Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Опалення 2022-2023.....

Музей

Рекомендовані повідомлення

39 минут назад, allanek сказал:

Все так. Про те, що в мене гібрідний інвертор, писала вище. Коли нема світла , то моя СЕС виставлена на 3кВт, з урахуванням необхідного мені в будинку. Генератор теж є, коли сонця було мало і СЕС не витягувало ще і скважину, вмикали генератор на кілька хвилин, гидроакумулятор є.  Все необхідне працювало. Коли вирішили ставити СЕС, то врахували цепочку СЕС-генератор і ставили все разом. Як з'ясувалось, це спрацювало.

А аккумуляторов в системе все же нет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, mib сказав:

А аккумуляторов в системе все же нет?

Ні, нема, я навмисно виділила ваше припущення в попередньому допису.

В мене СЕС на 10 кВт . Більшої потужності, в моєму випадку, не було сенсу ставити. В мене ліс , тому ретельно вирахували оптимальну кількість панелей. І умови були такими, щоб при повні відсутності світла СЕС працювала.  

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Malchish сказал:

Это как? Не имея ЗТ - излишки идут в сеть, без выплат соответственно, но потом, при пасмурной погоде и соотв. недостаточной выработке СЭС для внутреннего потребления - можно отданые излишки обратно из сети "забрать" не оплачивая?   

Посмотрите на несколько сообщений ранее. Я там дал ссылку на то, как будут работать новые СЭС с 23го года. Именно так и будет, что собственную выработку отдаете в сеть, которая вернет вам ее когда не будет хватать. Денежных выплат по ЗТ не будет.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Malchish сказал:

 

 

 

Змінено користувачем Invest-finans
Дубль. Глюк движка.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

Ні, нема, я навмисно виділила ваше припущення в попередньому допису.

В мене СЕС на 10 кВт . Більшої потужності, в моєму випадку, не було сенсу ставити. В мене ліс , тому ретельно вирахували оптимальну кількість панелей. І умови були такими, щоб при повні відсутності світла СЕС працювала.  

Но возможность то к вашему инвертору добавить аккумуляторы же есть, тогда получите и резерв в ночное время ну и в светлое сможете кратковременно превышать потребление над выработкой ну там тучка солнышко закрыло, а чайник закипел, все лучше чем генератором тарахтеть да и на ту же скважину хватит

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, mib сказав:

Но возможность то к вашему инвертору добавить аккумуляторы же есть,

Так, є, в любий момент.

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, mib сказав:

все лучше чем генератором тарахтеть да и на ту же скважину хватит

Як не дивно, але генератор, на початку війни, вмикали зовсім рідко і на кілька хвилин, щоб води накачати в гідроакумулятор і перевели його запуск в ручне керування, щоб він не вмикався самостійно. Коли не витягувало сонце, щоб чайник закип'ятити, то виручала камінопіч- і воду кип'ятили, і каші готували, і м'ясо жарили.

Життя покаже, чи потрібні нам будуть акумулятори, якщо вирішимо, що потрібні, то добавимо ще і їх.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, allanek сказал:

Як не дивно, але генератор, на початку війни, вмикали зовсім рідко і на кілька хвилин, щоб води накачати в гідроакумулятор і перевели його запуск в ручне керування, щоб він не вмикався самостійно. Коли не витягувало сонце, щоб чайник закип'ятити, то виручала камінопіч- і воду кип'ятили, і каші готували, і м'ясо жарили.

Життя покаже, чи потрібні нам будуть акумулятори, якщо вирішимо, що потрібні, то добавимо ще і їх.

Я про аккумуляторы написал только потому что у меня станция в первую очередь резервная, раньше был просто ИБП с аккумуляторами и подзаряжал я их или когда сеть появлялась или тарахтел генератором

добавив панель получилось что в дневное время я перекрываю нагрузку от солнца, а в ночное уже от аккумуляторов и генератор с тех пор не заводил, да и раньше в ночное время им не пользовался дабы не нервировать соседей

у вас же в мирное время насколько помню ЭЭ не пропадало практически, и тогда аккумуляторы были не актуальны, сейчас все же вероятность отключений выше потому про них и упомянул

был бы в тесле аккумулятор не так глубоко спрятан (я про 12 вольтовый) можно было бы просто к нему подключать инвертор и обеспечить себя «тихим» освещением ну и теликом с зарядкой телефонов, в лифах так делают но там он доступен под капотом, и заряжается уже от основной батареи а запаса там огого

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Invest-finans сказал:

С 2023 года будет невозможно заключать новые договора на зеленый тариф.

inteleng.com.ua/blog/net-billing-v-mesto-zelenogo-tarifa-kakie-izmen/

Хорошая новость. Думаю ставить СЕС с гибридным инвертором. Обеспечить собственное потребление и накапливать излишки.

Только надо дождаться, когда увеличат стоимость ээ. При 1,68 грн/кВт смысла нет. Срок окупаемости велик.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Gitan сказал:

Только надо дождаться, когда увеличат стоимость ээ. При 1,68 грн/кВт смысла нет.

Да. Сколько можно пользоваться дармовой электрикой, когда в Европе уже порядка 40 евроцентов за кВт*ч. А чем хуже Украина? Давно пора поднять гривен до 40 за кВт*ч.

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Gitan сказав:

Только надо дождаться, когда увеличат стоимость ээ. При 1,68 грн/кВт смысла нет.

Зараз те, що залишається в мережі, оплачують по 5 грн, але там придумали хитру формулу і оплачують тільки частину від того, що повинні. Другу частину обіцяють після війни:grin:. Але і при такому розкладі на картку капає приємна сума. Мене буде влаштовувати і той варіант, коли я зможу витрачати накопичені залишки. З урахуванням того, що  все на електриці, для мене обидва варіанти підходять.

16 хвилин тому, mib сказав:

был бы в тесле аккумулятор не так глубоко спрятан (я про 12 вольтовый) можно было бы просто к нему подключать инвертор и обеспечить себя «тихим» освещением ну и теликом с зарядкой телефонов, в лифах так делают но там он доступен под капотом, и заряжается уже от основной батареи а запаса там огого

Так, с Теслой краще не гратися в таке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Gitan сказал:

Хорошая новость. Думаю ставить СЕС с гибридным инвертором. Обеспечить собственное потребление и накапливать излишки.

Только надо дождаться, когда увеличат стоимость ээ. При 1,68 грн/кВт смысла нет. Срок окупаемости велик.

Если есть такие поаны то сейчас можно купить инвертор и пару панелей и попытаттся вскочить в последний вагон, а потом уже нарастить панели по возможности

7 минут назад, allanek сказал:

Так, с Теслой краще не гратися в таке.

В плане играться то все будет работать, я про сложность написал в том плане что у вас аккумулятор спрятан глубоко под обшивкой переднего багажника, за воздушным фильтром, хотя можно конечно вывести стационарные провода в багажник но в любом случае это сдожнее чем с лифом где аккумулятор сразу под капотом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, mib сказав:

у вас же в мирное время насколько помню ЭЭ не пропадало практически, и тогда аккумуляторы были не актуальны, сейчас все же вероятность отключений выше потому про них и упомянул

Так, практично не знали відключень. Але, якось голова мого СТ зміг "допомогти" всьому кутку так, що всі сиділи без світла кілька днів. От тоді і вирішили, що потрібна СЕС в такому вигляді, щоб не залежити від таких випадків.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mib сказал:

Если есть такие поаны то сейчас можно купить инвертор и пару панелей и попытаттся вскочить в последний вагон, а потом уже нарастить панели по возможности

Не вижу экономической целесообразности ставить СЕС для зеленого тарифа. Долгая окупаемость. Высокие риски невыплат.

Только СЕС до 2 кВт. Дабы покрыть потребление дома в случае блекаута/веерных отключений.

И пусть частично накапливаются излишки в сеть.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Gitan сказав:

 

Только СЕС до 2 кВт. Дабы покрыть потребление дома в случае блекаута/веерных отключений.

И пусть частично накапливаются излишки в сеть.

можно шкурне питання )) скільки це по грошах ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Gitan сказал:

Не вижу экономической целесообразности ставить СЕС для зеленого тарифа. Долгая окупаемость. Высокие риски невыплат.

Только СЕС до 2 кВт. Дабы покрыть потребление дома в случае блекаута/веерных отключений.

И пусть частично накапливаются излишки в сеть.

Я о другом :-)

для того что бы накапливать в сети нужно

1. договор

2. новый счетчик

3. Гибридный инвертор

4. солнечные панели

Все это нужно и для зеленого тарифа

отличия лишь в том что если договор подписать в этом году то будут разницу оплачивать по 5грн если в 23м то оплачивать не будут

Правда учитывая что панелей вы хотите всего 2кВт то оплачивать не будут в любом случае ибо все пойдет на собственное потребление

И я не уверен но вроде гибриды которые умеют подмешивать в сеть начинаются от 4кВт и они высоковольтные там вроде от 150 вольт dc а это ближе к 3м квт по панелям

11 минут назад, irina1969 сказал:

можно шкурне питання )) скільки це по грошах ?

есши очень просто то примерно 1000$ за один кВт, точнее можно сказать понимая конкретную задачу 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливо, я надто оптимістична, але чекаю на «газпапіісят».

Якщо серйозно, то сонячну енергію гріх не використовувати, навіть якщо є газ. Але, гроші завжди мають і часову вартість.

Знаю по Австрії. При встановленні СЕС дається безвідсотковий кредит на термін, що залежить від доходів позичальника, таким чином, щоб сума щорічної виплати не обтяжувала бюджет сім‘ї. Не вдаватимуся в подробиці, тому що деталей багато і нам поки не актуально. На таких умовах, встановити СЕС це дуже вигідно в тому сенсі, що домогосподарство не лише не консервує немалу суму в залізі, але вже не обтяжує енергосистему країни своїм споживанням. Тобто вигідно всім.

Я оптимістично чекаю на таку шару. :grin:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Музей сказал:

Можливо, я надто оптимістична, але чекаю на «газпапіісят».

Якщо серйозно, то сонячну енергію гріх не використовувати, навіть якщо є газ. Але, гроші завжди мають і часову вартість.

Знаю по Австрії. При встановленні СЕС дається безвідсотковий кредит на термін, що залежить від доходів позичальника, таким чином, щоб сума щорічної виплати не обтяжувала бюджет сім‘ї. Не вдаватимуся в подробиці, тому що деталей багато і нам поки не актуально. На таких умовах, встановити СЕС це дуже вигідно в тому сенсі, що домогосподарство не лише не консервує немалу суму в залізі, але вже не обтяжує енергосистему країни своїм споживанням. Тобто вигідно всім.

Я оптимістично чекаю на таку шару. :grin:

На Закарпатье солнца больше чем под Киевом, но поставить такую сэс что бы зимой хватало на отопление даже с тепловым насосом постараться нужно

в пасмурные дни панели выдают около 5-10% от номинала и световой день когда они что то выдают часа четыре

грубо если летом с 1 кВт панелей вы можете получить 6-7 кАт*ч в сутки то зимой это будет 300-500 ват*ч а в какие то дни будет вообще 0

но в межсезонье схема рабочая особенно у вас

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, irina1969 сказав:

можно шкурне питання )) скільки це по грошах ?

Я б порадила поспілкуватись з тими, хто спеціалізується на СЕС. І не з одним. Може з'ясуватись, що поставити панелі більшої потужності має більший сенс і виявиться, що це буде коштувати дешевше, ніж стоімость панелей на 2кВт. На загальну ціну впливає різне. Крім панелей є ще інсталяціі, на які вони кріпляться. В мене , наприклад, була умова не спотворити вигляд ділянки і шукалось рішення зробити так, щоб панелі вписались органічно. Факторів, впливаючих на фінальну ціфру, багато.

В тебе ж ліс і є старі великі дерева на ділянці. Це теж проблема, тому що маленька тоненька гілка, що падає тінью на панель, вже впливає на потужність і пам'ятай про сторони світу, щоб зловити сонце по максімуму. Потім  починаєш обмірковувати  список  того, що повинно працювати від панелей.

В мене перепаковали більшу частину щитка і відмічено, що "сидить" на 3кВт, коли нема світла. І зроблен перекідний автомат, щоб була змога нагріти бойлер, бо він жере 2кВт. Я вважала це забаганкою, виявилось дуже корисним.

І пам'ятаємо, що бувають дні взимку, коли вони нічого не дають або дають мінімум. Тому камін, буржуйка в будинку сама цінна річ, без світла обійтись можна, без тепла навряд. Піч(камін) і зігріє, і нагодує в разі чого. Перевірено на собі.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 6
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчера не выдержали и включили отопление:pozor:, 21 сентября)

Надо прогреть пару дней, сырость запредельная за городом...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, DimaF сказав:

Вчера не выдержали и включили отопление:pozor:, 21 сентября)

Надо прогреть пару дней, сырость запредельная за городом...

ми ще тримаємось, вологість в домі 60 % (( "включаємо" буржуйку час від часу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, irina1969 сказал:

ми ще тримаємось, вологість в домі 60 % (( "включаємо" буржуйку час від часу

У нас еще камин с закрытой топкой есть, но нужно было проверить работоспособность системы.

В прошлом году не удалось с первого раза запустить, закис какой то клапан в котле, пришлось сервисмена аж 3 раза звать, -2500 гривен.

Вчера вроде все заработало после летнего простоя, тьфу тьфу..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Dendnepr сказал:

я летом пару раз включал минут на 10. чтоб прогнать насосы

Я тоже хотел, но вылетело из головы..👻

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...