Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Помогите усовершенствовать электрический щит от застройщика

Pam

Рекомендовані повідомлення

Доброго времени суток. Помогите пожалуйста усовершенствовать электрический щит от застройщика для 1-комнатной квартиры. От застройщика достался такая сборка щита (фото прикрепил), щит на 12 модулей. Вводной 2-полюсный автомат 25 А и счетчик находится на площадке в подъезде. От застройщика сделана проводка на 3 линии. У меня бюджет не большой, по этому я хотел бы не менять всю проводку, а добавить еще 2 линии (Первая на индукционную варочную панель, а вторая на стиралку, сушилку, роутер и полотенцесушитель). Визуальную схему прикрепил. Скажите пожалуйста правильно ли я подобрал все компоненты?

IMG_20231106_130054.jpg

Щит 2 копия.jpg

Змінено користувачем Pam
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

яка у вас потужність підключення? 

для ПЗВ та дифавтоматів прийнято вказувати також ток витоку в мА.

роутер під дифавтомат - дивне рішення. він у вас у ванній планується?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Andrii Kabanchuk сказал:

яка у вас потужність підключення? 

для ПЗВ та дифавтоматів прийнято вказувати також ток витоку в мА.

роутер під дифавтомат - дивне рішення. він у вас у ванній планується?

Як взнати потужність підключення?

УЗО 40 А, 30 мА, 2 полюса EZ9R34240

Дифавтомат 25 А, 30мА, тип С EZ9D34625

Дифавтомат 16 А, 30мА, тип С EZ9D34616

Просто пральна, сушильна машини і роутер будуть знаходитись в передпокої. А рушникосушарку хотів на окремий автомат, але не хватає місця в щиті. Рушникосушарку впринципі можна підключити до автомата ванної і передпокою.

Змінено користувачем Pam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Pam сказав:

Як взнати потужність підключення?

в особистому кабінеті енергокомпанії або світиться на лічильнику (якщо електронний).

по УЗО і дифавтоматам наче норм.

а який перетин кабельних ліній і чим виконана проводка? якщо 2,5 мм.кв. і на розетки і на освітлення, то автомат 16А норм, а 25А то забагато.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Andrii Kabanchuk сказал:

в особистому кабінеті енергокомпанії або світиться на лічильнику (якщо електронний).

по УЗО і дифавтоматам наче норм.

а який перетин кабельних ліній і чим виконана проводка? якщо 2,5 мм.кв. і на розетки і на освітлення, то автомат 16А норм, а 25А то забагато.

У кухні кабель напевно 4 мм. А в кімнаті і передпокої-ванній - 2,5 мм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Andrii Kabanchuk сказал:

в особистому кабінеті енергокомпанії або світиться на лічильнику (якщо електронний).

Якщо вводний автомат 25 А, то скоріше за все потужність підключення 5,5 кВт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

від перетину кабельних ліній залежить номінал атомата, тому маєте знати напевне.

і як з 5,5 кВт ви плануєте індукційку на 7,2 кВт?

кондиціонер планується? 

комутація в отому щитку, що на фото, то буде великий гемор, особливо, якщо плануєте робити самі.

моя порада - не пожалійте часу і грошей, поставте щиток на 36/48 модулів.

і тойво, у вас там автомати, дифи і УЗО з характеристикою С - дивіться на характеристику В.

Змінено користувачем Andrii Kabanchuk
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Pam сказал:

Якщо вводний автомат 25 А, то скоріше за все потужність підключення 5,5 кВт.

Так от і впало в око - індукційна панель на 7,2 кВт? Як буде з нею жити ввідний автомат на 25А?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На варочную автомат 32 ампера (независимо обычный или диф. ) кабель зх6
Автомат на кухню заменить на два по 16, на него из кухни скорее всего два провода 3х2,5 подкинули. Неверю я про 4 мм2 на кухню. 
На стиралку достаточно обычного автомата на 16 ампер и запитать его от узо на 40 вместе с линиями розеток
Зубр заменить с 40 амперного на 63 ампера на 2модуля шириной а не на 3 как сейчас.
Входной автомат от счетчика у вас должен быть на 40 или 50 ампер. Если квартира с электроплитой по плану. Если с газовой - то увы.... Схема с варочной не проканает. Если что с ограничением потребляемой мощности. В индукционках есть такая функция. В приличных индукционках.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Vladdi сказал:

Так от і впало в око - індукційна панель на 7,2 кВт? Як буде з нею жити ввідний автомат на 25А?

В індукційній я в налаштуваннях можу поставити потужність 5 кВт. Я не буду її на всю потужність включати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Andrii Kabanchuk сказал:

у вас там автомати, дифи і УЗО з характеристикою С - дивіться на характеристику В

Для нормальної розв'язки одна ступень не працює. У ТС за його схемою є конфлікт між дозволеною потужністю та забаганками щодо приладів. Про це вже вище сказано

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є індукційні моделі на два бліна потужністю до 3500В. Вмикаються в звичайну розетку. Для вводу з автоматом 25А саме то)

Змінено користувачем Energon
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Andrii Kabanchuk сказав:

і тойво, у вас там автомати, дифи і УЗО з характеристикою С - дивіться на характеристику В.

УЗО с характеристиками В и С не існує в природі. Це дифавтомати, які суттево відрізняються від ПЗВ (УЗО)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Pam сказал:

Я не буду її на всю потужність включати

А для чого повністю замінювати газ на електрику? Зараз такі часи, що газ надійніший. Зрозуміло, що індукційна поверхня економить час, я сам їх люблю, але минулої зими газова плита дуже виручала під час відключень.

Змінено користувачем Vladdi
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А от газ чи електрика у топікстартера - невідомо. Він не дав вихідні дані по газу і по вхідному автомату біля лічильника.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Pam сказал:

 

Щит 2 копия.jpg

Автомат докупити на 10А і посадити на нього роутер.

Пральна і сушильна машинка, і сушарка хай залишаються на дифі 16А. Але майте на увазі щоб разом вони не працювали. То забагато буде для того дифа.

Індукційну варку замініть на двух комфорочну, Вам вистачить з головою. 

Так схеми Вам вистачить з головою в бюджеті.

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Energon сказав:

Індукційну варку замініть на двух комфорочну, Вам вистачить з головою. 

А що як не вистачить? Ось наприклад вариш в каструлі борщ, на другій комфорці пательня с зажаркою до борща. А поставити вже третю каструлю для пюрешки чи рагу на друге вже нема куди. Неслухайте. Ставте ту що у вас е на 4 конфорки і поставите обмеження потужності )))

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vladdi сказал:

А для чого повністю замінювати газ на електрику? Зараз такі часи, що газ надійніший. Зрозуміло, що індукційна поверхня економить час, я сам їх люблю, але минулої зими газова плита дуже виручала під час відключень.

В квартирі газ, але газову варильну не хочу в плані комфорту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 минут назад, Energon сказал:

Автомат докупити на 10А і посадити на нього роутер.

Пральна і сушильна машинка, і сушарка хай залишаються на дифі 16А. Але майте на увазі щоб разом вони не працювали. То забагато буде для того дифа.

Індукційну варку замініть на двух комфорочну, Вам вистачить з головою. 

Так схеми Вам вистачить з головою в бюджеті.

 

На цей щиток не хватить місця ще на один автомат, а якби й хватало я б краще на рушникосушарку поставив. Мені не важко перезавантажити роутер вручну, або автоматом до якого підключені пральна та сушильна машина. Для чого окремий автомат на роутер?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Pam сказал:

На цей щиток не хватить місця ще на один автомат, а якби й хватало я б краще на рушникосушарку поставив. Мені не важко перезавантажити роутер вручну, або автоматом до якого підключені пральна та сушильна машина. Для чого окремий автомат на роутер?

1. Коли працює пралка або сушильна машина, вже нічого не перевантажите)

2. Не логічно якось роутер пхати на лінії ванної кімнати, йому там не місце геть зовсім.

3. Кидайте вже той роутер на розеточні лінії.

4. Краще вже лінії розмежувати. Якщо можно звичайно. Один автомат розетки 16А, інший світло 10А.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Energon сказал:

1. Коли працює пралка або сушильна машина, вже нічого не перевантажите)

2. Не логічно якось роутер пхати на лінії ванної кімнати, йому там не місце геть зовсім.

3. Кидайте вже той роутер на розеточні лінії.

4. Краще вже лінії розмежувати. Якщо можно звичайно. Один автомат розетки 16А, інший світло 10А.

Пралка і сушилка знаходиться в передпокої там де і роутер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Pam сказал:

Пралка і сушилка знаходиться в передпокої там де і роутер.

Ок. Я підсказав, діло звичайно Ваше)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Energon сказал:

Ок. Я підсказав, діло звичайно Ваше)

Дякую за пораду, думаю Ви праві. Тобто я роблю таку схему, зменшую потужність варильної поверхні на 5 кВт і буде все Ок? Я так розумію, що там стоїть щиток IEK ЩРВ-П-12, або дуже схожий на нього. Вище писали, що буде важко це все підєднати в цьому щиті.

Щит 3.jpg

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Потужність пральної машини 2,3 кВт., а сушильної 1 кВт. То Дифавтомата на 16 А и кабелем 2,5 мм. має вистачати, щоб вони одночасно працювали.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у вас світло на кухні теж буде кабелем 4 мм.кв. розведено під автомат 25А?

ви зараз конфігуруєте щиток виходячи з обмеження по кількості модулів (12), а не по споживчам і кабельним лініям. це принципова помилка.

Змінено користувачем Andrii Kabanchuk
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...