Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Порадьте стосовно п'яти фундаменту

lafaet

Рекомендовані повідомлення

Вітаю, прошу допомоги щодо несучої здатності грунту та п'яти під стрічковим фундаментом. 

Опис будинку - двоповерховий будинок з газоблоку товщиною 400мм, вже трохи видозмінений, замість того еркера буде просто прямокутний виступ на ту саму довжину. Перекриття планується з плит, якщо не заїде кран(а така ймовірність дуже велика), то думаю робити збірно-монолітне, перекриття холодного чердака - дерево, дах - металл.

Зправа від будинку впритул стоїть гараж

Зробив геологію:

вода дуже глибоко, є трохи схил на місці забудови, там де фундамент буде вищий, щоб скомпенсувати глубина промерзання - буду підсипати грунт до 30см від верху цоколя, і 2м навколо

image.thumb.png.753d01f70bbd9e3b20d6b7e1d6f5782d.png

 

Порахував навантаження(надіюсь вірно)

тут поясню - я рахував тільки несучи стіни і кладку тільки на несучих стінах

навантаження на підлогу першого поверху не рахував, бо збираюсь робити підлогу по грунту

image.thumb.png.d1d49da7844179007d377976394180f2.png

Проект фундаменту:

image.thumb.png.7a5077d688e921f761965f7b9d3f7066.png

image.thumb.png.522b480a8d3a4fc90a3d1d9a6a7394f2.png

 

 

Здається всю інформацію дав, якщо, що - поправте, будь ласка

 

Відмостка - спочатку м'яка, утеплена на 90см, а спільна ширина - 120см, можливо колись замість м'якої зроблю, щось інше

Тепер питання - чи потрібна така п'ятка? якщо не допускати підмокання, то там ніби ж нормальний запас по "міцності"/несучій здатністі грунту? права стіна ніяк не підмокне, бо там вже стоїть гараж, під центральну, як зможе попасти вода? ліва стіна , теоретично, також не підмокне(колись там ще й терасса планується)

 

Дякую всім за увагу

Гарного дня

Змінено користувачем lafaet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скидайте усю геологію. Геологія не проста. Розрив міцності між мокрими та сухим станом дуже великий. Лесовидні ґрунти можуть мати різний тип просадних властивостей. В звіті геології це повинно бути вказано.

Змінено користувачем vovoronale
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дякую, тоді мабуть краще посиланням на гугл диск

 

ось, що там є стосовно того, що ви писали:

Цитата

1.6. ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

В даному звіті наведені результати інженерно-геологічних вишукувань на ділянці для проекту будівництва гаража та басейну  в  с. Креничі Обухівського району Київської області. 

Відповідно до карт загального сейсмічного районування території України (ЗСР-2004), які приведені в Додатках ДБН В.1.1-12:2014 "Будівництво у сейсмічних районах України", район вишукувань відноситься до зони інтенсивності струсів для середніх ґрунтових умов за шкалою MSK-64 - 5 балів (карта ЗСР 2004-А - імовірність 10% перевищення сейсмічної інтенсивності протягом 50 років, або один раз за 500 років) при віднесенні споруд, що проектуються, до класу наслідків (відповідальності) СС1 (незначні наслідки) згідно ДБН В.1.2-14-2009 “Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ”.

Категорія ґрунтів за сейсмічними властивостями – III.

В  геологічній  будові  території вишукувань до розвіданої глибини 7,0 м приймають участь відклади четвертинної системи, які  представлені лесовидними елювіальними, еолово-делювіальними (e,vdPIII) утвореннями. З денної поверхні ґрунти природного генезису перекриті малопотужним грунтово - рослинним шаром (еН). 

У цілому особливості заміщення ґрунтів по глибині й по площі та їхній повний опис відображено на графічному  додатку 3.1.

На період вишукувань (травень 2018 року) ґрунтові води зустрінуті не були. 

За результатами камерального опрацювання матеріалів польових інженерно-геологічних та лабораторних робіт в геологічному розрізі території вишукувань виділено 2 інженерно-геологічних елементи та 1 шар грунту.   Їх короткий опис наведено в главі 1.4 Звіту. 

Розділення товщі ґрунтів на інженерно-геологічні елементи виконано за ДСТУ Б В.2.1-5-96 (ГОСТ 20522-96) “ Ґрунти. Методи статистичної обробки результатів випробувань ”.

Показники  фізико-механічних  властивостей  ґрунтів  наведено в таблиці 2.2 Звіту. 

 Нормативна глибина промерзання ґрунтів 1,0 м.

Із несприятливих (для будівництва та експлуатації будинків і споруд) геологічних явищ на території вишукувань є наявність у геологічній будові лесовидних просідаючих грунтів (ІГЕ-1,2). Запобіжні заходи щодо надмірного зволоження верхньої частини інженерно-геологічного розрізу наведені у главі 1.5. 

У розглянутих інженерно-геологічних умовах при будівництві можливе використання фундаментів мілкого закладання з опиранням на ґрунти ІГЕ 1 та ІГЕ 2. Для запобігання нерівномірних осадок ґрунти ІГЕ 1 доцільно замінити ущільненим ґрунтом. Особливу увагу потрібно звернути на уникнення втрат води з водопровідних комунікацій, також планування території повинне здійснюватися з можливістю відведення поверхневих вод. 

Лесовидні грунти, що розповсюджені на даній території масивною товщею, як правило проявляють властивості просідання. Слід звернути особливу увагу на це і провести додаткові вишукування для отримання достовірних данних.

 Вибір типу фундаментів визначається за техніко-економічним обґрунтуванням та рекомендаціями архітектора-проектанта, посилаючись на технічні характеристики будівлі, що проектується, а саме габарити, навантаження на фундамент тощо.

 

дякую за увагу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.02.2024 в 11:15, lafaet сказал:

питання - чи потрібна така п'ятка?

Так, супісок лесовидний пилуватий доволі таки не стабільний грунт, и при вполне можливому намоканні(даже в процесі будівництва),

він може суттєво  змінити свої властивості ... Так што робить  робіть фундаменти по проекту... будем надіятися, що його  робив фахівець...

И відмостку все-таки краще відразу зробити бетонної...

  • Лайк 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, lastandr сказал:

ПТак, супісок лесовидний пилуватий доволі таки не стабільний грунт, и при вполне можливому намоканні(даже в процесі будівництва),

він може суттєво  змінити свої властивості ... Так што робить  робіть фундаменти по проекту... будем надіятися, що його  робив фахівець...

И відмостку все-таки краще відразу зробити бетонної...

Андрей, поддерживаю, на льосе кто то смелый должен принять смелое решение за тип фундамента. Вот только на фига придумщик полез в глубину? Там жеж такой же льос как и под плодородкой? 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, tansss сказал:

Андрей, поддерживаю, на льосе кто то смелый должен принять смелое решение за тип фундамента. Вот только на фига придумщик полез в глубину? Там жеж такой же льос как и под плодородкой? 

із-за того, що там трохи схил є. потім було вирішено робити підсипку грунту навколо фундаменту, щоб компенсувати глубину промерзання і архітектор казав, що в такому разі можна менший по висоті робити(зараз точно не можу знайти, але здається 1.2м)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, lafaet сказал:

із-за того, що там трохи схил є. потім було вирішено робити підсипку грунту навколо фундаменту, щоб компенсувати глубину промерзання і архітектор казав, що в такому разі можна менший по висоті робити(зараз точно не можу знайти, але здається 1.2м)

Для компенсации негативного влияния промерзання и для недопущения оного есть простые и понятные мероприятия, что является допустимы по  дбн. Для этого не обязательно лезть в глыбь или насыпать пресловутые 1, 2м.

Но художник так видит и ему это не строить и не оплачивать, поэтому и нарисован классический тип а уже детали (в том числе и площадь пятки о чем Вы и спрашивали) на совести придумщика. 

Змінено користувачем tansss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Небольшое лирическое отступление... 

В вашем и подобных случаях у придумщика возникает дилемма - сделать фундамент типа понадежней и тогда там лишних кубов 40 бетона и плюс нагрузка от грунта которая таки давит на выступающую часть пятки и это уже лишних тонн 150. Но для того чтобы эти плюсовые 150т нести надо понадежней... А это доп ширина пятки и снова плюс по весу и пошло поехало. 

Или сделать что то тендитное и не надо этой всей глупотни и бешеных трат. 

А оно придумщику надо? 

Змінено користувачем tansss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, tansss сказал:

Для компенсации негативного влияния промерзання и для недопущения оного есть простые и понятные мероприятия, что является допустимы по  дбн. Для этого не обязательно лезть в глыбь или насыпать пресловутые 1, 2м.

Но художник так видит и ему это не строить и не оплачивать, поэтому и нарисован классический тип а уже детали (в том числе и площадь пятки о чем Вы и спрашивали) на совести придумщика. 

ні, не підсипати 1.2м, підсипати 40см, і зменшити глубину до 1.2м

 

я через те і запитував стосовно п'ятки, бо десь(тут, на форумі) побачив таку саму п'ятку і там в коментарях сказали, що вона типова

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, lafaet сказал:

ні, не підсипати 1.2м, підсипати 40см, і зменшити глубину до 1.2м

 

я через те і запитував стосовно п'ятки, бо десь(тут, на форумі) побачив таку саму п'ятку і там в коментарях сказали, що вона типова

Ще раз повторюю, на ваших ґрунтах вся відповідальність на придумщику. Байдуже хто він, Вы, архітектор, конструктор, сусід, будь хто

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, tansss сказал:

Небольшое лирическое отступление... 

В вашем и подобных случаях у придумщика возникает дилемма - сделать фундамент типа понадежней и тогда там лишних кубов 40 бетона и плюс нагрузка от грунта которая таки давит на вытупающию часть пятки и это уже лишних тонн 150. Но для того чтобы эти плюсовые 150т нести надо понадежней... А это дом ширина пятки и снова плюс по весу и пошло поехало. 

Или сделать что то тендитное и не надо этой всей глупотни и бешеных трат. 

А оно придумщику надо? 

воно ніби і зрозуміло, щодо ризиків, і про використання типової п'ятки. знаю, що якби я робив - то прораховував би, але от недавно дізнався(неочікуванно для себе), що розрахунок фундаменту, це не архітектора задача, а конструктора, хоча в цілому у мене з самого початку було основне питання саме із-за фундаменту, бо одні сусіди будували з п'яткою(як потім вияснилось просто тому, що вони купили готовий проект з таким фундаментом), сусід поруч по проекту будувався без п'ятки(а там будинок побільший, чим мій). От я вирішив спробувати порахувати потрібна вона мені чи ні, і коли порахував, то побачив ці "-18%" по мокрому грунту, що і заставило попросити допомоги більш знаючих людей

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, tansss сказал:

Ще раз повторюю, на ваших ґрунтах вся відповідальність на придумщику. Байдуже хто він, Вы, архітектор, конструктор, сусід, будь хто

так-так, я вас розумію

в любому випадку вся відповідальність на мені

в душі була надія почути, щось типу "така ситуація норм", і, що можна спокійно будуватись

 

а, якщо є дійсно такі сумніви, що це може бути достатньо ризиковано, то, або вже буду робити, як запроектовано(наскільки я розумію ця п'ята, як мінімум значно зменшує ризики, що грунт не витримає тиску), або все ж таки шукати ще однго конструктора, який би порахував

 

  

39 минут назад, tansss сказал:

Для компенсации негативного влияния промерзання и для недопущения оного есть простые и понятные мероприятия, что является допустимы по  дбн. Для этого не обязательно лезть в глыбь или насыпать пресловутые 1, 2м.

утплена відмостка там також запроектована, якщо ви про неї

Змінено користувачем lafaet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, lafaet сказал:

так-так, я вас розумію

в любому випадку вся відповідальність на мені

в душі була надія почути, щось типу "така ситуація норм", і, що можна спокійно будуватись

 

а, якщо є дійсно такі сумніви, що це може бути достатньо ризиковано, то, або вже буду робити, як запроектовано(наскільки я розумію ця п'ята, як мінімум значно зменшує ризики, що грунт не витримає тиску), або все ж таки шукати ще однго конструктора, який би порахував

Ця п' ята нічого не зменьшуе. На подібних грунтах зменьшуть навантаження збільшують площу спирання. Далі думайте :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

оО

а тут, якщо чесно не зрозумів

 

27 минут назад, tansss сказал:

тогда там лишних кубов 40 бетона и плюс нагрузка от грунта которая таки давит на выступающую часть пятки и это уже лишних тонн 150. Но для того чтобы эти плюсовые 150т нести надо понадежней... А это доп ширина пятки и снова плюс по весу и пошло поехало. 

це ви про цю закономірність?

тоді у мене два питання - для чого використовуються п'яти в фундаменті?

і друге 

10 минут назад, tansss сказал:

На подібних грунтах зменьшуть навантаження збільшують площу спирання.

тобто зробити, наприклад, доп перегородки посередині? чи як?

 

 

і у мене виникло тоді питання до вас ще таке:

якби ви робили фундамент на подібному грунті з таким перепадом?

Змінено користувачем lafaet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну ОК. Давайте пошагово... Вы там что то говорили об изменениях. Вот в расчётах есть кубы бетона 13,8.

Как вы получили эту величину? 

Змінено користувачем tansss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13.8 кубу це, я порахував 3 "стіни фундаменту"

ширина 0.4

довжина 9.6

висота 1.2

0.4 * 9.6 * 1.2 = 4.6 * 3 = 13.8

 

це, я не рахував п'ятку, це з розрахунку, що це стрічковий звичайний

тільки ці стіни рахував, т.к. на них опираються плити(якщо вони будуть) і на них опирається дах(звичайний двох скатний)

image.thumb.png.7df7be3c3bed2254cb5ef61b13287bc2.png

Змінено користувачем lafaet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

проект фундаменту зроблений згідно посібника "СТЕЛЯ" ,  особливо якщо плити перекриття то навантаження повинні бути різні  на вісі 1,3 і 2. відповідно і ширина стрічки. 

геологія взагалі супер ))) по тексту:

Лесовидні грунти, що розповсюджені на даній території масивною товщею, як правило проявляють властивості просідання. Слід звернути особливу увагу на це і провести додаткові вишукування для отримання достовірних данних.

при цьому в звіті пишуть, що взяті проби грунту для лабораторіі, але потрібно зробити додткові вишукування для отримання достовірних данних. 

питання, а нахіба ця геологія тоді потрібна була? 

ПС. не робіть поли  по грунту 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Drosselbeere сказал:

питання, а нахіба ця геологія тоді потрібна була? 

 

це риторичне питання?

 

11 часов назад, Drosselbeere сказал:

ПС. не робіть поли  по грунту 

чому?

 

11 часов назад, Drosselbeere сказал:

проект фундаменту зроблений згідно посібника "СТЕЛЯ" ,  особливо якщо плити перекриття то навантаження повинні бути різні  на вісі 1,3 і 2. відповідно і ширина стрічки. 

ви могли б підказати правильніше рішення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 хвилини тому, lafaet сказав:

це риторичне питання?

так. якщо просідний грунт то яке початкове просідне і тд.... це щоб порахувати нормально стрічку. або робіть плиту. 

53 хвилини тому, lafaet сказав:

чому?

щоб зробити один раз і не перероблювати і не перейматися, що щось, десь просяде і тд

56 хвилин тому, lafaet сказав:

ви могли б підказати правильніше рішення?

так я вже підсказав, все інше треба рахувати і починати зі збору навантажень. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, Drosselbeere сказал:

так. якщо просідний грунт то яке початкове просідне і тд.... це щоб порахувати нормально стрічку. або робіть плиту

плиту, мені здаєтья ризикованіше робити, чим стрічку, там підсипати близько 40см грунту, + щеж навколо плити потрібно все правильно підсипати 

 

38 минут назад, Drosselbeere сказал:

щоб зробити один раз і не перероблювати і не перейматися, що щось, десь просяде і тд

1 час назад, lafaet сказал:

я, насправді, не переймаюсь , що зроблю погано підлогу по грунту, в цьому я в собі достатньо впевнений

 

39 минут назад, Drosselbeere сказал:

так я вже підсказав, все інше треба рахувати і починати зі збору навантажень. 

 

той збір навантажень , що я привів в першому повідомленні не достатньо вірний? 

 

задам наступне питання  -  при проектуванні, якщо виникають подібні результати, як у мене(що 2і крайніх стіни, що на сухому, що на вологому грунті мають запас по опору, а центральна має запас тільки на сухому) береться розрахунок по самому гіршому показнику грунту?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, lafaet сказав:

плиту, мені здаєтья ризикованіше робити

коли здається самі знаєте що треба робити 

55 хвилин тому, lafaet сказав:

я, насправді, не переймаюсь , що зроблю погано підлогу по грунту, в цьому я в собі достатньо впевнений

так тут питання не в тому що ви зробите гарно чи погано, а те що ваше рішення вже передбачає ризики коли підлога може просісти не зважаючи на якість робіт

55 хвилин тому, lafaet сказав:

той збір навантажень , що я привів в першому повідомленні не достатньо вірний? 

так

55 хвилин тому, lafaet сказав:

задам наступне питання  -  при проектуванні, якщо виникають подібні результати, як у мене(що 2і крайніх стіни, що на сухому, що на вологому грунті мають запас по опору, а центральна має запас тільки на сухому) береться розрахунок по самому гіршому показнику грунту?

не розумію про який запас ви говорите. скажу одне,  несучу здатність грунта ви приймаєте по найгірших показниках, але звідки вам іх взяти бо в  геологіі відсутні цифри про просідні властивості грунтів, тільки пальцем в небо, наприклад порахувати на 6-8 т/м2 початковий просідний тиск 

Змінено користувачем Drosselbeere
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Drosselbeere сказал:

так

підкажете, будь ласка, що саме там не вірно?

1 час назад, Drosselbeere сказал:

не розумію про який запас ви говорите. скажу одне,  несучу здатність грунта ви приймаєте по найгірших показниках, але звідки вам іх взяти бо в  геологіі відсутні цифри про просідні властивості грунтів, тільки пальцем в небо, наприклад порахувати на 6-8 т/м2 початковий просідний тиск 

ви маєте на увазі, що у мене, пораховано без просідання грунту?

 

короче фігня виходить, що з проектом, що з геологією(

 

1 час назад, Drosselbeere сказал:

коли здається самі знаєте що треба робити 

1 час назад, lafaet сказал:

перехриститись і робити плиту, або стрічку?)

 

зорієнтуватись по просіданню можна буде, якщо я у когось з ближніх сусідів знайду геологію у котрих буде вказано просідання?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, lafaet сказав:

підкажете, будь ласка, що саме там не вірно?

хибний сам принцип збору навантаження

19 хвилин тому, lafaet сказав:

перехриститись і робити плиту, або стрічку?)

так ))))) 

19 хвилин тому, lafaet сказав:

зорієнтуватись по просіданню можна буде, якщо я у когось з ближніх сусідів знайду геологію у котрих буде вказано просідання?

взагалі то у вас можуть бути просідні грунти, а у сусіда ні, або навпаки. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...