Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Каналізація: Альтернатива бетонним кільцям

jokerV

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня! Почав цікавитись влаштуванням каналізації для свого майбутнього будинку і стикнувся ось з таким моментом: Планував звичайний септик на 2 колодязі. Проте порахував вартість бетонних кілець і подумав над альтернативою (підглянув у сусіда). Замість кілець, він вирив Куб, розділив його на 2 частини, забетонував одну половину, вилив стіни з бетону. Далі не бачив, але планую по периметру дринажного колодязя на метр обсипати щебнем, в стіні зробити дирки для дренажу.

Питання: чому всі використовуюсь бетонні кільця якщо вони набагато дорожчі? Чим прямокутний колодязь гірший за круглий (на практиці він дійсно швидко замулиться чи ні?)?

 

У мене грунт - глина

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня! Почав цікавитись влаштуванням каналізації для свого майбутнього будинку і стикнувся ось з таким моментом: Планував звичайний септик на 2 колодязі. Проте порахував вартість бетонних кілець і подумав над альтернативою (підглянув у сусіда). Замість кілець, він вирив Куб, розділив його на 2 частини, забетонував одну половину, вилив стіни з бетону. Далі не бачив, але планую по периметру дринажного колодязя на метр обсипати щебнем, в стіні зробити дирки для дренажу.

Питання: чому всі використовуюсь бетонні кільця якщо вони набагато дорожчі? Чим прямокутний колодязь гірший за круглий (на практиці він дійсно швидко замулиться чи ні?)?

 

У мене грунт - глина

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам сюда:www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=109424

А разница между круглым и квадратным - исключительно в сроках исполнения. Под круглые кольца экскаватор копает яму час-полтора, еще полчаса манипулятор устанавливает кольца и крышки. За 3-4 часа вопрос закрыт полностью.

Чтоб отлить кубический нужно яму доработать лопатой вручную, установить опалубку, все закрепить, принять бетон, чтоб опалубка не "ушла", подождать пару дней, снять опалубку со стен и установить подпорку крышки, снова опалубка, снова бетон,... короче неделя работы как с куста. Но будет дешевле.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам сюда:www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=109424

А разница между круглым и квадратным - исключительно в сроках исполнения. Под круглые кольца экскаватор копает яму час-полтора, еще полчаса манипулятор устанавливает кольца и крышки. За 3-4 часа вопрос закрыт полностью.

Чтоб отлить кубический нужно яму доработать лопатой вручную, установить опалубку, все закрепить, принять бетон, чтоб опалубка не "ушла", подождать пару дней, снять опалубку со стен и установить подпорку крышки, снова опалубка, снова бетон,... короче неделя работы как с куста. Но будет дешевле.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам сюда:www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=109424

А разница между круглым и квадратным - исключительно в сроках исполнения. Под круглые кольца экскаватор копает яму час-полтора, еще полчаса манипулятор устанавливает кольца и крышки. За 3-4 часа вопрос закрыт полностью.

 

100%

Если кольца на месте (до 1,5м) - монтировать можно и экскаватором если экскаваторщик с головой и у него есть чалки - я себе от соседа приволок у него оставались - купил дешевле - доставка дармовая.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня! Почав цікавитись влаштуванням каналізації для свого майбутнього будинку і стикнувся ось з таким моментом: Планував звичайний септик на 2 колодязі. Проте порахував вартість бетонних кілець і подумав над альтернативою (підглянув у сусіда). Замість кілець, він вирив Куб, розділив його на 2 частини, забетонував одну половину, вилив стіни з бетону. Далі не бачив, але планую по периметру дринажного колодязя на метр обсипати щебнем, в стіні зробити дирки для дренажу.

Питання: чому всі використовуюсь бетонні кільця якщо вони набагато дорожчі? Чим прямокутний колодязь гірший за круглий (на практиці він дійсно швидко замулиться чи ні?)?

 

У мене грунт - глина

Дешевше, якщо робити самому і вартість свого робочого часу рахувати в 0 гривень, в інших випадках ніяк не дешевше. Щебень, цемент (стінку прийдеться лити товщу, ніж в кільці), арматура, опалубка, все потрібно рахувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чи варто армувати? Все таки навантаження на нього мінімальне.

А якщо без опалубки? Приміром у мене всерівно проїжджатиме екскаватор, заодно вириє траншею, туди бетон і стіни готові. Потім Екскаватором вибрати землю, в першому септику зробити стяжку скажімо 10см, в другому підлогу зі щебню та піску, в стінах перфаратором дирки і готово. Ну правда на кришку доведеться все таки ставити опалубку і армувати. Але я рахував з арматурою (мінімальне), ТОВАРНИМ бетоном (а не власним), робити самому (0грн) - то виходить на порядок дешевше (кільця у нас якісь вже дуже дорогі). Що в цій схемі я не врахував? Якщо не буде плити, на яку опиратимуться стіни септика - фундамент/стіну в дренажному септику не підмиє?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чи варто армувати?

зависит от размеров, но если больше 1,5 метров, то армировать надо.

А учитывая всякие разбросы и недоработки, то можно сразу сказать :

 

- армировать обязательно.

 

Так будет ответственнее !

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

почитайте почему сосуды под давление не делают квадратными. Давление на стенки будет как из нутри так и с наружы. и понадобится очен много бетона на ровную стенку в квадратном резервуаре. Хотите квадратное, купите готовые квадратные.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приміром у мене всерівно проїжджатиме екскаватор, заодно вириє траншею,

ширину и глубину траншеи в студию.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ширину и глубину траншеи в студию.

 

прямокутник 2м*3м (перегородка ділить його на 2м*2м та 1м*2м). Глибина 3м. Товщина стінок 0,2м, перегородки 0,15м

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Глибина 3м. Товщина стінок 0,2м, перегородки 0,15м

А теперь предложите это экскаваторщику :)

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А теперь предложите это экскаваторщику :)

 

Маєте на увазі що завелика глибина? Але ж котлован на таку глибину риють, правда широким ковшем. Невже не можна вузьким вирити траншею?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Во первых ковша 15 см не бывает. Сомневаюсь что и 20 будет - штанга у экскаватора шире. Во вторых такую траншею все равно придется дорабатывать лопатой, как Вы себе ЭТО представляете.

Не, ну если много свободного времени - можно играться. В тех же кольцах, армировки - 3-4 проволоки 6мм диаметром. По материалам выйдет дешевле раза в 3. Но лично я - не решился. Единственное, что я отлил сам - дно под кольца, на это ушло полдня времени.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Во первых ковша 15 см не бывает. Сомневаюсь что и 20 будет - штанга у экскаватора шире. Во вторых такую траншею все равно придется дорабатывать лопатой, как Вы себе ЭТО представляете.

Не, ну если много свободного времени - можно играться. В тех же кольцах, армировки - 3-4 проволоки 6мм диаметром. По материалам выйдет дешевле раза в 3. Но лично я - не решился. Единственное, что я отлил сам - дно под кольца, на это ушло полдня времени.

 

Знайшов щойно оголошення - екскаватор 25см, глибина траншеї 3м. Не знаю чи існує 20см, мені здається бачив. На рахунок доопрацювання лопатою - у мене там глина, коли рили траншею під фундамент - майже нічого не осипається -все рівно як під лінійку (там в жару лопату увігнати в землю нереально). горизонтальну арматуру можна опустити на шнурках (вже так робив в погребі), верхню просто зв'язати. Вертикальну забити в землю і нікуди вона не дінеться. Гемарно, але якщо різниця вийде в 4-5тис грн - то чому не спробувати. Навіть якщо робити 5 днів (суто робота), то за 5 днів 5 тис - не мало.

Отже, чи можна робити так - ленточний фундамент а не на плиту?

Olenevod підкажіть - які ще моменти я не врахував?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

выкопать траншею правильной формы экскаватором на глубину 3 метра и шириной 15-20см? залить это нормально бетоном а потом вынять грунт изнутри? :o жесть.

 

зы. ставил готовые квадратные 2х2, даже с дном. бетонные кольца имхо недорогие вообще. помотрите на цену пластиковых емкостей для контраста.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чего только не придумают люди чтобы найти себе приключений и усложнить жизнь.

Предлагаю ТС сделать круглый дом. Можно их колец. Для контраста с ямой.:flag1:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

прямокутник 2м*3м (перегородка ділить його на 2м*2м та 1м*2м). Глибина 3м. Товщина стінок 0,2м, перегородки 0,15м

 

Це 30 квадратів площі. Ковша 25 см не зустрічав, навіть якщо так, то буде 7,5 кубів товарного бетону, рівних країв екскаватор не зробить, вертикальних кутів також, це ж не японський робот-маніпулятор. Виходим на 9 кубів, почім в Вас бетон і почім готові кільця? А якщо ковш таки 40 см, то це буде не септик, а бункер, бетону неміряно... Воно того варте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це 30 квадратів площі. Ковша 25 см не зустрічав, навіть якщо так, то буде 7,5 кубів товарного бетону, рівних країв екскаватор не зробить, вертикальних кутів також, це ж не японський робот-маніпулятор. Виходим на 9 кубів, почім в Вас бетон і почім готові кільця? А якщо ковш таки 40 см, то це буде не септик, а бункер, бетону неміряно... Воно того варте?

25см є, у мене на ділянці копав, то у нього були. Маленький японець. Ще раз повторюсь - мені він копав під фундамент - нічого не осипається, риє як під лінійку. Я теоретично виміряв об'єм, заказав стільки ж товарного бетону (навіть чуть менше щоб з траншеї не виливався) - все співпало, немає ніякого перерасходу, особливо на 2 куба - це ж як рити треба. Ну зрештою, зараз думаю над варіантом вирити яму і зробити опалубку - 10см товщину стінки. Ще буде більша економія. У нас, Луцьк, станом на 01.07.2016 кришка, кільця і дно приблизно в одну ціну - 2500 за штуку (діаметр 2м). 2 колодязі по 3 кільця кожен + 2 кришки + 1 дно = 9*2500=22500 - це суто септик, без копання та встановлення, без піску та гравію. На тій же фірмі товарний бетон, ну скажімо М200, коштує 814. периметр грубо 15м (з перестінком)*3м глибина * 0,25 товщина = 11,25 * 814=9157. Ну ще + арматура і екскаватор - ну хай ще 6000 = 15 000 проти 25 000. В моєму випадку 27кубів грубо, з кільцями майже 19кубів на 40% дешевше, а об'єм на 30% більше. Але ж кажу, я дочитаю одну тему за порадою Olenevod. Задам кілька питань які мене мучать стосовно дренажності моєї глини, тоді визначуся з точними розмірами. А і ще - коли робиш сам, то розміри можна варіювати на відміну від стандартних кілець.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посчитайте ещё стоимость перекрытия.

точно: 2м*2м*0,15м*3(2 кришки+дно)*814=2930 +Арматура - виходить 19тис проти 25приблизно. 6000 різниця + обєм більший. Але кажу, буду стінки робити тоншими

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если колбасить бетон самостоятельно - будет еще вдвое дешевле. Прочности для септика хватит.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...