Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вибір типу фундаменту за результатами геології

рубанок

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт!

 

Планую будувати двоповерховий цегляний будинок (два повноцінні поверхи без підвалу), сторони коробки орієнтовно 13х15 метрів, площа по проекту 280м2. Несучі стіни в півтори цегли, чорнові стелі 3м, монолітне перекриття між поверхами. Вагу будинку ще не рахували, але вона немаленька. Справа дійшла до проектування з конструктором, але хотілось би взнати думку досвідчених людей, перш ніж працювати з конкретним конструктором. 

Суть питання в тому, шо геологія на ділянці не вельми втішна, як видно на доданих фото. Чи правильно я розумію, що стрічковий фундамент треба буде заглиблювати аж на 1,7 метра? Сусідка розповіла про воду в себе у підвалі, так що висновок геологів підтверджено на практиці 😅

 

Знайомий прораб радить робити монолітну плиту і забути про воду, але я не впевнений, що ці грунти годяться для неї. Мав одну ознайомчу зустріч з конструктором, який взагалі порадив блочний фундамент з ФБС, але мені така ідея не дуже подобається, тому я поки поставив проектування на паузу і звертаюсь до шановних форумчан за порадою - який же фундамент обрати для такого будинку?

 

 

3.jpg

1.jpg

2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да, глубина заложения фундамента будет на отм.-1700. Раскапываете экскаватором JCB траншеи шириной 700-800мм и глубиной 1,7м. Затем снизу вверх:

1. 100мм - уплотнение щебнем

2. 100мм - бетонная подготовка В7.5

3. 300мм - армированная фундаментная пятка В20

4. 1200мм - два ряда ФБС-40 (уже вышли на уровень грунта)

5. 300мм - монолитный пояс с плитой чернового пола (150мм) В20

Итого имеем +300мм над землёй... чистый пол в доме поднимется ещё на 200мм, высота цоколя получится 500мм, на крыльце будет три ступеньки по 150мм.

Как-то так...

пс. переезжайте в Днепр и я сделаю)

Змінено користувачем MAESTRO DNEPR
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, MAESTRO DNEPR сказал:

Да, глубина заложения фундамента будет на отм.-1700. Раскапываете экскаватором JCB траншеи шириной 700-800мм и глубиной 1,7м. Затем снизу вверх:

1. 100мм - уплотнение щебнем

2. 100мм - бетонная подготовка В7.5

3. 300мм - армированная фундаментная пятка В20

4. 1200мм - два ряда ФБС-40 (уже вышли на уровень грунта)

5. 300мм - монолитный пояс с плитой чернового пола (150мм) В20

Итого имеем +300мм над землёй... чистый пол в доме поднимется ещё на 200мм, высота цоколя получится 500мм, на крыльце будет три ступеньки по 150мм.

Как-то так...

Дякую за відповідь! А варіант монолітної плити тут не підійде по геології чи просто буде суттєво дорожче? Трохи почитавши форум ще до реєстрації, задумувався про монолітну плиту - одразу чорнова підлога є, та й взагалі багато де пишуть що якщо є можливість вибору, то плита чи не найкращий варіант, якщо винести ціну робіт за дужки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, рубанок сказал:

Дякую за відповідь! А варіант монолітної плити тут не підійде по геології чи просто буде суттєво дорожче? Трохи почитавши форум ще до реєстрації, задумувався про монолітну плиту - одразу чорнова підлога є, та й взагалі багато де пишуть що якщо є можливість вибору, то плита чи не найкращий варіант, якщо винести ціну робіт за дужки.

Можно... надо считать математику процесса.

1. раскопать котлован до отм.-1700 на 1м шире наружных стен. Верхний слой выбросить, 2й и 3й оставить.

2. из смеси 2го и 3го слоя закатать виброкатком (3,5т) послойно по 200мм обратную подушку до уровня земли. Раскопанного грунта не хватит, нужно будет довозить глину.

3. плита... её должен просчитать конструктор.

пс. ...у Вас тяжёлый дом... не уверен, что Вам этот вариант подходит... нужно благословение толкового конструктора. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТС, у вас второй слой крупнопористый, вряд-ли его можно непосредственно использовать как основание под плиту. А с тем порядком действий, которые выше описал Леонид, конечно, плита не вариант.

 

Может, еще рассмотреть вариант свайно-ростверкового? по идее, 4 слой должен быть прочным. НО - решать должен конструктор, не прораб

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, shneider_vova сказал:

ТС, у вас второй слой крупнопористый, вряд-ли его можно непосредственно использовать как основание под плиту. А с тем порядком действий, которые выше описал Леонид, конечно, плита не вариант.

 

Может, еще рассмотреть вариант свайно-ростверкового? по идее, 4 слой должен быть прочным. НО - решать должен конструктор, не прораб

Сваї точно не хочу 🙂 Якщо з плитою такий котлован рити і буде стільки мороки, то краще стрічка. Але не хотілось би мати в фундаменті ФБС, а залити натомість бетон на потрібну висоту, хоч це і дорожче буде. Я не намагаюсь зекономити, просто хочу зробити надійно і правильно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, рубанок сказал:

Сваї точно не хочу 🙂 Якщо з плитою такий котлован рити і буде стільки мороки, то краще стрічка. Але не хотілось би мати в фундаменті ФБС, а залити натомість бетон на потрібну висоту, хоч це і дорожче буде. Я не намагаюсь зекономити, просто хочу зробити надійно і правильно.

фбс ничем не хуже, чем лента. у меня фундамент 1 в 1, как описал во втором посту Леонид. Жалоб на него (на фундамент) нету

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, shneider_vova сказал:

фбс ничем не хуже, чем лента

А как с боковым!? :)

Не болтайте ерундой, там не всё так просто, особенно с такой конструкцией дома!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, tansss сказал:

А как с боковым!? :)

Не болтайте ерундой, там не всё так просто, особенно с такой конструкцией дома!

так подвала нет. какая там боковая сила?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, shneider_vova сказал:

так подвала нет. какая там боковая сила?

Уточняю.. от морозного бокового! И не думайте, что грунт внутри несучим служить не может а от морозного да!

Там светит лента по полной программе с вертикальным армированием и тд. Да и площадь пятки надо перепроверить как бы пятки не срослись в заглублённую плиту :)

Змінено користувачем tansss
  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, tansss сказал:

Уточняю.. от морозного бокового! И не думайте, что грунт внутри несучим служить не может а от морозного да!

ок, в этом есть какая-то логика, но МНЕ кажется, для данного проекта это несущественно. Конструктор ответит на этот вопрос, я в фундаментах постольку-поскольку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, рубанок сказал:

 

Знайомий прораб радить робити монолітну плиту і забути про воду, але я не впевнений, що ці грунти годяться для неї. Мав одну ознайомчу зустріч з конструктором, який взагалі порадив блочний фундамент з ФБС, але мені така ідея не дуже подобається, тому я поки поставив проектування на паузу і звертаюсь до шановних форумчан за порадою - який же фундамент обрати для такого будинку?

 

 

у вас может быть как  ленточный фундамент с фбс  так и   фунд. плита,  разница только в подготовке основания ..... щас тут на советуют ))))) .

 

ПС. не такие уже и печальные  грунты, не считая высокого уровня грунтовых  вод. 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В таких фундаментах на таких грунтах начинает работать принцып "саможерства" фундвмент надо бы пошире, а весить он начинает всё более!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...