Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ГВС, рециркуляция и ночной тариф. Оптимизация

bulaniy.sv

Рекомендовані повідомлення

Переехал в дом, пытаюсь играться с настройками системы ГВС и рециркуляции, хотелось бы по максимум оптимизировать.

Вводные данные:

БКН 200 литров

18кВт Скат

Рециркуляция (трубы утеплены к-флекс), работает с 07:00 до 23:00. Насос запускается на 15 минут, каждый час.

Температуру в бойлере нагревается с 06:00 до 07:00 (летний режим) до 65 градусов (дополнительный датчик опустили в колбу, в самый низ, то есть в теории температура внутри БКН наверное 80 градусов), к 19:00 (иногда раньше) температура падает до 35 градусов (3 человека в семье), подогреваем до 42 градусов

Возможно кто-то поделится опытом оптимизации расхода?

Возможно стоит реже включать насос рециркуляция? Или уменьшить интервал работы насоса?

Хотелось бы греть БКН с 06:00 до 07:00 до более высокой температуры (70 градусов), но боюсь, что по факту внутри все 90 будет и есть вариант сработки защиты от перегрева.

Буду рад любым рекомендациям.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене працює 2 хвилини, пауза 45 хв. Цього досить, щоб не чекати, поки стече холодна вода. Але все одне температура за день падає суттєво, до 18-00 це може бути вже 30-40 градусів. Тому стоїть догрів по алгоритму - при 25 вмикаємо, при 30 вимикаємо. Зазвичай це десь 10 хвилин роботи котла на 18 квт. Датчик (який вдень контролює температуру ГВС) занурений поближче до дна, тож вверху буде десь +10 градусів до нижньої температури.

І ще - при підігріві котла рециркуляція вмикається на весь час, щоб добре перемішати воду в бойлері, і отримати більш рівномірний розподіл ГВС

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, bulaniy.sv сказав:

Возможно кто-то поделится опытом оптимизации расхода?

В мене на виході з бойлера стоїть термостатичний змішувач, який обмежує температуру води до 45º, відповідно я можу грути бойлер до високої температури, але втрати тепла від рециркуляції будуть завжди однакові. Ну і звичайно ніхто ніколи не обшпариться гарячою водою з крана.

Теймер насоса рециркуляції в мене налаштований на 2хв роботи кожних 30 хв, але таймер деактивується, якщо вдома нема ніякого руху. Інформація про рух поступає з аджакса через сценарії.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

В мене на виході з бойлера стоїть термостатичний змішувач, який обмежує температуру води до 45º, відповідно я можу грути бойлер до високої температури, але втрати тепла від рециркуляції будуть завжди однакові. Ну і звичайно ніхто ніколи не обшпариться гарячою водою з крана.

Теймер насоса рециркуляції в мене налаштований на 2хв роботи кожних 30 хв, але таймер деактивується, якщо вдома нема ніякого руху. Інформація про рух поступає з аджакса через сценарії.

У меня аналогично ограничение воды стоит до 50 градусов на выходе.

Попробую поставить работу насоса на 2 минуты каждые 30 минут.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

В мене на виході з бойлера стоїть термостатичний змішувач, який обмежує температуру води до 45º, відповідно я можу грути бойлер до високої температури, але втрати тепла від рециркуляції будуть завжди однакові. Ну і звичайно ніхто ніколи не обшпариться гарячою водою з крана.

Теймер насоса рециркуляції в мене налаштований на 2хв роботи кожних 30 хв, але таймер деактивується, якщо вдома нема ніякого руху. Інформація про рух поступає з аджакса через сценарії.

А можна розвернути, як само з Ajax отримаєте інформацію, і куди передаєте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так может этот термостатический клапан и охлаждает сильно? Как работает при рециркуляции? Подмес то должен быть. Но вопрос - куда и как? Если расхода воды нет. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22.05.2022 в 13:26, shneider_vova сказав:

А можна розвернути, як само з Ajax отримаєте інформацію, і куди передаєте?

В мене для низькорівневого контролю розумного будинку стоїть  вільнопрограмований контроллер (PLC) Siemens S7-1200. Він керує релюшками, вентиляторами, заслонками, але він не приймає рішень, а очікує на сигнали керування ззовні. Таймер для рециркуляції запрограмований на котроллері, але сигнал запуску таймера приходить на один із цифрових входів з допомогою Ajax Relay, на який в свою чергу підв'язаний сценарій, який замикає реле, якщо сенсори засікли рух (в налаштуванні сценарію можна вибрати конкретні сенсори).

Реле працює в імпульсному режимі і замикається кожного разу, коли є рух, але насос вмикається не частіше ніж різ на 30 хв. Якщо руху не було більше, ніж 30хв, то таймер переходить в режим очікування.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
В 21.05.2022 в 21:22, bulaniy.sv сказал:

Температуру в бойлере нагревается с 06:00 до 07:00 (летний режим) до 65 градусов

А яким чином ви змусили скат гріти ГВ лише у певний інтервал часу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, bs0d сказал:

А яким чином ви змусили скат гріти ГВ лише у певний інтервал часу?

Задействован сухой контакт и система smart-maic (опустил датчик в колбу БКН, откалибровал примерно температуру, и в настройках smart-maic указываю разные условия).

Сейчас система настроена следующим образом (как по мне самые оптимальные настройки для моего дома-семьи) на летний период:

- БКН на 200 литров грею с 6:15 до 06:55 (18 кВт мощности) до 69 градусов по датчику (по факту чуть больше получается)., в 06:45-06-55 работает насос рециркуляции.

- Если в процессе эксплуатации (днем в период с 07:00 до 23:00), температура воды падает до 33 градусов, до грею до 38 градусов (и так по циклу)

- Насос рециркуляции включаю каждые 45 минут, на 3 минуту с 07:30 до 10:30, и с 19:30 до 23:00.

- Насос рециркуляции не работает, когда дом находится под охраной (розетка завязана на ajax).

Как-то так.

Змінено користувачем bulaniy.sv
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...
В 20.06.2022 в 15:47, bulaniy.sv сказал:

Задействован сухой контакт и система smart-maic (опустил датчик в колбу БКН, откалибровал примерно температуру, и в настройках smart-maic указываю разные условия).

Сейчас система настроена следующим образом (как по мне самые оптимальные настройки для моего дома-семьи) на летний период:

- БКН на 200 литров грею с 6:15 до 06:55 (18 кВт мощности) до 69 градусов по датчику (по факту чуть больше получается)., в 06:45-06-55 работает насос рециркуляции.

- Если в процессе эксплуатации (днем в период с 07:00 до 23:00), температура воды падает до 33 градусов, до грею до 38 градусов (и так по циклу)

- Насос рециркуляции включаю каждые 45 минут, на 3 минуту с 07:30 до 10:30, и с 19:30 до 23:00.

- Насос рециркуляции не работает, когда дом находится под охраной (розетка завязана на ajax).

Как-то так.

Класс! Сами придумали такую схему?

Не против если я этот ваш комментарий размещу на информационном сайте, в статье про рециркуляцию? Может кому будет интересно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.06.2022 в 15:47, bulaniy.sv сказал:

- БКН на 200 литров грею с 6:15 до 06:55 (18 кВт мощности) до 69 градусов по датчику (по факту чуть больше получается)., в 06:45-06-55 работает насос рециркуляции

я би десь в середині прогріву ще раз рециркуляцією "перемішав", в мого коли залповий прогрів йде від умовно холодного стану до максималки дуже виражене розділення води слоями, оскількі задача запасти побільше то є сенс в теорії "помішувати до готовності".

UPD правда в мене 35квт газу, 18 може не має такого вираженого ефекту, але то не точно

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, standov сказав:

я би десь в середині прогріву ще раз рециркуляцією "перемішав", в мого коли залповий прогрів йде від умовно холодного стану до максималки дуже виражене розділення води слоями, оскількі задача запасти побільше то є сенс в теорії "помішувати до готовності".

Це зробить гірге, бо сенсор і так внизу бойлера.

Якщо я виставив гріти до 65, то низ буде 65, а верх може бути 70 а то і більше. Якщо ж перемішувати, то весь об'єм буде 65.
 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, volomoto сказал:

Це зробить гірге, бо сенсор і так внизу бойлера

а ну тоді мабуть норм, бо в мого сенсор десь верхня чверть і коли котел на всі 35квт починає прогрівати коли бачить що бочка холодна (бо на меншій дельті він модулює) то дуже швидко нагодяє вгорі, вимикається і лише потім коли воно перемішується само то за якийсь час зову вмикається і вже з модуляцією більш повільно догріває. В цьому логіка певна є але з точки зору нагнати побільше тепла за 1 раз мабуть і не дуже.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

бо в мого сенсор десь верхня чверть і коли котел на всі 35квт починає прогрівати коли бачить що бочка холодна

Можливо це має сенс для малих бойлерів, щоб не тактувати в режимі нагріву води: трохи використали води, відразу внизу бойлера стало холодно і котел проходить всю процедуру переключення на нагрів води, а потім назад. Такий бойлер не підходить для запасів за нічним тарифом, тому всякі оптимізації не дуже варті уваги.

В мене бойлер на 270 літрів із ТО 2 м2 та двома гільзами для темературних сенсорів: один майже внизу, а інший десь на третині від верху. Я збираю дані з обох і ось так виглядає ситуація, коли за один день бойлер спустошили, а вночі від нагрівся до 55 по нижньому сенсорі, а вдень потрохи остивав від рециркуляції. В даному випадку нікого не було вдома, але рециркуляція працювала, бо я ще не доробив автоматизацію, яка б відключала рециркуляцію в такій ситуації:

Прихований текст

image.thumb.png.263e94f46f2313a7baabeefb45cf215d.png

Вночі бойлер нагрівається до 55 градусів по нижньому сенсорі, але фатична температура трохи більша, бо гарячий теплоносій із ТО ще на градус-два догріває воду. Сходинки — це робота рециркуляції, яка спочатку вихолоджує низ, а потім вже й потрохи верх. На кінець дня ще можна приняти ванну або кілька душів але температура води трохи більше 40 градусів — не дуже жирно, але мені в 99% випадків цього вистачає. Можна було б гріти до трохи вищої температури щоб вкінці дня мати більший запас гарячох води, але це тільки збільшить тепловтрати, але не вплине на комфорт, бо в мене є автоматизація, яка нагріє бойлер вдень, якщо хтось використав всю теплу воду. Таке на моїй практиці траплялось кілька разів за весь час.

Якщо хочеться мати і рециркуляцію, і використовувати тільки нічний тариф, то 250л бойлер — це мінімум, якщо говорити про невелику сім'ю. В іншому випадку прийдеться гріти вдень і тоді вже "коли саме і скільки" гріти вдень буде визначатись графіком використання гарячої води.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чого в вас попередній день аж до 9 вихолодило? о_О чи я шось не на то дивлюся?

В мене "тимчасовий" найдешевший який знайов 100літровий, думаю десь на 300 буду ставити постійний як руки дійдуть. Зараз за добу десь 3-4 оберти виходить 100л і я до 70 поставив бо 50 малуватий запас, дуже гарно видно як котел два рази гріє.

image.thumb.png.dfec3ad406f52dcbeb83bd22a6a19f78.png 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, standov сказав:

А чого в вас попередній день аж до 9 вихолодило? о_О чи я шось не на то дивлюся?

Все правильно, бо в мене нагрів води працює тільки з 3:00 до 6:00 і при сильному розборі внизу бойлера температура дорівнює температурі води з водопроводу.

В кінці попереднього дня просто приймали ванну:

Прихований текст

image.thumb.png.ad7b70d81f4c85b04053789b4a5e36f9.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

Все правильно

шось в мене не сходиться, ви вище писали що вдень тримаєте уставку біля 40. Тобто той хто приймав ванну той під кінець обливався 8 градусами, стало холодно і виліз під ковдрочку спати, ібо нефіг? ) ну теж варіант

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, standov сказав:

шось в мене не сходиться, ви вище писали що вдень тримаєте уставку біля 40. Тобто той хто приймав ванну той під кінець обливався 8 градусами, стало холодно і виліз під ковдрочку спати, ібо нефіг? ) ну теж варіант

Та ні, в мене не така екстремальна сім'я :)

9 градусів — це внизу бойлера, а інша лінія, та що червона, — це на одній третій від верху бойлера і після набирання ванни там все ще температура 38 градусів. А в самому верху бойлера, де вихід гарячої води, буде ще на градус-два вище, тобто десь біля 40.

Вдень я грію між 13:00 і 16:00 якщо на той час температура по верхньому сенсорі опустилась нижче 35 градусів, гістерезис 5 градусів, відповідно гріється до 40.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...