Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Допоможіть визначитись з системою опалення

sashaMO

Рекомендовані повідомлення

Тут спілкувався з представником рівненського заводу "Рівнетерм" він радив котел Рівнетерм-32В agroresurs.ua/uk/products/show/2

 

Для нього правда треба димохід але він мені порахував якшо робити навісний стальний димохід то по 205 грн за метр труби (котел підключаєтсья до димоходу 133 мм) + трійник 299, врешті по матеріалам вийшло біля 2 тис грн. Ніби не так уже і затратно.

 

По цьому котлу що приємо що ніби 788 літрів вони видає за годину а це 13 літрів за хвилину що не може радувати у наших котлах, але дивлюсь що витрата газу у нього немаленька 3,6 м3 за годину. Чи не буде мені при моїх 160м2 перевитрата по газу тим більше що перші років 5 я буду опалювати лише перший поверх а це 100 м2?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А таке питання буде: як при гравітаційній системі опалення неважливо напольний котел чи парапетний завязати бойлер "косвенного" нагріву? В одній темі люди казали що при гравітаційці такий бойлер може працювати тільки коли встановлювати насос, тобто ніяк не можна такий бойлер завязати з котлом щоб без електрики було?

 

Без електрики бойлер працювати не буде, а котел - буде. Тут інструкція ru.teplowiki.org/wiki/images/7/72/Protherm_%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D1%8C_TLO_%D0%A0%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D0%BF%D0%BE_%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6%D1%83_%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D0%BE_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0_%D0%B4%D0%BB%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B0_%D0%BA_%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D1%80%D1%83.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прокоментуйте будь ласка моє останнє повідомлення про котел Рівнетерм-32В і про те що можливо є сенс поставити навісний димохід?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прокоментуйте будь ласка моє останнє повідомлення про котел Рівнетерм-32В

Що коментувати???Вам потрібен котел на 16кВт теплової потужності МАКСИМУМ. Поставете 32кВт будуть наслідки:

1) Тактування( часте вмикання-вимикання)

2) Перевитрата газу.

3) Здається мені щи за ці гроші можна щось більш функційне придбати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Значить мені потрібно не більше 24 КВТ інакше перевитрата по газу.

А ще таке питанячко сьогодні спілкувався з продавцями радіаторів вони сказали таку цікаву річ: радіатори краще брати стальні якщо теплообмінник котла буде йти мідний бо якшо взяти алюміній то такі батареї з часом потечуть так як мідь і алюміній "не дружать" між собою. Що скажете з приводу цієї зв’язки мідь-сталь чи мідь-алюміній? І ще радили якшо вже робити гравітаційну систему поліпропіленом то перші пару метрів від котла кинути міддю а далі перейти на поліпропілен бо кажуть якшо потім поставити твердопаливного котла в систему то поліпропілен від високої температури може тріснути при нестандратних режимах роботи ТТ-котла. Також радили на гарячу воду краще ставти газову колонку аніж газовий бойлер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

? І ще радили якшо вже робити гравітаційну систему поліпропіленом то перші пару метрів від котла кинути міддю а далі перейти на поліпропілен бо кажуть якшо потім поставити твердопаливного котла в систему то поліпропілен від високої температури може тріснути при нестандратних режимах роботи ТТ-котла.

:fool::fool::fool:

 

 

Можете смело послать продавцов в сад, не будет нормально работать гравитационка на полипропилене. :D

 

Вы сами определитесь, какую систему хотите. Гравитационка - это стальные трубы некислого диаметра и чугунные радиаторы. Все остальное, включая ППР и конвекторы - компромис, шоб совсем не дать дуба без электричества.

Когда вызначытесь, велкам, с малюнком дома в аксонометрии. Тогда разговор о ТТ-котлах, трубах и прочем будет более предметным.:beer:

 

Тут почитайте. www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=117380

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ще таке питанячко сьогодні спілкувався з продавцями радіаторів вони сказали таку цікаву річ: радіатори краще брати стальні якщо теплообмінник котла буде йти мідний бо якшо взяти алюміній то такі батареї з часом потечуть так як мідь і алюміній "не дружать" між собою.

Цілком слушне зауваження,окрім того- стальні радіатори вони цільні,а у алюмінію чи біметаллі-4 точки потенціальної течі у кожній секції. Є ще мідно-алюмінієві ( див. на фото)

І ще радили якшо вже робити гравітаційну систему поліпропіленом

Вам ціну за м/п ППР труби стабі 50 озвучили??? Не дешевше металлом зробити ?? ( якщо не озвучували ,то д.50- 76 грн/мп, д63 -109 грн/мп)

від високої температури може тріснути при нестандратних режимах роботи ТТ-котла.

При температурі 90 й тиску в 3 Бар срок служби ППР -3роки, при 6 бар- 1 рік.

Коротше... ще раз подумайте й зробіть примусову циркуляцію.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо робити не поліпропіленом а металевою трубою то яка ціна на металеву трубу скажімо 50 і 32 діаметру за погонний метр? До речі в "Сергей 31" гравітаційна система здається на малюнку виконана із ПП-труб і там же цій же темі stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=117380 було сказано що залежно від проекту часом і 25 чи 32 діаметру вистачає для гравітаційної системи. У мене в батьків старий будинок із гравітаційкою і стальними радіаторами і трубами років 40 уже стоїть то там труба 35 діаметру сталь будинок 10*10 метрів одноповерховий

 

P.S. хороший зварник металевих труб у мене є. Можливо дійсно краще металевими трубами пустити. Назвіть будь ласка ціну для 32 і 50 діаметру бо я не вкурсі, просто вникаю тільки в цю тему.

 

Ще раз дякую. З повагою Олександр

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А такий нюанс: у мене 2 поверхи. Можна гравітаційну систему зробити тільки на перший поверх і опалювати, а другий поверх монтувати і з’єднувати в одне ціле потім коли зробиться утеплення і доведеться до ладу чи гравітаційна система робиться одназу на два поверхи?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

гравітаційна система робиться одназу на два поверхи?

 

Сразу на весь дом. На втором этаже до завершения работ просто закрываете радиаторы, чуть подогревать будет труба разводки.

 

До речі в "Сергей 31" гравітаційна система здається на малюнку виконана із ПП-труб

 

Там котел в подвале и два этажа (если не ошибаюсь), у Вас другая ситуация, всего 1,5 этажа.

Рисуйте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А такий нюанс: у мене 2 поверхи. Можна гравітаційну систему зробити тільки на перший поверх і опалювати

 

ИМХО. Если у вас электроэнергия "плохая", но есть практически всегда, то "поправить" электроэнергию будет дешевле и проще чем создать систему, которая сможет работать без электроэнергии вообще.

Дополнительные аргументы:

1. Дом за полдня отстутствия электроэнергии не остынет критически.

2. На случай критического остывания можно купить генератор от 1000 грн.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ндя от і нюансик виплив. Дякую за відповідь. Коротше якшо можна завязати в одну систему і до одного котла (перший поверх гравітація а другий поверх насос) то ще можна рипатись, а якшо ні то простіше одразу робити перший поверх через насос а другий поверх робити опалення колись не в цю п’ятирічку і теж з насосом об’єднуючи все до одного котла. Я правильно мислю?

 

P.S. Робити опалення на другому поверсі зараз нереально а перший поверх мушу доробити щоб можна було проживати.

 

Про всяк випадок викладаю те що я так думаю як має бути :)

Plan-OPALENNA.thumb.jpg.cda81a2b07e59fd7f6b8ec2441529bdf.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гравитационная система (сталь+чугун+работа) однозначно выйдет в разы дороже полипропилена с насосом. Срок службы соотв. :D

Гравитационка на 1 этаж - это двухтрубка без вариантов, причем одна труба под потолком, с двумя этажами можно сделать однотрубку, что в Вашем случае, если делать частями, повлечет полное выдирание всего ранее сделанного.

Делайте с насосом, второй этаж "доточится" без проблем. :beer:

Чего нереального по отоплению на втором этаже?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:fool::fool::fool:

Можете смело послать продавцов в сад, не будет нормально работать гравитационка на полипропилене. :D

 

Не согласен!

 

Отлично работает гравитационка - стояк от котла вверх -сталь, горизонт -сталь - стояки вниз штаби ППР - радиаторы 2-о с байпасными линиям = дома до 300м (из личного опыта) без вопросов!

 

Срок эксплуатации уже лет 10-ь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

, горизонт -сталь -

 

Вот ключевое слово.:)

Попробуйте сделать этот горизонт ППРом.

 

стояки вниз штаби ППР

В однотрубке нет стояков, да и в двухтрубке в плане циркуляции их роль мизерная. :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ндя от і нюансик виплив. Дякую за відповідь. Коротше якшо можна завязати в одну систему і до одного котла (перший поверх гравітація а другий поверх насос) то ще можна рипатись, а якшо ні то простіше одразу робити перший поверх через насос а другий поверх робити опалення колись не в цю п’ятирічку і теж з насосом об’єднуючи все до одного котла. Я правильно мислю?

 

P.S. Робити опалення на другому поверсі зараз нереально а перший поверх мушу доробити щоб можна було проживати.

 

Про всяк випадок викладаю те що я так думаю як має бути :)

 

 

Если будуте делать отопление (и запускать) поэтапно/этажно, то тогда только с насосом.

В гравитационке почти все зависит от высот (радиаторы, лежаки, котел_, поэтому с поэтажным запуском будут головняки

1. Если рассчитать систему полностью (сразу на 2 этажа), то без второго первый этаж может даже не заработать

2. Если рассчитать первый этаж и запустить, то потом может второй не заработать

 

Хотя, если помудохаться с расчетами, то можно будет все увязать

 

ИМХО, в Вашем случае с поэтажным монтажем, насосная система + генератор (один насос хавает до 100 Вт) - самое то. И не забываем про эстетику скрытой разводки и теплые полы:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня ще раз. Тиждень думав над різнмии варіантами. А якщо зараз систему опалення зробити гравітаційною стальним трубами але підключити до парапетника чи до навісного котла і щоб все це працювало. Котлел мабуть буде двохконтурний турбований (подивився Данко є на 24 КВТ і 11,1 літрві за хв гарячої води видає). Чого саме гравітаційну? Бо таку систему опалення в майбутньому хочу підключити до твердопаливного котла а на упси і безперебійники шось не надто велика надія а для ТТ-котла головне щоб тепло яке він видає кудить дівалось інакше перегрів і аварія.

 

Скажіть можна зробити таку гравітаційну систему і підключити її до настінника чи парапетника щоб в майбутньому з мінімальними переробками можна було включати періодично чи постійно ТТ-котел?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня ще раз. Тиждень думав над різнмии варіантами. А якщо зараз систему опалення зробити гравітаційною стальним трубами але підключити до парапетника чи до навісного котла і щоб все це працювало. Котлел мабуть буде двохконтурний турбований (подивився Данко є на 24 КВТ і 11,1 літрві за хв гарячої води видає). Чого саме гравітаційну? Бо таку систему опалення в майбутньому хочу підключити до твердопаливного котла а на упси і безперебійники шось не надто велика надія а для ТТ-котла головне щоб тепло яке він видає кудить дівалось інакше перегрів і аварія.

 

Скажіть можна зробити таку гравітаційну систему і підключити її до настінника чи парапетника щоб в майбутньому з мінімальними переробками можна було включати періодично чи постійно ТТ-котел?

Проблем, думаю, при данній схемі не повинно бути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось такий от котел надивився (ссылка устарела)

 

Подивіться будь ласка на нього ще раз

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подивіться будь ласка на нього ще раз

Скількі це "чудо технічної думки" коштує??5600 грн??? За 5 000 Beretta влаштує?Це не реклама. Котли такого класу краще брати іноземні- я не можу зрозуміти звідки така різниця!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть можна зробити таку гравітаційну систему і підключити її до настінника чи парапетника щоб в майбутньому з мінімальними переробками можна було включати періодично чи постійно ТТ-котел?

 

Систему придется делать закрытой, (если с настенным) на работоспособность влиять не будет, но следует уделить немного внимания воде заливаемой в такую систему.

Систему изначально затачивать под ТТ-котел на ЕЦ, дабы потом не трахаться с переваривание труб и всякими изменениями. Посему с ТТ-шником нужно определяться заранее. Любой настенник доточить гораздо проще. Если будет однотрубка, то придется поиграться со скоростью насоса в настенном котле. :beer:

П.С. Парапетные газовые котлы могут работать с гравитационкой без насоса.

Украинский настенник себе бы никогда не поставил, напольные/парапетные - более/менее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть можна зробити таку гравітаційну систему і підключити її до настінника чи парапетника щоб в майбутньому з мінімальними переробками можна було включати періодично чи постійно ТТ-котел?

Если с настенником, то электричество должно быть. А коткл ТТ потом можно подключить, как Вы хотите (сразу вварить 2 штуцера с кранами, потом к ним котел можно цеплять)

Главное - просчитать гравитационку правильно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот ключевое слово.:)

Попробуйте сделать этот горизонт ППРом.

 

Зачем? :shock:

 

В однотрубке нет стояков, да и в двухтрубке в плане циркуляции их роль мизерная. :beer:

 

В моем понимании - Стояк - это вертикальная труба.

 

Интересно как Вы квалифицируете вот эту схему

i2.png.37a5ab554907b171de4a26ba1e9517ef.png,

только в 2-ух уровнях (2-а этажа) - на насос не пенять :) - так обозначен котел - вертикальные трубы то-же не стояки?

i4.png.8ee67065e8eea8921f11dd510487714e.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем? :shock:

Откуда ж я знаю зачем ?

www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=2107947&postcount=130

 

Интересно как Вы квалифицируете вот эту схему

 

Двухтрубка, классификацию придумал не я. :D

 

 

вертикальные трубы то-же не стояки?

 

Имелась в виду эта схема. :beer:

846130852_.JPG.04d074fa0f2d52372cd076639eb25543.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...