Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Захистити стіну від нагрітої печі

bucha

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня. Строю каркасну сауну. Хочу вашої поради стосовно захисту стіни від розжареної пічки. 

Думав спочатку використовувати плити селікат кальцію фірми Promat (супер ізол) від полу до стелі прикреплені на направляючі для гіпсокартону, а направляючі прикріпити через керамовату до несучих балок 150х50. Але цей варіант відпадає, тому що селікат кальцію боїться вологи, в мене сауна буде не опалюватися. Від вологи він стає слабший. Може хтось використовував, напишіть, яб повернувся до цієї ідеї але думаю щоб воно все не упало разом з плиткою. Знаю його використовують для обкладування камінів.

Поглядував на плити: вермікуліт, магнезіт, пишуть що вони тріскаються і вигібаються.

Зараз поглядую на плити з керамічного волокна але не знайшов інформації що їх використовували в саунах чи банях, підкажіть якщо хтось використовував.

На крайній варіант думаю різати цеглу вздовж і викласти 1.5 метра в висоту стіну, але це тяжка стіна мені здається для каркасної бані.

Буду вдячний за допомогу.

photo_2023-12-23_12-03-35.jpg

photo_2023-12-23_12-03-35 (2).jpg

2023-12-23_12h11_08.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, bucha сказав:

Поглядував на плити: вермікуліт, магнезіт, пишуть що вони тріскаються і вигібаються.

Магнезитова плита тріскається. Вперше таке чую. Навіть не уявляю які умови потрібно створити , щоб вона трісла.

Додайте посередині ще одні дерев'яну стійку , між стійки утеплювач , зверху фольга 0,1мм. Далі магнезитова плита , клей , плитка.

ПС.. Плитку викладати не тільки на висоту пічки , а й на висоту труби яка виходить з пічки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, andrey_ka сказал:

Магнезитова плита тріскається

Тут на форумі читав, я так розумію що малося на увазі що тріскається плитка на магнезитовій плиті із-за того що вона вигибається пузом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проаналізував по магнезіту, так там їх є декілька видів, є магнезіт класик, преміум, фасад и ОГНЕСТОП. Ось якраз магнезіт ОГНЕСТОП і треба брати для сауни чи бані. Я тепер думаю що хто каже що магнезіт тріскається чи вигібається, то мабуть не ОГНЕСТОП.  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, bucha сказав:

Тут на форумі читав, я так розумію що малося на увазі що тріскається плитка на магнезитовій плиті із-за того що вона вигибається пузом.

А там було написано , за яких умов , та як іменно монтувалась плита. Бо якщо ви дотримаєтесь правильного монтажу , то нічого не буде а ні тріскатись , а ні вигинатись. Це стосується і монтажу плитки , відповідний клей , відповідний шар його нанесення.

ПС... ЩОб ще більше зменшити ризик деформації лист монтувати не цілим , а розкроїти його на 2-3 частини.

523088941_.thumb.png.4e2d92ed0028bb7092ac13026e2edd70.png

49 хвилин тому, bucha сказав:

Я тепер думаю що хто каже що магнезіт тріскається чи вигібається, то мабуть не ОГНЕСТОП

ІМХО. Неправильно думеєте. Думати потрібно : що , як-небудь наліпили , звідси і усі ці трабли. А вогнестоп там , чи ні немає різниці. Ви ж не збираєтесь смалити її відкритим вогнем. Максимум що буде , це трохи підвищена температура експлуатації.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, andrey_ka сказал:

Додайте посередині ще одні дерев'яну стійку , між стійки утеплювач , зверху фольга 0,1мм. Далі магнезитова плита , клей , плитка.

Так і буду робити, тільки по середині буду робити метало профіль а не деревяну стійку. Стіна 145мм. - утеплювач базальтовий 100мм (два по 50мм). потім метало профіль, потім фольга 80 мікрон, потім керамовата а на неї магнезітова плита.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

А взагалі в розрізі цієї теми - стіни біля печі яким краще оздоблювати матеріалом? В плані облицівальним, тобто чи може це бути облицювальна плитка, чи це має бути суто якась вогнетривка плитка, чи це має бути натуральний камінь, чи може це бути штучна плитка під камінь холодної формовки яку наприклад вироблює золотий мандарин? Які розчини підходять, тобто це може бути просто клей для плитки церезіт чи полімін чи це має бути якийсь вогнетривкий клей? І ще питання на якій мінімальній відстані від дровяної печі допускається обшивка деревяною вагонкою? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, S@shok сказав:

А взагалі в розрізі цієї теми - стіни біля печі яким краще оздоблювати матеріалом?

Цеглою.

3 години тому, S@shok сказав:

чи це має бути суто якась вогнетривка плитка,

Будь-яка плитка вогнетривка. Спосіб її виготовлення як би натякає на це.

3 години тому, S@shok сказав:

Які розчини підходять, тобто це може бути просто клей для плитки церезіт чи полімін чи це має бути якийсь вогнетривкий клей?

Будь-який еластичний та умовно термостійкий , наприклад СМ17.

3 години тому, S@shok сказав:

І ще питання на якій мінімальній відстані від дровяної печі допускається обшивка деревяною вагонкою? 

500мм.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Потім буду прикручувати магнезитову плиту вогнестійку, на неї або плитку, або нержавіючий лист.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...