Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Електроопалення в умовах постійних відключень е.е

Asot

Рекомендовані повідомлення

Добрий день ,може хто поділиться досвідом ,як опалюе будинок в умовах постійних відключень ел.енергії.В мене наприклад 4ч не мае ,2 е !Стою перед вибором ел котел ,чи газ !Іде реконструкція будинку,де буде тепла підлога ,газ котел атон парапетний ,якому уже 12 рік -і тут я зайшов у кут - модернізувати газ котел і оф зарееструвати (якщо це конденс - 65тис грн) (якщо протерм якийсь то +-35тис грн + зміш вузол на нього 400долл 

Можна ше б/у конденсаційний  якось його зареестр ,навіть не знаю ск воно коштуе і ск проробить 

З ел котлом все попроще ,не треба вузла зміш + всього 600долл +простота в усьому ,але ж постійні відключення 4 не мае 2 е .Що я нагрію в такому режимі 9квт ?? 

Хто як опалюе в таких умовах чисто на елек триці??Чи не перетвориться ел котел просто на підвісний шкафчик в таких випадках  ? 

 

Змінено користувачем Asot
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо опалення підлогами - змішувального не потрібно. Конденсаційний вміє напряму. Тільки усю ситстему розраховувати на низьку температуру.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Електричне опалення може працювати в таких умовах, але має бути правильний баланс між потужністю котла, тепловтратами і теплоємністю будинку. Це не є дешево і може бути дуже непросто у випадку реконструкції.

Я свій будинок проектував під опалення по нічному тарифу і зараз достатньо щоб елекрика була 8 год на добу (неважливо яким графіком) для комфортної температури всередині. Але якщо довго не буде електрики, то ніяка теплоємність не допоможе.

Якщо у вас вже є газ і є котел, то як перехідний варіант можна залишити існуючий котел, добавити до нього змішувальний вузол, а більше грошей і сил вкласти в утеплення, герметизацію, енергозберігаючу вентиляцію і т.п. Коли війна закінчиться, то краще вже в нових умовах подумати над найоптимальнішим теплогенератором.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Asot сказав:

реконструкція будинку,де буде тепла підлога

Якщо утеплені саман\ракушка\цегла плюс стяжка ТП, то ви тільки через дві доби побачите, що опалення не працює, я його навіть не резервую при планових вимкненнях

2 години тому, Asot сказав:

конденсаційний

Не обов'язково, в мене конденсаційний 2 роки працював на максимальному ККД (110%) при мінімальній потужності (24%) та подачі (26°) - було економніше, була стабільніше температура (21°), але він маслав всю ніч і цілий день підлога холодна. Після блекауту перенастроїв потужність на 72% та подачу 55° і виставив на термостаті 23° - тепер котел працює з ККД 104%, але всього 2-3 години вночі, на вечір температура трохи падає, зате зранку підлога реально тепла :) Може зі звичайним котлом і вийде на 100-200грн\міс дороще але працювати буде і змішувальний то навпаки зло

2 години тому, Asot сказав:

З ел котлом все попроще

Якщо завести три фази на 17кВт при невідомо яких ще попереду блекаутах та цінах на електрику... А газ вже є заведений - звісно на ньому поки і робити опалення, але бажано залишити проводку під електрокотел та димохід під камінопіч (які потім можна буде легко додати)

Змінено користувачем normal
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Якщо завести три фази на 17кВт

Е 3ф на 12квт ,нічний тариф

 

1 час назад, normal сказал:

Якщо утеплені саман\ракушка\цегла плюс стяжка ТП,

Цегла 50см повнотіла +10см мінвата утепл .Потолки 35 см вата утеплюються в даний час ,стяжка т.п  7-8 см.

Тут ваганя в чому - замінити газ котел офіційно + новий котел це сумма як 2 ел котла ,поставити електро - по 2 часа воно щось буде гріти? Тому і цікавлюсь як люди в умовах відключень на ел опалені щас опалюються 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, Asot сказав:

замінити газ котел офіційно + новий котел це сумма як 2 ел котла

Однаково, протерм 9кВт + бойлер дражице 80 виходить 38к, а двухконтурний бош 28к і 10к залишеться на переоформлення (в мене дешевше вийшло). Я робив таку саму реконструкцию і вже живу в такому самому будинку, теж провів 3ф на 12квт, нічний тариф, навіть електропалення оформляв, залишив місце під електрокотел та бойлер, але так їх ї не купив - двоконтурний цілком влаштовує, а ціна опалення однакова і немає поки потреби шось мінять...

36 хвилин тому, Asot сказав:

поставити електро - по 2 часа воно щось буде гріти?

На 100м2 будинку в мене виходило в місяць до 150м3 газу, це 50кВт*г на добу, зараз конденсаційник працює з такою самою потужністю як електрокотел на 10кВт, тобто достатньо до 5 годин роботи опалення, а зараз тепла зима і хватає 2-3 години, а ось чи будуть далі ці години наявності електрики чи газу - це до баби Ванги... Я замість електрокотла ставив камін на такий випадок, шоб потім менше перероблювать

Змінено користувачем normal
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Asot сказал:

Е 3ф на 12квт ,нічний тариф

Любой не постоянный источник требует аккумулятор. Мои рекомендации сводятся к теплоаккумулятору с, например, элтэном и водонагревателем с теплообменником на солнечную систему для горячего водоснабжения.

5 часов назад, Asot сказал:

замінити газ котел офіційно + новий котел це сумма як 2 ел котла ,поставити електро - по 2 часа воно щось буде гріти

Без электрики газовые тоже не будут работать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Пролин сказав:

Без электрики газовые тоже не будут работать.

Если нужно, то электроэнергию для него можно зарезервировать (ИБП или маломощный генератор). Кроме того мощность газового котла в 2-2,5 раз выше. И за 2 часа можно легко протопить дом, подогреть воду в косвеннике.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Undertone сказал:

Кроме того мощность газового котла в 2-2,5 раз выше. И за 2 часа можно легко протопить дом, подогреть воду в косвеннике.

В 2-2,5 раза выше? От чего? Дом с теплопотерями, например, 10 кВт и 240 кВтч тепловой энергии в сутки можно легко протопить за 2 часа газовым котлом мощностью 120 кВт и заодно подогреть воду в косвеннике. Вы это хотели сказать?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По сравнению с 9-10 кВт электрокотла которые может позволить себе установить ТС. Обычный газовый котел выдает 24-30 кВт. Если добавить бойлер косвенного нагрева приличного объема, скажем литров на 150, то получится гораздо более устойчивая к отключению электроэнергии система. Горячая вода и тепло в доме будет даже в лютый мороз.

Теоретически при графике 2\4 и электробойлер как-то нагреет воду. и 9 кВт электрокотел что-то там нагреет. Во всяком случае не даст замерзнуть)). 

У меня просто есть газовый котел и электрокотел на 9 кВт. За 2 часа электрокотел едва воду в системе прогреет до 40 градусов. Если в системе используются и радиаторы - то в доме будет прохладно. 

Отказываться от газа в настоящее время выглядит неразумным.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, Пролин сказал:

Без электрики газовые тоже не будут работать

Ну  тут можна щось придумати ібп ,чи що там!

Була ще  думка поставити буферку і недорогий твердотоп ,але це вже буде 3 системи ,а яка приживеться х.з

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Asot сказал:

але це вже буде 3 системи ,а яка приживеться х.з

Думайте в этом направлении. Приживется.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 Судячи з дискусії виграе газ !у мене 2 ввода газа на хаті ( дім поділений на 2 частини ,мої 50кв.)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так е уже і газ 12років ,просто котел допотопний атон стоїть  ,а 3ф недавно підключив 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, Undertone сказав:

Обычный газовый котел выдает 24-30 кВт

Если до 600м труби ТП и в них подавать до 55° (как советуют), то больше 12кВт котел не выдаст (я смотрел у себя в сервисном меню текущую мощность котла при такой работе)

7 хвилин тому, Asot сказав:

котел допотопний атон стоїть

На 50м2 може і не треба вам сильно розганятися, стоїть котел одноконтурний чи двох? Стоїть в кухні і планування не змінювали (тех.паспорт будинку) ?

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, normal сказал:

котел одноконтурний чи двох

Двох ,парапетний 12квт ,читав в інстр.,що ноче 1бар робочий тиск ,більше невідомо чи витримае і чи підійде для закритої системи

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б залишив цей котел якщо він робочий і проект би не змінював, новий котел особливо ніякого комфорту не додасть

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 минут назад, normal сказал:

Я б залишив цей котел

Теж такий варіант розглядаю ,тільки зм вузол виходить купити треба 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Пролин сказал:

Зачем Вам 12 кВт на 50м2?

До приходу пі..рів планував перейти на електро повністю,поставити сес ,а тут все вверх ногами вийшло 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Стоїть в кухні і планування не змінювали (тех.паспорт будинку) ?

Так,поки стоїть де стояв (в коридорі),нічого не зачіпав ,вирізав чугуняки тільки по кімнатах -заважали у ремонті

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Asot сказав:

тільки зм вузол виходить купити треба

Не змішувальний, а звичайний коллектор з насосом та розширювальним бачком (якщо в котлі їх немає, а в парапетних напевно немає), тільки якось ще кімнатний термостат треба приліпити, но то сантехніки все зроблять. Мені правда поставили змішувальний і без кімнатного термостата, прийшлося потім самому міняти на звичайний та добавляти термостат :)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, normal сказал:

звичайний коллектор з насосом

Колектор е,насос е теж ,правда не знаю ,який номер ,назва халм ,а бачок потрібно,бо не мае 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
28.01.2023 в 10:41, normal сказав:

конденсаційний 2 роки працював на максимальному ККД (110%) при мінімальній потужності (24%) та подачі (26°) - було економніше, була стабільніше температура (21°), але він маслав всю ніч і цілий день підлога холодна. Після блекауту перенастроїв потужність на 72% та подачу 55° і виставив на термостаті 23° - тепер котел працює з ККД 104%, але всього 2-3 години вночі, на вечір температура трохи падає, зате зранку підлога реально тепла :) Може зі звичайним котлом і вийде на 100-200грн\міс дороще

Я температуру залишив 22.5°, а потужність повернув на мінімум, бо в такому режимі виходило більше на 60м3 (480грн), не шкода, просто зайві перетопи: з них десь 20м3 по різниці ККД та 40м3 по великої теплоємності і термостат з гістерезісом 1° пізніше вимикав котел (а це 2м3 проти 0.36м3 за годину роботи). Тобто при мінімальній потужності сигналом на вимкнення зазвичай слугували денна температура та сонце, тоді в будинку швидко 22.5° переходили на 23°, а при максимальній потужності перехід на 23° відбувався вночі чи під ранок коли стяжка так нагрілась, що стіни не встигали накопичувати зайве тепло і зразу піднімалась температура повітря (ну а жара вночі нам не потрібна)

Змінено користувачем normal
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...