Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нужна консультация по дымоходу

yasnyj

Рекомендовані повідомлення

12 годин тому, semengv сказав:

Нужна консультация по дымоходу. В доме имеется место под печь. Т.К. сейчас сделать печь   нет возможности, но нужно закончить крышу - положить битумку. Возник вопрос: Можно ли поставить дымоход из кирпича не от печи, а от плит перекрытия? Дом 1 этаж, перекрытие - ПК. Т.е. начать ложить дымоход на чердаке по плитам, вывести на крышу. Потом печью подойти к дымоходу. Печник говорит можно. 

Не варто так робити . Підійти піччю до існуючого димохода буде доволі складно. Коли залишиться 1-2 ряди Ви не зможете контролювати якість кладки в цьому місці , соплі з розчину всередині димохода Вам будуть забезпечені.

12 годин тому, semengv сказав:

И еще: для этой части дымохода можно использовать полнотелый кирпич М100 или нужно печной?

Можна , голоане щоб він був якісний. Для цього їдете: на завод , в магазин , в будь-яке місце де Вам дадуть змогу вибрати з існуючої цегли потрібну. Якщо у Вас немає досвіду, берете з собою людину яка на цьому знається , для цього потрібен деякий досвід.

12 годин тому, semengv сказав:

На какой раствор лучше ложить эту часть дымохода? Если нельзя использовать ЦПР

Найкраще використати глиняний розчин , адже глиняний розчин має степінь розширення такий самий як і у цегли , відповідно при нагріванні димохід буде розширюватись більш рівномірно і без тріщин. Але на даному етапі можна використати і ЦПР . Усе тепло забирає піч і до цієї частини димохода доходить вже зовсім дитяча температура , яка ніякої шкоди димоходу не зробить.

12 годин тому, semengv сказав:

Какой толщины шов допустим?

5-10мм. в залежності від розчину.

12 годин тому, semengv сказав:

проход с нержавейки,

будь-яка залізяка в цегляному димоході , це зло. ІМХО. Оті срашні фото що Вам показали вище, якраз наслідок використання заліза в димоході.

12 годин тому, semengv сказав:

Как сделать правильно?

ІМХО:

1.Залишаєте отвір в покрівлі по розміру диомхода.

2. Коли прийде час викладаєте піч.

3. Після плит перекриття викладаєте димохід з цегли М100 , на ЦПР розчин.

4. В холоді зоні на всю висоту утеплюєте димоохід по принципу , як роблять мокрий фасад будинку.

5. Оздоблення тої частини димохода , що вище покрівлі.

6. Захищаєте торець димохода від попадання вологи між димоходом і утеплювачем , наприклад , листком бляхи з вирізаним отвором по розмвру димохода.

7. Ніяких козирьків на димоході.

Змінено користувачем andrey_ka
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, andrey_ka сказал:

3. Після плит перекриття викладаєте димохід з цегли М100 , на ЦПР розчин.

Чи дійсно таке дозволяється? Десь на форумі в розділі про димарі вже приводили норми будівельних норм, в якій зазначено вимоги до розчинів. Зараз я знайшов тільки ці норми, на чердаку вимагають вапно.

Цитата

ВСЕРОССИЙСКОЕ ДОБРОВОЛЬНОЕ ПОЖАРНОЕ ОБЩЕСТВО.  ПРАВИЛА ПРОИЗВОДСТВА РАБОТ, РЕМОНТА ПЕЧЕЙ И ДЫМОВЫХ КАНАЛОВ.
3.4.7. При производстве печных работ следует применять следующие растворы:
г) известковый или известково-цементный - для кладки дымовых труб, вентиляционных каналов, дымовых каналов в стенах зданий;
д) известково-цементный - для кладки дымовых труб выше чердачного перекрытия;
е) цементный - для кладки дымовых труб выше крыши;

 

9 часов назад, andrey_ka сказал:

4. В холоді зоні на всю висоту утеплюєте димоохід по принципу , як роблять мокрий фасад будинку.

Скажіть будь ласка утеплювати димар в холодній зоні треба як на чердаку так й на вулиці? А чи можна на вулиці викласти клінкерною цеглою без утеплення? Якщо так, то де починати клінкер - перед кроквою, чи в середині крокви, чи зразу за покрівлею даха? Марка клінкера мінімум М250?

9 часов назад, andrey_ka сказал:

6. Захищаєте торець димохода від попадання вологи між димоходом і утеплювачем , наприклад , листком бляхи з вирізаним отвором по розмвру димохода.

А сітку 50х50, для захисту від пташок, бажано закласти чи це зайве. Якщо бажано то де - в останньому ряді кладки димаря?

Змінено користувачем bunak
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, bunak сказав:

Чи дійсно таке дозволяється? Десь на форумі в розділі про димарі вже приводили норми будівельних норм, в якій зазначено вимоги до розчинів. Зараз я знайшов тільки ці норми, на чердаку вимагають вапно.

Вони якось аргументують використання вапна . На данному відрізку димохода я  не бачу логіки використання вапна в розчині.

1 годину тому, bunak сказав:

Скажіть будь ласка утеплювати димар в холодній зоні треба як на чердаку так й на вулиці? А чи можна на вулиці викласти клінкерною цеглою без утеплення? Якщо так, то де починати клінкер - перед кроквою, чи в середині крокви, чи зразу за покрівлею даха? Марка клінкера мінімум М250?

Можна і клінкер , але він доволі складно ріжеться і організувати примикання до покрівлі буде дещо проблематично. А от поєднати примикання з утеплювачем не складає жодних проблем. І  якщо Вам подобається вигляд цегли , то стилізувати димохід під цеглу буде набагато дешевше ніж викладати з клінкера.

2 години тому, bunak сказав:

А сітку 50х50, для захисту від пташок, бажано закласти чи це зайве. Якщо бажано то де - в останньому ряді кладки димаря?

Зайве. Від пташок краще зробити так: зрізати кінець димохода під кутом 45°, накрити ці зрізи бляхою , а кінці зробити гострими з зазубринками.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, andrey_ka сказал:

Не варто так робити . Підійти піччю до існуючого димохода буде доволі складно. Коли залишиться 1-2 ряди Ви не зможете контролювати якість кладки в цьому місці , соплі з розчину всередині димохода Вам будуть забезпечені.

Дело в том, что печью все равно нужно будет подходить к плитам (проему между плит), но да, при отсутствии вверху дымохода проконтролировать кладку есть возможность. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, andrey_ka сказал:

будь-яка залізяка в цегляному димоході , це зло

Дело в том, что на гильзе с нержавейки для прохода трубы через плиты настаивают три печника! 

Змінено користувачем semengv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, bunak сказал:

Скажіть будь ласка утеплювати димар в холодній зоні треба як на чердаку так й на вулиці? А чи можна на вулиці викласти клінкерною цеглою без утеплення? Якщо так, то де починати клінкер - перед кроквою, чи в середині крокви, чи зразу за покрівлею даха? Марка клінкера мінімум М250?

Утеплять дымоход выше кровли не планирую. Он у меня идет вблизи конька и вверх будет 50-60 см. Эту часть я буду делать из вибропрессованного кирпича рваного для заборов. Он имеет приличный вид и состав у него цементный. Температуры там уже практически не будет. Начинать его буду чуть ниже кровли. Остальная часть на чердаке утепляется.

Клинкер ездила смотрела. Он весь (по крайней мере тот, что продается у нас) с дырками - т.е. не полнотелый. Не внушает доверия.

А если рассмотреть вариант коренного дымохода? Т.е. сразу сейчас выложить дымоход с самого пола. Как расчитывается примыкание к печи?

Змінено користувачем semengv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, andrey_ka сказал:

Вони якось аргументують використання вапна . На данному відрізку димохода я  не бачу логіки використання вапна в розчині.

Могу сказать что от добавки "заменитель извести" - Sika Mix Plus - нету трещин в растворе который в швах. Возможно подобный эффект и от натуральной извести

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, semengv сказав:

Дело в том, что на гильзе с нержавейки для прохода трубы через плиты настаивают три печника! 

Якщо це гыльза навколо димохода , тоді без проблем. А то я подумав , що прохід буде як зєднувальний елемент між піччю і димоходом , і опиниться в середині димоходу.

А чому іменно нерж. оцинковка буде дешевше?

22 години тому, semengv сказав:

А если рассмотреть вариант коренного дымохода?

Зайва витроата матеріалу, роботи , та місця в будинку. Сама пічь буде виконувати роль корінного .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 03.08.2021 в 10:13, semengv сказал:

Утеплять дымоход выше кровли не планирую. Он у меня идет вблизи конька и вверх будет 50-60 см. Эту часть я буду делать из вибропрессованного кирпича рваного для заборов. Он имеет приличный вид и состав у него цементный. Температуры там уже практически не будет. Начинать его буду чуть ниже кровли. Остальная часть на чердаке утепляется.

Зачем утеплять дымоход в чердаке? Какая толщина утеплителя и почему именно такая толщина?
Почему не планируете утеплять дымоход выше кровли?
Возможно есть какой то норматив?

В 03.08.2021 в 09:50, andrey_ka сказал:

Можна і клінкер , але він доволі складно ріжеться

В яких місцях треба подрізати клінкер на димарі й чому?

В 03.08.2021 в 09:50, andrey_ka сказал:

і організувати примикання до покрівлі буде дещо проблематично.

А чому проблематично?

В 03.08.2021 в 09:50, andrey_ka сказал:

І  якщо Вам подобається вигляд цегли , то стилізувати димохід під цеглу буде набагато дешевше ніж викладати з клінкера.

Поясніть будь ласка що це таке або як його робити. Чи дайте будь ласка посилання де прочитати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, bunak сказал:

Зачем утеплять дымоход в чердаке? Какая толщина утеплителя и почему именно такая толщина?
Почему не планируете утеплять дымоход выше кровли?
Возможно есть какой то норматив?

У меня планируется холодный чердак. Перепад температур вызовет конденсат внутри дымохода. Утеплитель минимум 100 мм, окончательно не определилась, но думаю достаточно. Есть калькуляторы для расчета, нормы наверное тоже есть - ближе к делу найду. Выше кровли газы уже не такие горячие, разница температур меньше. Смысла утеплять нет. нормативы ищите в инете.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, bunak сказал:

В яких місцях треба подрізати клінкер на димарі й чому?

Найдите картинки в интернете "примыкание дымохода" - поймете. Нужно сделать герметичное примыкание к кровле.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, bunak сказал:

А чому проблематично?

Потому, что плохо режется клинкер.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, bunak сказал:

Поясніть будь ласка що це таке або як його робити. Чи дайте будь ласка посилання де прочитати.

Наберите в инете "стилізувати димохід під цеглу"!

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16.08.2021 в 13:38, bunak сказав:

В яких місцях треба подрізати клінкер на димарі й чому?

В місці з`єднання з покрівлею , для герметизації водовідведення.

16.08.2021 в 13:38, bunak сказав:

А чому проблематично?

Тому що він складно ріжеться.

16.08.2021 в 13:38, bunak сказав:

Поясніть будь ласка що це таке або як його робити. Чи дайте будь ласка посилання де прочитати.

Наносите плиточний клей шаром 5-8мм. (у данному прикладі використаний міра 3110 флекс білий) , потім спеціальною прокаткою формуєте шви.

Після висихання колеруєте на свій смак , і на останок захищаете від впливу зовнішнього середовища.

Виглядає ось так:IMG_20201006_210444.thumb.jpg.1b2853f6ef50963b55eb323cfe97a227.jpg

IMG_20201006_210348.thumb.jpg.196046474a41df827c0681860bf6acee.jpg

16.08.2021 в 13:38, bunak сказав:

Зачем утеплять дымоход в чердаке?

І не тільки на чердаку , але і на вулиці тому що: теплий   димохід , це запорука стабільної тяги . На вулиці утеплення захищає цеглу від впливу дощу і сонця. Краще викладати димохід з звичайної повнотілої цегли на всю його висоту . Так як цегла в димоході постійно суха , то будь-яку вологу вона митєво вбирає в себе  , будь то дощ який попадає в середину , або димові гази , які також мають деяку кількість вологи. І як тільки припиняється (дощ , паління) починає віддавати її на зовні. Такий димохід є самодостатній , ну і перевірений століттями.

 

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, semengv сказал:

У меня планируется холодный чердак. Перепад температур вызовет конденсат внутри дымохода. Утеплитель минимум 100 мм, окончательно не определилась, но думаю достаточно. Есть калькуляторы для расчета, нормы наверное тоже есть - ближе к делу найду. Выше кровли газы уже не такие горячие, разница температур меньше. Смысла утеплять нет. нормативы ищите в инете.

Как раз выше кровли утеплять нужно в первую очередь. Из-за более низкой температуры окружающего воздуха. Сильнее охлаждение и конденсат будет образовываться внутри трубы. 

Если дымоход гильзованый (что я считаю нужным при современных котлах и каминах, работающих в "низких режимах" с уменьшенной температурой исходящих газов) - то можно верхнюю часть загильзовать сендвичем. 

У меня сделана так, та часть трубы, которая выходит из кирпичного комина и поднимается выше накрывки вентканалов - сэндвич. А внутри кирпича - гильза

IMG_20210812_150800.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Где-то с 10 минуты рассказывает почему раньше кирпичные дымоходы не разрушались, а сейчас на современных котлах и топках - разрушаются. 

 

youtu.be/AYMP_FQsBCw

Змінено користувачем Dendnepr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Dendnepr сказал:

Где-то с 10 минуты рассказывает почему раньше кирпичные дымоходы не разрушались, а сейчас на современных котлах и топках - разрушаются

Я как раз планирую печь. Просто кирпичную печь с изразцами. Отопительную. И над крышей дымохода будет 500 мм - в коньке почти.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.08.2021 в 20:48, bunak сказал:

И что его можно ставить на перекрытие или укладывать обычным ЦПР?

Да,его можно устанавливать на перекрытие (это спец.переходник),.. и не обычным "ЦПР" а, там есть полный комплект по монтажу с теплыми-жаропрочными клеями(жар-шпаклевка)утеплители и переходники, и остаток от печи можно смонтировать после (фото-переходник рем.компл. с заменой старого нижнего дым или верх.)

В 02.08.2021 в 21:51, semengv сказал:

Вы считаете 30 лет гарантии достаточной для дымохода? 

Гарантию дает завод производитель на 30лет, а такие дымоходы работают и 50-60 лет,..а вообще,сколько дом будет стоять.  Проблема с дым. в дальнейшем может произойти при ремонте кровли или природные катаклизмы.(или землетрус)

В 02.08.2021 в 21:51, semengv сказал:

Газовики его проверили и дали справку, что исправен. На сегодня ему 65 лет! Вам есть куда расти с вашей гарантией!

Газовики-это не "печники"!..они придерживаются к температуре отработанных газов,а это=120-130 град. А при вашей печке,где температура будет от 500-550град. -это уже другие требования к дымоходу.(и смотря как и чем топить)

34-0.jpg

009028o2.jpg

2563.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Dendnepr сказав:

Где-то с 10 минуты рассказывает почему раньше кирпичные дымоходы не разрушались, а сейчас на современных котлах и топках - разрушаются. 

Десь з 10-тої хвилини пан Терехов починає нести ахінею . Йому варото було б розібрати хоча б один пошкоджений димохід , або вилізти на дах та заглянути у середину . Жодного разу не бачив пошкоджений димохід з середини.

2 години тому, Dendnepr сказав:

У меня сделана так,

Я б Вам порадив , захистити торець  бляхою: береться суцільний лист бляхи , в ньому вирізаєте отвори на 1см. менші ніж отвори каналів , і цей 1см. загинаєте в середину канала.

Виглядає це приблизно ось так:

IMG_4054.thumb.JPG.e88a82d45f6dc8447a34b9782f795440.JPG

IMG_4075.thumb.JPG.157c4fa8e4c7af17581310305bc823f8.JPG

ПС.. У Вас зазор між сендвіч трубой та цеглою загерметизований ? Якщо це так , то варто його відкрити , адже загерметизувавши його Ви цим самим перешкоджаєте  виходу  можливої вологи , яка завдяки залізяці в каналі буде там зявлятись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Dendnepr сказав:

Влага будет уходить не в щель, а в кирпич

Не зрозумів , яку щілину ви маєте на увазі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, andrey_ka сказал:

Не зрозумів , яку щілину ви маєте на увазі?

А вы? 

 

И можете пояснить, почему при гильзованной трубе вода будет, а при негильзованной - нет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Dendnepr сказав:

А вы? 

Місце , де сендвіч-труба виходить з цегляного каналу , судячи з фото у вас це місце (щілина , зазор) загерметизоване.

3 години тому, Dendnepr сказав:

И можете пояснить, почему при гильзованной трубе вода будет, а при негильзованной - нет?

Тому що гільза це залізо і при певних умовах конденсат там буде , а на цеглі , ні. Ви хоч раз бачили на звичайні цеглі конденсат?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, andrey_ka сказал:

Місце , де сендвіч-труба виходить з цегляного каналу , судячи з фото у вас це місце (щілина , зазор) загерметизоване.

Тому що гільза це залізо і при певних умовах конденсат там буде , а на цеглі , ні. Ви хоч раз бачили на звичайні цеглі конденсат?

"Там" это где? Внутри трубы или снаружи?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Dendnepr сказав:

"Там" это где? Внутри трубы или снаружи?

Зовні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...