Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Електрика в квартирі, новобудова

prinf

Рекомендовані повідомлення

І ось що вийшло по щитку на даний момент, прикріпив файл. На 2 і третій сторінці є "сирі" схеми електропристроїв в квартирі, дивитись не обов'язквово))

 

Деякі моменти:

- планую, що можливо потім вдасться підвищити вхідну потужність в квартиру, зараз маємо 25А

- якщо підвищити вдасться, то там де духовка ще добавиться дві електро камфорки, тому провід і автомат з запасом

- на дрібні пристрої, такі як сервоприводи швидше за все буде провід тонший ніж 1.5мм2, тому може деякі автомати будуть змінені на менші також

- планую додати в схему реле наватаження і реле пріоритету, але з ними поки ще точно не визначився, тому на схемі "не підключав" їх.

 

Цікаво чи рухаюся в правильному напрямку і чи є якісь зауваження :)

_Flat Electicity_2.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а це реле від 5000

Думаю, возможно трохы дешевле.

 

отілось би зробити:

1. Поки є навантаження на проводі "Духовка" більше 8А, то провід "Бойлер" і "Рекуператор" має бути відключений

2. Якщо є навантаження на проводі "Рекуператор" більше 8А, то провід "Бойлер" має бути відключений.

Ну вот как раз подойдет такое.

 

 

Цікаво чи рухаюся в правильному напрямку і чи є якісь зауваження :)

Шо, не хотят работать? :D

Напуркуа вам три дифференциальных выключателя? И "автоматов" многовато - скромнее надо быть. И минипрагму не берите - лучше обычную. А так, взагалi по взагалям, двигаетесь в правильном направлении. "Схема" зач0тная. :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Краще візьміть щит Хагер Вольта. Все інше що у нас продають трохи не той торт для квартир і сбору своїми силами. Плюс куча плюшек по наявності і під боком у вигляді різних нулевих і заземляючих шин. Про Шнайдер із щитів можете забути відразу, особливо мініпрагму ще той геморой при збиранні( там місця нема від слова зовсім ).

 

Добавлено через 3 минуты

Я б холодильник забрав з групи там бойлер, пральна машина і посудомийка. Такі речі деколи можуть давати на ПЗВ хибні спрацювання, холодильник пожалійте:)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

[spoiler=Выбор между минипрагмой и вольтой - это аксиома Эскобара]

1790927.jpg

 

5227_18914_El.kaup_053.JPG

 

 

Нуууу, такое. Такая Вольта лет 10 назад так была наверное или около того:lol:

P.S сейчас он самый лучший щит в мире в своем сегментеЖ-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за зауваження, оновив схему. "По скромніше" на другій сторінці. Було 3 ПЗВ, щоб легше було шукати проблему, якщо буде спрацювання. Але... згідний, чим менше елементів, тим менша ймовірність виходу їх з строю, і бачу, що треба собі нагадувати, що це робиться не для того, щоб кожен день "гратися" в щитку, а для того, щоб зробити і забути :)

 

На рахунок щитка, то Hager Volta сподобався (VU36NE). Але поки дивився на нього, то подумав, що може мені краще буде два ряди по 18 замість трьох на 12, може так компактніше виглядати бути. SE Pragma бачив тільки з прозорими дверцями, швидше за все щиток буде видимий і хочеться, щоб він підходив до дизайну (краще непрозорий).

_Flat Electicity_3.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за зауваження, оновив схему. "По скромніше" на другій сторінці. Було 3 ПЗВ, щоб легше було шукати проблему, якщо буде спрацювання. Але... згідний, чим менше елементів, тим менша ймовірність виходу їх з строю, і бачу, що треба собі нагадувати, що це робиться не для того, щоб кожен день "гратися" в щитку, а для того, щоб зробити і забути :)

 

На рахунок щитка, то Hager Volta сподобався (VU36NE). Але поки дивився на нього, то подумав, що може мені краще буде два ряди по 18 замість трьох на 12, може так компактніше виглядати бути. SE Pragma бачив тільки з прозорими дверцями, швидше за все щиток буде видимий і хочеться, щоб він підходив до дизайну (краще непрозорий).

 

Не буде компактним, буде дороблом на стіні)) 3*12 набагато легше вписується в інтер'єр.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

SE Pragma бачив тільки з прозорими дверцями, швидше за все щиток буде видимий і хочеться, щоб він підходив до дизайну (краще непрозорий).

С прагмой никакой дверцы в комплекте нет. 2х18 имеет почти квадратную форму со сторонами 0,5м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам правильно советуют про ряды с 12 модулями. Щиты с 18 в квартире смотрятся довольно "экзотически". Хотя в принципе ничего плохого в техническом плане нет.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, щиток тоді буду брати на три ряди по 12 модулів. Якщо не міні прагма, тоді візьму Hager Volta мабуть. Розумію, що кожному подобається те, з чим він працює, а оскільки це буде мій перший досвід, то я просто вірю рекомендаціям :)

 

Ще питання по безперебійному живленню. Нагадаю, що воно мені потрібне для котла, роутера, комп'ютера і кілької енергоефективних лампочок. Сумарне максимальне навантаження буде в межах 300Вт. Резервного часу мені багато не треба, пів години - годину при 300Вт.

 

1. В цій темі мені запоропонували Q-Power QPSM, але глянув, що можна за гарною ціною знайти APC Smart-UPS 1000VA або 1500VA. Подивився на APC, тому, що вони зустрічаються на кожному кроці і ніяких проблем пов'язаних з ними поки не знаю. Чи має Q-Power якісь явні переваги над APC чи навпаки?

2. Тип підключення. Якщо правильно розумію, то пристрої потрібно підключати напряму до ББЖ (тобто без всяких реле напруги і т.д.). Чи є різниця, якщо я всі пристрої підключу до одного виходу з ББЖ (заведу один провід від ББЖ в щиток), чи краще максимально їх порозкидати по всіх виходах живлення з ББЖ? Підозрюю, що в ББЖ вони всерівно всі з'єднанні між собою. Та і лімітів на порт ніби не вказують, лише загальний ліміт по потужності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, щиток тоді буду брати на три ряди по 12 модулів. Якщо не міні прагма, тоді візьму Hager Volta мабуть. Розумію, що кожному подобається те, з чим він працює, а оскільки це буде мій перший досвід, то я просто вірю рекомендаціям :)

А щит встроенный или наружный будет? - Если встроенный то конечно хагер, если наружный то у хагера только Вега хороша, но там ценник...

Кстати вопрос коллегам, где вы Прагму (не мини) видели?- вроде в Украину она не поставляется.

 

2. Підозрюю, що в ББЖ вони всерівно всі з'єднанні між собою. Та і лімітів на порт ніби не вказують, лише загальний ліміт по потужності.

Почти верно. Есть разделение на группы нагрузок, с удалённым управлением, но это в продвинутых моделях, вряд ли вам это попадётся и уж тем более вряд ли когда-либо понадобится.

 

Побеспокойтесь лучше про контроль пламени в котле: Не все ИБП имеют сквозную нейтраль, а вот котлов, критичных к этой нейтрали, как раз всё больше и больше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А щит встроенный или наружный будет?

 

Побеспокойтесь лучше про контроль пламени в котле: Не все ИБП имеют сквозную нейтраль, а вот котлов, критичных к этой нейтрали, как раз всё больше и больше.

 

Дякую, щит вбудований. Якщо потрібно, то можна і з Польщі замовити, ціни бачу там гарні, доставка не дорого. На рахунок нейтралі гляну, котел маю конденсаційний Vaillant ecoTEC pro на 16кВт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

где вы Прагму (не мини) видели?- вроде в Украину она не поставляется.

- у себя в мастерской регулярно её вижу. Вы духу Шнейдера пробовали жертвы приносить, чтобы "поставлялось"? Помогает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- у себя в мастерской регулярно её вижу. Вы духу Шнейдера пробовали жертвы приносить, чтобы "поставлялось"? Помогает.

Мы не настолько богаты :"":

Уже не раз нужен был щиток на 36-48 модулей, но именно наружный. При этом мне, естественно, хотелось всех нормальных плюшек в виде рамы, наборных шин, большого пространства по периметру, гребенок для крепления кабеля на стяжки. И ровно как всё это есть в Вольте встраиваемой, также и нету этого в Вольте наружней. Приходилось ставить мини-Прагму. У Россиян увидел что есть полноценная Прагма, и вроде как она вполне достойна, но у нас её почему-то нету....

 

упс... а сейчас они есть на офф.сайте.

Всё, вопросов нет. Пропустил что-то я их появление, это хорошо и цена вполне вменяема.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оскільки згадали знову за Pragma, то може хтось напише, які основні відмінності між Pragma i Volta. Для прикладу можна взяти оці.

 

PRA31318 - 3x12, SE Pragma, ціна з польщі 1700 грн, в нас таких не бачу де купити

VU36NE - 3x12, Hager Volta, ціна 1000-1200 грн.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

які основні відмінності між Pragma i Volta.

Прагма круче и в другом классе. Всё, пожалуй, это все отличия.

Ну серьёзно, чем по-вашему бокс от бокса должен отличаться? Вольту можно купить со склада. Прагма - под заказ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прагма круче и в другом классе. Всё, пожалуй, это все отличия.

Ну серьёзно, чем по-вашему бокс от бокса должен отличаться? Вольту можно купить со склада. Прагма - под заказ.

Тим, за що один бокс вважають крутішим за інший)) Відрізнятися можуть багато чим... Те що для мене має хоч якесь значення - це кількість аксесуарів в комплекті, легкість монтажу, вигляд, компактність при збережені функціональності.

По вигляду - все як ви кажете, один бокс і другий бокс)) Щоб зрозуміти, як воно по інших характеристиках - то треба багато часу, щоб назбирати достатньо інформації в інтернеті для висновків, тому й питаю тут :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

назбирати достатньо інформації в інтернеті для висновків, тому й питаю тут :beer:

Серьёзно? Выводы из интернета? Соберёте с десяток разных, тогда и сделаете выводы.

А так: "всяк кулик своё болото хвалит"...

 

Модульные щиты вообще мало чем отличаются друг от друга и нет каких-либо гипертрофированных отличий, которых вам хотелось бы видеть. Комплектация в основном - пустые как барабан.

Все варианты что вы тут рассматриваете вполне пригодны для исполнения своих задач. :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

offtop

 

Я вот с ума с хожу от людей почемучек - "а почему 2,5мм2, а не 1,5мм2 если у меня только телевизор?", "а какие десять отличий ЗЗЦМ от Одескабеля?", "какой топ-10 автоматов вы знаете?".

Всего лишь несчастная электрика в квартирке/домике, а не подводный корабль и марку щитка/кабеля/автомата не будете каждый день перечитывать. Но здесь люди закаленные и добрые вижу, отвечают. Пока...

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ось так це виглядає, коли деталізуємо більше і думаємо про прокладку кабелів. Страшно чи нормально? :crazy:

 

В документі все розмічено для двох балконів і кухні-вітальні

Flat_Example.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я смотрю у народа крышу срывает по рекуператорам. А как доходит до дела и дырки в фасаде здания так все сразу в кусты. А провода в стене торчат. Абсолютно не нужная вещь в квартире. От слова ВААЩЕ. :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи має Q-Power якісь явні переваги над APC чи навпаки?

Чи є різниця, якщо я всі пристрої підключу до одного виходу з ББЖ

Q-Power работает с внешними аккумуляторами по принципу plug-and-play - подключили - и все работает. Емкость при необходимости можно наращивать.

APC работает со встроенной батареей фиксированной емкости, при замене батареи прибор нужно калибровать.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я смотрю у народа крышу срывает по рекуператорам. А как доходит до дела и дырки в фасаде здания так все сразу в кусты. А провода в стене торчат. Абсолютно не нужная вещь в квартире. От слова ВААЩЕ. :)

 

Тема звичайно не про це, але якщо вам непотрібна річ, то не значить, що всім так :) Поставити нормальну вентиляційну установку коштує не дешево, плюс дірки, труби і т. д. Тому, напевно, більшість не обдумує, що значить зробити вентиляцію в квартирі, а потім просто відмовляється. Але я альтернативи не бачу. В квартирі немає повітропровода зі свіжим повітрям, всі наявні це для витяжки повітря, свіже лише з двору. А з двору в моєму випадку це плюс шум і холод.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання по кабелю для монтажу в щитку.

 

Вибір - Провід HV07V-K 1x4 LappKabel

 

І порадите по досвіду скільки приблизно такого проводу іде на щиток на 36 модулів (hager volta)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання по кабелю для монтажу в щитку.

 

Вибір - Провід HV07V-K 1x4 LappKabel

 

І порадите по досвіду скільки приблизно такого проводу іде на щиток на 36 модулів (hager volta)?

 

2м на фазу, 4-5м на нулі якщо щит однофазний

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...