Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тепла підлога та опалення квартири. Необхідна порада.

Jempavel

Рекомендовані повідомлення

Доброго Дня Всім.

Необхідна порада стосовно організації опалення в квартирі площею 130м.кв.

Основний обігрів - радіатори (планую встановити стальні панелі 22 класу - на схемі вказані алюмінієві)

+ ТП для комфорту (труба 16*2мм) покриття підлоги -ламінат.

Які помилки в даній схемі? і що можете порекомендувати для її покращення.

313f4434cc91.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго Дня Всім.

Необхідна порада стосовно організації опалення в квартирі площею 130м.кв.

Основний обігрів - радіатори (планую встановити стальні панелі 22 класу - на схемі вказані алюмінієві)

+ ТП для комфорту (труба 16*2мм) покриття підлоги -ламінат.

Які помилки в даній схемі? і що можете порекомендувати для її покращення.

313f4434cc91.jpg

Здравствуйте, могу предложть електрический инфракрасный теплый пол, а не трубы. Быстро, удобно, тепло :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Які помилки в даній схемі? і що можете порекомендувати для її покращення.
По пиерше нічого не видно, малюнок не збільшується.

По друге, навіщо алюміній, якщо є сталь, алюміній для високого тиску у системі, у вас я зрозумів, свій котел.

По третє, не пркладайте труби по діагоналі, у випадку аварії, не треба руйнувати майже всю квартиру, а тільки у зоні плінтусу.

Четверте, тепла підлога на лоджиї потребує гарної теплоізоляціі як підлги, так і зовнішніх стін, у противному випадку комфорт буде, але дуже будете дивуватися рахункам за газ, опалюючи вулицю.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Радиаторные трассы ведите вдоль стен, по периметру - будет проще при ламинате.

 

При ламинате на полу все комнаты скорее всего будут требовать дополнительного управления через термостаты для ограничения максимальной температуры под ламинатом во избежание его порчи.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

-Схему скину кращу (недостатньо досвіду в користуванні форумом).

-Зараз прийняте рішення ставити стальні радіатори (про що писав в першому пості), просто схему ще не виправив.

- по прокладці труб - дякую за пораду, прийму до уваги

- на кухні то не лоджія - там стоїть вітраж шириною 5,2м від підлоги до потолка (склопакет поставив 88 серії з аргоном + і-скло....). то ніби продовження кухні і всі сусіди як знизу так і з верху будуть це приміщення опалювати... + будинок буде обтянутий утеплювачем (типу пінопласт).

 

Добавлено через 8 минут

на рахунок термостатів у кімнатах: планую встановити нормальну гребінку з вузлом змішування і витратомірами (надіюсь цього буде достатньо для регулювання температури по контурам), також планую підвязати насос ТП до роботи котла (котел буде керуватись кімнатним термостатом програмованим). Тобіш насос теплої підлоги не буде працювати постійно (прошу не кидати шапками в мене з цього приводу... ) знаю що тема обговорювалась ця неодноразово, але я не бачу змісту ганяти той насос цілодобово).

 

Добавлено через 3 минуты

Здравствуйте, могу предложть електрический инфракрасный теплый пол, а не трубы. Быстро, удобно, тепло :beer:

 

Спасибі за пропозицію, але як на мене це з тієї ж "опери": виконаю роботи якісно, швидко,недорого - вибрати два з трьох...))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

-

 

.... планую встановити нормальну гребінку з вузлом змішування і витратомірами.... планую підвязати насос ТП до роботи котла.... насос теплої підлоги не буде працювати постійн.... я не бачу змісту ганяти той насос цілодобово.

 

Делайте как планируете.

 

В конце концов, чем больше таких все знающих планировщиков, тем больше у меня потом работы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть як правильно прикріпити фото - пробую через "радикал" втрачаю якість ((

 

01fc74ca4767t.jpg

 

думаю так краще

 

Добавлено через 26 минут

Делайте как планируете.

 

В конце концов, чем больше таких все знающих планировщиков, тем больше у меня потом работы.

 

Був би я "знающим планировщиком" я б тут не писав і не просив порад...

 

Ви пропонуєте поставити терморегулятори в кімнатах з сервоприводами на гребінці..., як тоді це все буде працювати з термоголовками на радіаторах ?

і головне як на мене: необхідно буде відмовитись від запрограмованого термостата (управління котлом в розрізі доби: день - ніч)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть як правильно прикріпити фото

При відповіді нажимаєте "расширенный режим", в іконках зверху бачите скрепку, нажміть, там откриється ОБЗОР, найдете своє фото у компі, потім загрузить. І все.

Термостат котла, термоголовки, термостати на теплу підлогу, це все конфлікт пристріїв. Подумайте над термостатами ТП з датчиками не по повітрю, а темп-ри самої стяжки (полу).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При відповіді нажимаєте "расширенный режим", в іконках зверху бачите скрепку, нажміть, там откриється ОБЗОР, найдете своє фото у компі, потім загрузить. І все.

Термостат котла, термоголовки, термостати на теплу підлогу, це все конфлікт пристріїв. Подумайте над термостатами ТП з датчиками не по повітрю, а темп-ри самої стяжки (полу).

 

датчики ТП температури повітря бачив (вішають їх 30-50см від підлоги), а датчик т-ри стяжки??? - якщо не важко то дайте ссилку або фото.

Це щось накштал цього:

teploluxe-rtl.ru/catalog/house-heating-controllers/termoregulyator-teplolyuks-711-bel.html

726_mid.jpg.0fc23ba068d75d6f7919e0de25fc31fc.jpg

 

як з таким термостатом керувати обігрівом підлоги?

1) встановити в кожну кімнату чи один на квартиру?

2) він буде керувати насосом ТП чи сервоприводом кожного контуру?

3) і яким чином працюють сервопривода (хто ними керує - і як підключати)?

вибачте, якщо некоректні питання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

датчики ТП температури повітря бачив (вішають їх 30-50см від підлоги), а датчик т-ри стяжки??? - якщо не важко то дайте ссилку або фото.

Це щось накштал цього:

teploluxe-rtl.ru/catalog/house-heating-controllers/termoregulyator-teplolyuks-711-bel.html

[ATTACH]479609[/ATTACH]

 

як з таким термостатом керувати обігрівом підлоги?

1) встановити в кожну кімнату чи один на квартиру?

2) він буде керувати насосом ТП чи сервоприводом кожного контуру?

3) і яким чином працюють сервопривода (хто ними керує - і як підключати)?

вибачте, якщо некоректні питання.

Jempavel, в Вашем первом посте есть ключевые слова ТП для комфорта и радиаторы.

Не замарачивайтесь Вы ни с какими сервоприводами и всевозможными датчиками стяжки.

 

С помощью:

планую встановити нормальну гребінку з вузлом змішування і витратомірами (надіюсь цього буде достатньо для регулювання температури по контурам),

Без проблем добьетесь стабильной температуры поверхности 26-28гр, (и комфорт, и ламинат).

На всех (кроме одного, обеспечивающего свободный проток теплоносителя от котла) радиаторах обязательно термоголовки.

И, последнее, три замечания.

1. Разводка труб к радиаторам по периметру (уже Вам подсказали)

2. Завышенная мощность радиаторов (рассмотрел цифру 18.5кВт и это при + еще и ТП!), возможно после пересчета смотреть в сторону 11 класса (но площадь самих радиаторов увеличить по максимуму)

3. Быть готовым к периодическому перепаду температуры в 3-7гр поверхности пола в квартире (в доме может достигать 8-10), но это уже неизбежно из за Вашего выбора:

Тобіш насос теплої підлоги не буде працювати постійно (прошу не кидати шапками в мене з цього приводу... ) знаю що тема обговорювалась ця неодноразово, але я не бачу змісту ганяти той насос цілодобово).

Вообщем, не всё так уж и плохо у Вас с прикидками. Мое мнение, очень много будет зависить в Вашем случае от профессионализма исполнителя и правильного подбора комплектующих.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При ламинате на полу все комнаты скорее всего будут требовать дополнительного управления через термостаты для ограничения максимальной температуры под ламинатом во избежание его порчи.

Дозвольте уточню.

Тобто треба встановити гребінку з сервоприводами і керуванням, які будуть перекривати подачу в контур ТП при досягненні порогового значення температури? Щоб ламінат-паркетна дошка не перегрілась?

Ця система просто обрубає подачу при перевищенні заданого порогу, чи може також прикривати подачу регулюючи температуру?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

чи може також прикривати подачу регулюючи температуру?

Для цьго і робиться така дорога система.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На всех (кроме одного, обеспечивающего свободный проток теплоносителя от котла) радиаторах обязательно термоголовки.

 

Планирую не устанавливать термоголовок на двух радиаторах (или на одном) в кухне (те которые возле ветража).

По поводу сервоприводов - сам прикинул по перечню оборудования и понимаю что затягивает "далеко и глубоко" - дороговастенько все выйдет.

 

Еще вопрос: рассматриваю как альтернативу: обвязать радиаторы отопления сделав два крыла (восточная и западная сторона квартиры).

Могут быть какието сложности с этим в последующей эксплуатации?

 

Тепловой расчет сделать не смогу сам ... и на счет 11 клас - стремновато ))) Как говорит тут один форумчанин "Радиатор должен быть большой и теплый, а не маленький и горячий" ))) Может быть что соседей сверху и снизу в первые год два не будет (как у нас часто случается) - учьше перебдеть....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Планирую не устанавливать термоголовок на двух радиаторах (или на одном) в кухне (те которые возле ветража).

По поводу сервоприводов - сам прикинул по перечню оборудования и понимаю что затягивает "далеко и глубоко" - дороговастенько все выйдет.

 

Еще вопрос: рассматриваю как альтернативу: обвязать радиаторы отопления сделав два крыла (восточная и западная сторона квартиры).

Могут быть какието сложности с этим в последующей эксплуатации?

 

Тепловой расчет сделать не смогу сам ... и на счет 11 клас - стремновато ))) Как говорит тут один форумчанин "Радиатор должен быть большой и теплый, а не маленький и горячий" ))) Может быть что соседей сверху и снизу в первые год два не будет (как у нас часто случается) - учьше перебдеть....

Термоголовки мають бути в усіх приміщеннях, окрім того в якому стоїть датчик температури, він же і програматор день/ніч.

В мене зараз так і я ще жодного разу не пошкодував.

 

Два крила це типа не лучева схема, а від котла іде пара труб на захід і схід, і там вже ділиться на батареї? В мене в квартирі щось подібне. З котла іде 3 гілки, на одній кухня і коридор, на другій спальня і санвузол, на третій 2 кімнати на 2 поверсі. Проблем немає жодних. Головне батареї і труби розрахувати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Планирую не устанавливать термоголовок на двух радиаторах (или на одном) в кухне (те которые возле ветража).

По поводу сервоприводов - сам прикинул по перечню оборудования и понимаю что затягивает "далеко и глубоко" - дороговастенько все выйдет.

 

Еще вопрос: рассматриваю как альтернативу: обвязать радиаторы отопления сделав два крыла (восточная и западная сторона квартиры).

Могут быть какието сложности с этим в последующей эксплуатации?

 

Тепловой расчет сделать не смогу сам ... и на счет 11 клас - стремновато ))) Как говорит тут один форумчанин "Радиатор должен быть большой и теплый, а не маленький и горячий" ))) Может быть что соседей сверху и снизу в первые год два не будет (как у нас часто случается) - учьше перебдеть....

По поводу сервоприводов, не только дорого, но как мне кажется, в Вашем случае просто нет смысла. Вы выбрали идеальную систему отопления ТП + радиаторы. С поддержанием постоянной комфортной температурой пола вполне справится термоголовка на коллекторе ТП, а вот уже окончательную, желаемую Вами температуру в комнатах будут поддерживать радиаторы с термоголовками.

Сделать два крыла, тоже без проблем, максимальные сложности - балансировка, но опять таки, многое зависит от исполнителя.

По поводу 22 класса и перебдеть, перебдевайте:), просто как то многовато на 130м2 18,5кВт и это без ТП. 11 предложил с точки зрения глубины, компактней, ну и немного цена интересней (а площадь по максимуму).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто треба встановити гребінку з сервоприводами і керуванням, які будуть перекривати подачу в контур ТП при досягненні порогового значення температури? Щоб ламінат-паркетна дошка не перегрілась? ....

 

Да вобщем-то , не особо смотря на все протесты и "буду-не буду-не планирую", это и является краеугольным камнем в построении системы отопления через ТП, в качестве покрытия в которой ламинат или паркетка.

 

Это будет главным пунктом для действия гарантии на покрытие. На эту тему можно пообщаться с продавцами покрытий.

 

Добавлено через 8 минут

...

 

Ви пропонуєте поставити терморегулятори в кімнатах з сервоприводами на гребінці..., як тоді це все буде працювати з термоголовками на радіаторах ?

і головне як на мене: необхідно буде відмовитись від запрограмованого термостата (управління котлом в розрізі доби: день - ніч)?

 

Очень просто.

 

На полах ставятся регуляторы с датчиками температуры воздуха и пола. Пол отслеживаем в разрезе максимально допустимой температуры во избежание порчи покрытия, воздух - тут как угодно, так и программируем.

 

Разумеется, в некоторых случаях, одного только пола будет мало, потому радиаторы будут играть роль "дотяжки" до нужной температуры в большие холода.

 

"Програмованого термостата" можно и не использовать - у Вас мелкая площадь для таких целей - отдайте временное программирование на программы терморегуляторов - они прекрасно справятся. Оставьте только погодозависмость на котле.

 

Если очень хочется поуправлять котлом термостатом - ставьте, во многих случаях эту спарку можно вполне вменяемо настроить, избежав конфликтов управления. Но, имхо, для таких мелких площадей это лишнее.

 

Вообще, более детально, всю картину стоит рассматривать уже в железе - там станет понятно что кому отдавать в управление.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мурава, якщо ТС не проти, то я хотів би уточнити ще один момент.

В одній з тем про ТП висловлювалась думка, що ТП влітку завжди холодний для ніг.

Скажіть це справедливо тільки для плитки, чи і для паркетної дошки також? У Вас здається вдома ТП з паркетною, якщо я не помиляюсь, десь я таку інфру зустрічав.

І ще одне запитання. На форумі багато хто робить променеву систему розводки. Це повязано з меншими проблемами в балансуванні і простіших розрахунках, чи є ще якісь причини, чому більшість тем які я перечитав саме з променевою розводкою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мурава, якщо ТС не проти, то я хотів би уточнити ще один момент.

В одній з тем про ТП висловлювалась думка, що ТП влітку завжди холодний для ніг.

Скажіть це справедливо тільки для плитки, чи і для паркетної дошки також? У Вас здається вдома ТП з паркетною, якщо я не помиляюсь, десь я таку інфру зустрічав.

І ще одне запитання. На форумі багато хто робить променеву систему розводки. Це повязано з меншими проблемами в балансуванні і простіших розрахунках, чи є ще якісь причини, чому більшість тем які я перечитав саме з променевою розводкою.

 

 

Летом особой проблемы с паркеткой нет.

В межсезонье же у меня частенько есть желание чуть нагреть ламинат, что и делаю.

 

Лучевая разводка - это для ленивых и не шибко онанистов проектной части :) Ее не надо считать и она почти всегда гарантированно заработает. Правда, это стоит большего количества материалов.

Иногда полезна для управления - поставить приводы на гребенку и управлять радиаторами.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго Дня Всім.

Необхідна порада стосовно організації опалення в квартирі площею 130м.кв.

 

22 киловата на 130м2, еще и квартиры? планируете окна не вставлять? :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 киловата на 130м2, еще и квартиры? планируете окна не вставлять? :D

 

"Біда" в тому, що забудовник вже встановив вікна :).

Якщо уважно дивитись на примітку в першій схемі - то там вказана максимальна потужність алюмінієвих радіаторів яку заявляє виробник при параметрах 90/70/20 - 185Вт/ребро, а при більш реальних параметрах 75/65/20 - випливає інша цифра - 130Вт/ребро. Та і з самого початку планував ТП тільки в санвузлах і на кухні... (потім трохи розійшовся) :).

Зараз вибір зупинив на панельних стальних (зважив всі за і проти одних і інших), і буду корегувати їхні розміри з урахуванням ТП.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

при більш реальних параметрах 75/65/20 - випливає інша цифра - 130Вт/ребро.

 

*я не в коем случае не критикую, т.к. не специалист.

 

это вам спроектировали так теплотехники?

 

 

 

как неспециалист думаю при таком количестве ТП радиаторы вы включать не будете вообще. но даже если допустить что радиаторы должны покрыть отопление с отключеным ТП - все равно както очень с запасом выглядит, тем более что "максимальные показатели" нужны от силы 2-3 недели в год.

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Придбав ось такий вузол змішування для ТП, тепер постало питання як правильно підключити подачу гар. води і обратку і куди встановити термоголовку на подачу чи обратку а куди вентиль для балансування?

На фото зібрав згідно схеми яка була з вузлом змішування (там передбачено подача гар. води зліва внизу, насос качає вгору, обратка зліва вверху на яку встановлюється термоголовка - зонд ставиться після насоса в термокарман.

Є такі конкретні питання:

1. Може буде краще подачу завести зліва внизу і через термоголовку, а балансувальний вентиль встановити справа внизу?

2. Чи правильно я встановив клапан байпасу (на багатьох фото і відео його ставлять вгорі, але якщо поставити вгорі то він буде "запиратись" потоком теплоносія що йде з насоса і не відкриється - чи я помиляюсь?)?

 

Або запропонуйте перевірену схему підключення цієї гребінки.

DSC_0279.thumb.JPG.1b862941de7b596b32d23b77b88a4323.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Або запропонуйте перевірену схему підключення цієї гребінки.

1. Отак буде самий кращий випадок.

2.А вам потрібен байпас? Радіатори, сушарки є?

 

Зразу кажу, при підключенні №1, замість балансируючого вентиля поставте дюймовий шаровий кран, при такій схемі нічого балансувати не потрібно. При запуску, може бути вами створена нова тема: "Не гріє ТП". Будьте уважні, таких тем тут повно:) А не грітеме вона із-за малого КВСа клапана під головкою 3/4, у такому випадку ставити клапан 1'.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Отак буде самий кращий випадок.

2.А вам потрібен байпас? Радіатори, сушарки є?

 

Зразу кажу, при підключенні №1, замість балансируючого вентиля поставте дюймовий шаровий кран, при такій схемі нічого балансувати не потрібно. При запуску, може бути вами створена нова тема: "Не гріє ТП". Будьте уважні, таких тем тут повно:) А не грітеме вона із-за малого КВСа клапана під головкою 3/4, у такому випадку ставити клапан 1'.

 

Байпас не потрібен (викину його і добавлю один контур - буде вісім але менших контурів).

На рах. КВСа зрозумів (читав декілька подібних порад в гілках "не гріє ТП..." тому і запитав перед установкою і запуском про правильну схему підключення). Створювати подібну тему не хочу :) .

 

Добавлено через 1 минуту

1. Отак буде самий кращий випадок.

2.А вам потрібен байпас? Радіатори, сушарки є?

 

Зразу кажу, при підключенні №1, замість балансируючого вентиля поставте дюймовий шаровий кран, при такій схемі нічого балансувати не потрібно. При запуску, може бути вами створена нова тема: "Не гріє ТП". Будьте уважні, таких тем тут повно:) А не грітеме вона із-за малого КВСа клапана під головкою 3/4, у такому випадку ставити клапан 1'.

 

Тоді постає питання: а чи вистачить пропускної здатності вентиля з термоголовкою на подачі гар. води?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...