Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

В свете новых тарифов: газ, электричество, или комбинация газ + электричество ?

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

О великий владыка "здравого" смысла, какое это имеет отношение к правильности расчёта ТС? :)

.

 

Сидите, сидите, не вставайте:) Следующее предложение плиз, прочтите, может поймете.

 

Добавлено через 1 минуту

Думав про це...десь на сайті українського виробника "Терміт" був описаний тандем електрокотел + газовий. Але щось не можу на сайті знайти, десь пропало :(.

 

Суть була така, електрокотел включений в зворотній потік (обратку) перед газовим котлом і, вночі, нагріває обратку на 5 градусів вище ніж нижня межа газового котла. Тобто газовий котел не запалює газ вночі, а просто його насос ганяє теплоносій через систему опалення. Тільки от там була проблема: після певного часу "ганяння теплоносія", якщо немає запалювання, то насос газового котла зупиняється :(.

 

Треба говорити з форумними експертами. Не може бути щоб ніхто з них не ставив успішно таких тандемів :flag1:

 

Да что уж там, ловите:) пользуйтесь опытом профессионала и не надо ничего искать.

www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=3379834

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Да что уж там, ловите:) пользуйтесь опытом профессионала и не надо ничего искать.

www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=3379834

 

Ну я це Ваше повдомлення читав вже давно.

Але там є одна цитата:

"Но, как я понял, у Вас встроеный насос в газовом котле и при отключении газ. котла, через определенное время выключается и насос. Вам надо будет внести небольшие изменения в схему и заставить работать насос от двух котлов сразу, независимо друг от друга"

 

Це те про що я писав вище. Газові котли як правило ідуть з насосом. Влізати паяльником в плату ціною 300$ і там щось міняти ніхто не буде!

Так що питання залишається відкритим - що робити з насосами ?

 

І ще - схемку з усіма кранами і т.д. системи яка "Реально существующая и благополучно работающая уже около 8 лет)))" можете намалювати ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конечно, не всегда все зависит от площади. Здесь люди прекрасно укладываются 3500 кВт на 180 м2

У меня в наблюдениях есть дом в 320 квадратов, который за год скушал 4100 кубов газа, заказчик пьян от радости... дом, где постоянно живут..Расчетные теплопотери дома -17 квт....в реальности получилось чуть меньше...около 16

И как пример один из критериев здесь, хотя бы та же температура в доме. Что ни как не вписывается ни в одну из ваших таблиц, по оценке стоимости энергоносителей.

если бы вы меньше писали и больше смотрели и анализировали, то нашли бы пункт "температура в доме" в моей таблице...

 

котла 24кВт в дом 80м2.

после этого словосочетания в качестве саркастического я признаться вообще не представляю о чем с вами можно говорить касательно сантехники...

Уже даже домохозяйка из с. Хацапетовка знает, что котел 24 квт в большинстве случаев подбирается не ради отопления....

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Ще ось такє, на ворожому сайті:

www.cqham.ru/forum/showthread.php?28632-%C3%E0%E7%EE-%FD%EB%E5%EA%F2%F0%E8%F7%E5%F1%EA%EE%E5-%EE%F2%EE%EF%EB%E5%ED%E8%E5-%D1%E8%ED%F5%F0%EE%ED%E8%E7%E0%F6%E8%FF

 

Так, але там знову ж таки треба влізати в схему роботи газового котла - вважаю це доволі таки ризикованою операцією. Краще вже доставити необхідні клапани - але спати спокійно. Газовий котел - задорога іграшка щоб в ньому колупатись Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я за электрику ночью + ТА.

 

Это шикарный вариант для дома с большим количеством выделенных киловат и с небольшими теплопотерями.

При 0 и выше на улице можно обеспечить отопление дома только по ночному тарифу без работы котла днем. Но капиталовложения будут весьма немалыми

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я це Ваше повдомлення читав вже давно.

Але там є одна цитата:

"Но, как я понял, у Вас встроеный насос в газовом котле и при отключении газ. котла, через определенное время выключается и насос. Вам надо будет внести небольшие изменения в схему и заставить работать насос от двух котлов сразу, независимо друг от друга"

 

Це те про що я писав вище. Газові котли як правило ідуть з насосом. Влізати паяльником в плату ціною 300$ і там щось міняти ніхто не буде!

Так що питання залишається відкритим - що робити з насосами ?

 

І ще - схемку з усіма кранами і т.д. системи яка "Реально существующая и благополучно работающая уже около 8 лет)))" можете намалювати ?

У меня был котел "голый", (смотрите в сторону таких котлов, почему нет) насос, расширительный бак и группа безопасности стояли отдельно. Если это реконструкция старой СО, безусловно нет смысла менять котел, но не думаю, что для специалиста заставить работать насос отдельно от котла будет большой проблемой и уж тем более там не нужен паяльник. Если совсем страшно, поставте еще один насос - для электрического котла. Закрывайте вопрос, проблемы просто нет, было бы желание!

Хотя, если честно, что не пост то поиск какой либо причины и проблемы, надеюсь это всего лишь своеобразный, доскональный и тщательный подход к изучению вопроса...

 

Добавлено через 4 минуты

 

если бы вы меньше писали и больше смотрели и анализировали, то нашли бы пункт "температура в доме" в моей таблице...

 

 

после этого словосочетания в качестве саркастического я признаться вообще не представляю о чем с вами можно говорить касательно сантехники...

Уже даже домохозяйка из с. Хацапетовка знает, что котел 24 квт в большинстве случаев подбирается не ради отопления....

 

Вашу таблицу смотрел и, если помните, оценил, мое замечание больше относится к таблице ТС.

По поводу котла не преувеличивайте, я прекрасно понимаю, что Вы имеете ввиду, делайте и Вы то же самое, хоть иногда.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не думаю, что для специалиста заставить работать насос отдельно от котла будет большой проблемой и уж тем более там не нужен паяльник. Если совсем страшно, поставте еще один насос - для электрического котла. Закрывайте вопрос, проблемы просто нет, было бы желание!

Хотя, если честно, что не пост то поиск какой либо причины и проблемы, надеюсь это всего лишь своеобразный, доскональный и тщательный подход к изучению вопроса...

 

Стосовно останньго речення - дурня...мене цікавить рішення питання. Толкове. Більше нічого, повірте.

 

Ще раз - в котел, до його насоса, який керується контроллером і т.д. НІХТО лізти не буде, ніякий серйозний спеціаліст - повірте мені, ну хіба той хто ще ніколи не попадав.

 

А проблема є - ви не праві. І рішення для цієї проблеми, як і схему вашої системи ви так і не представили.

 

Що значить поставити ще один насос для електрокотла ? Так тоді буде ще більша проблема - конфлікт тисків (потоків) і через деякий час один з насосів просто згорить.

 

Намалюйте бідь ласка схему так як зроблено у вас, ту що 8 років...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що значить поставити ще один насос для електрокотла ? Так тоді буде ще більша проблема - конфлікт тисків (потоків) і через деякий час один з насосів просто згорить.

 

не буде ніяких проблем.... котли мають працювати окремо і це вирішується за рахунок входу для підключення програматора...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, електрика найдорожча ;). Вже не один (крім мене) рахував

Хм?! Если подключать с 0 и электрику и газ? Вы уверены?! Электрику надо подключать по любому, а вот газ можно и подумать.Отапливаемой площади 210м2. В 2010 году не подключил газ за +-120 000грн.(разрешение собственника трубы+ 70м магистрали+ индивидуальный ввод). За 2014 год 32000кВт по трёхзонному учёту- тариф электроотопление, из них около 24кВт на отопление, остальное гвс, освещение и т.д. Потратил аж 6000грн. В камине сгорело около 3-х кубов бесплатных дров. Докажите, желательно на чьём то примере, как я переплатил. Или перестаньте навязывать другим своё, не совсем компетентное, мнение.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хм?! Если подключать с 0 и электрику и газ? Вы уверены?! Электрику надо подключать по любому, а вот газ можно и подумать.Отапливаемой площади 210м2. В 2010 году не подключил газ за +-120 000грн.(разрешение собственника трубы+ 70м магистрали+ индивидуальный ввод). За 2014 год 32000кВт по трёхзонному учёту- тариф электроотопление, из них около 24кВт на отопление, остальное гвс, освещение и т.д. Потратил аж 6000грн. В камине сгорело около 3-х кубов бесплатных дров. Докажите, желательно на чьём то примере, как я переплатил. Или перестаньте навязывать другим своё, не совсем компетентное, мнение.

 

стоимость 1 киловата нормальной трехфазной электроенергии в киевской области часто колеблется от 0,35 до 1 куе в худшем случае.... Для дома 200 квадратов нужно 14 квт минимум.

Капиталовложения сами посчитаете?

Да, бывают случаи халявы, но я встречаю их все меньше...

 

Газ кто-то подключает за 10000 грн, кто то за 5 тысяч долларов.

 

Но вообще в этой теме речь идет об эксплуатационных затратах, а не капиталовложениях...

 

Добавлено через 1 минуту

Потратил аж 6000грн..

Вы в курсе соклько будет стоить электроенергия в 2017 году?

ваши 32000 квт при 2 тарифном учете с коэффициентом 0,5 и спецтарифе до 3000 квт будут стоить около 32000 грн:\"\":

При трехтарифном с коэффициентом 0,4 чуть меньше...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы в курсе соклько будет стоить электроенергия в 2017 году?

Как в 90е? 160 тыс. грн./ 1 кВт.?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стосовно останньго речення - дурня...мене цікавить рішення питання. Толкове. Більше нічого, повірте.

 

Извините, но для меня дальнейшая беседа с Вам ни что иное как:

475094564.gif

Я пас...

Не буду больше мешать Вам в попытке канонизировать себя на форуме, как первопроходца в составлении программы для расчета затрат на энергоносители:) Удачи!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для дома 200 квадратов нужно 14 квт минимум.

24оптимум

Вы в курсе соклько будет стоить электроенергия в 2017 году?

ваши 32000 квт при 2 тарифном учете с коэффициентом 0,5 будут стоить около 32000 грн:\"\":

При трехтарифном с коэффициентом 0,4 чуть меньше...

Аааа... Так то тема о научной фантазии?! Панятна!...

Я, в отличии от фантазёров, экономил позавчера, вчера, сегодня, и изучив тарифы на завтра, понимаю что cэкономлю и завтра... не подключив газ.

(1.3.2. У період з 01 жовтня 2015 року по 29 лютого 2016 року (включно):за обсяг, спожитий до 3600 кВт∙год електроенергії на місяць (включно)- 45,6коп*7,5=3,42грн в эквиваленте 1куб газа. за обсяг, спожитий понад 3600 кВт∙год електроенергії на місяць-147,9коп*7,5=11,09грн эквиваленте 1куб газа.)

В самый холодный зимний месяц дом потребит 5000кВт=

3600*0,456*0,4=656,64грн

1400*1,479*0,4=2070,6грн

Итого 2727,24 грн- на отопление по ночному тарифу для теплоёмкой СО.:lol:

5000кВт это примерно 650кубов газа;)

200*3,6=720грн

450*7,2=3240грн

Итого 3960грн на отопление газом:\"\":

Я так понимаю, что примера годовых расходов газифицированного дома сходной площади, со среднестатистическими теплопотерями, у Вас нет?!

п.с. если газ уже в доме, то в дополнение к электрокотлу, 200кубов конечно же выгодно использовать.

Змінено користувачем Sopa
Математическая ошибка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

стоимость 1 киловата нормальной трехфазной электроенергии в киевской области часто колеблется от 0,35 до 1 куе в худшем случае.... Для дома 200 квадратов нужно 14 квт минимум.

Капиталовложения сами посчитаете?

Да, бывают случаи халявы, но я встречаю их все меньше...

Вы прекрасно знает про стандартное подключение, где 1квт стоит 1300грн(сейчас кажись уже все 1000грн), зачем эти сказки про 1к уе?

точнее, зачем выдавать граничные случае за обычную практику?

 

а там где нет возможности стандартного подключения электричества, обычно нет и стандартного подключения газа

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хм?! Если подключать с 0 и электрику и газ? Вы уверены?! Электрику надо подключать по любому, а вот газ можно и подумать.Отапливаемой площади 210м2. В 2010 году не подключил газ за +-120 000грн.(разрешение собственника трубы+ 70м магистрали+ индивидуальный ввод). За 2014 год 32000кВт по трёхзонному учёту- тариф электроотопление, из них около 24кВт на отопление, остальное гвс, освещение и т.д. Потратил аж 6000грн. В камине сгорело около 3-х кубов бесплатных дров. Докажите, желательно на чьём то примере, как я переплатил. Или перестаньте навязывать другим своё, не совсем компетентное, мнение.

 

Я не розумію - в чому проблема ? Ж-)

Що ви хочете сказати ? Є помилка в моїх розрахунках ?

Ну то вкажіть конкретно на це, де саме я помилився.

Всі дані я представив.

Яке ви маєте право звинувачувати мене в некомпетентності ?

 

У мене, наприклад, є і газ і електрика. І я от собі буду думати що і як використовувати.

З розрахунків (і не тільки моїх, до речі) чітко і ясно випливає що електрика найдорожча по ситуації на даний момент (я описав умови).

 

А не подобається вам математика і теплотехніка - ідіть собі на форум мастецтв і там філософствуйте про ціни ни підведення газу і т.д. Ніхто ж нікого не заставляє щось підводити коли це неможливо чи дуже дорого!

 

Добавлено через 2 минуты

Извините, но для меня дальнейшая беседа с Вам ни что иное как:

475094564.gif

Я пас...

Не буду больше мешать Вам в попытке канонизировать себя на форуме, как первопроходца в составлении программы для расчета затрат на энергоносители:) Удачи!

 

Я так розумію рішення з вашої сторони так і не представлено ?

Все зрозуміло - щастя здоровя!

 

Профессіонал...плодити флуд тонами ...Ж-)

 

Добавлено через 2 минуты

Де речі тут деякі посміюються про ціну на електроенергію в 2017-му...типо то дуже далеко.

А 2017 до речі вже не за горами...;) Час летить швидко. І думати треба головою.

Не будете думати головою - прийдеться платит грошима.

 

Добавлено через 9 минут

не буде ніяких проблем.... котли мають працювати окремо і це вирішується за рахунок входу для підключення програматора...

 

Тобто два котли, обидва з насосами, обидва з програматорами (один програматор на два котли це з області фантастики напевно :)).

 

Газовий закінчує роботу о 23:00, а електричний вмикається, скажімо о 23:05.

Ну і з точністю до навпаки о 7-й ранку.

Так Ви мали на увазі ?

 

 

Я от не дуже компетентний, а можна той же скажімо Вайлянт за допомогою програматора переводити в стендбай режим, тобто щоб котел функціонально вимикався по суті (включаючи вимкнення насосу) а залишалось тільки живлення ввімкнене (по типу вимкнути телевізор пультом, залишаєтся тільки 5 Вольт стендбай) ?

 

Просто є не в курсі чи таке можна з газовими котлами робти...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо два котли, кожен зі своїм насосом та автоматикою, то систему можна розвязати через гідрострілку. Тим більше що виробники котлів, вказують у своїх гарантійних умовах, що якщо в системі крім насоса котла буде інший насос підключений послідовно, то гарантія втрачається.

З гідрострілкою кожен котел буде собі працювати незалежно, і коли вночі буде включатись електричний, газовий буде зменьшувати потужність або взагалі відключатись, в залежності від виставлених на котлах параметрах температури.

attachment.php?attachmentid=422056&stc=1&d=1426668850

b.jpg.5faafb14f5f377306c8b6c5c4f3dd3fb.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо два котли, кожен зі своїм насосом та автоматикою, то систему можна розвязати через гідрострілку. Тим більше що виробники котлів, вказують у своїх гарантійних умовах, що якщо в системі крім насоса котла буде інший насос підключений послідовно, то гарантія втрачається.

З гідрострілкою кожен котел буде собі працювати незалежно, і коли вночі буде включатись електричний, газовий буде зменьшувати потужність або взагалі відключатись, в залежності від виставлених на котлах параметрах температури.

 

Дякую! :beer:

Думаю це один з реальних варіантів виходу з положення.

Я також пре це подумував, хлопці-проектанти з Вайлянта колись мені розповідали про призначення гідрострілки. Правда не знаю як це толком скласти до купи, як розрахувати величину гідрострілки і т.д.

 

Але думаю це один з методів вирішення питання сумісного існування двох котлів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепловтрати будинку =4032 кВт.

Як вже писалось вище, при згорянні 1 м3 газу виділяється 8,5 кВт тепла. Тобто на місяць нам потрібно 4032 кВт/8,5 кВт = 474,4 м3 газу. З цих 474,4 м3 газу, 200м3 оплачується по 3,6 гривні (200х3,6=720 гривень), решта 274,4 м3 по 7,2 гривні (274,3х7,2=1975,68 гривень). В сумі за січень місяць до оплати 2695,68 гривень.

 

Приклад розрахунку у випадку опалення електрикою за січень:

 

Тут потрібно взяти до уваги два моменти:

 

1) До 3000 кВт електроенергія коштує 0,9 грв./кВт (пільговий тариф), від 3000 кВт електроенергія коштує 1.68 грв./кВт

2) При відповідному оформленні документів в дію входить так званий нічний тариф на нічне використання електроенергії з коефіцієнтом 0,5 (половина ціни). Він діє з 23:00 і до 7:00. Штука вигідна і тому його тут врахуємо

 

Нічним тарифом ми можемо користуватись тільки вночі, тобто 8 годин, третину доби, або 33,33% доби. Решту часу (16 годин, амо 66,66% доби) ми опалюємо за завичаиним тарифом.

 

Ми використали на опалення 4032 кВт електроенергії.

3000 кВт по 0,9 гривні, решту 1032 кВт - по 1,68 гривні.

Крім того, третину часу був пільговий тариф (коеф. 0,5).

 

Отже:

з пільговим тарифом (0,9 гривні):

3000 кВт * 0,9 гривні * 0,33 (1/3 доби, ніч) * 0,5 (нічний тариф) = 445,5 гривень

3000 кВт*0,9 гривні*0,66 (2/3 доби, день) = 1782 гривні

 

решта буде оплачена по тарифу 1,68 гривні:

1032 кВт*1,68 гривні*0,33(1/3 доби, ніч)*0,5(нічний тариф)=286,1 гривні

1032 кВт*1,68 гривні*0,66 (2/3 доби, день) = 1144,3 гривні

Сума: 3657,9 гривень

 

Ладно, попробую объяснить как человеку искренне заблуждающемуся. Если нет понимания в какой стране мы живём, и что всё ещё может поменяться,то примем для расчётов тарифы анонсированные на 2017 год (для электрики)

 

Пусть по газу будет так как у вас посчитано, запомним, что в расчётах использован конденсационник.

В сумі за січень місяць до оплати 2695,68 гривень.

Люди, решившие отапливаться электрикой, готовы пойти на некоторые неудобства, в виде колебаний температуры в пределах суток в 1,5-2,5 градуса.( Я специально не беру в учёт ТА и "неограниченный" лимит мощности) Для электроотопления идеально подходят теплоинерционные дома с тёплыми полами. Исходя из этого раскидываем необходимые киловаты на ночь и полупик (в трёхтарифном учёте)- 8 часов ночью и 4 днём( с 11 до 13 и с 18 до 20).

Используя вашу методу расчёта выходим на 2633,65грн.

Если стоимость конденсационного котла с монтажом, потратить на установку ТА, то комфорт системы практически сравняется и ещё уменьшится количество использования дневных часов. Что Вы на это скажите? Прошу учесть, когда будете отвечать, что я и многие другие, так уже живут не один год.

п.с. если газ уже в доме, то в дополнение к электрокотлу, 200кубов конечно же выгодно использовать.

И это будет наиболее комфортный и экономный вариант- кто ж спорит!

И в этих расчётах неправильный подход!!!

Приклад розрахунку за січень комбінованого опалення: вдень газом, вночі електрикою за нічним тарифом.

 

Тут також все просто. На опалення витратили 4032 кВт.

(ніч, з 23 до 7), 2700 кВт витрачена на електроопалення за нічним тарифом (300кВт оставим "лампочкам")

(день, з 7 до 23), 1332 кВт витрачена на опалення газом вдень

 

Отже, за електрику:

2700кВт*0.9 гривні*0.4(нічний тариф) = 972 гривні

 

За газ:

1332 кВт це 156,7 куби газу (1332/8,5 - вище описано чому 8,5) остаток по нижнему лимиту оставим на водоподготовку

156,7 кубів оплатиться по 3,6 гривні: 156,7*3,6=564,12 гривень

Тобто сумарно, за у випадку комбінованого опалення за січень місяць заплатиться 2162,16 гривні.

Правильный ответ 1536,12грн- экономия 626грн только по отоплению

Подправил и выделил ключевое.

п.с.Всё вышеописанное будет... возможно... в 2017.

А уже "послезавтра"

1.3.2. У період з 01 жовтня 2015 року по 29 лютого 2016 року (включно):за обсяг, спожитий до 3600 кВт∙год електроенергії на місяць (включно)- 45,6коп. за обсяг, спожитий понад 3600 кВт∙год електроенергії на місяць-147,9коп.

Змінено користувачем Sopa
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Висновки думаю може кожен зробити з таблички самостійно ;)

 

Решил добавить и своих "5 копеек", ибо тоже подсчитываю, как выгоднее... Теперь относительно рассчётов:

1. Но не понимаю, как можно брать в случае с комбинированным отоплением (газ+электрика) льготный тариф по электрике?! Ведь если в доме есть газ - такой тариф по элекрике просто не дадут. Или есть "варианты"? Итого, с марта 2017 года будет не 90коп/кВт только до 100 кВт*ч/мес, а дальше 1.68грн. (до 600 кВт).

2. Думаю, что 100 кВт*ч в месяц "съест" освещение, электроприборы и ГВС. :( Так, что для электрокотла уже будет электричество по 1.68 грн.

3. У меня за летние месяцы (котёл выключен) только газ-плита берёт 8-10 кубов газа за месяц.

Тогда, согласно арифметике (пересчёт тепла от электричества в газовое) 1.68*7.5=12.6 грн. - столько будет стоить "эквивалентный" куб газа в пересчёте на электричество по тарифу 1.68 грн/кВт*ч (если не учитывать "ночной" тариф по электрике).

Так что, думаю, для смешаного отопления разумно использовать электричество ТОЛЬКО с ночным тарифом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ведь если в доме есть газ - такой тариф по элекрике просто не дадут. Или есть "варианты"?

Если есть мощности дадут и без вариантов. Так, что дальнейший расчёт делайте исходя из этого.

Так что, думаю, для смешаного отопления разумно использовать электричество ТОЛЬКО с ночным тарифом.

Собственно постом выше об этом и написал, и расчёт тс-а подправил.:beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приклад розрахунку за січень комбінованого опалення: вдень газом, вночі електрикою за нічним тарифом.

 

Тут також все просто. На опалення витратили 4032 кВт.

1/3 потужності (ніч, з 23 до 7), 1342,7 кВт витрачена на електроопалення за нічним тарифом

2/3 потужност (день, з 7 до 23), 2689,3 кВт витрачена на опалення газом вдень

 

Отже, за електрику:

1342,4 кВт*0.9 гривні*0.5 (нічний тариф) = 604,08 гривні

 

За газ:

2689,3 кВт це 316,4 куби газу (2689,3/8,5 - вище описано чому 8,5)

200 кубів оплатиться по 3,6 гривні: 200*3,6=720 гривень,

решта 116,4 куба - по 7,2 гривні: 116,4*7,2= 838,08 гривень

 

Тобто сумарно, за у випадку комбінованого опалення за січень місяць заплатиться 2162,16 гривні.

 

Висновки думаю може кожен зробити з таблички самостійно ;)

Оригинал расчёта вверху, а исправленный мной ниже по тексту

Приклад розрахунку за січень комбінованого опалення: вдень газом, вночі електрикою за нічним тарифом.

 

Тут також все просто. На опалення витратили 4032 кВт.

(ніч, з 23 до 7), 2700 кВт витрачена на електроопалення за нічним тарифом (300кВт оставим "лампочкам")

(день, з 7 до 23), 1332 кВт витрачена на опалення газом вдень

 

Отже, за електрику:

2700кВт*0.9 гривні*0.4(нічний тариф) = 972 гривні

 

За газ:

1332 кВт це 156,7 куби газу (1332/8,5 - вище описано чому 8,5) остаток по нижнему лимиту оставим на водоподготовку

156,7 кубів оплатиться по 3,6 гривні: 156,7*3,6=564,12 гривень

Правильный ответ 1536,12грн- экономия 626грн только по отоплению по сравнению с расчётом ТС-ра

И что интересно- ему плюсанули 7 человек, из которых как минимум два профи, а мне...?!:lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Особисто я коментувати відмовляюсь.

Просто ігнорую даного дописувача.

 

Сутність видно неозброєним оком...Просто слів немає...Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И что интересно- ему плюсанули 7 человек, из которых как минимум два профи, а мне...?!:lol:

 

 

 

Спробував порахувати приготування гарячої води

 

Добавлено через 1 минуту

Для середьостатистичної сімї з 4 чоловік думаю 200-літрового бойлера води нагрітого раз на добу до 65 градусів повинно би повністю хватити на все про все. Наприклад, з цих 200 літрів можна буде приготувати не меньше 400 літрів води для душа. Приблизна витрата води у випадку приймання душа - 12 літрів/хвилину. Нехай душ приймаємо 7 хвилин - 84 літри. По ідеї повинно хватити для всіх. Виправте мене якщо я в чомусь не правий.

Потужність, неoбхідна для нагрівання води рахується за наступною формулою:

 

W = c*V*(T2-T1)

де

с - питома теплоємність води (4,19 кДж/кг*К)

V - обєм води, в нашому випадку 200 літрів

Т2 - температура до якої треба нагріти

Т1 - початкова температура

 

Тобто щоб нагріти 20 літрів води з 15°С (температура початкова) до 65°С (температура кінцева) нам потрібно:

W=4,19 кДж/кг*К *200 літрів*(65°С - 15°С) = 41900 кілоджоулів або 41,9 мегаджоулів тепла.

 

Тепер перерахуємо це в кіловати. 1 Мегаджоуль = 0,277 Квт енергії

Тобто 41,9 МДж*0,277= 11,6 кВт.

 

Тепер порахуємо скільки це коштує.

 

Якщо гріти газом, то 1 м3 спаленого газу дає 8,5 кВт

Отже для отримання 11,635 кВт потрібно спалити 1,4 м3 газу.

Якщо газ рахувати по 7,2 гр./м3, то отримаємо 10,08 гривні за нагрів бойлера 200 літрів.

 

За місяць це буде 302,4 гривні. Трохи є...

І якщо взимку там ще щось можна скинути на пільгових 200 кубів, то влітку не вийде. Увесь газ по 7,2 гривні.

 

Якщо гріти електрикою тих же 11,635 кіловати якщо гріти вночі і використовувати нічний тариф, тоді одержимо:

11,635кВт*0.9 копійок*0,5 (нічний коефіцієнт)= 5,23 гривні. В місяць, відповідно, 5,23*30 = 157,07 гривень. В два рази дешевше як газ.

 

Якщо гріти електрикою ти х же 11,635 кіловат не використовуючи нічний тариф і пільгових 0.9 гривні, тоді виходить наступне: 11,635кВт*1,68 = 19,55 гривні, в місяць, відповідно, 19,55*30=586,5 гривень. Це по максимуму, так би мовити.

 

Отже найдешевше воду гріти електроенергією нічним пільговим тарифом. Але тут є одне АЛЕ. треба брати до уваги ліміт в 3000 кіловат взимку і 150 кіловат влітку.

 

Тепер треба рахувати далі ... брати до уваги ліміти, скільки електрики на що і т.д.

Буду пробувати. Спочатку порахую що виходить на літні місяці. З газом там зрозуміло.

Треба подумати як рахувати електрику.

Змінено користувачем Валерий Валентинович
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаете кто то из плюсонувших задумался как можно посчитать по другому? Оценили старания и кропотливый подход. Ну и в основном то всё складывается... Но вот только у задачи есть несколько решений, и надо было написать, что это табличка лично для собственного пользования и может быть полезна кому-то ещё. Я вывод сделал- мне бесполезна. Не тот вариант решения.И ещё- Я не Профессионал. Змінено користувачем Валерий Валентинович
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Треба подумати як рахувати електрику.

А где вы коэфф. 0.5 взяли.

для 2-х зонных счетчиков коэфф 1 и 0.7

для 3-х зонных 1,5, 1 и 0.4

Или что-то изменилось?

во ссылка на киевэнерго

kyivenergo.ua/ru/bagotozonni_lichilniki1

Змінено користувачем Валерий Валентинович
12
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...