Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рециркуляция ГВС и термостатический вентиль

blacktigra

Рекомендовані повідомлення

Без ОК на входе в бойлер: открыли кран холодной, в бойлер сразу поступает холодная вода.

Вот эту часть можете подробнее объяснить? Не уверен что правильно понял.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нифига не аксиома.

Американцы делают без клапанов и все вполне работает

Американцы как раз с клапанами.

Если найду фото то выложу. У моей кумы в Миннесоте дом и меняли бойлер косвеник. Так вот я консультировал на расстоянии.

Но есть один момент: мой хороший знакомый работает в Нью Йорке сантехником, так вот он говорит, что в разных штатах разные правила которые отличаются кардинально.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мне клапан поставить не сложно, просто хочется понять зачем они нарисованы в схемах производителями.

Допустим в условиях многоквартирного дома с отдельной подачей горячей и холодной воды все понятно.

Но в коттедже вода подается только за счет работы насоса в скважине/колодце/из водопровода ХВ. Т.е. перетока быть не должно.

 

При нагреве вода в бойлере начнет расширяться, но в системе стоит расширительный бак, поэтому обратно пойти в трубу холодной воды она не должна. Даже если 2-3 метра трубы заполнится горячей водой, никто не умрет.

 

Бойлер висит выше труб, поэтому гравитационной циркуляции тоже быть не должно.

 

Непонятно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все таки наиболее логичной и лаконичной кажется схема от Ротекса.

 

attachment.php?attachmentid=578412&stc=1&d=1501854827

 

На ней всего два ОК - перед насосом рециркуляции, и на подаче ГВС.

Клапаны обозначенные как 7а нужны чтобы не было гравитационной циркуляции, т.к. трубы к баку подключаются сверху.

Клапан на подаче ХВ скорее всего нужен для того, чтобы если кран горячей воды остался открыт а линия ХВ окажется разгерметизирована (ремонт или порыв) то чтобы не вытянуло воду из бака за счет сифонного эффекта. В таком случае теплообменник может выдавить из бочки за счет силы архимеда. Но это особенность конструкции бочки Ротекса, и не до конца понтяно какую роль выполняет ОК в других бойлерах.

 

Нифига не аксиома.

Американцы делают без клапанов и все вполне работает

 

Кстати да.

В той же инструкции от Ханивелл сказано что клапан, обозначенный на схеме как "V", устанавливается в зависимости от норм в каждом конкретном штате.

V = Any device which turns the domestic water system into a closed system such as; backflow preventers, check valves or pressure reducing valves.

“V” is optional depending on local codes. If a “V” type valve is used, it is mandatory that a thermal expansion tank be installed as shown. Otherwise,

dangerously high pressure could result or water heater safety relief valve will frequently expel water. If no “V” device is used, the thermal expansion tank is not required.

 

В переводе - расширительный бак нужен только в случае если стоит клапан обозначенный на схеме как "V"

V - любой клапан который превращает участок труб за бойлером и сам бойлер в закрытую систему, т.е. это по сути обратный клапан.

rotex.jpg.dad10012a475e8d398c332dc18f200c8.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 років потому...
В 24.03.2016 в 19:12, murava сказал:

Подавать после насоса на рециркуляционный выход и на холодную воду клапана. И по сути вопросов быть не должно

Питань таки трохі ще є й після цього.... Головне, що при відсутності водоразбору в БКН потроху збільшується тиск, бо якась порція ХВП з відповідного входу термоклапану потрапляє в умовний об'єм ГВП й нікуди не їде, бо всюди "огороджено" зворотнімі  клапанами... Тому я помітив експериментальним шляхом, що насос реціркуляції почінає заповнювати гілки ГВП десь в 2-3 рази повільніше ніж в звичайних умовах... Напевно саме завдяки зростаючому тиску в бочці та гілках ГВП.

Але в мене питання трохі інше, хоча теж стосується взаємопорозумінню термозмішуючих клапанів та реціркуляції. Клієнт зажадав отримати на гігієнічних лійках одразу готову воду та не мати можливість її регулювати беспосередньо біля унітазів. Тому там тільки прохідні водорозетки ГВП, а в топковой стоїть другій термоклапан, на вхід ГВП якого їде подача після першого термозмішуючого клапана. І ось з ним якась фігня вийшла - вода їде скачками в сенсі температури - від потрібной до температури кола першого загального термоклапана. Рандомно... Є помилка, яку вже не виправити - об'єднана зворотня гілка ГВП (не думав що вода може тікти в супротив напору циркуляційного насосу), тому затягується гостра вода. Думаю як виришити питання. Замовник пропонує чімось заповнити вхід зворотньой гілки на водорозетках гігієнічних лійок (запхати туди якусь полімерну трубку з меньшим протоком й навіть готовий придбати таку саму водорозетку для експериментів...) В сенсі сильно його звузити щоб збільшити спротив й зменьшити забсос гострой води. Я в цей шлях не дуже вірю... Я пропоную відв'язати термоклапан гігієнічних лійок від загального термоклапану (пускати воду на вхід ГВП цього клапану не з першого а напряму з бочки) й зробить для нього теж свій байпас як в цітуванні мурави. На мій погляд принаймні при розборі ми отримаємо через максимум хвилину воду потрібной температури без стрибків.

Будь-яки ідеі/поради цікави.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Vikctor сказав:

Будь-яки ідеі/поради цікави.

Намалюйте, будь ласка, схему, бо з опису не зовсім зрозуміло як воно все підключене.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, volomoto сказал:

Намалюйте, будь ласка, схему, бо з опису не зовсім зрозуміло як воно все підключене.

Домалював як зміг на тому малюнку, що парой повідомлень вище.

 

305712788_2.jpg.a65904565865d5535cc19c137202d8aa.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Vikctor сказал:

Домалював як зміг на тому малюнку, що парой повідомлень вище.

Які клапани використовуються?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Vikctor сказал:

Будь-яки ідеі/поради цікави.

Лень рисунки разбирать, вот 100% работающая правильная схема, может пригодится.

сканирование0003.tif

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, blacktigra сказал:

Які клапани використовуються?

ESBE VTA322 G 3/4", 35-60 °C  для загального кола, тобто для всіх користувачів ГВП.

ESBE VTA322 G 3/4", 20-43 °C  для кола гігієнічних лійок. На вхід ГВП цього клапану наразі їде вода після першого клапану.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді або на схемі помилка, або клапан некоректно встановлений. У нього вхід холодної води по центру.

image.png.debd3987eba9a428b5a50ffc1d97574b.png

 

Змінено користувачем blacktigra
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.03.2023 в 11:43, Vikctor сказал:

Питань таки трохі ще є й після цього.... Головне, що при відсутності водоразбору в БКН потроху збільшується тиск, бо якась порція ХВП з відповідного входу термоклапану потрапляє в умовний об'єм ГВП й нікуди не їде, бо всюди "огороджено" зворотнімі  клапанами... Тому я помітив експериментальним шляхом, що насос реціркуляції почінає заповнювати гілки ГВП десь в 2-3 рази повільніше ніж в звичайних умовах... Напевно саме завдяки зростаючому тиску в бочці та гілках ГВП.

Але в мене питання трохі інше, хоча теж стосується взаємопорозумінню термозмішуючих клапанів та реціркуляції. Клієнт зажадав отримати на гігієнічних лійках одразу готову воду та не мати можливість її регулювати беспосередньо біля унітазів. Тому там тільки прохідні водорозетки ГВП, а в топковой стоїть другій термоклапан, на вхід ГВП якого їде подача після першого термозмішуючого клапана. І ось з ним якась фігня вийшла - вода їде скачками в сенсі температури - від потрібной до температури кола першого загального термоклапана. Рандомно... Є помилка, яку вже не виправити - об'єднана зворотня гілка ГВП (не думав що вода може тікти в супротив напору циркуляційного насосу), тому затягується гостра вода. Думаю як виришити питання. Замовник пропонує чімось заповнити вхід зворотньой гілки на водорозетках гігієнічних лійок (запхати туди якусь полімерну трубку з меньшим протоком й навіть готовий придбати таку саму водорозетку для експериментів...) В сенсі сильно його звузити щоб збільшити спротив й зменьшити забсос гострой води. Я в цей шлях не дуже вірю... Я пропоную відв'язати термоклапан гігієнічних лійок від загального термоклапану (пускати воду на вхід ГВП цього клапану не з першого а напряму з бочки) й зробить для нього теж свій байпас як в цітуванні мурави. На мій погляд принаймні при розборі ми отримаємо через максимум хвилину воду потрібной температури без стрибків.

Будь-яки ідеі/поради цікави.

Розширювальний бак щоб не скакав тиск. + скидний клапан.

Схему вже скинули...

В мене десь така є...

IMG_20230106_154851_026.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Vikctor сказав:

Домалював як зміг на тому малюнку, що парой повідомлень вище.

Нк буде воно добре працювати при малому водорозборі, бо в цих термостатичних змішувачів приблизно однаковий час реакції, але дії їхніх термостатичних вставок зміщені у часі. Від цього виникає так зване "биття": інколи в обох одночасно відкрита холодна сторона, а інколи — гаряча.

Якщо хочете усунути биття, але залишити рециркуляцію одним насосом, то потрібно її зробити так, щоб насос рециркуляції постійно "прогрівав" обидва змішувачі. Якщо рециркуляція не критична, то заживіть змішувач для гігієнічного душа відразу від бойлера.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Vikctor сказав:

ESBE VTA322 G 3/4", 35-60 °C  для загального кола, тобто для всіх користувачів ГВП.

ESBE VTA322 G 3/4", 20-43 °C  для кола гігієнічних лійок. На вхід ГВП цього клапану наразі їде вода після першого клапану.

Ще як варіант для гігієнічних лійок краще поствити щось півдюймове з малим KVS, відповідно там буде менша термовставка із швидшою реакцією.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Vikctor сказал:

ESBE VTA322 G 3/4", 35-60 °C 

 

Я делаю схемы на 4-х ОК только на ТМ 200.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, blacktigra сказал:

Тоді або на схемі помилка, або клапан некоректно встановлений. У нього вхід холодної води по центру.

image.png.debd3987eba9a428b5a50ffc1d97574b.png

 

 

Я ж написав, що намалював як зміг, тобто схематично...

 

3 часа назад, mvas78 сказал:

Розширювальний бак щоб не скакав тиск. + скидний клапан.

Схему вже скинули...

В мене десь така є...

IMG_20230106_154851_026.jpg

 

Дякую, кеп, щоб я робив без порад стосовно РБ та аварийного клапану...

 

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, Vikctor сказал:

Я ж написав, що намалював як зміг, тобто схематично...

Для мене це помилка, бо розташування елемента невірне. І мені ж невідомо в якому ще місці схема намальована "схематично". Не ображайтесь, але педантичність при складанні схем ще ніколи ні кому не заважала. Краще годину потупити над схемою, ніж потім витратити декілька годин на те щоб перероблювати все.

Я теж за варіант під'єднати другий термостат одразу після бойлера.

Якщо робити там рециркуляцію, то схема, як на мене, занадто складна виходить.

 

image.png.7fd396a74fe0c433d7d830c8a41a0e3f.png

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене стоїть дюмовий данфос на виході з бойлера і термостатичні змішувачі в душовій та у ванні. Все працює як книжка пише і нема ніяких коливань температури при стабільному потоці. 

Два термостатичних змішувачі будуть працювати каскадно, але якщо виконується кілька умов:

1. Вхідна гаряча вода має сталу температуру, або температура змінюється повільно.

2. Час реакції "дальнього" змішувача є суттєво меншим, ніж "ближнього". З перспективи джерела гарячої води.

2. Нема зворотнього зв'язку між змішувачами, по холодній та гарячій воді. Тобто якщо відкривається один, то це не повинно приводити до падіння тиску на вході іншого.

@Vikctor якщо у вас самі змішувачі підключені правильно, то схоже на все, що у умови 2 і/або 3 не виконуються. Перше виправляється заміною змішувача на менший, друге — оптимізацією гідравліки системи.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Сергей 31 сказал:

Лень рисунки разбирать, вот 100% работающая правильная схема, может пригодится.

сканирование0003.tif 25 \u041c\u0411 · 14 загрузок

У цієї схемі є особливість - буде паразитна циркуляція через бак ГВП, а в баку від сонячного колектору може бути температура що перевищує +55°С, і ця воді прямиком піде на вхід холодної води термостатичного клапану який ніколи не блокується, тож, вода із температурою нагріва від сонячного колектору може опинитись в трубопроводах ГВП та потрапити на ніжні руці замовника(ці).

Але нікому не кажіть ;-) Для себе я її доробив до більш надійного варіанту...

Змінено користувачем mvas78
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Vikctor сказал:

 

Я ж написав, що намалював як зміг, тобто схематично...

 

 

Дякую, кеп, щоб я робив без порад стосовно РБ та аварийного клапану...

 

 

Вибачаюсь, я не дуже розумію без картинок із яскравими кольорами, тому зрозумів лише про коливання тиску ))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.03.2023 в 18:47, Vikctor сказал:

Домалював як зміг на тому малюнку, що парой повідомлень вище.

 

305712788_2.jpg.a65904565865d5535cc19c137202d8aa.jpg

Помацайте температуру в точці А під час коли немає розбору води. Можливо там небажана циркуляція, та замість того щоб підмішувати холодну воду, воно підмішує воду із температурою яка буде після першого термостатичного клапану.

PS//знайшлась картинка, кольори достатньо яскраві, лайк :-)

Circ.png

Змінено користувачем mvas78
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...