Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Допоможіть з конструкцією даху та парапету

Ihor Chumak

Рекомендовані повідомлення

Последовательность следующая. Полоса грунта вдоль примыканий и вдоль усадочных швов (если будут). В этот же день на места примыканий выкружки из герметика и заполняем герметиком швы. То есть, грунт и по нему герметик. 

На следующий ден (не раньше) наносим грунт по всей повехности. Гдето через час (когда грунт перестал пачкать подошвы) наносим первый слой гидры и сразу на него (пока он "мокрый") клеим холст. В идеале его прикатать сухим валиком. 

На следующий день (самый веселый) - наносим гидру по всей поверхности и на парапеты в т.ч.

На следующий день делаем тоже что и "вчера". 

Итого : три слоя гидры и в них армирование. 

Галтель.jpg

Змінено користувачем Propeller
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

@Propeller, а все-таки. Чи можна вже зараз замазати шви?

Зтяжка вже місяць як зроблена. Але до повного висихання ще далеко. Але постійні дощі. І вода таки затікає під зтяжку через шви. І це мене бісить.

Чи можна вже зараз, не чекаючи повного висихання зтяжки, замазати шов між зтяжкою та стіною парапету ПУ герметиком? Саму гідроізоляцію буду наносити, мабуть, десь у липні. Чи треба таки чекати висихання?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І запитаю тут же. Не по темі дахів, але не хочеться заради 1 питання створювати нову тему...

Є сусідський гараж - стоїть по межі наших ділянок. Складений з шлакоблоку, голий шлакоблок, нічим не оздоблений. Хоча, гадаю, це не важливо.

Роблю собі бетонний фундамент під паркан. Він буде прилягати до стіни гаражу. Якісь щілини там залишаться і туди буде затікати вода.

Питання - чим замазати цей шов? Так, щоб раз замазати і забути... Можна назви конкретних герметиків?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Ihor Chumak сказал:

@Propeller, а все-таки. Чи можна вже зараз замазати шви?

Зтяжка вже місяць як зроблена. Але до повного висихання ще далеко. Але постійні дощі. І вода таки затікає під зтяжку через шви. І це мене бісить.

Чи можна вже зараз, не чекаючи повного висихання зтяжки, замазати шов між зтяжкою та стіною парапету ПУ герметиком? Саму гідроізоляцію буду наносити, мабуть, десь у липні. Чи треба таки чекати висихання?

1. ПУ герметики наносяться на поверхность ,влажность которой не более 5%. Это в техописании к герметикам. 

2. Львиная доля воды, которая зайдет под стяжку через швы будет испаряться через швы. 

3. Вы можете выцепить 2-3 сухих дня и загерметизировать швы.

4. Когда солнышко и температура начнет реально сушить стяжку и пар захочет выходить на свет божий, то с учетом п.2 вы будете ему мешать пунктом 3 и пар таки сможет многими местами оторвать герметик (такими волнами). Плавали - знаем (цитата из какого-то мультфильма).

Прочитав все пункты сами принимайте решение и отечайте на выделенный вопрос. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Ihor Chumak сказал:

І запитаю тут же. Не по темі дахів, але не хочеться заради 1 питання створювати нову тему...

Є сусідський гараж - стоїть по межі наших ділянок. Складений з шлакоблоку, голий шлакоблок, нічим не оздоблений. Хоча, гадаю, це не важливо.

Роблю собі бетонний фундамент під паркан. Він буде прилягати до стіни гаражу. Якісь щілини там залишаться і туди буде затікати вода.

Питання - чим замазати цей шов? Так, щоб раз замазати і забути... Можна назви конкретних герметиків?

Сделайте верхнюю плоскость фундамента своего забора с уклоном к себе на участок. От щели. Количество естественной воды (дожди) в щель будет попадать очень не большое (естественное) и верх вашего заборного фундамента ну будет работать как сборник воды для этой щели.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хм... От хто може пояснити?

Зараз у мене зроблена зтяжка і є тільки мікро шви між зтяжкою та парапетом. Очевидно, деяка кількість води через них протікає під зтяжку.

Також у мене були тріщини між плитою перекриття та стінами виходу на дах. Я там замазав Церезітом ЦР 66, але все одно якісь щілини залишилися і вода потихеньку протікає, якщо на даху - басейн.

Тепер суть питання.

Вчора цілий день з перервами лив дощ. Якась кількість води під зтяжку затікла. Сьогодні зранку сонячно. Приїхав - у підставлених відрах на сантиметр води накрапало.

Під вечір нагнало хмар та піднівся вітер. Ще було хвилин 30 до дощу, як почало не крапати, а литися з усіх щілин між плитою та стіною...

Як це? Чому?

У мене тільки 2 пояснення.

1. Перед дощем змінюється тиск навколишнього середовища, подув вітер, зтяжка вигинається, вібрує та починає видавлювати воду - вона починає не просто крапати по краплі раз на 10 секунд, а тепер може продавити і литися струменем.

2. Це все дія потойбічних сил і треба дзвонити у "Слідство ведуть екстрасенси"...

Тож, які ідеї? Хто знає, в чому може бути причина?

І що з цим робити? Чекати літа, коли зтяжка повністю висохне, а спека просушить будинок і спокійно наносити гідроізоляцію?

Змінено користувачем Ihor Chumak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Пошкодуваав, що зробив таку конструкцію. Дуже нерівно вийшло. Ну, вода стікати буде. Але не рівно, некрасиво. Не зручно наклеювати холст.

Краще би зробив багатосекційну розуклонку.

29.12.2020 в 11:24, Propeller сказав:

2.thumb.jpg.4436dc805b14b9314eb547adfe7fe528.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я в процесі. Фасадники закінчили на даху та прибралися звітдам - і я взявся за гідроізоляцію.

Так рівно герметизувати примикання, як на фотках Пропеллера, не вийшло. Та нічого. Також, гадаю, розрівнювати вузьким шпателем було би краще - шов рівний та швидше. Але то я здогадався вже у кінці, як практично всі примикання вже були зроблені.

Це на самій горі - тільки пробував.20230926_095045.thumb.jpg.eae12ca8dcf0c3d6d7ada818c1864844.jpg

20230926_095105.thumb.jpg.c4846184670c8465f114bf9c416f217a.jpg

А це вже на основній площі - закінчував.20230929_102245.thumb.jpg.75c91d42cf8731c00b833b1a15389ab7.jpg

Змінено користувачем Ihor Chumak
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Робив поетапно - замазав герметиком примикання, наніс гідру та приклеїв холст. Перейшов на наступну ділянку.

Ось починав на самому верху. Криво... Ще треба буде пообрізати зайве та закінчити.20230926_180121.thumb.jpg.3e1b94ee36228b652afb853942755954.jpg

20230926_180128.thumb.jpg.b9a8701511150c50082f88b9594c77a2.jpg

Зараз працюю на основній площі. Мабуть, завтра все доклею.

20230929_175025.thumb.jpg.df9fae8b03162ef47dfe91fd6cc4d701.jpg

І з іншого краю:

20230929_175110.thumb.jpg.01b59ae42a182c8c7791af6cf97c5710.jpg

Ніяк не виходить клеїти холст в стик - після розглажування краї не рівні. Доводиться клеїти в напуск. Але то не проблема.

Це я поки що наношу 1-й шар мастики і заклеюю саму поверхню даху. Закінчується тиждень і я дороблю це. Парапети вже буду закінчувати і наносити 2-й, 3-й шари мастики на наступних вихідних. Погода поки що дозволяє.

На цю площу - приблизно 90 кв. м піде трохи менше 2 відер мастики по 18 кг.

Змінено користувачем Ihor Chumak
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Смотрю я на это, и понимаю, что таки сделал правильный выбор когда решил делать ТПО мембрану, а не мастику (жидкую мембрану).

Все же решение с ТПО мембраной проще и в итоге дешевле выходит. Не нужно ни штукатурить парапеты, ни промазывать швы герметиком, ни переживать за трещины в стяжке. Да и внешний вид крыши тоже приятнее выходит. 

PS Стоимость ТПО мембраны с работами, мне вышла дешевле только материалов которые просчитывал мне Пропеллер

Змінено користувачем BAV_Lug
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.09.2023 в 20:38, BAV_Lug сказал:

Смотрю я на это, и понимаю, что таки сделал правильный выбор когда решил делать ТПО мембрану, а не мастику (жидкую мембрану).

Все же решение с ТПО мембраной проще и в итоге дешевле выходит. Не нужно ни штукатурить парапеты, ни промазывать швы герметиком, ни переживать за трещины в стяжке. Да и внешний вид крыши тоже приятнее выходит. 

PS Стоимость ТПО мембраны с работами, мне вышла дешевле только материалов которые просчитывал мне Пропеллер

Чуть позже сделаю отчет в другой  теме. А пока отреагирую на выделенное. На вкус и цвет.... Едиственное, также как и вашем случае работы выполнял не хозяин своими руцями, а тот, кто давно в теме. Трех-уровневая кровля. Работы начаты 25 сентября, окончены 29 сентября. Работал 1 человек так как жлоб и не хотел брать помощника.   

Силикон с армированием. Первое фото - это прикленый полиэстеровый холст. Второе фото - финиш. Понятно, что со временем все станет не так сочно и нарядно. Для того, чтобы вернуть силикону белизну достаточно его мыть 2 раза в год. Ну....это для эстетов.

Американцы, которые умеют считать свое зачем-то наносят силикон на мембраны механического крепежа. Пишут для реставрации....восстановления.  

Спойлер

 

 

IMG-f14482271b4d5b428730ad0864ae2d3e-V.jpg

IMG-98ff60e99d7201b00f338af9d8c57179-V.jpg

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Ihor Chumak сказал:

На першому відео наносять насосом через розпилювач - дорого, по-багатому...

Суть не в методе нанесения. У них там тысячи квадратов и это их работа. Покупать для приватного нанесения себе.....ясное дело нонсенс.

Я там о другом. Оказывается в Америке принято продливать жизнь "вечных" ПВХ, ТПО, ЭПДМ, даже рубероидным кровлям. Для этого на них там наносят только одну защиту - силиконовую жидкую мембрану или по простому мастику. Как говорят, рекомендуют это сделать через 15 лет.  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, зрозуміло. І про захист силіконом інших типів покриттів. І про об'єм роботи - тому автоматичне розпилення.

Цікаво, який буджет отого даху з першого відео - тисяч 300 доларів?..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

For an average 20,000 sq. foot commercial roof, it will usually cost between $4.00 and $8.00 per square foot in materials and labor to install a typical Silicone Roof Coating System.

1м кв= 10.76 кв футов, стоимость 1 кв фута (материалы+работы) = 4-8 долларов

20 000 квадратных футов = около 1860 м кв. Эти 1860 м кв стОят от 80 000 до 160 000 долларов. Отсюда 1 м кв = 43...86 долларов. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.10.2023 в 21:13, Propeller сказал:

Чуть позже сделаю отчет в другой  теме. А пока отреагирую на выделенное. На вкус и цвет.... Едиственное, также как и вашем случае работы выполнял не хозяин своими руцями, а тот, кто давно в теме. Трех-уровневая кровля. Работы начаты 25 сентября, окончены 29 сентября. Работал 1 человек так как жлоб и не хотел брать помощника.   

 

Вы ответили только на выделенное, а другие моменты проигнорили. Действительно, и я с этим не спорю, возможно ваш материал и потенциально лучше по свойствам, но, даже не так, НО он очень зависим от качества монтажа слоев под ним. И если, допустим, стяжка хреновая (как раз мой вариант), то будешь постоянно лазить по крыше с герметиком. Ну и доп работы по подготовке тех же парапетов или дымоходов тоже накладываются. И когда вы рассказываете про скорость монтажа, мне кажется вы лукавите и упускаете это.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, BAV_Lug сказал:

Вы ответили только на выделенное, а другие моменты проигнорили.

1. Действительно, и я с этим не спорю, возможно ваш материал и потенциально лучше по свойствам, но, даже не так, НО он очень зависим от качества монтажа слоев под ним.

2. И если, допустим, стяжка хреновая (как раз мой вариант), то будешь постоянно лазить по крыше с герметиком.

3. Ну и доп работы по подготовке тех же парапетов или дымоходов тоже накладываются.

4. И когда вы рассказываете про скорость монтажа, мне кажется вы лукавите и упускаете это.

1. Самое "сложное" в нанесении мастик - это работа с армирующим холстом. Как сделать так, чтобы было красиво без складок. ВСЬО! Работать валиком по поверхности - ну это каждому под силу. Тут только нужно время приловчиться с расходом. Но первое ведро все расставляет на свои места. Кстати, позже сброшу результат работы fulmar, который уже как неделю с лишним закончил катать свою кровлю силиконом. Очень зачетно. 

2. У "меня" (у моего предприятия) почти все стяжки, кроме одной от Васи Мастерка были проблемными. Но мы знаем как создать нормальные условия для работы материала. Армирование - это must have. Ну и работа с трещинками и швами. За все время работы был один очень неприятный случай рекламации в гарантийный срок в "начале карьеры". После этого тотально армировли всю гидру. Кстати, вам нужно как-то прикинуть как вы будете ремонтировать ТПО в случае если. Не знаю, если у них какие-то ремкомплекты. 

3. Если вы про оштукатуркмивании поверхности. Ну....наверное. Хотя , если парапет и дымоход - это ГБ, то достаточно просто сформировать новую поверхность армирующим холстом. Ну....как и на самой кровле. 

4. Повторяю. Вы работы по кровле делали сами? Нет. ZAKу выполнял работы перец, который натаскан на эти кровли с 2009 года.  ТС делает работы сам. Вы даже не пытались попробивать грибки и паработать феном на своей кровле. Нужет спец! Да?  Если паяют длинный шов автоматом, то обычно норм.А вот, когда сам боец работат феном (примыкания, парапеты, "узкие места") и сам определяет подплавил-небоплавил-переплавил, вот тут появляются штучки. Фото ниже. Одно из. 

Смотрите. Вы - о процессе и стоимости. Да, да.да! В плане независимости от поведения основания, независимости от погоды при монтаже, скорости выполнения работ мембраны механического крепежа выигрывают. Да и дешевле. Для меня важна надежность результата. О преимуществах контактной бесшовной гидры писать не буду. Написано много. У меня была возможность начать завозить и крепить ПВХ и т.д. мембраны еще в 1997 году. Но....не решился. 

Вы сделали свой выбор. Меня он не удивил. У нас в стране - это популярное решение. Всьо будет хорошо. Мир хорош своим разнообразием. 

IMG_20210401_113034514.jpg

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну що... Минули ще 1,5 тижні. Їжджу маже щодня після роботи години 3 працювати на даху. Раз був дощ і 2 дні випали. Як же все повільно виходить, коли працюєш сам.

Повністю доробив (армування + 2 шари) дах над виходом з будинку. Майже доробив (треба ще раз пройтися по поверхні та 2 рази по парапетах) дах над виходом на дах. :) Ото він на перших 2 фотках.

Поверхню основного даху треба ще 2 рази закатати мастикою. Так поверхня вся заклеєна холстом. А от парапети основної площі ще і не починав...

Сьогодні глянув на все це і подумав: а нащо я зібрався всі парапети катати гідроізоляцією?.. Тоді це виглядало резонно. Зараз же дивлюся - немає ніякого сенсу. Та й не красиво виглядає. Парапети у мене високі - на фото видно. Треба було і їх в барашек закатати та й все.

Ну і боюся, що просто не встигну зробити парапети. Бо вже холодно, плюс скоро дощі. Мабуть, таки зроблю барашек на парапетах весною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось так хотів робити спочатку: облизати весь парапет гідрою - і вертикальну, і горизонтальну площину. І з тими 2 парапетами (дах над виходом з будинку та дах вихода на основний дах) так і зробив, бо вони невисокі.

05.01.2021 в 11:04, Propeller сказав:

flat-roof-installation.jpg

А от з високим парапетом основного даху - це була дурість збиратися так робити.

Також зрозумів, що лишати парапет відкритим - теж погана ідея. Краї не вийшли ідеально рівними, і це видно і з даху, і з землі. Накрою парапети кришками. Але то вже теж колись потім.

В зв'язку з цим питання.
Отже. Вертикальна стінка парапету буде в декоративній штукатурці. Верх парапету зараз просто заштукатурений і буде накритий кришкою. А чи треба верх парапету промазати гідрою чи це абсолютно зайве? Чи не буде зайвим? Якщо гідроізолювати - то можна і без армування?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи все ж таки, якщо матеріал вже є, мазати парапети гідрою, поки дозволяє погода, а там вже закінчити весною?..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если вы таки решите наносить гидру на парапеты, то я рекомендую сейчас на парапеты нанести грунт и так оставить до весны. Уже весной закончить катать парапеты. Грунт герметизирует поверхность штукатурки и до весны спокойно дождется закрытия силиконом. Мы несколько раз попадали в ситуацию, когда начала лить и пришла зима. В этом случае всю кровлю грунтовали и делали выкружки из герметика. Так кровли и зимовали. Весной без "хватай мешки - вокзал уходит" не торопясь заканчивали процесс. Всьо норм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Герметиком все замазано, все вже заґрунтовано. Мабуть, нанесу останні 2 шари усюди, де вже є армування і хай зимує. Весною буду думати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Ну і погода... Добре, що тепло - можна працювати далі. Але ж суцільні дощі!..

Отак поміж дощами, працюючи після роботи по 2 години, доклеїв таки повністю парапети і обмазав їх мастикою 1 раз. (На фото вже доклеєне, але ще не всюди обмазане.)

Залишилося дочекатися вікна у кілька сухих днів, вимити поверхню перекриття, бо натоптано, дочекатися висихання і нанести другий шар мастики. І, нарешті, все! Сподіваюся, погода дасть мені можливість закінчити.

Зі спостережень. Дійсно, поверхня легко і гарно миється. А от щодо слизькості поверхні, коли вона мокра, - ніц не згодний. Зовсім вона не слизька - хоч бігай.

Тепер питання.

1. У мене залишилися 2 цілих із хвостом рулона холста. Куди його тепер можна використати? Замість склохолста під штукатурку можна?

2. Буду наносити другий шар мастики - не буду її економити. Але, прикидую, не менше пів відра мастики залишиться. Як її зберегти? Просто закрити і хай собі стоїть? Покриється плівкою, а те, що під нею, не засохне?

20231105_154701.jpg

20231105_154652.jpg

Змінено користувачем Ihor Chumak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як мінімум перелити у ємність «до повного» так аби не було повітря під кришкою, але з моєї практики рано чи пізно все що залишав з клеїв/фарби/мастики все пропало.

Краще використати чи комусь віддати.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. У мене залишилися 2 цілих із хвостом рулона холста. Куди його тепер можна використати? Замість склохолста під штукатурку можна?

Не. В штукатурку нужна жесткость. Пусть у вас полежат до сезона. Думаю, смогу их пристроить. Да и вы денежку себе вернете. 

2. Буду наносити другий шар мастики - не буду її економити. Але, прикидую, не менше пів відра мастики залишиться. Як її зберегти? Просто закрити і хай собі стоїть? Покриється плівкою, а те, що під нею, не засохне?

Можно хранить. Перелить в что-то герметчное и перевернуть дном вверх. Да, будет корочка. Я хранил банку вскрытого СТ у себя в мастерской 1,5 года. Но, поддержу Фрай, лучше нанесите СТ еще слоем вдоль примыканий, в местах выхода воронок. Опять же, если нет планов куда его применить весной.   

Змінено користувачем Propeller
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...