Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тепла підлога - який фініш краще - топпінг, поліуретан, епоксидна, наливна?

xandr xandr

Рекомендовані повідомлення

Друзі, планую влаштування теплої підлоги - або класична заливка бетоном з міксеру, або півсуха стяжка (залежить від обраного фінішу).

Є питання щодо фінішного покриття та самої стяжки відповідно.

Інтер"єр в будинку планується в стилі сканді - білі стіни і стеля та світло-сіра матова підлога. Інші варіанти підлоги не розглядіються.

Кахель, мікроцемент, шліфований бетон, леноліум, паркет, ламінат - відкидаю одразу з певних причин.

Залишаються монолітні покриття (без швів, порогів і т.ін.) - топпінг, поліуретан, епоксидна, наливна, а саме:

1. Промислова підлога (топпінг) - залив бетоном з міксеру труби ТП, за технологією засипав топінгом затер, покрив матовим лаком. Специ по пром. підлогам кажуть, що топінг можна колерувати (що б вийти в світло-сірий). Але кажуть що топінг дає мікротріщини. Як це буде з теплими підлогами - не знаю. Знаю, що для топінгу однозначно треба міцний бетон не нижче В25, отже півсуха стяжка не проходе.

2. Поліуретан - відгуки кажуть що річ класна, але треба майстри з прямими руками, бо можу вздуватися. Яка стяжка потрібна - поки не знаю.

3. Епоксидна - в мене мало інфи, кажуть, що з часом царапини павутинні з"являються + матувати треба лаком матовим і здається може ставати м"якою при нагріві. Можливо не варіант для моїх цілей, а можливо я помиляюсь.

4. Наливна - тут море виробників, дуже широкий спектр, поки що розбираюсь. Основа під наливну треба здається теж не нижче В15-В25 класа (можу помилятись).

 

Питання:

1. Що порадите обрати, треба щоб підлога була - міцна, матова, не сковзалась сильно мокрою, бажано не тріскалась, ремонтопригодна, зносостійка, достатньо не дорога, не м"ягчіла при прогріві ТП?

2. Яку стяжку порадите робити (заливка чи півсуха)?

3. Яка з цих 4-х підлог є оптимальною за параметром ціна/якість?

 

П.С. ... тема водночас відноситься і до ТП і до фінішних покриттів, шановні модератори, якщо туму краще розмістити в іншу гілку, перенесіть будьласка.

 

 

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

без швів не обійдеться, бо шви будуть в стяжці, а обрані вами покриття тонкослойні та не можуть пройти над швами

варіантів обраних вами покриттів на форумі не пам'ятаю в жилому будинку, тож навряд чи вам хтось щось підкаже

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, shneider_vova сказал:

без швів не обійдеться

Шви планую під перестінками з гіпсокартону. Розглядав цей варіант для топінгових підлог. Поки що будинок на стадії коробки, підлога відсутня на поточний момент.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, xandr xandr сказав:

Шви планую під перестінками з гіпсокартону. Розглядав цей варіант для топінгових підлог. Поки що будинок на стадії коробки, підлога відсутня на поточний момент.

я про таке не чув, на перший погляд здається абсурдом. так хтось робив?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, shneider_vova сказал:

про таке не чув, на перший погляд здається абсурдом. так хтось робив?

Поясніть, будьласка. Не знаю, чи робили. Шов нарізають не на всю глибину плити, як я розумію. Плюс перестінок з гіпсокартону не надто важкий. Якщо профіль ГК поставити вздовж шва, то 2 шари ГК потім закриють шов, його не буде видно. Примикання ще не продумував, можливо силікон буде, або тіньовий профіль.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, xandr xandr сказав:

Поясніть, будьласка. Не знаю, чи робили. Шов нарізають не на всю глибину плити, як я розумію. Плюс перестінок з гіпсокартону не надто важкий. Якщо профіль ГК поставити вздовж шва, то 2 шари ГК потім закриють шов, його не буде видно. Примикання ще не продумував, можливо силікон буде, або тіньовий профіль.

У вас швы в стяжке будут в каждом дверном проеме, на больших площадях тоже

Какие гк перестенки вы говорите?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, shneider_vova сказал:

я про таке не чув, на перший погляд здається абсурдом. так хтось робив?

Не абсурд,я так робив декілька раз.Але ж людина не розуміє що шви мають проходити і через усі проєми,і не тількі дверні.Великі приміщення також мають ділитися демпферними швами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, xandr xandr сказал:

Шви планую під перестінками з гіпсокартону. Розглядав цей варіант для топінгових підлог. Поки що будинок на стадії коробки, підлога відсутня на поточний момент.

Викладіть проект чи єскіз від руки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ок, як можна закрити шов в прожмв дверей? Якось же роблять теплі підлоги на яких не видно швів? Рішення має бути.

2 минуты назад, мастерок сказал:

Не абсурд,я так робив декілька раз.

Поділіться досвідом плз. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, мастерок сказал:

Викладіть проект чи єскіз від руки

Прикріплюю проект минулого власника (1 та 2 поверхи). Ми трохи змінимо розташування та квадратуру кімнат. Але суть та ж залишиться.

1707771300987.jpg

1707771300992.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Принцип Ви правильно зрозуміли,але ще й повинні зрозуміти що усі деформаційні шви основи в КАТЕГОРИЧНОМу порядку повинні дюблюваттся на фінішному оздобленні.Також Вы не зовсім вірно розумієте як вони робляться,нарізати робиться лише для того,щоб потім далі,на уси глибину,стяжка лопла саме в тому місці.Можно надрізи взагалі не робити,але фізику ніхто не відміняв,стяжка сама полопає там де потрібно,в місцях концентрації напруг.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Магазин МЕТРО, наприклад, має топінгові підлоги. Шви наявні, засиліконені. Їх миють автоматичними щітками,  ходять тисячі людей, навантаження суттєве. Якщо в 1 чи 2 дверних проємах буде тененький силіконовий шов в будинку, думаю то не сильно зіпсує зовнішній вигляд.

Змінено користувачем xandr xandr
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, мастерок сказал:

шви основи в КАТЕГОРИЧНОМу порядку повинні дюблюваттся на фінішному оздобленні.

Можливо ви знаете, як робоять монолітну теплу підлогу з фінішкою з поліуретану без вилимих швів? Просто намагаюся вияснити доя себе інфу, бо не володію темою на 100%.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, xandr xandr сказал:

 

Гарний проект!Якраз хотів написати що з Вашого списку я би вибрав лише топінг.Але з того що Ви відкинули шліфований бетон чи мікроцемент.У Вас практично усі шви будуть під дверними полотнами,тільки зимовий сад 100 % треба ділити пополам,ну і гостінну я також би розділив,но там ще можно похімічити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, xandr xandr сказал:

Можливо ви знаете, як робоять монолітну теплу підлогу з фінішкою з поліуретану без вилимих швів? Просто намагаюся вияснити доя себе інфу, бо не володію темою на 100%.

Я темою трохи володію,тому і написав Вам найбільш приємливі з моєї точки зору варіанти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, ЯД сказал:

У вас швы в стяжке будут в каждом дверном проеме, на больших площадях тоже

Какие гк перестенки вы говорите?

Максимальна площа теплої підлоги без компенс. швів - 40 м.кв., згідно рекомендацій. Площа кожного поверху в мене - 70 м.кв. Тобто треба щробити 1 шов, щоб розділити площу на 2 частини. Вздовж цього шву я і планую встановити перестінки з ГК.

Я помиляюсь?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, xandr xandr сказал:

Максимальна площа теплої підлоги без компенс. швів - 40 м.кв., згідно рекомендацій. Площа кожного поверху в мене - 70 м.кв. Тобто треба щробити 1 шов, щоб розділити площу на 2 частини. Вздовж цього шву я і планую встановити перестінки з ГК.

Я помиляюсь?

Звісно помиляєтесь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, мастерок сказал:

Гарний проект!Якраз хотів написати що з Вашого списку я би вибрав лише топінг.Але з того що Ви відкинули шліфований бетон чи мікроцемент.У Вас практично усі шви будуть під дверними полотнами,тільки зимовий сад 100 % треба ділити пополам,ну і гостінну я також би розділив,но там ще можно похімічити.

Зимовий сад буде терасою, там буде дошка. Кімнати намагаюсь зараз перепланувати так, що б перестінки розташувались вздовш демп. шва.

Як ви порадити влаштувати шви, що б їх мінімізувати візуально, але зберегти їх функціонал?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у Вас і так усе добре,шви в дверних проємах рівно посередині полотна,це 2 см від наружної стіни вглибь проєму.Їх буде видно лише при відкритих дверях.І деальний розмір,це квадрат зі сторонами 3×3 метри,усе інше це можливі проблеми.В принципі вони усуваються обов'язковим застосуванням сітки для стяжки з віком 50×50 мм.Таком проблемні любі наружні кути,навіть маленьки,в дверних проємах,там треба армувати додатково.Ну і полусухий метод для Вас взагалі не підходить.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, мастерок сказал:

Так у Вас і так усе добре

Якщо ви не проти, я трохи ще дороблю проект і викладу його в цю тему (пару днів). Якщо не важко буде - гляньте його знову, може щось відкорегуєте своїми порадами.

Про топінгову підлогу я з самого початку думав, потім почав копати тему, знайшов поліуретанові, наливні та інші підлоги і щось загубився трохи в різномаїтті ))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, мастерок сказав:

Звісно помиляєтесь.

На углах- проемах - напряжение и потому там делают швы. А если цельная площадь - я не могу точно сказать сколько, я пользователь, не строитель - вроде метра 4-5 - шов. 

По полиуретановых полах - могу точно сказать для гаража с кварц. песком - отличнейшее покрытие. Себе сделал, сам - просто идеал. Но для жилого помещения сам бы не делал - у меня лично слой не сильно равномерно получилось размазать. + если без песка сверху - минимальная влага - и очень скользко, как в жилом делают - хз

Змінено користувачем ЯД
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось, накидав перероблений план будинку. На 1 поверсі є 3 вже готові цегляні перестінки (в лівій частині будинку, штриховкою позначив). Всі інші перестінки 1 та 2 поверху планую з гіпсокартону, товщиною 205 мм (за рекомендаціями кнауф), частково в них будуть комунікації.

Таке планування обумовлене майбутніми потребами та інженерним оснащенням будинку. Розумію, що краще б все було паралельно-перпендикулярно для облегчення нарізання швів, але поки шо бачу такий план кімнат.

Що скажете стосовно топінгової підлоги та нарізання швів по такому плануванню? Можливо позначите де ви бачите майбутні шви?

поэтажный план.jpg

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Если будуте наносить полимер, то эпоксид, каким бы он не был "стойким" (так обычно пишут в описании) к УФ, в местах, где солнце будет падать на пол (даже через стекло)он со временем может пожелтеть.

Про скользкость. Паркет - финиш полиуретан, ламинат - финиш полиуретан, линолеум - финиш полиуретан, популярная ПВХ плитка - финиш полиуретан. Все эти покрытия, если пролить воду или что-то, что образует пленку между основой и пяткой будут скользкими. 

Какой ПУ ? Только алифатический (есть еще ароматический). Алифатический не желтеет. Полиуретан на водной основе даст жесткий мат. Есть еще вариант сатин - это приглушенный глянец. На фото нивелирка под сатином.

image.thumb.png.81e1856156b952b503dc94ce85314650.png

image.thumb.png.f21ccdb3b7d04a9da9964086c5837e86.png

image.thumb.png.c53dea2da2a4552bb2dae157ae348629.png

 

На всякий случай перед нанесением лака нужно выровнять пористость основания - нанести акриловый грунт.Если это не сделать, то может получится эффект, который вы не хотите (но некоторые хотят именно так).

image.png.b540eb9bc7a82ef3c74b57cf54f16e70.png

Или как здесь  swell.com.ua/ekco/ua/gallerydetail.cfm?iid=55#prettyPhoto

Да! Ремонтопрогодность. Если со временем где-то лак прохудится , то это мето зматовать наждаком 100-120 и нанести пару слоев. Это лак. Он прозрачный переход не будет видно. В прихожей положите коврики, чтобы не тащили песок в дом.  

 

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...