Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ЛЕД освітлення кімнати, який провід?

Sergei_

Рекомендовані повідомлення

4 часа назад, i.may сказал:

Не ті і не такі вати з амперами. 

Згідно з вашими твердженнями, посилювач звуку на 200 Вт при 12В від акумулятора чи генератора, це зовсім інше, ніж ЛЕД на 200Вт при 12В в домашній електропроводці від 220В???

Цікаво)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Firetuf сказав:

Згідно з вашими твердженнями, посилювач звуку на 200 Вт при 12В від акумулятора чи генератора, це зовсім інше, ніж ЛЕД на 200Вт при 12В в домашній електропроводці від 220В???

Цікаво)))

ЛЭД споживає постійно 200 Вт. Підсилювач споживає постійно 200 Вт? В автозвуку переріз кабелю визначається не законом Ома, а релігією.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, Firetuf сказав:

Згідно з вашими твердженнями

Це не зі мною суперечка, а з сегментом ринку... 🙂

У любій мурзилці - не більше 5м, а це зовсім не 200 Вт...
Цікаво от - 4 нормально в затискач БЖ влізе?

ЛЕД стрічка.png

Змінено користувачем i.may
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, vovova сказал:

хотелось бы услышать расчеты электрика для необходимого сечения.

Я выше привел расчетные сечения по вашим параметрам.

На видео с ютуба их подтвердили.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, BugS сказал:

В автозвуку переріз кабелю визначається не законом Ома, а релігією.

Именно законом Ома определяется сечение кабеля в автозвуке. Только токи там начинаются от 60А, а в бытовой электропроводке они заканчиваются на 63А.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, i.may сказал:

Відомо: У ТСа в кімнату заведено півтораквадрат, 12м стрічки. 
Проектуємо: Монтаж блока живлення біля стрічки, підключення "з коробки" 0.75 квадрат.

І не заморочуємось розрахунками та кінськими січеннями...

Не виходить в мене блок біля стрічки. Трансформатор буде в ніші, на віддаленні близько 5метрів. А взагалі зрозумів, плясати треба від грубки. Загальна площа освітлення 30 м кв. Необхідна освітленість має бути близько 4500 люменів. Загалом планується 15 метрів стрічки. Візьму стрічку на 24 вольти. Яка потужність потрібна на метр і який кабель до неї? Може порадите виробника стрічки. Всім, хто прийняв участь, в обговоренні велике дякую.   

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, Sergei_ сказав:

Не виходить в мене блок біля стрічки. Трансформатор буде в ніші, на віддаленні близько 5метрів

це будова чи ремонт? стрічка куди буде монтуватися? Давайте повне ТЗ. 

П. С. Стикався зі стрічкою тільки в кухонних гарнітурах. Так якщо меблярам розказати про 4 кв мм від БЖ - думаю очі будуть квадратні. Для цього є навіть 0,3 кабельок... 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Sergei_ сказав:

Загальна площа освітлення 30 м кв.

це основне світло? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Достатньо і 12В, 10 Вт на метр, три сегменти по 5м, кабель 0.75 мм кв. По параметрах, що декларує продавець, це більше, ніж 4500 Лм, але по факту буде менше , та й з часом ще менше. Як на мене, освітлення кімнати лед стрічкою трохи застаріле рішення. Краще окремі світильники зі змінними лампами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, BugS сказав:

Як на мене, освітлення кімнати лед стрічкою трохи застаріле рішення.

+1

30 квадратів - це мабуть кухня/їдальня/вітальня!?. 

Має бути декілька сценаріїв освітлення такого приміщення... 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

це буде вітальня, новобудова, 15метрів стрічки це сумарна довжина, яка складається з двох відрізків 10м та 5 м. ( квадратна форма кожного відрізка) на алюмінієвому профілі, загальна площа освітлення, як зазначалося 30кв.м. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 минут назад, Sergei_ сказал:

це буде вітальня, новобудова, 15метрів стрічки це сумарна довжина, яка складається з двох відрізків 10м та 5 м. ( квадратна форма кожного відрізка) на алюмінієвому профілі, загальна площа освітлення, як зазначалося 30кв.м.

Смотрите, какие параметры необходимы для расчета кабеля: Если к 5м мы можем подключить к любой точке, то к 10м мы должны подключать в середину, что бы было 2х5м.

И у Вас получается так: 100Вт, 12В, 5м (до ленты от трансформатора).

Возьмите 1,5мм2, потери составят 1В.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Sergei_ сказав:

це буде вітальня, новобудова

якось з цим не в'яжется

4 години тому, Sergei_ сказав:

Не виходить в мене блок біля стрічки

Чи "Трансформатор буде в ніші, на віддаленні близько 5м" - це про щиток?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, i.may сказал:

якось з цим не в'яжется

Чи "Трансформатор буде в ніші, на віддаленні близько 5м" - це про щиток?

так, щиток, чи ніша, трансформатори будуть там, 220В через вимикачі  буде підведено до трансформаторів ( їх буде два, один на стрічку 5м, другий на стрічку 10м) від ніші до стрічки маю тягнути кабель 5метрів. ось про ці 5метрів і йде мова, якого перерізу він має бути? думав просте запитання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, Sergei_ сказал:

так, щиток, чи ніша, трансформатори будуть там, 220В через вимикачі  буде підведено до трансформаторів ( їх буде два, один на стрічку 5м, другий на стрічку 10м) від ніші до стрічки маю тягнути кабель 5метрів. ось про ці 5метрів і йде мова, якого перерізу він має бути? думав просте запитання.

10 метров провода 0.75 сопротивление 0.2 Ома.
100W 12v лед лента это

100/12=8.3 А То есть сопротивление ленты 12/8.3=1.4 Ома

Дальше  пропорция

1.6 Ом - 12V
0.2 Ом - X

X=1.5V Если сможете скомпенсировать эти 1.5 V блоком питания то есть подать 13.5V все будет работать. 8 Ампер для какого нибудь ШВП 2x0.75 вполне допустимый ток.

Змінено користувачем AOZ1
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, AOZ1 сказав:

Если сможете скомпенсировать эти 1.5 V блоком питания то есть подать 13.5V все будет работать.

Тернети пишуть, що виробник робить більше 12В і є/буває ругулювальний резистор - якраз на такі випадки.

А іще можна, мабуть, підключенням побавитись!?. Але тут вже треба врахувати технологію прокладання та витрати на 2х1.5 і 2х0.75

ЛЕД стрічка.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, BugS сказал:

Як на мене, освітлення кімнати лед стрічкою трохи застаріле рішення. Краще окремі світильники зі змінними лампами.

Згоден повністю. Площа приблизно 30 кв. 27 світильників. Раніше там були галогенки, тепер СД, причому зі зменшеним струмом. Цікаво, скільки потрібно стрічки для такого рівня освітленості?😉

16926395240022431031734849701397.jpg

Змінено користувачем ashim1990
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.08.2023 в 11:37, Sergei_ сказал:

Не виходить в мене блок біля стрічки. Трансформатор буде в ніші, на віддаленні близько 5метрів. А взагалі зрозумів, плясати треба від грубки. Загальна площа освітлення 30 м кв. Необхідна освітленість має бути близько 4500 люменів. Загалом планується 15 метрів стрічки. Візьму стрічку на 24 вольти. Яка потужність потрібна на метр і який кабель до неї? Може порадите виробника стрічки. Всім, хто прийняв участь, в обговоренні велике дякую.   

4500 люмен на 30 кв.м. - маловато, берите лучше 6000 Лм из расчёта 200 Лм на квадрат. Но это при равномерном размещении ленты. 
Если взять ленту RISHANG 120-2835-24V-IP20 8.6W 745Lm/м 3000K (RD08C0TC-B) - 15 метров даст 11175 Лм минус потери на рассеивателе - порядка 20% - останется чуть меньше 9000 Люмен. Если подать на нее вместо 24В где-то 21 Вольт - получите нужную яркость и срок службы вдвое больше.
Мощность ленты 8,6 Вт/м, суммарная мощность 129 Вт, при напряжении 24 Вольта ток составит 5,37 Ампер, что для кабеля 2х1,5 вполне нормально.
Падение напряжения на длине 5 метров при питании одной линией 2х1,5 составит 0,6 Вольт - этим можно пренебречь. 
Блок можно взять один 150 Вт Mean Well LRS-150-24 - на нем есть регулировка напряжения. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня , шввп 2*2.5 підходить але до 15 м між лентою та трансформатором  при напрузі 12в,  а при напрузі 24 до 30м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Ярослав1237 сказал:

Доброго дня , шввп 2*2.5 підходить але до 15 м між лентою та трансформатором  при напрузі 12в,  а при напрузі 24 до 30м.

 

IMG_20230205_150055.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Підкажіть,яку ЛЕД лампочку з аккумулятором купити?Цоколь Е27.Хоча бажано Е14.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 7 місяців потому...

Апну тему.

Хочу зробити підсвітку тіньового профілю по периметру кімнати, я так розумію для цього підійде сама дешева лед стрічка?

Дивлюся що найдешевші 12 вольтові стрічки мають потужність ~ 6Вт/метр. Освітити потрібно периметр 5м х 3,7м. Отже виходить мксимум 105Вт. Трансформатор буде за 4 метри від кімнати.

Чи правильно буде якщо я просто від кінця кожної стрічки підведу 1,5мм2 проводи, які сходитимуться тут же в кімнаті в розподільчу коробку, а з неї до трансформатора пущу кабель 2,5мм2? 

Чи не буде різниці в яскравості сегментів 3,7 і 5?

5 метрові шматки потрібно заживлювати з обох кінців, по центру чи достатньо з 1 краю?

На перед дякую за відповіді. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Куркуль сказал:

Апну тему.

Хочу зробити підсвітку тіньового профілю по периметру кімнати, я так розумію для цього підійде сама дешева лед стрічка?

Дивлюся що найдешевші 12 вольтові стрічки мають потужність ~ 6Вт/метр. Освітити потрібно периметр 5м х 3,7м. Отже виходить мксимум 105Вт. Трансформатор буде за 4 метри від кімнати.

Чи правильно буде якщо я просто від кінця кожної стрічки підведу 1,5мм2 проводи, які сходитимуться тут же в кімнаті в розподільчу коробку, а з неї до трансформатора пущу кабель 2,5мм2? 

Чи не буде різниці в яскравості сегментів 3,7 і 5?

5 метрові шматки потрібно заживлювати з обох кінців, по центру чи достатньо з 1 краю?

На перед дякую за відповіді. 

Лента 6 Вт довольно тусклая. Достаточная для ночника, но слабовата для комфортного освещения. Хотя восприятие света очень индивидуально. Советую попробовать два варианта. 
Дешевые ленты брать - себе дороже. Сложно монтировать, нужны дополнительные отводы из-за тонких дорожек. Они быстро прогорают и кластеры в лучшем случае гаснут, в худшем - начинают мигать.
Цена брендовой ленты 6 Вт (Rishang RN0860TA-B-NW) - 87 грн. Четыре катушки обойдутся в 1740 грн, стоит ли экономить?
Качественную ленту 6 Вт вообще достаточно запитать с одной стороны, падения яркости не будет видно. Но в Вашей ситуации удобно будет сделать четыре точки подключения по углам, если запитать участки 5 метров с двух сторон, будет лучше. 
Сопротивление провода 2х2,5 на длине 4 метра = 0,06 Ом. При токе 9 Ампер падение составит 0,5 Вольт, этим можно пренебречь. 

  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...