Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Что не правильно в фундаменте?

Irina25

Рекомендовані повідомлення

1. Я не зубр в вопросах прочности конструкций. Вам бы сюда вот этого дядю заманить www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=1261450&postcount=20. Он бы вам профессионально СКАЗАЛ.

2. Я здесь высказал свои мысли относительно расположения армирования бетонных элементов.

3. Относительно неармированных (так называемых жестких фундаментов) так это вполне рабочая тема в строительстве. На них допускается строить дома до 5-ти этаже с условием, если несущая способность грунта не менее 2,5 кг на см кв.

4. Вот поискал для Вас на форуме

 

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=34156&highlight=%ED%F3%E6%ED%EE+%E0%F0%EC%E8%F0%EE%E2%E0%F2%FC+%F4%F3%ED%E4%E0%EC%E5%ED%F2&page=2

 

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=68416&highlight=%ED%E0%E4%EE+%E0%F0%EC%E8%F0%EE%E2%E0%F2%FC

 

5. На рисунке показал,чем нижнее армирование отличается от верхнего.

Как видно, если есть возможность сделать сразу снизу - это предпочтительней. Ну а если .....

 

Пока все. ;)

3.thumb.JPG.5229bc99e4395ce2be1d4f73e6d0fc4d.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за подборку. Очень интересно. Я не утверждаю, что нижний армопояс лучше, чем верхний. Конечно нет. Просто я думаю, что просто нижнего не достаточно, должен быть и верхний либо армированный цоколь. Тогда уж точно надежно будет и никакая просадка не страшна.. И все же по моему случаю... достаточно ли нижней двойной сетки и неармированный цоколь или все таки залить верхний армошов и спать спокойно??
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо большое за комментарии. У нас проект типовой, там блоки, а хотелось бы по возможности просто удешевить стоимость фундамента, но естественно не в ущерб качеству.

Я б армував і зверху і знизу. І неважливо що будинок відносно легкий одноповерховий. Ціна питання незрівнянна з вигодою. У скільки обійдеться армування? У тисячу, дві-три? Це не той елемент на якому варта ці економія.

Також маю сумнів щодо суттєвого здешевлення шляхом заміни проектних блоків на 60-65см буту. По матеріалу економія то є, але по роботі, часу навряд чи. Коротше треба рахувати, думаю різниця буде невелика

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот, выкладываю чертежи из проекта.

Я уже вообще не знаю что и как правильно и экономно сделать. По проекту одно, один прораб предлагает забутовать в землю 90*60 и выше уровня 60*50 (цоколь) в опалубку, но ручная заливка, второй забутовать под ноль, но завод. бетон, а потом цоколь выложить кирпичем с арм сеткой. И вообще не знаю...:unknown::unknown::unknown:

1494994924_.thumb.JPG.7c0fe8bca77a42ba610c0021b67ae0b5.JPG

171555179_1.thumb.JPG.f7d3d77b920e109d5ba8038c898e65f9.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фото дуже дрібні, нічого не видно :(

Прорабів можна зрозуміти, вони пропонують дешевий матеріал і дорогу роботу бо за приблизно однакового бюджету їх заробіток буде більшим :rolleyes:

Вам за великим рахунком все-одно хто заробить чи ЗБВ чи бригада, але раджу просто взяти олівець і разом з прорабами порахувати вартість того й іншого. Якщо загальна вартість буде однакова або різниця несуттєва то я б краще робив по проекту, або проект перерозрахувати під бут

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот может быть так лучше будет видно.

На счет прорабов, работа получается около 200 грн. за куб, сам бут около 70 грн за тонну. Мне подсчитали два человека приблизительно 30 тыс. грн. с разницей +-2 тыс. это полностью работа+материалы. Понятное дело очень экономно, особенно после увиденных мной на форуме 75-100 т. грн. Вопрос в стоимости понятен, только теперь остается вопрос о надежности и где и/или как необходимо подстраховаться, "чтоб потом небыло мучительно больно"

1849478153_2.thumb.JPG.9769c11407cb5d42b333a948db25ef9e.JPG

939837749_3.thumb.JPG.aeb1ccff7458f12f3621b4e9edcadd0a.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну це ви порахувати по буту, а тепер пора***те по блоках.

Другий аркуш не повний, на ньому очевидно показані бетонні армовані подушки під блоки, два варіанти, один - просто під блоки (можливо під внутрішні стіни), другий - під блоки+утеплення+блоки (мабуть на зовнішні стіни).

Проект польський швидше за все орієнтований на польські матеріали, бо у нас фундаментних блоків 120 мм я не зустрічав.

Раджу перерахувати на наші матеріали, наприклад ФСБ, ось до прикладу сторінка з розмірами і цінами. Думаю з блоками ФСБ вийдете приблизно на еквівалент буту, але треба рахувати

На ціни що озвучувались на форумі (75-100т) не зважайте, бо різні будинки, різні вимоги і різні гаманці. Орієнтуйтесь на свій об’єкт

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в данному випадку я б теж радив армувати і подушку і ростверк. Роз"ясню - подушка робится і армується на ЛЮБІ стрічкові фундаменти, її призначення відоме - захист від руйнування фундаментів при локальному нерівномірному просіданні грунта (а грунт підновими фундаментами ЗАВЖДИ сідає).

Армування ростверку (по верху) - потрібне якщо фундаменти робляться не монолітні бетонні, а любі з крупногабаритних елементів (збірні з/б або БУТОБЕТОННІ) - робиться це знову ж таки для рівномірного розподілу навантаження від стін і запобігання надмірного навантажння на елемент збірного фун-ту що по тих чи інших причинах виступає і може колоти кладку. Розумієте? поклали ви брили (або ФБС ) - ідеально рівну поверхню з них ви всерівно не виведете, починаєте мурувати - і кладка на один блок давить більше -на інший менше (бо один витупає відносно другого) - і через нерівномірність навантажень йдуть тріщини, спочатку торіскає фундамент, потім стіна... Щоб запобігти цьому в таких випадках і робиться монолітний з/б пояс що розподіляє навантаження від кладкі і зтянує до купи весь набір кубиків під собою.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну чую какой-то неинженерный перебор.

И ничего не могу с собой поделать.

 

Смотрите речь идет об одноэтажном ГБ домике.

Пусть стена высотой 3,5 м и шириной 0,4 м.

Если блок 500-ой плотности, то 1 мп стены будет весить = 3,5 х 0,4 х0,5 = 700 кг.

На грунт эта стена через фундамент будет создавать давление = 700 : 40 : 100 = 0,175 кг на см кв. Это ж пушинка!

Сравните с несущей способностью грунтов : (ссылка устарела)

Самый хилый (влажная глина) = 1 кг на см квадратный.

Ну... добавим вес кровли.

Пуст кровля в 2 раза тяжелее стен и еще дополнительно дает 0,35 кг на см кв.

Итого, 0,530 кг на см кв.

Даже в этом "странном" случае запас в 2 раза.

А у Ирины грунт сухая глина. Это в худшем случае 3 кг на см кв.

Запас прочности в 6 раз!

 

Что предлагают : под эту пушинку бутобетонный бублик сечением 150 х 60 см. При том , что плотность ББ фундамента около 2200 кг на 1 м куб, 1 мп бублика будет весить 2 тонны.

Зачем дополнительно пригружать грунт, да еще и армировать это одоробло.

 

Посмотрите как поляки элегантно и ЭФФЕКТИВНО сделали фундамент.

У них стена начинается еще ниже грунта.

Бросили армированную бетонную фундаментную ленту и сразу на эту ленту кладут стеновой материал.

 

То есть, по идее, Ирина, вы могли бы сделать ленточный фундамент нужного сечения (как на польских чертежах) в зависимости от пирога стены.

 

Если хотите бутобетон.

Да! Проще сделать щелевой (залить в траншею) до уровня грунта, то вот такой вариант. Как видите очень близко к Вашему;)

3.thumb.JPG.edaed697034d17966f2f18f15845c767.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ой, ну спасибо Вы меня прям успокоили. А то я всем пытаюсь доказать, что запаса прочности такого фундамента достаточно. А мне пытаются втюхать всякие дополнительные опции. Спасибо большое.:beer:
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну чую какой-то неинженерный перебор.

И ничего не могу с собой поделать.

 

Смотрите речь идет об одноэтажном ГБ домике.

 

Що вам сказати, з точки зору споживача - ВИ ПРАВІ - одноповерховий будинокз ГБ дуже мало нагружає фундаменти і грунт , та чисто теоретично - правий я, і в таких випадках пояс потрібен "не взірая на ліца". :smile:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну чую какой-то неинженерный перебор.

И ничего не могу с собой поделать.

....

Посмотрите как поляки элегантно и ЭФФЕКТИВНО сделали фундамент.

У них стена начинается еще ниже грунта.

Бросили армированную бетонную фундаментную ленту и сразу на эту ленту кладут стеновой материал.

.....

Маячня. Немає там стінового матеріалу. Точніше той матеріал для стін підвалів, аналог нашого ФБС (фундаментні блоки стінові) - елегантно і ефективно :rolleyes:

Irina25, робіть по проекту або краще доробляйте проект під свої вимоги, бо з такими порадами без достовірної геології тріщатиме аж бігом, потім до "порадника" звертатиметесь по хімію щоб тріщини латати =@

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уважаемый форумчанин, подскажите пожалуйста. Залили фундамент под дом, в гараже сделали подвал- высота 2м. Вопрос? Чем лучше сделать гидроизоляцию подвала? Обработать нужно 4 стены подвала или можно две внешние?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гідроізоляції забагато не буває, я б обробив всі чотири+підлогу якщо потрібне сухе приміщення. Щодо матеріалів то вибирайте самі що вам підходить, обмазочна, напавлавляєма або інша - варіантів безліч.

А підвал в гаражі як використовуватиметься?

Якщо як погріб то сухість протипоказана

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уважаемый форумчанин, подскажите пожалуйста. Залили фундамент под дом, в гараже сделали подвал- высота 2м. Вопрос? Чем лучше сделать гидроизоляцию подвала? Обработать нужно 4 стены подвала или можно две внешние?

 

Стены железобетон монолит?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гідроізоляції забагато не буває, я б обробив всі чотири+підлогу якщо потрібне сухе приміщення. Щодо матеріалів то вибирайте самі що вам підходить, обмазочна, напавлавляєма або інша - варіантів безліч.

А підвал в гаражі як використовуватиметься?

Якщо як погріб то сухість протипоказана

 

Если наносить изнутри,а видимо таки изнутри, то наплавляемая (рубероидом) не работает. Разве что наплавить и лить еще одну бетонную стену (прижимную). Но это клоунада.

 

Ух ты! :D А чего?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нагрузку від снігу , даху та перекриття рахується від площі на пів прольту якщо крайня, або по пів відповідних площ прольотів на серідні стіни! Так що навантаження будуть більше. Пояс по верху фундамента можна не робити якщо перекриття монолітне, або буде пояс під перекриття. Внутрішні несучі стіни майже завжди несуть більше навантаження тому подушка під ними не повинна бути вужчою. Поперечна арматура в стрічковій подушці несе навантаження тільки при ширині більшій за висоту подушки*2+товщина стіни фундаменту тому її можна робити з катанки д6мм. Товщини стін фундамента достатньо і 30см, а потім розширити поясом карнізним. Вертикальні монолітні з/б сердечники(колони) доречні якщо будинок розлогий (був випадок на практиці горизонталні тріщини-розшарування невеликі, але)
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Ух ты! :grin: А чего?

Тому що у погребі зберігається провіант, у сухому погребі провізія довго не зберігається. Щось маєте проти?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому що у погребі зберігається провіант, у сухому погребі провізія довго не зберігається. Щось маєте проти?

 

У Вас странное желание быть загадкой.

Развейте мысль до конца. Потому как консервация, сухари и солонина - это тоже провиант.

И никто не будет вас доставать наивными (дурными) вопросами.

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я консервацію і сухарі у погребі не зберігаю. Зазвичай там зберігається картофан, морква/бурячки, яблука, квашена і неквашена капуста, коротше овочі-фрукти. Для їх зберігання у погребі потрібен відповідний вологісний режим, інакше дійсно засохнуть на сухарі, при чому дуже швидко - максимум до НР. Моркву/буряки і іже з ними краще взагалі зберігати у вологому піску.

Тему не розвивав бо це теми не стосується - чоловік запитав чи потрібно ізолювати підвал у гаражі. Я в підвалі гаража колеса зберігаю, бензопилу і ПММ - треба щоб було сухо та й щоб коденсат назовні не випадав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...