Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Генератор в ОСББ. Як правильно підключати?

AndreuS

Рекомендовані повідомлення

Панове, проконсультуйте, будь ласка.

Якщо зможемо зорганізуватися на 30 кВт генератор в багатоповерхівку (аренда або купівля), то:

чи треба проект і де такі проекти роблять?

чи можна без проекту, взявши на себе всі умовні ризики?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, AndreuS сказал:

Пвзявши на себе всі умовні ризики?

 

Як це? 

19 минут назад, AndreuS сказал:

Якщо зможемо зорганізуватися на 30 кВт генератор в багатоповерхівку (аренда або купівля)

на прицеп ставите, і всьо, він тимчасовий. 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коротке замикання, пожежа, несанкціоноване втручання в електромережі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, AndreuS сказал:

Коротке замикання, пожежа, несанкціоноване втручання в електромережі?

шо?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Dalet сказал:

шо?

Дивіться, ми - аматори і не спеціалісти. Але хочемо пережити зиму з умовним комфортом. Якщо Ви "в темі" - допоможіть нам. Якщо наші питання наївні і дивакуваті - спрямуйте нас в потрібне русло. А поки це виглядає як якийсь тролінг. 

Маю для Вас (для компанії) пропозицію - зустрітися у нас на будинку з ініціативною групою і на місці подивитися, які у нас "хотелкі" і які можуть бути (ваші) рішення. За зучтріч (за час/консультацію) я готовий заплатити, щоб це не було марне катання для Вас.

Згода?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стандартна практика. А ні, то скільки там у Вас поверхів? Як взнаєте вартість офіційного введення в експлуатацію, ваші страхи зникнуть самі собою

Image021.jpg

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, AndreuS сказал:

Якщо Ви "в темі" - допоможіть нам

вже допміг, показав як то робиться

Можу навіть реалізувати

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, AndreuS сказал:

А поки це виглядає як якийсь тролінг. 

звісно, це так вигляда, бо Ви не знаєте що таке оформити через пожежників, санстанцію та енергетиків

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, AndreuS сказал:

Маю для Вас (для компанії) пропозицію - зустрітися у нас на будинку з ініціативною групою і на місці подивитися, які у нас "хотелкі" і які можуть бути (ваші) рішення. За зучтріч (за час/консультацію) я готовий заплатити, щоб це не було марне катання для Вас.

я не бачу сенсу, бо я знаю які у Вас хотєлкі. Мені достатньо фото з місця, Далі я роблю розрахунок. Якщо він підходить, після їде електрик і вже уточнює моменти на місці. 

Нажаль я не маю часу їздити на збори ОСББ, бо там як за звичай вирішуються не технічні питання. А витрачати час, якщо у Вас нема грошей на то я не можу, бо час саме цінне в житті, в моєму житті.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Dalet сказал:

вже допміг, показав як то робиться

Можу навіть реалізувати

Чудово. 26 поверхів, один підїзд. Хочемо один з трьох ліфтів і насос на тепло. Де і як це в будинку стоїть, як підключатися  - я не знаю. Треба смикати Голову ОСББ (він адекватний і теж хоче генератор). Орієнтовна потужність 30 квт (по його словах). 

Аренда чи купівля - наразі почали обговорення в будинку. І головне - ціна питання. Для нас допоки вся інформація - відкриті джерела і гугл. 

Давайте наступного тижня спілкуватися предметно. 

 

Які фото треба для обрахунку? 

 

Змінено користувачем AndreuS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, AndreuS сказал:

Орієнтовна потужність 30 квт

 

1 минуту назад, AndreuS сказал:

Чудово. 26 поверхів

А как будут контролировать выключение бойлеров, стиралок, электроплит???

Никак наверное)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, DimaF сказал:

 

А как будут контролировать выключение бойлеров, стиралок, электроплит???

Никак наверное)

Заживлюємо тільки один ліфт і насос. Гадаю що на квартири окрема лінія. Квартири сидять без світла, кожен як може

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, AndreuS сказал:

Чудово. 26 поверхів, один підїзд. Хочемо один з трьох ліфтів і насос на тепло. Де і як це в будинку стоїть, як підключатися  - я не знаю. Треба смикати Голову ОСББ (він адекватний і теж хоче генератор). Орієнтовна потужність 30 квт (по його словах). 

Аренда чи купівля - наразі почали обговорення в будинку. І головне - ціна питання. Для нас допоки вся інформація - відкриті джерела і гугл. 

Давайте наступного тижня спілкуватися предметно. 

 

30кВт десь 10-15к.дол. Це китаєць або турок. Мотор китаєць або індус. Робочі, все норм. 
Прицеп - треба глядати, там одновісний піде. Може навіть в кого є в будинку. 
Далі знайти місце де його поставити і як протягти кабля.

По аренді - навряд Вам воно буде цікаво, бо в такіх реаліях не вигідно вам ставити гену за дешево, вона має за той сезон відбити свою вартість, тому аренда значно дорожче стане.

 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, AndreuS сказал:

Заживлюємо тільки один ліфт і насос. Гадаю що на квартири окрема лінія. Квартири сидять без світла, кожен як може

це вірно

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, AndreuS сказал:

Які фото треба для обрахунку? 

в приват GPS координати для початку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, AndreuS сказал:

Заживлюємо тільки один ліфт і насос. Гадаю що на квартири окрема лінія. Квартири сидять без світла, кожен як може

А, ну тогда вполне себе реально.

Может даже 30 квт и не нужно.

Сколько там насчитали потребление?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, DimaF сказал:

А, ну тогда вполне себе реально.

Может даже 30 квт и не нужно.

Сколько там насчитали потребление?

Цього точно не знаю. Розмова була "непрофесійна", а я не електрик. мабуть треба фахово обладнання (насос і двигун) дивитися. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, DimaF сказал:

А, ну тогда вполне себе реально.

Может даже 30 квт и не нужно.

Сколько там насчитали потребление?

там треба просто на групу повісити реестратор параметрів, записати що ліфт бере на старті, інакше можна встряти по повній

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Dalet сказал:

там треба просто на групу повісити реестратор параметрів, записати що ліфт бере на старті, інакше можна встряти по повній

Згоден)

Стартовий струм, від него надо танцювати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, AndreuS сказал:

30 кВт генератор в багатоповерхівку

Зважаючи на сьогоднішні реалії, 30кВт то не на "багато..." а на "трохи..." поверхівку. :) Проблема полягає в тому, що у багатьох стоять бойлери, потужні мікрохвильовки та електричні духовки, тощо. І бігати щоразу, щоб всіх потужних споживачів відключити, мало хто буде. А в холодний час ще й будуть вмикати обігрівачі, теплі підлоги, тощо. Це все означає, що просте перемикання зовнішньої мережі будинку на ДГУ малоймовірно, для цього всі без винятку споживачі повинні вжити заходів для відключення потужних пристроїв. А як це проконтролювати? Ви запускаєте ДГУ, а захист його вирубає, бо навантаження завелике. Адже тільки 3 десятки холодильників, які разом ввімкнуться, можуть перевищити допустиму раптову потужність, спрацює захист, напруга відключиться, зупиняться й ті, які стартували. Потім буде інша спроба, і все це, м'яко кажучи, не дуже добре для ДГУ. Існує вкрай мало машин, які здатні відразу підхопити бодай 80% навантаження без суттєвого провалу мережі. Популярні китайські та корейські двигуни то максимум 30-45%. Важливий також сам альтернатор, це теж окрема тема.

Важливий момент - балансування навантаження по фазам. Якщо на одній фазі виявиться завелике навантаження, то це теж може завалити систему в небезпечний режим коливань. А як добитись більш-менш рівномірного навантаження по фазам в приватному секторі? Це питання теж вкрай непросте.

Є також важливий момент, пов'язаний із вартістю виробленої ДГУ електрики. Для машин 40-50 кВт витрата дизеля на 1 кВт це десь 370-380 мл, не менше. Тобто, виходячи з поточної вартості ДП, наприклад, 56 гривень за літр, тільки по паливу це 21,28 грн за 1 (ОДНУ) кВт.год. Уявимо, що питання обмеження споживання якось вирішили, і ДГУ таки запрацює. А як ви будете справедливо розподіляти ці спожити дизельні кВт? Якщо у Вас встановлені лічильники, які можуть знімати, накопичувати та передавати на сервер миттєві дані - це не проблема. А таких в приватному секторі немає. Точніше, такі лічильники та системи керування лічильниками є і реально експлуатуються. Але, навіть, якщо вони є у обленерго, для споживачів вони недоступні, це закриті системи. І як тоді виставити рахунок кожному? Хтось регулярно споживав всю можливу потужність, а хтось економив або взагалі був відсутній. До того ж, встановлені лічильники обленерго з радістю порахують ці кВт в загальний обсяг і споживач ще доплатить олігархам за незаслужені кВт.

Є ще багато питань, але це те, що зупинило не один такий же проект, адже технічно зараз немає ніяких проблем все влаштувати, але це великі витрати. До того ж, такого роду системи складно масштабувати. Наприклад, якщо на першому етапі є група з 30-40 зацікавлених, які все влаштували, то поява ще двох десятків бажаючих приєднатись буде потребувати, наприклад, заміну ДГУ. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, Dalet сказал:

Стандартна практика.

Знайомі форми. Тільки ДГУ дещо інші :)  У мене такі з 2012 року їздять. Є й такі, що стоять в приміщеннях, але можуть легко поїхати за потреби.

D1.jpg.a16c776a6afc606c1e0e86cf3f17818d.jpg

 

Ось така ж сама в приміщенні, я це фото постив у сусідніх темах. 

D2.jpg.b7784ca73e348398e4214cba8a61f153.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, Vladdi сказал:

Проблема полягає в тому, що у багатьох стоять бойлери, потужні мікрохвильовки та електричні духовки, тощо. І бігати щоразу, щоб всіх потужних споживачів відключити, мало хто буде.

Уже ответили:

Цитата

Заживлюємо тільки один ліфт і насос. Гадаю що на квартири окрема лінія. Квартири сидять без світла, кожен як може

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Панове, дякую! Є попереднє і поверхове розуміння, з яким будемо виходити на обговорення ініціативної групи :)
 

- аренда не вигідна, купівля вигідна. 
- треба заміряти напругу на групі. Питання до голови ОСББ як це зробити і чим.
- генератор ставити на причіп і тоді у нас тимчасове підключення і не треба проектів і погоджень
- теоретично генератор можна поставити в паркінку (є біля будинку "крита автостоянка", поділившись з ними потужністю. З паркінгом треба розмовляти або спробувати тупо поставити на чиєсь паркомісце (якщо хтось з будинку зможе поділитися). 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 минут назад, AndreuS сказал:

Чудово. 26 поверхів, один підїзд. Хочемо один з трьох ліфтів і насос на тепло.

Дяку, поки писав, побачив. Щодо ліфтів питання теж не зовсім тривіальне. Якщо керування спільне, таке розділення з резервом дешево не вийде. Доведеться не тільки логіку налаштовувати, а й комутацію силової частини робити. Деякі системи взагалі такого роду опцій не передбачають, тож це потребує окремого вивчення. Насос тепла то найпростіше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, AndreuS сказал:

- генератор ставити на причіп і тоді у нас тимчасове підключення і не треба проектів і погоджень

Це не так. Вже не один рік будь-який генератор, незалежно від способу його монтажу та розташування розглядається як стаціонарне джерело. Тому, на період військового часу, достатньо декларації (безкоштовно, подається через ЦНАП), а після ВЧ буде все одно потрібно оформлювати. 

Щодо пожежників, то це та ще тема. Всім продзижчали вуха про 6 метрів від будинків, бла-бла-бла, а як тоді бути із стаціонарними ДГУ в приміщеннях та ще й у захищених підземних спорудах? Нехай тоді спершу з Банкової повиносять на дорогу, а потім до інших чіпляються.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...