Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Контролер заряду сонячних панелей PowMr MPPT 60А

vhamraev

Рекомендовані повідомлення

11.04.2024 в 11:10, igorrius сказав:

при 12 вольтах- лучше параллельно и перейти на 24 вольты по возможности

Mppt контролер 2 панелі буде добре послідовно.

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Діма сказал:

Mppt контролер 2 панелі буде добре послідовно.

1)  кпд будет ниже из за большой разницы напряжениеий аккумулятора и панелей

2) у каждого контроллера есть свой порог срабатывания MPPT по току , при параллельном подключении панелей ток выше , mppt будет раньше срабатывать , меньше энергии будет теряться

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16.04.2024 в 10:18, igorrius сказав:

1)  кпд будет ниже из за большой разницы напряжениеий аккумулятора и панелей

2) у каждого контроллера есть свой порог срабатывания MPPT по току , при параллельном подключении панелей ток выше , mppt будет раньше срабатывать , меньше энергии будет теряться

Якщо говорити за PowMr MPPT 60А то він працює гарно . В мене одна панель була на ньому 460 ват робоча напруга панелі 35,5 вольт акумулятор 12 вольт , то все шо дає палель від напруги більшої за акумулятор йде на заряд mppt працює добре. В кума дві панелі по 410 ват напруга 31,5 вольтзагалом 63 вольта акумулятор 12 вольт , тоже все працює на ньому добре. То PowMr MPPT 60А працює гарно. Єдиний мінус цього контролера що якщо відбирати енергію на інвертор чи ше шось то він переключається на технологію PWM і не переключится поки не зарядится акумулятор повністю. Тому ше купив гібрида маст він в цьому варіанті працює краще , але mppt трекер працює з запізненям 5-15 сек. При збільшені навантаження на інвенторі , берется енергія спочатку з акумулятора а потім він за 5-15 сек підганяє панелі то тієїї потужності, а при відмикані навантаження йде перезаряд також 5-15 сек. такі собі качелі, таке саме відбувається якщо найдуть хмари, з мінусів маста великий холостий хід при заряджані і при роботі інвентора. Плюс що коли пропає сонце він вимикається а як появляється вмикається. (Але зранку буде до години часу включатись і вимикатись)

 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Діма сказал:

то все шо дає палель від напруги більшої за акумулятор йде на заряд mppt працює добре

Посмотрите график зависимости КПД контроллера в зависимости от напряжения батареи, чем выше напряжение батареи- тем ниже КПД работы контроллера  на графике .

Единственный плюс более высокого напряжения панелей -меньшие потери в проводах , но это если длинная линия , на короткой линии этот плюс нивелируется  .

на короткой линии надо смотреть плюсы , которые дает более высокий ток с панелей при параллельном подалючении панелей .

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Діма сказал:

Плюс що коли пропає сонце він вимикається а як появляється вмикається

мой контроллер Epever не переходит в режим MPPT , пока ток от панели не достигнет значения 1,5 ампера 

по крайней мере так заявляет производитель .

я опытным путем определил, что могу вручную заставить его перейти в режим mppt путем переподключения солнечных панелей при токе от 0,5 ампера и выше.

До 0,5 ампера- только режим прямого прохода ( его часто шим режимом называют )

И пофиг, что у меня панели 60 вольт выдают- контроллер опускает 60 вольт до 14 вольт и энергия с панелей идет коту под хвост.

лучше ток больше, чтоб контролер раньше выходил в режим MPPT ,чтоб в режиме прямого прохода  брать энергию с каждой панели , а не с одной панели послпдовательно подключенных панелей.

Змінено користувачем igorrius
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо контролер має технологію mppt то в будь якому разі панелі підключати послідовно , за умови шо холостий хід не буде виходити за межі роботи mppt трекера. А які плюси дає великий струм? Провода хібашо гріти?

 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18.04.2024 в 10:16, igorrius сказав:

мой контроллер Epever не переходит в режим MPPT , пока ток от панели не достигнет значения 1,5 ампера 

по крайней мере так заявляет производитель .

я опытным путем определил, что могу вручную заставить его перейти в режим mppt путем переподключения солнечных панелей при токе от 0,5 ампера и выше.

До 0,5 ампера- только режим прямого прохода ( его часто шим режимом называют )

И пофиг, что у меня панели 60 вольт выдают- контроллер опускает 60 вольт до 14 вольт и энергия с панелей идет коту под хвост.

лучше ток больше, чтоб контролер раньше выходил в режим MPPT ,чтоб в режиме прямого прохода  брать энергию с каждой панели , а не с одной панели послпдовательно подключенных панелей.

Ток від панелі 1,5 ампер чи на заряд 1.5 ампер на акумулятор. Бо грубо кажучи (60-14)*1,5=69 ват на вітер.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18.04.2024 в 10:16, igorrius сказав:

мой контроллер Epever не переходит в режим MPPT , пока ток от панели не достигнет значения 1,5 ампера 

по крайней мере так заявляет производитель .

я опытным путем определил, что могу вручную заставить его перейти в режим mppt путем переподключения солнечных панелей при токе от 0,5 ампера и выше.

До 0,5 ампера- только режим прямого прохода ( его часто шим режимом называют )

И пофиг, что у меня панели 60 вольт выдают- контроллер опускает 60 вольт до 14 вольт и энергия с панелей идет коту под хвост.

лучше ток больше, чтоб контролер раньше выходил в режим MPPT ,чтоб в режиме прямого прохода  брать энергию с каждой панели , а не с одной панели послпдовательно подключенных панелей.

Маст працює від 16 вольт на 12 вольтовий акумулятор , mppt працює від 0,2 ампера вже добре. 

 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.04.2024 в 16:08, Діма сказал:

Якщо контролер має технологію mppt то в будь якому разі панелі підключати послідовно , за умови шо холостий хід не буде виходити за межі роботи mppt трекера. А які плюси дає великий струм? Провода хібашо гріти?

 

посчитайте сопротивление Вашей линии от панели до контроллера , навряд там будет достаточное сопротивление , чтобы провода грелись .

нет никакого выиграша от высокого напряжения панелей ,

а вот выиграш от большего тока :

- более высокий КПД контроллера 

- больше энергии конроллер вытягивает с панелей в режиме прямого прохода ( часто именуемого режим pwm )

- раньше срабатывает mppt , ведь чувствительность контроллера зависит именно от тока панелей , а не от их напряжения

6F48AE03-D3CC-4536-9E21-6B4DE34E11D0.jpeg

Змінено користувачем igorrius
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.04.2024 в 16:10, Діма сказал:

Ток від панелі 1,5 ампер чи на заряд 1.5 ампер на акумулятор. Бо грубо кажучи (60-14)*1,5=69 ват на вітер.

а если бы я три панели запараллелил - 

то было бы (20-14)х1,5 =23 ват 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.04.2024 в 16:12, Діма сказал:

Маст працює від 16 вольт на 12 вольтовий акумулятор , mppt працює від 0,2 ампера вже добре. 

 

имеете ввиду берет 0,2 ампера с панелей и на батарею на заряд дает 0,6 ампер  ? хороший показатель .

а скажите пожалуйста , Ваш гибридный инвертор и контроллер имеют возможность регулировать значение повышающено , выравнивающего напряжения и напряжения плавающей зарядки , время действия напряжения повышения и выравнивания ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.04.2024 в 09:40, Діма сказал:

Якщо говорити за PowMr MPPT 60А то він працює гарно . В мене одна панель була на ньому 460 ват робоча напруга панелі 35,5 вольт акумулятор 12 вольт , то все шо дає палель від напруги більшої за акумулятор йде на заряд mppt працює добре. В кума дві панелі по 410 ват напруга 31,5 вольтзагалом 63 вольта акумулятор 12 вольт , тоже все працює на ньому добре. То PowMr MPPT 60А працює гарно. Єдиний мінус цього контролера що якщо відбирати енергію на інвертор чи ше шось то він переключається на технологію PWM і не переключится поки не зарядится акумулятор повністю. Тому ше купив гібрида маст він в цьому варіанті працює краще , але mppt трекер працює з запізненям 5-15 сек. При збільшені навантаження на інвенторі , берется енергія спочатку з акумулятора а потім він за 5-15 сек підганяє панелі то тієїї потужності, а при відмикані навантаження йде перезаряд також 5-15 сек. такі собі качелі, таке саме відбувається якщо найдуть хмари, з мінусів маста великий холостий хід при заряджані і при роботі інвентора. Плюс що коли пропає сонце він вимикається а як появляється вмикається. (Але зранку буде до години часу включатись і вимикатись)

 

дуже гарно розказали, так коли хмари дуже швидко просуваються то є таке скаче напруга на інверторі, і він їде в захист, я трошки понизив напругу зарядки і в принципі стабільно працює, але все одно коли розряджаються акуми, то контролери вирубаються і після запуску треба знову робити налаштування, налаштування не зберігаються, а можна поцікавитись яка модель "маст" у Вас, і який ток холостого ходу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, igorrius сказав:

имеете ввиду берет 0,2 ампера с панелей и на батарею на заряд дает 0,6 ампер  ? хороший показатель .

а скажите пожалуйста , Ваш гибридный инвертор и контроллер имеют возможность регулировать значение повышающено , выравнивающего напряжения и напряжения плавающей зарядки , время действия напряжения повышения и выравнивания ?

Так всі настойки є .

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, vhamraev сказав:

дуже гарно розказали, так коли хмари дуже швидко просуваються то є таке скаче напруга на інверторі, і він їде в захист, я трошки понизив напругу зарядки і в принципі стабільно працює, але все одно коли розряджаються акуми, то контролери вирубаються і після запуску треба знову робити налаштування, налаштування не зберігаються, а можна поцікавитись яка модель "маст" у Вас, і який ток холостого ходу?

Гібридний Інвертор MUST 1кВт 12В 230В VPM MPPT (Виробник в інструкції зазначив холостий хід 25 ватт)холостий хід без інвентора на 220 вольт 0,48 ампер при 14 вольтах на акумуляторі. При включеному інвенторі 2,0 ампера. Настройки зберігаються добре.  А який у вас контролер, акумулятлор ? І який холостий хід? І чому виходить розряджати так що вимикає бмс?

 

Змінено користувачем Діма
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, igorrius сказав:

посчитайте сопротивление Вашей линии от панели до контроллера , навряд там будет достаточное сопротивление , чтобы провода грелись .

нет никакого выиграша от высокого напряжения панелей ,

а вот выиграш от большего тока :

- более высокий КПД контроллера 

- больше энергии конроллер вытягивает с панелей в режиме прямого прохода ( часто именуемого режим pwm )

- раньше срабатывает mppt , ведь чувствительность контроллера зависит именно от тока панелей , а не от их напряжения

6F48AE03-D3CC-4536-9E21-6B4DE34E11D0.jpeg

Цікавий графік, раніше його не бачив. Буде час треба буде заміряти в свого різницю в напрузі яка кпд.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...