Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Бюджетна "автоматика" на електрокотел

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня!

Маю встановлений електрокотел BOSCH Tronic Heat 3500 18 UA ErP. Цей котел встановлювався як запасний до пелетного котла. Поки що система опалення без автоматики, електрокотел вмикається автоматом зі щитової. Також, в щитовій поставив окремо лічильник на цей котел.

Зараз вигідніше опалювати будинок електрикою по нічному тарифу. Тому, виникло бажання по можливості мінімально автоматизувати увімкнення електрокотла.

Питання: чи існує якийсь спосіб без встановлення повноцінної автоматики на все опалення зробити можливість дистанційно вмикати/вимикати цей електрокотел? Або хоча б по таймеру (під нічний тариф).

Можливо існують якісь розумні лічильники чи автомати що підключаються до інтернету по wifi по типу як розетка Ajax Socket?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

07.01.2023 в 21:46, Dendnepr сказав:

Есть и с управлением по интернету

А конкретну якісну модель можете порадити?

Я от в ідеалі шукаю якби було лічильник/вимірювач навантаження в кВт, автомат з дистанційним керуванням по інтернету в одному приладі.

Ну або окремо лічильник з вимірюванням навантаження, і окремо автомат з дистанційним керуванням.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

07.01.2023 в 23:55, vbb сказав:

2.thumb.jpg.5342dc7122338b88ecaa6e5c92d62ff1.jpg3.thumb.jpg.b53e7367fe60a90e3abeee2cc39b292e.jpg

Це схоже на ту схему що я собі зараз хочу. Спочатку у мене стоїть механічний автомат (тільки у мене 3-х фазний), потім електронний з дистанційним керуванням, і потім автомат з таймером з можливістю вмикати в постійний режим роботи.

От би ще поради на конкретні якісні моделі)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шкода що у Ajax немає такого автомату на 3 фази, у них є дуже зручна розумна розетка, але вона не витримає таке навантаження.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, vovapk сказал:

Шкода що у Ajax немає такого автомату на 3 фази, у них є дуже зручна розумна розетка, але вона не витримає таке навантаження.

А що заважає у розумну розетку увімкнути не котел, а контактор, хоч однофазний, хоч трифазний?

Чи ви про вимірювання споживання?

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Enot123h сказав:

А що заважає у розумну розетку увімкнути не котел, а контактор, хоч однофазний, хоч трифазний?

Чи ви про вимірювання споживання?

Хочу вимірювати споживання електроенергії саме цим котлом, ну і бачити яке навантаження зараз іде. Мій лічильник на стовпі це все показує, але він же робить це на весь будинок. А я хочу окремо в будинку ще на електрокотел таке поставити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щойно спілкувався з менеджером в магазині по цим автоматам з дистанційним керуванням, і технік в магазині сказав що для котла погано регулярне увімкнення та вимкнення (хоча з цими відключеннями електроенергії саме так і відбувається), краще підключити розумний термостат і через нього вмикати нагрів. Ми перевірили мою модель котла, у мене є вихід під цей термостат.

Тому, думаю взяти ось цю модель, підключити до мого котла поряд в підрозетник, і з телефону потім контролювати увімкнення та вимкнення.

 

Або може якийсь інший термостат порадьте, який можна підключити по wifi та з телефону контролювати з можливістю увімкнення/вимкнення по таймеру.

Змінено користувачем vovapk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я такой взял, у него есть выход типа сухой контакт для котла SONOFF TH Elite 753 грн против 2473 грн, но управление (изменить температуру, таймеры) только с телефона. Кнопкой можно только вкл/выкл и двойное нажатие ручной/автомат режим переключает.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vovapk сказал:

Хочу вимірювати споживання електроенергії саме цим котлом, ну і бачити яке навантаження зараз іде. Мій лічильник на стовпі це все показує, але він же робить це на весь будинок. А я хочу окремо в будинку ще на електрокотел таке поставити.

На котел надо на трансформаторе тока, шунт или микросхема измеритель тока вряд ли такую мощность потянут. Умных розеток не видел с трансформатором тока. Я бы смотрел в сторону самоделки на PZEM-004T+ESP8266

Если вайфай не нужен PZEM AC50-300V 100A AC Din Rail Meter

Хотя и с вайфаем есть Tuya Single Phase 100A 220V 110V 50/60Hz Din Rail WIFI Smart Energy Meter Но я их софт не юзал и есть ли там интеграции с умным домом не знаю

Вот и трехфазный нашел Tuya Smart Life 3 Phase WiFi Energy KWH Meter

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Купив все таки Термостат з WiFi управлінням Tervix Pro зі свого посилання вище, але виникла проблема з підключенням до свого електро котла, не можему зрозуміти по якій схемі його підключати щоб керував котлом. Пробували по схемі підключення терморегулятора та по схемі дистанційного керування нейтральним проводом, але котел як починає нагрів при увімкненні через автомат, так і не вимикається через терморегулятор, хоча той команду дає (видно через застосунок на телефоні та чутно спрацювання реле в самому терморегуляторі).

Хтось може підказати по якій схемі потрібно підключити цей терморегулятор щоб він вмикав та вимикав нагрів електрокотлом?

Screenshot_20230118_150934_Office.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, vovapk сказав:

Хтось може підказати по якій схемі потрібно підключити цей терморегулятор щоб він вмикав та вимикав нагрів електрокотлом?

Вам потрібно використовувати контакти B5-B6, які призначені для підключення кімнатного термостата. Із заводу у вас там перемичка, а замість неї потрібно підкючити реле термосмостата.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проверьте, что выдает Ваш термостат. На котле, на клемах комнатного, термостата так называемый (сухой контакт). Дадите на клемы напругу, спалите котел. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, volomoto сказав:

Вам потрібно використовувати контакти B5-B6, які призначені для підключення кімнатного термостата. Із заводу у вас там перемичка, а замість неї потрібно підкючити реле термосмостата.

Саме дивне що у мене цієї перемички не було, і котел працював. Хоча я ним повноцінно не опалював, лише перевіряли систему.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Сергей 31 сказав:

Проверьте, что выдает Ваш термостат. На котле, на клемах комнатного, термостата так называемый (сухой контакт). Дадите на клемы напругу, спалите котел. 

Мої електрики в понеділок повернуться, тоді вже будемо продовжувати розбиратися. Хоча можливо вийде викликати від цієї фірми де купував термостат.

Поки не вийшло, підключили на B5, B6, все рівно терморегулятор не вимикає котел.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А каким боком к котлу электрики и продаваны термостата? У Вас всего два варианта все сделать правильно без экспериментов:

1. Сервисный инженер, который пустит котел и выпишет гарантию. 

2. Мы, тут, на форуме.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 хвилин тому, Сергей 31 сказав:

А каким боком к котлу электрики и продаваны термостата? У Вас всего два варианта все сделать правильно без экспериментов:

1. Сервисный инженер, который пустит котел и выпишет гарантию. 

2. Мы, тут, на форуме.

Не правильно висловився, мав на увазі саме сервісного інженера з компанії де купив термостат. Я з ним сьогодні спілкувався по телефону, він теж говорив підключати на B5 та B6.

А спочатку це намагалися зробити мої електрики. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мої електрики, які підключали цей терморегулятор, запевняють що перемички на B5, B6 не було, а котел перед цим працював.

Ось всі клеми сфотографував. Підключено все по схемі, а терморегулятор не керує котлом.

20230119_014216.jpg

20230119_014225.jpg

20230119_014328.jpg

IMG-137839f48887c5ed8cdc91290c1a324e-V.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отримав від сервісного інженера рекомендацію перевірити налаштування котла на предмет активного режиму роботи термостата. Схоже, це має бути причиною чому він працював без перемички. Чекаю коли увімкнуть світло і перевірю, бо по підключенню все має бути вірно.

Screenshot_20230119_123431_Office.jpg

Screenshot_20230119_123456_Office.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отже, маленька перемога, дійсно потрібно було змінити налаштування котла, ось тому і перемички не було бо режим термостата було вимкнено.

Термостат вмикається автоматично після подачі живлення на котел, зберігає останній встановлений режим ( актуально зараз припостійному вимкненню електрики). Можу вмикати котел вручну, по температурі, за сценарієм по часу. Поки задоволений вибором!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...