Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підбір бойлера непрямого нагріву до теплового насосу.

mgo

Рекомендовані повідомлення

Вітаю шановне панство.

На початку опалювального сезону став власником  ТН вода-вода потужністю 9кВт. 

ТН зроблений народними умільцями з  теплообмінниками труба в трубі за дуже демократичною ціною.

Розрахунки і монтаж системи опалення робив сам, як не дивно в домі тепло і радує розхід електрики на опалення - 550кВт в січні за дім у 140м. Гріють підлоги і стіни. 

 

Хочу  до ТН прикрутити бойлер і виникло кілька питань -

1. Яка площа теплообмінника має бути і який об'єм бойлера?

 

ТН гріє 55С максимум, потужнісь теплообмінника бойлера  виробники зазвичай вказують для температури теплоносія ~85С

2. Як перевести цю потужність до режиму 50/55?

 

Бойлери з позначкою для ТН від 300л, важкі 100+кг і з кусючим цінником  від 700Є.

 

Подобається польський бойлер бочка в бочці

Ціна демократична 300Є

Об'єм 140л корисний +40л водяна сорочка - об'єму  на ванну вистачить, і ТН в процесі розбору ще буде його гріти.

Площа ТО 1,6м2 потужність 54кВт 10/45/85

Вага 75Кг.

 

3. До якої температури догріє мій ТН цей бойлер?

 

І останнє в кого які думки на цю тему?

 

 

 

Змінено користувачем mgo
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, mgo сказав:

І останнє в кого які думки на цю тему?

Всі теплові насоси грітимуть тим ефективніше чим нижча температура.
Ви можете купити звичайний бойлер, і якщо умільці Вам спорудили кожухотрубний теплообмінник, то зможуть зробити змієвиковий теплообмінник в бойлері до основних споживачів тепла (або для фреону або для води). Там Ви нагрієте воду до якоїсь не дуже комфортної температури. І до того ж прийнято вважати що саме в такій воді буде розмножуватись легіонела.
Далі по ходу води ви можете поставити звичайний електричний бойлер (другий), який догріватиме воду до "правильної" температури в 50 градусів.
Це не рекомендація а ідея.

Прикиньте, якщо у вас буде звичайний електричний бойлер, скільки він споживатиме електрики, і чи буде для Вас значною економія її.

Змінено користувачем Слободарий
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Слободарий сказал:

Прикиньте, якщо у вас буде звичайний електричний бойлер, скільки він споживатиме електрики, і чи буде для Вас значною економія її.

Сушка для рушників уже змонтовано на ГВС + рециркуляція, тому економія буде значною.

 

9 минут назад, Слободарий сказал:

умільці Вам спорудили кожухотрубний теплообмінник, то зможуть зробити змієвиковий теплообмінник в бойлері до основних споживачів тепла

Ні то вже занадто, у контролера ТН є функція ГВС, із датчиком температури бойлера, і подачею напруги на триходовий клапан або циркуляційний насос для загрузки бойлера.

 

14 минут назад, Слободарий сказал:

Всі теплові насоси грітимуть тим ефективніше чим нижча температура.

Навіть при температурі подачі +55С ТН вода-вода дасть COP близько 3. Що платити за 100кВт, а що за 33 є різниця?

 

17 минут назад, Слободарий сказал:

І до того ж прийнято вважати що саме в такій воді буде розмножуватись легіонела.

Прогрівання бойлера теном раз на тиждень до 70-80 вирішує це питання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, mgo сказав:

До якої температури догріє мій ТН цей бойлер?

Догріє десь до 50º, вле йому для цього треба буде багато часу. Тепловіддача теплообмінника бойлера залежить від дельти теплоносія і води в бочці. Вам треба знати споживання гарячої води і тоді можна прикинути скільки часу буде працювати ТН на нагрів ГВП. Може вийти таке, що в зимовий період ТН не буде мати достатньо "часу" на нагрів ГВП і прийдеться постійно догрівати теном.

9 кВт — це продуктивність у сприятливих для виробника ТН умовах. І то я б не вірив числам виробника, який в 21-у столітті ставить кожухотрубний теплообмінник.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, volomoto сказал:

Догріє десь до 50º, вле йому для цього треба буде багато часу

Так десь до 50, але це десь до 50 може бути і 30-35.

 

В тому проблема, що багато часу немає. ТН подає фіксовану кількість енергії, потужності теплообмінника  бойлера має вистачати, щоб цю енергію забрати у даних умовах.  

Допустимо вода у бойлері 34º, подача з ТН 54º і у цих умовах потужність теплообмінника = 9кВт.

Процес іде, вода у бойлері догрівається до 35, і подача з ТН піднімається до 55,  спрацьовує датчик максимальної температури і виключає ТН.

Всьо! Вода у боллері більше не гріється.

Що можна зробити щоб отримати більше?  Збільшити потужність (площу) теплообмінника.

Більший теплообмінник влізе у більший бойлер за обємом, вагою і ціною.

Головне тут знайти оптимальні параметри для 50/55

50 минут назад, volomoto сказал:

Може вийти таке, що в зимовий період ТН не буде мати достатньо "часу" на нагрів ГВП і прийдеться постійно догрівати теном.

Зараз зима, ТН стоїть по пів дня. Потужність ТН із запасом.

50 минут назад, volomoto сказал:

9 кВт — це продуктивність у сприятливих для виробника ТН умовах. І то я б не вірив числам виробника, який в 21-у столітті ставить кожухотрубний теплообмінник.

Перепрошую помилився, не кожухотрубний, а труба в трубі. Уже виправив.

По характеристиках компресора при 60º конденсація і 0º кипіння  7,5кВт нагріву -  5 із землі 2,5 з розетки.

Змінено користувачем mgo
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, mgo сказал:

Допустимо вода у бойлері 34º, подача з ТН 54º і у цих умовах потужність теплообмінника = 9кВт.

Процес іде, вода у бойлері догрівається до 35, і подача з ТН піднімається до 55,  спрацьовує датчик максимальної температури і виключає ТН.

Всьо! Вода у боллері більше не гріється.

 

Так у Вас же предусмотрена загрузка бойлера в ТН

28 минут назад, mgo сказал:

Ні то вже занадто, у контролера ТН є функція ГВС, із датчиком температури бойлера, і подачею напруги на триходовий клапан або циркуляційний насос для загрузки бойлера.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, mgo сказав:

Процес іде, вода у бойлері догрівається до 35, і подача з ТН піднімається до 55,  спрацьовує датчик максимальної температури і виключає ТН.

Якщо це старт-стоп, то десь воно так і буде. Може не +35, а при +45, але повністю відключиться замість плавно зменшити обороти.

17 хвилин тому, mgo сказав:

Що можна зробити щоб отримати більше?  Збільшити потужність (площу) теплообмінника.

Більший теплообмінник влізе у більший бойлер за обємом, вагою і ціною.

Із заводським бойлером ви нічого не зробите, бо всередині все потрито емаллю, яку ви пошкодите і фактично вб'єте бойлер. Варіант з бочкою в бочці підходить набагто краще для ТН типу стар-стоп і 1.6 м2 теплообміну дасть вам десь 10º дельти між теплоносієм та водою. Тобто до 45º нагрієте на повній потужності, можливо, інколи трохи більше, але я б на це не надіявся.

45 градусів достатньо для побутової гарячої води, але прийдеться робити теном термічну дезинфекцію один-два рази в тиждень, що доволі тривіально. Правда тут такий момент, що всі звикнуть, що гаряча вода не сильно гаряча, тому можливі опіки в часи дезинфекції. В такому випадку на виходу краще поставити термостатичний 3-ходовий клапан, який обмежує температуру.

Змінено користувачем volomoto
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Vito black сказав:

Так у Вас же предусмотрена загрузка бойлера в ТН

Це старт-стоп, в якого є певна мінімальна дельта між подачею та обраткою. Якщо подача +55, то обратка має бути не вище +45. Якщо ж в бойлера вже +45 водна, то обратка буде точно вище +45, тоді компресос виключиться по макс. температурі конденсації.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, volomoto сказал:

Це старт-стоп, в якого є певна мінімальна дельта між подачею та обраткою. Якщо подача +55, то обратка має бути не вище +45

Залежить від циркуляційного насосу. Більша прокачка теплоносія, менша дельта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитата

 

 

У меня Бойлер kospel sw 250. Сейчас грею по ночам теном до 70 град.

Как поставлю ТН, буду им греть до 40 град , а ночью догревать теном.

image.png.ae7b7e6811aa559b464a71c6bf057408.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, volomoto сказал:

Може не +35, а при +45, але повністю відключиться замість плавно

ВО! може я і сам знаю, що може, але для того щоб перевірити мені треба відкашляти 300Є і перевірити!

А може не треба мені  1,6м а треба той, що має 3,8м і коштує 700?

Хочеться реальних показників

Потужність ТН

Площа теплообмінника  в бойлері

Максимальна температура санітарної води.

47 минут назад, volomoto сказал:

Із заводським бойлером ви нічого не зробите, бо всередині все потрито емаллю, яку ви пошкодите і фактично вб'єте бойлер.

Поки не купив зроблю))  - виберу інший!

 

Намагався у продавця щось дізнатися,  по режиму роботи 50/55 той киває на виробника, виробник  дає дані на 80/10/45

😢

Змінено користувачем mgo
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, mgo сказав:

Намагався у продавця щось дізнатися,  по режиму роботи 50/55 той киває на виробника, виробник  дає дані на 80/10/45

При такій дельті потрібно приблизно 0.3 м2 на кожен кіловат потужності. При 1.6 м2 виходить майже 0.2 м2 на кіловат, що з допомогою інтерполяції дає дельту 10 градусів. Без лабораторних замірів ніхто вам точно не скаже, бо моделювання дорого коштує. 

57 хвилин тому, mgo сказав:

Залежить від циркуляційного насосу. Більша прокачка теплоносія, менша дельта.

Не зовсім, бо певні властивості теплообмінників неможливо компенсувати потоком теплоносія. У вас труба-в-трубі, який буде гідравлчно "закупорюватись" швидше, ніж падати дельта.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, volomoto сказал:

Без лабораторних замірів ніхто вам точно не скаже, бо моделювання дорого коштує.

Можна з досвіду сказати, якщо ви ставите  регулярно ТН в парі з бойлером, або уже користуєтесь таким тандемом.

11 минут назад, volomoto сказал:

Не зовсім, бо певні властивості теплообмінників неможливо компенсувати потоком теплоносія. У вас труба-в-трубі, який буде гідравлчно "закупорюватись" швидше, ніж падати дельта.

Конденсатор - 10 м  гофри нержавійки 16мм  у ПНД  d32. 

Циркуляційний  насос 7, при переключенні режимів роботи насоса - росходоміри на колекторах ТП активно реагують - значить міняється  обє'м прокачуваного теплоносія і як наслідок дельта.

 

 

Змінено користувачем mgo
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, mgo сказав:

Можна з досвіду сказати, якщо ви ставите  регулярно ТН в парі з бойлером, або уже користуєтесь таким тандемом.

Так, якщо замовити систему у виробника ТН, то він гарантує певні показники, а у вас франкенштейн, тому прийдеться самому наступати на граблі. Числа, які я навів, можна брати за відправну точку і там похибка десь 20%, що не так погано для домашнього колгоспу.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, volomoto сказал:

При такій дельті потрібно приблизно 0.3 м2 на кожен кіловат потужності.

Звідки  інформація? ми про 55/50 говоримо вірно?

 

Виробники бочка в бочці розказують, що їхній теплообмінник на 30% ефективніший за змієвик.

Маркетинг?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, mgo сказав:

Звідки  інформація? ми про 55/50 говоримо вірно?

Це таке спрощення для невеликих теплообмінників. І так, це для дельти в 5 градусів, абсолютні величини не мають значення.

11 хвилин тому, mgo сказав:

Виробники бочка в бочці розказують, що їхній теплообмінник на 30% ефективніший за змієвик.

Маркетинг?

30% — точно маркетинг. Такий теплообмінник дійсно трохи кращий, але це кілька відсотків. 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знайшов книжку Проектирование отопительных систем 2012.pdf

Цитата

Многие бойлеры имеют встроенные обменники для обогрева внешним источником тепла. Номинальные мощности этих теплообменников решены для высоких температур отопительной воды (80/60°C и др.). Тепловой насос работает с более низкими температурами отопительной воды (обычно 50°C, максимум 65°C). При перерасчете на низшие температуры у стандартных бойлеров может выясниться, что мощность теплообменников для использования с тепловым насосом недостаточна. В случае, если обогрев ГВС начнется, когда часть теплообменника находится в более теплой воде, мощность теплообменника будет еще снижена. Ориентировочный размер поверхности обменника на 1kW мощности насоса 0,25m2.

volomoto Ваша інформація і та, що подається там сходиться.

Для ТН 9кВт потрібен теплообмінник 2,25м2, а краще 3м2 із запасом.

Або шукати альтернативу.

Дякую за поради!

Змінено користувачем mgo
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, mgo сказав:

volomoto Ваша інформація і та, що подається там сходиться.

Для ТН 9кВт потрібен теплообмінник 2,25м2, а краще 3м2 із запасом.

Або шукати альтернативу.

Дякую за поради!

Ну я ж не з пальця ці чимла висосав :) І я радий, що зміг вам допомогти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо акумулятора для теплового насоса 4кВТ - я придивлявся до комбінованого бойлера gorenje.org.ua/ru/kombinovani-boylery/kombinirovannyj-bojler-gorenje-gbk-200-ln-3-4v9  . У нього площа внутрішнього теплообмінника 0.9м2 . Його я хочу використати як бойлер на попередню підготовку гарячої води і як буферну ємність для ТН. Також , як джерело додаткового тепла для теплої підлоги при температурі на вулиці нижче -10. Це , поки що , ідеї

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vmarkiv сказал:

Його я хочу використати як бойлер на попередню підготовку гарячої води і як буферну ємність для ТН.

Тепла підлога це непоганий теплоакумулятор, ТА більше для радіаторів потрібен. У мене коли пропадала електрика на 8 годин, дискомфрту не відчув. 

Бойлер всередині емаоьований гріх таке на ТА брати, а змієвик всередині - чорний метал, для циркуляції теплоносія, а не санітарної води.

Уже готові ТА із змієвиком є, бувають, що змійовик нержавійка.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

а навіщо вам бойлер з вбудованим теплообмінником? візміть пластинчасьий чи кожухотрубний теплообмінник, і підключіть його до бойлера, і насосм прокачуйте воду через бойлер і теплообмінник.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, 4587derek сказав:

а навіщо вам бойлер з вбудованим теплообмінником? візміть пластинчасьий чи кожухотрубний теплообмінник, і підключіть його до бойлера, і насосм прокачуйте воду через бойлер і теплообмінник.

Можна так зробити, але прийдеться купити циркуляційний насос в латунному корпусі, ціна якого від 5 тис. грн. Якщо ще додати теплообмінник і фітинги, то вийдемо на тих же 300 євро, але це тільки теплообмінник з насосом. Автор теми за 300 євро може купити бойлер бочка-в-бочці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, volomoto сказал:

Автор теми за 300 євро може купити бойлер бочка-в-бочці.

Можу, але не буду, замала площа(.

ПТО 2,8м2 коштує як самольот!  13т грн свеп. тут і до бойлера українського виробництва на 300л недалеко))

Можна попробувати ліпити франкенштейна далі і зробити теплообмінник труба в трубі.

За моїми підрахунками це мінімум 20м нержавіючої гофри 20А у ПНД 40. 

Прокачати теплоносія треба ~30 л/хв.

Гідравлічні втрати 2,6-3м напору по гофрі, ще не рахував, що з гідравлічними втратами у теплообміннику ТН і чи вистачить мого циркуляційного 7м.

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.02.2022 в 18:51, mgo сказал:

 

Многие через это уже прошли. Гофра живёт недолго в таком теплообменнике. 2-3сезона (как повезет).

ГВС имеет смысл получить только с предконденсатора. Все остальное дорого и ущербно для оборудование.

Есть рабочая схема у Дед Мороса.

Обматайте бак с нержавейки медной трубой 3/8 2шт в параллель.

Длинна 15метров.(30метров трубы)

Получите бесплатную горячую воду в отопительный сезон.

DROID.jpg.5f2b8c2cbc737eed183e1b49c39929b4.jpg

 

 

 

Змінено користувачем Dem@
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...