Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Забетонувати в’їзд в двір та дорогу до гаража. Як зробити правильно?

BeeKeeper

Рекомендовані повідомлення

Підкажіть будь ласка, з вашого досвіду, хто вже бетонував щось у своєму дворі (дорогу, доріжки, в’їзд, тощо), яка була послідовність дій? 
Я маю на увазі: чи замовляли ви проект?
Маю зізнатися, що будинок будував по власних кресленях. З одного боку це давало певний драйв в свободі творити, з іншого часто - густо допускав помилки (сподіваюсь не критичні).
Але останнім часом щось схиляюсь до того, щоб перед тим, як розпочинати якусь більш-менш серйозну роботу, звернутись до професіоналів, принаймі за проектом.
Так було із електрикою, із заземленням: спершу замовляв проект. Явно в цьому підході (з проектом) є жирні плюси 😃.
Перед тим, як створювати цю тему по бетонуванню, я телефонував в одну фірму з запитом замовити у них проект. Відверто кажучи, з мене трохи покепкували. Сказали: "Який проект? Зніміть верхній шар грунту, далі пісок - щебінь. Пов’яжіть арматуру, виставте опалубку і заливайте з міксера бетон". Щось мене такий підхід не надихнув. Бо після такої розмови залишилось ще більше запитань. Тому і створив цю тему :)

Змінено користувачем BeeKeeper
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, BeeKeeper сказал:

"Який проект? Зніміть верхній шар грунту, далі пісок - щебінь. Пов’яжіть арматуру, виставте опалубку і заливайте з міксера бетон".

Вони праві. Тільки треба зробити компенсаційні пропили через кожны 3 м п

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, BeeKeeper сказав:

В моїй самій першій схемі є один суттєвий недолік: вона зроблена не в пропорції. Тому складається враження, що бетонне покриття займе ледь не 50% площі двору перед будинком. Насправді все не так сумно :). Коли поставив кілочки на ширину 4 м дороги від гаражних воріт до в’їздних, то там насправді не така значна площа має бути забетонованою. На фото ще не видно всієї частини двору, що зліва.

Але певно, є сенс повернутися та обговорити варіант із навісом праворуч від воріт... На цих вихідних треба буде переміряти і виставити кілочки, як то воно буде виглядати... Ну і заїхати - виїхати між цими кілочками - де цей навіс був би найбільш зручним в плані розвороту автівкою.

P.S. В 90% випадків я заїзджаю в двір зліва (якщо дивитись на фото). Ворота шириною 4 м, то схоже, що можна "сходу" без взад - вперед потрапити під навіс.

IMG_20230205_125702.jpg

можна просто навіс впритул до воріт зробити

Screenshot at Jun 28 18-11-16.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я за навес возле ворот. Но не против гаража, он тоже нужен. В гараж заезжаю 2-6 раз в год, когда зимой что-то починить нужно, чтоб руки не мерзли. Он больше как склад инструмента, снегоубиралки, газонокисилки, детской машины и прочего нужен, что часто используется и на чердак нет смысла убирать или тяжелое.

Ещё машина под навесом меньше гниет.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо розташувати навіс боком ?

Синім - стійки навісу,

Коричневим - ферми даху,

чорним - межі навісу.

навес. корр .jpg

Змінено користувачем АлександрБ.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, АлександрБ. сказал:

А якщо розташувати навіс боком ?

Звичайно боком, так буде зручно заїзджати і виїзджати. Потрібно лише відступити від паркану, щоб вписуватися в радіус повороту. Тобто щоб можливо було б заїхати під навіс без перемикання передач взад - вперед. Взавтра буду там, спеціально заміряю при якому відступі буде комфортно завертати під майбутній навіс.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З планом: де заливати, більш - менш визначився. Хоча ще 7 раз відміряю з мірною лєнтою та лазерним рівнем як було б оптимальніше. 

В чому впевнений на 100%, що мені потрібно залити в’їзд в двір. Як я описував в першому пості, наразі змушений вручну відносити щити з-під воріт, тобто все розбарикадирувати, відкривати вручну ворота, заїзджати, потім все назад барикадувати. Відверто признаюсь, що часто залишаю автівку на вулиці, щоб уникнути цієї рутини.

 

IMG_20230617_180016.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А от із технологією бетонування у мене досить багато питань. Насправді все досить туманно. Сподіваюсь на допомогу форумчан, хто цей шлях вже пройшов :)

Бетонне покриття має витримати асенізатор на 8 м3, тобто загальна вага (з запасом) - десь біля 15 т. Хоча він буде заїзджати не часто, але буде.

У мене грунт супісь, а починаючи з глибини 400 - 500 мм білий пісок

Отже самі головні запитання (поки що):

  1. Який пиріг планувати із річкового піска, щебня, та бетону?
  2. Яку арматуру, з яким кроком закласти? 
  3. Яка фракція щебня?

Я так собі накидав попередні ескізи, як це має виглядати.

20230625_План2.png

Тут саме важливе питання: яку саме товщину кожного компонента "пирога", щоб і без фанатизма, але, щоб грузовик витримало :)

20230625_Маяки.png

20230618_ПершіНброски.png

Покритикуйте, будь-ласка, де правильно, а головне, де неправильно

 

Змінено користувачем BeeKeeper
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...