію котла свого, там дійсно можна зовнішній датчик доставити. Зателефонував там де купляв його, датчик в наявності 250 грн. Людина пояснила що варто ставити, котел буде якусь модуляцію робити, типу пальник контролювати. Шось таке. Але все-рівно, хіба датчик може ще зменшити температуру, якщо в мене і так котел на мінімумі? На 35гр.

Блін, хто би поміг цю всю кашу розхлебати? Голова обертом йде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хіба датчик може ще зменшити температуру, якщо в мене і так котел на мінімумі? На 35гр.

Блін, хто би поміг цю всю кашу розхлебати? Голова обертом йде.

вы не понимаете, и задаете вопросы..

можете верить на слово и не морочить себе голову.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Блін, хто би поміг цю всю кашу розхлебати? Голова обертом йде.

 

Как по мне, судя по описанию Вашей системы отопления, не все у Вас так уж и плохо ( не понимаю только, зачем четыре! насоса). Не хватает лишь комнатного термостата (датчика комнатной температуры), ставте и наслаждайтесь жизнью)))

Змінено користувачем Профессионал
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы не понимаете, и задаете вопросы..

можете верить на слово и не морочить себе голову.

Вчора до ночі дивився ютуб, майстер розповідав про термостати і програматори. З цим мені вже все ясно більш-менш. Мені потрібен дистанційний програматор. Питання в іншому, якщо я все-таки придбаю програматор, чи потрібен ще мені буде зовнішній датчик? І як їх зв"язати і чи потрібно взагалі звязувати?? Типу хто буде головніший, бо я так розумію це прогаматор, бо саме він контакти розмикає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как по мне, судя по описанию Вашей системы отопления, не все у Вас так уж и плохо ( не понимаю только, зачем четыре! насоса). Не хватает лишь комнатного термостата (датчика комнатной температуры), ставте и наслаждайтесь жизнью)))

 

Что я и предлагал в самом начале)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как по мне, судя по описанию Вашей системы отопления, не все у Вас так уж и плохо ( не понимаю только, зачем четыре! насоса). Не хватает лишь комнатного термостата (датчика комнатной температуры), ставте и наслаждайтесь жизнью)))

Насправді насоса 3шт , 1шт для першого поверху, 1шт для другого, 1шт для ТП. Четвертий типу в котлі самому.

Доречі знайшов вроді грамотного сантехніка-опалювальника. Зараз намалюю схемку свою і покажу що куди він казав класти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора до ночі дивився ютуб, майстер розповідав про термостати і програматори. З цим мені вже все ясно більш-менш. Мені потрібен дистанційний програматор. Питання в іншому, якщо я все-таки придбаю програматор, чи потрібен ще мені буде зовнішній датчик? І як їх зв"язати і чи потрібно взагалі звязувати?? Типу хто буде головніший, бо я так розумію це прогаматор, бо саме він контакти розмикає.

 

Начните с датчика комнатной температуры, поставте, "поиграйтесь" день-два с настройками в комплексе с гребенкой ТП, термоголовками на радиаторах..., что то мне подсказывает, что все у Вас будет нормально.

Не спешите с наружным, с ним иногда возникает больше вопросов, чем ответов))).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Начните с датчика комнатной температуры, поставте, "поиграйтесь" день-два с настройками в комплексе с гребенкой ТП, термоголовками на радиаторах..., что то мне подсказывает, что все у Вас будет нормально.

Не спешите с наружным, с ним иногда возникает больше вопросов, чем ответов))).

Датчик поставити не проблема, проблема в іншому, 3 циркуляційні насоси, які я замудохаюсь вручну вмикати-вимикати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Датчик поставити не проблема, проблема в іншому, 3 циркуляційні насоси, які я замудохаюсь вручну вмикати-вимикати.

 

По поводу насосов... Не хочу лезть в вашу систему, но два там явно лишние, уж простите. Потому и, извините, мудохаетесь. Один на котле, другой на гребенке ТП, зачем еще два так и не понял... :( Конечно, поставить можно и больше и наверное найдутся (нашлись) у "мастеров" аргументы, но...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По поводу насосов... Не хочу лезть в вашу систему, но два там явно лишние, уж простите. Потому и, извините, мудохаетесь. Один на котле, другой на гребенке ТП, зачем еще два так и не понял... :( Конечно, поставить можно и больше и наверное найдутся (нашлись) у "мастеров" аргументы, но...

Може й не потрібно стільки насосів, а скільки 1 насос може продавити?

От схемку накидав, без возвратки :D камінням не кийдайте..

З гідрострілкою точно не пам"ятаю і колектором куди і як точно. Ввечері гляну, потім домалюю.

ТП 90м2! +повноцінні радіатори на 1 та 2 поверсі.

 

bx2j2scm4rtd.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

нет, неверно.....

Может и неверно, но в мануале русским по белому написано:

 

2.3. Выбор режимов работы термостата «ОБОГРЕВ» и «ХОЛОД»

Предстоит возможность простого перехода между режимами обогрева (заводская

настройка) и охлаждения.

В режиме обогрева релейный выход 1 (NO) и выход 2 (COM) смыкаются при снижении

установленной температуры, а в режиме охлаждения при повышении установленной

температуры (с учетом установленной чувствительности). В режиме обогрева закрытое состояние

релейного выхода 1 (NO) и выхода 2 (COM) указывается иконкой , а в режиме охлаждения

иконкой в левом нижнем углу дисплея.

 

И в пункте про подключение:

 

Приёмник управляет работой котла (или кондиционера) при помощи реле с точками

подключения 1 (NO), 2 (COM), 3 (NC). Точки подключения управляемого прибора

(обогревающий/охлаждающий), изготовленные специально для подключения термостата, надо

подключить к клеммной колодке, на открытые контакты реле 1 (NO) и 2 (COM) соответственно

рисунку ниже.

 

Добавлено через 12 минут

Датчик поставити не проблема, проблема в іншому, 3 циркуляційні насоси, які я замудохаюсь вручну вмикати-вимикати.

У того же Computherm Q7RF есть возможность, помимо штатного приемника, который котлом управляет, подцепить еще и 1 доп розетку Q1 RX (только 1, вроде). И он будет одновременно и котел, и то, что воткнуто в розетку, вкл/выкл делать.

 

Вроде как (не уверен), пока выбирал, встречал программаторы, которые до 4х устройств могут так гонять (а может это были не 4 приемника/розетки, а 4 именно датчика - хз :-().

 

Но, как минимум, можно на 1 розетку q1 rx повесить пилот/тройник и запитать через него все 3 внешних насоса. Тогда они будут отключаться вместе с котлом (но вот надо ли? может пусть они все еще гоняют теплоноситель по СО?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У того же Computherm Q7RF есть возможность, помимо штатного приемника, который котлом управляет, подцепить еще и 1 доп розетку Q1 RX (только 1, вроде). И он будет одновременно и котел, и то, что воткнуто в розетку, вкл/выкл делать.

 

Вроде как (не уверен), пока выбирал, встречал программаторы, которые до 4х устройств могут так гонять (а может это были не 4 приемника/розетки, а 4 именно датчика - хз ).

У меня gsm термостат-программатор так делает. Электроконвекторы в розетки можно включить, это да - очень удобно на даче. Но если нет удаленного управления - то вся прелесть такого варианта пропадает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня gsm термостат-программатор так делает. Электроконвекторы в розетки можно включить, это да - очень удобно на даче. Но если нет удаленного управления - то вся прелесть такого варианта пропадает.

Ну по ТЗ же надо просто отключать насосы тогда, когда и котел. Удаленное ambaluk не упоминал.

 

Если уже заморачиваться с удаленкой, то надо смотреть куда-то дальше от "стандартных" программаторов, т.к. я не помню у обсуждаемых связки с gsm (у того же Computherm есть и gsm розетка, но, вроде, "дружба" с программаторами не заявлена). Т.е. это уже в сторону кастомных (ваших в т.ч.) систем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Домалював схему.

От сьогодні мені на одній фірмі порадили зробити таке.

Рожевим, те що порадили поставити.

 

1) Зовнішній датчик, буде керувати пальником.

2) Програматор, поставити на насос 2 поверх, буде вимикати циркуляційний насос (радили Aquaworld або Computerm)

3) Терморегулятор з капілярною трубкою Salus At 10F

4)Терморегулятор з капілярною трубкою Salus At 10F

Сказали треба погратись, і поставити або на ключення або на виключення. І тоді буде все ок.

 

котел в мене на кухні, а циркуляційні в гаражі, тому бігати вручну вимикати не варіант.

jv8gws6jd4ky.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С такими темпами можно в космос. Мне кажется что, недо выкинуть эти 2 насоса, под номерами 2 и 3, вместе с обратным клапаном на втором этаже и гидростойкой на первом. Насоса в котле вполне должно хватать на такую площадь. Оставить насос на гребенке теплых полов с треходовым термо клапаном.

Поставить на котел комнатный термостат в самой холодной комнате, в остальных температуру отрегулировать головками. Если захочется еще через время поиграться , можно добавить внешний датчик температуры, чтобы регулировать мощьность горелки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С такими темпами можно в космос. Мне кажется что, недо выкинуть эти 2 насоса, под номерами 2 и 3, вместе с обратным клапаном на втором этаже и гидростойкой на первом. Насоса в котле вполне должно хватать на такую площадь. Оставить насос на гребенке теплых полов с треходовым термо клапаном.

Поставить на котел комнатный термостат в самой холодной комнате, в остальных температуру отрегулировать головками. Если захочется еще через время поиграться , можно добавить внешний датчик температуры, чтобы регулировать мощьность горелки.

Ви праві. Такий варіант мені теж пропонували:D

Але гідростріла робилась, щоб в майбутньому була можливість підключити в систему твердопаливного котла. Впринципі, подивлюся чи є можливість це все забрати.

Зовнішній датчик я вже купив сьогодні 250 грн Ariston.

Ті 2 з капілярними трубками Салуси по 10Є то є ще 500грн.

І програматор

Змінено користувачем ambaluk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С такими темпами можно в космос. Мне кажется что, недо выкинуть эти 2 насоса, под номерами 2 и 3, вместе с обратным клапаном на втором этаже и гидростойкой на первом. Насоса в котле вполне должно хватать на такую площадь. Оставить насос на гребенке теплых полов с треходовым термо клапаном.

Поставить на котел комнатный термостат в самой холодной комнате, в остальных температуру отрегулировать головками. Если захочется еще через время поиграться , можно добавить внешний датчик температуры, чтобы регулировать мощьность горелки.

 

Исчерпывающе.

Хотя, разве что смесительный узел коллектора ТП пола собран, если не ошибаюсь, по схеме от Джакомини и там используется двухходовой клапан.Как по мне, идеальный вариант. Но то уже другой разговор.

Вообщем прислушаться и переделать, жить и не тужить:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Исчерпывающе.

Хотя, разве что смесительный узел коллектора ТП пола собран, если не ошибаюсь, по схеме от Джакомини и там используется двухходовой клапан.Как по мне, идеальный вариант. Но то уже другой разговор.

Вообщем прислушаться и переделать, жить и не тужить:)

Колектор ТП, "АРС" готовий брали, з насосом вкомплекті і витратомірами. Доставив лише термосат чи як воно зветься, крутілку HERZ.

Та переробити й забрати гідрострілу не проблема.

Але я думаю ще таке собі, суто по витратах.

1) 250грн зовншіній датчик

2) 2шт по 10Є Солуси на циркуляційні ТП і 1 го поверху. 500грн.

3) Програматор десь 450грн.

Впринципі грубо 1200гр, не дуже й велика сумма щоб знімати насоси і гідрострілу? Як на Вашу думку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Колектор ТП, "АРС" готовий брали, з насосом вкомплекті і витратомірами. Доставив лише термосат чи як воно зветься, крутілку HERZ.

Та переробити й забрати гідрострілу не проблема.

Але я думаю ще таке собі, суто по витратах.

1) 250грн зовншіній датчик

2) 2шт по 10Є Солуси на циркуляційні ТП і 1 го поверху. 500грн.

3) Програматор десь 450грн.

Впринципі грубо 1200гр, не дуже й велика сумма щоб знімати насоси і гідрострілу? Як на Вашу думку?

Деньги конечно не большие, пробуйте. Но берут меня смутные сомнения, что обойдется без конфликтов, реально много лишнего. И еще добавляете, зачем на первый этаж, второй, теплый пол..., все это и так должно работать, всего уже там достаточно. Связать все и заставить идеально работать:unknown:. Я сторонник - чем проще, тем лучше (в пределах разумного, конечно). Соберете, отпишитесь, удачи.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...