Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Власна оселя

S1LENCE

Рекомендовані повідомлення

Моноліт лити - дуже важке перекриття виходить...

Мне кроме монолита в голову ничего не приходит. Можно конечно заморочиться с аркой из кирпича. но по времени будет долго, и умение нужно.

А чего тяжелое? Его же не на плечах держать. Плотность железобетона и грунта примерно одинаковая, соответственно что грунт что ЖБ плита одинаковой толщины дадут одинаковую нагрузку на стены погреба.

 

По поводу защиты от талых вод мысль такая: обратную засыпку сделать в виде пологого холма, по нему раскатать мембрану или плотную пленку. Края пленки вывести в дренажную канаву по периметру погреба, в идеале з заступом на полметра-метр за габариты погреба. На дно канавы пленку, потом положить дренажную трубу, засыпать щебнем сверху и отвести от погреба под уклоном в импровизированный приямок в виде ямы с щебнем.

Сверху пленки положить ЭППС, чтобы летом меньше погреб прогревался, а зимой остывал, потом слой песка и плодородный грунт.

Получается, яму придется раскрывать больше, чем периметр погреба.

Ну и про вентиляцию не забыть.

 

Или вариант попроще. Если будет накат над погребом из грунта, то под ним сделать глиняный замок на 1-1,5 шире габаритов погреба.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора ледве просунули таки кабель в 35м трубу...

Використовували стальну проволоку 3мм, а в кінці вже пішла в хід і катанка 6мм

__________________

А що за технологію вікористовували?

Расправили трубу і в неї штовхали проволоку, а потім за допомогою неї протягували кабель, чи якийсь більш вишуканий спосіб використовували?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що за технологію вікористовували?

Расправили трубу і в неї штовхали проволоку, а потім за допомогою неї протягували кабель, чи якийсь більш вишуканий спосіб використовували?

 

Саме така тезнологія. Просто раніше 35м не було :)

І проволока у нас 3мм, в ідеалі б 4-5, тому в кінці було дуже важко: вирішили проволоку прив'язати до катанки і так протягували останні мені. Потім прив'язали кабель до проволоки і назад.

 

Сьогодні таким же методом протягнули інтернет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приїхав улюблений тракторець JCB і в непростих умовах викопав яму під погреб:

picture.php?albumid=7081&pictureid=83398

 

Так як зараз не до погреба, накрили яму від дощів і від тварин:

picture.php?albumid=7081&pictureid=83399

 

Витягнутий грунт пішов на зворотню засипку фундаменту:

picture.php?albumid=7081&pictureid=83400

 

Також батько паралельно цоколь кладе, як видно з фотографії вище.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що за технологію вікористовували?

Расправили трубу і в неї штовхали проволоку, а потім за допомогою неї протягували кабель, чи якийсь більш вишуканий спосіб використовували?

 

Ловимо мишу, привязуємо до задньої лапи нитку і випускаємо в трубу. Перед цим треба її добре налякати котом, щоб бігла швидше.:) Ви ж про цей оригінальний спосіб питали?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приїхав улюблений тракторець JCB

 

:good:

 

Гарна техніка....Двигун ISUZU, зібрано в Great Britain....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Також на днях додавали рамки у вулики, бджоли трохи покусали, але було перевірено, що мені це не дуже страшно, що є дуже добре на майбутнє...

 

А що Ви бджолам такого робили, що вони Вас покусали? У цей час вже є взяток з липи, роботи їм вистачає. Я зараз навіть димом майже не користуюсь, тільки коли вулика закриваю аби не подавити трудівниць. Щось було не правильно. Розповідайте, може допоможемо усунути недоліки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що Ви бджолам такого робили, що вони Вас покусали? У цей час вже є взяток з липи, роботи їм вистачає. Я зараз навіть димом майже не користуюсь, тільки коли вулика закриваю аби не подавити трудівниць. Щось було не правильно. Розповідайте, може допоможемо усунути недоліки.

 

Це цікаво, тому що як раз сьогодні хочемо знову до них дивитись і можливо рамки додавати.

 

Як було:

Це було десь 10 вечора, коли вони вже не літали. Зняли дах, зняли утеплювач (тут певно була помилка, бо щоб додати 1 рамку - не потрібно все знімати), зняли піддашок. Бджоли почали літати навколо вулика і нас, я був в шортах, то мене за ноги і покусали.

 

Сьогодні хоче все зверху зняли, але десь о годині 6-7, витягнути кожну рамку, подивитись що там, і, можливо, додати ще рамок.

 

Почав читати книжку по бждільництву - там написано, що до них потрібно в світлому одязі підходити.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як було:

Це було десь 10 вечора, коли вони вже не літали. Зняли дах, зняли утеплювач (тут певно була помилка, бо щоб додати 1 рамку - не потрібно все знімати), зняли піддашок. Бджоли почали літати навколо вулика і нас, я був в шортах, то мене за ноги і покусали.

Наступаємо на граблі? Якщо любитель екстриму то треба було вночі - після аромаванни і пів бутилки віскаря і звісно ж в трусах та майці. :lol:

 

 

Сьогодні хоче все зверху зняли, але десь о годині 6-7, витягнути кожну рамку, подивитись що там, і, можливо, додати ще рамок.

 

Почав читати книжку по бждільництву - там написано, що до них потрібно в світлому одязі підходити.

 

Не обовязково в світлому, але так краще. Критично наявність різких запахів: пармум, алкоголь і т.д.

 

У вулик треба відкривати вдень, в ясну погоду. Коли є добрий взяток більшість бджоли на вильоті, а молодняк не злий в принципі і може "меду" дати тільки коли придавиш з необережності.

 

Але цей рік унікальний по погоді. Взятку поки що нормального не було. Першу откачку пропустив, надіюсь на другу, а то прийдеться доїдати мед із минулого року.

 

У моїх бджіл спрацював інстинкт на розмноження. З самого сильного вулика вийшло 2 рої.

1-й подарував сусіду. Наступний просидів добу високо на груші і звалив в країну мальборо, бо нікому біло зняти.

 

Саме цікаве те що у вулику залишилось:

1. Меду звісно 0.

2. Бджоли трохи є але не дуже.

3. Матки немає, прийшлось підставляти маточники і однодениий розплід з інших вуликів, щоб не загнулися зовсім і вивели собі нову матку.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3. Матки немає, прийшлось підставляти маточники і однодениий розплід з інших вуликів, щоб не загнулися зовсім і вивели собі нову матку.

 

І як, вийшло вивести матку?

Для мене це взагалі зараз якась магія, як це матку виводи, трутнів фільтрувати і т.п.

Але з часом думаю пізнаю цю науку. В будівництві теж спочатку все було як магія, зараз трохи прояснилось :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І як, вийшло вивести матку?

Для мене це взагалі зараз якась магія, як це матку виводи, трутнів фільтрувати і т.п.

Але з часом думаю пізнаю цю науку. В будівництві теж спочатку все було як магія, зараз трохи прояснилось :)

 

А куди вони дінуться? У них є вибір померти, або вивести собі матку.

Жити вони хочуть, так що треба їм трохи допомогти і все вийде. Я так матку міняв багато разів.

 

Якщо немає матки у вулику її можна добути різними способами.

На мій погляд самі прості та не раз перевірені на практиці.

Якщо є маточники в іншому вулику то струшуємо бджіл з тої рамки та переставляємо в потрібний вулик.

Але зазавичай у маточників, коли вони потрібні, немає.

 

Тому більш складний процес для бджіл та простий для пасічника.

Бджоли без матки можуть її собі вигодувати з одноденного розплоду, але в вулику без матки такого добра немає. Тому шукаємо пару рамок з великою кількість одноденного посіву і закидуємо у потрібний вулик в середину гнізда.

Через пару тижнів матимемо молоду матку.

 

Так що ніякої магії! Рутина!

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це цікаво, тому що як раз сьогодні хочемо знову до них дивитись і можливо рамки додавати...Сьогодні хоче все зверху зняли, але десь о годині 6-7, витягнути кожну рамку, подивитись що там, і, можливо, додати ще рамок...

 

Бджіл треба поважати і готуватись до відвідин вулика завчасно. Як вже написав шановний trik, не повинно бути зайвого запаху, обов"язково розпалити димар, одягнутись все ж краще у штани та сорочку з довгим рукавом, якщо поки не маєте спеціального одягу. Ну і капелюх з сіткою. Якщо є, руки натріть мелісою чи м"ятою. Або ж я ще пересвідчився що не жалять у пальці замащені прополісом.

Зараз йде взяток, тому краще переглядать бджіл під вечір - за ніч вони встигнуть навести лад в своїй оселі після Вашого гармидеру. Але Ви збираєтесь переглянуть всі рамки, тому потрібно сонце - без нього яєчок не побачити.

Ви нічого конкретного не писали про Ваших бджіл, тому не знаю що можна порадить ще. Але пам"ятайте, нові рамки з вощиною не повинні ділити гніздо, іх ставлять зразу за розплодом перед кормовою(перша\друга з краю). Якщо ставите рамки суші, то можна і в середину гнізда, але побризкайте їх водичкою - бджоли швидше почистять і підготовлять під засів.

Не робіть різких і швидких рухів - дуже повільно і без страху вжалення. Тоді його і не буде.

Рамки дивитись виключно над вуликом, аби не загубити матку.

...

Меньше передивлятись з цікавості, а виключно для справи. Але це майже не можливо для починаючого пасічника.:D

Питайте ще.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не робіть різких і швидких рухів - дуже повільно і без страху вжалення. Тоді його і не буде.

.

 

Угу! А ще краше одягнути будівельні перчатки, а на них другу пару з гумовою пропиткою. Тоді вжалити у них не вийде навіть при великому бажанні і процес копання в вулику проходить без стресів і з задоволенням.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора підійшов до справи з всією увагою і повагою, тому ніяких наслідків не було. Можна було копатись у вулику довго - бджоли були спокійні.

 

Вдалось трохи фото зробити. В мене 2 вулики, в кожному дісталось від знайомого по 5 рамок. Порода бджіл ніби українська степова.

 

Вчора додавав ще по 2 рамки в кожний вулик, тепер їх в сумі 8:

picture.php?albumid=7164&pictureid=83415

 

Старі рамки вже темнуваті, як я розумію після цього року їх треба буде почистити:

picture.php?albumid=7164&pictureid=83416

 

Запечатані соти на старій рамці:

picture.php?albumid=7164&pictureid=83418

Це розплід чи мед? Зверху мед

 

На рамці, що була додана тиждень назад, ніби трудівниці відбудували соти:

picture.php?albumid=7164&pictureid=83417

Яєць не побачив

 

І тепер про погане. В одному вулику побачив під утеплювачем моль(?).

Сфотографував лише личинки:

picture.php?albumid=7164&pictureid=83419

 

Було до 10 штук:

picture.php?albumid=7164&pictureid=83420

 

Що пішло не так?

 

А ще по вентиляції хотів запитати. Напевне, в мене не вистачає отворів в бокових частинах даху... Треба пропилити?

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Старі рамки вже темнуваті, як я розумію після цього року їх треба буде почистити:

 

Стан задовільний. До наступного року хай живуть. Потім перетопиш на віск.

 

Це розплід чи мед? Зверху мед

розплід. скоро прогризатися будуть. Мед зверху рамки і печатаний ні з чим не спутаєш.

 

Яєць не побачив

І тепер про погане. В одному вулику побачив під утеплювачем моль(?).

 

Червяки приїхали з рамками. Саме просте - давити поки не розплодились дуже.

 

Матки є? Новий не печатаний посів на рамках є?

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора підійшов до справи з всією увагою і повагою, тому ніяких наслідків не було...

...Вчора додавав ще по 2 рамки в кожний вулик, тепер їх в сумі 8:

...Старі рамки вже темнуваті, як я розумію після цього року їх треба буде почистити:

На рамці, що була додана тиждень назад, ніби трудівниці відбудували соти:

...Яєць не побачив

...І тепер про погане...моль(?).Було до 10 штук:Що пішло не так?

...А ще по вентиляції хотів запитати. Напевне, в мене не вистачає отворів в бокових частинах даху... Треба пропилити?

 

Спробуйте перед роботою натерти руки(кисті, до плеча не терба:D) мелісою чи м"ятою - будете приємно здивовані!

 

Рамки відбудовують молоді бджоли і лише тоді, коли є що їсти:

- взяток,

- сироп чи сита(розведений водою мед).

Вам обов"язково треба зараз "набудувать" побільше суші. І не під мед, а під яйця. Тому ставте рамки з вощиною ще, а вже відбудовані переставляйте в центр гнізда щоб матка почала туди сіять. Відбудовані і хоча б один раз засіяні рамки - це золото-валютний запас для пасічника.

Рамки бувають кормові і гніздові. В перші матка не хоче відкладать яйця, і ще вони часто трутневі(більшого розміру, куди матка кидає неопліднені яйця). Другі ж, темніють від коконів, що залишаються у комірці після метаморфози і народження молодої бджоли. Використовувать їх можна два-три роки. Потім вони зменьшуються в об"ємі і бджоли народжуються в них меньшого розміру, а воно ні Вам, ні іншим пасічникам не потрібно. Тому чорні(темно-коричневі) соти переплавляють у воскотопці - залишається сама рамка з дротами та мерва. Ви їх перенатягуєте і ...знову ставите вощину, перед цим почистивши деревину стамескою.

Яйця Ви могли просто не побачить. Вони ну дуже вже маленькі - тоньше макової зернинки і завдовжки 2-3 мм. Нічого страшного, личинку точно побачите, але то вже після 3 днів.

Воскова міль - не страшно, хоча і неприємно. Бджоли не дадуть відкласти яйце у комірку - самим треба!:-x А от при зберіганні личинки можуть попортити рамку з сушью, тому треба зберігати в прохолодному провітрюємому приміщенні/місці. Ще до осені встигнете підготуватись.

Личинки молі - дуже цінний продукт бджільництва. Настійка на личинках воскової моли - ліки від туберкульозу. Тому багато пасічників заробляють більше грошей на личинках, ніж на медові. Це - факт!

Про вентиляцію. В цю пору у Вас повинні бути відчинені всі льотки для випаровування води з нектару та допомоги бджолам утримувати належну температуру(біля 34-36 градусів, вони самі вибирають;)). А отвори у дашку чи піддішнику відводять повітря над утеплювачем або плівкою(хто чим користується - у мене фольгоізол працює як термос, взимку гріє, влітку не пускає спеку.Але то вже - питання пасічної "релігії"!;)) Тому робіть, але такі, щоб не пролізла бджола!!!

Ну наче все.

 

фух! Вижене мене модератор за флуд не по темі!:o

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за всі поради, за пару днів знову подивлюсь до них. Все-таки я кожний вечір убиваю на будівництво, а на бджіл іде 30хв в тиждень :)

 

фух! Вижене мене модератор за флуд не по темі!:o

 

Це нереально :)

В цій темі можна корисні поради розписувати безмежно

  • Лайк 9
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так як зворотня засипка була доволі велика (~30см) і віброплита якось не внушала довіри, прийшлось шукати віброногу.

Чому знайти було не так просто, особливо на 1 день...

Але все-таки вона знайшлась:

picture.php?albumid=7081&pictureid=83466

 

У фірми-орендодавця (будпрокат) виявилась гарна пропозиція: якщо береш в суботу в обід і повертаєш в понеділок зранку, то рахують як 1 день. Як раз те, що нам потрібно!

 

Пройшлись двічі по землі, досипали трохи пісочку і щебеню і пройшлись ще разок:

picture.php?albumid=7081&pictureid=83467

 

Результатом дуже задоволений.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пасечники, по чем опиум воск для народа?Ж-)

 

Смотря сколько надо и для чего. Если не много то могу подарить.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Смотря сколько надо и для чего. Если не много то могу подарить.

 

Закупоривать обрезы черенков винограда, окуная кончики их в водяную баню. Думаю, воска там надо очень мало...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пройшлись двічі по землі, досипали трохи пісочку і щебеню і пройшлись ще разок:

Глядя на фотки вспоминаю фразу своего соседа: "Как-то оно у тебя все по европейски, правильно так, ровно." :D

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перед завезенням газоблоків вирішили зробити чорнову стяжку.

Хотілось зробити "якось по-європейськи, правильно так, рівно" (с) :)

Ціль - безпроблемно накласти утеплення.

 

З міксера лити було не варіант - нас лише двоє, маяки на всю площу потрібно одразу виставляти і т.п. Тому вирішили лити вручну.

 

В якості маяків - арматура.

 

picture.php?albumid=7081&pictureid=83485

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Результат за 4 вечора:

picture.php?albumid=7081&pictureid=83504

 

І ще + субота:

picture.php?albumid=7081&pictureid=83505

 

Всього пішло 500кг цементу і 76м2 сітки 100х100.

2900грн без піску і щебеню (в теорії мало піти 1т піску і 2т щебеню ще).

 

Наступного тижня чекаю газоблок.

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...