Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вопросы по сантехнике, не требующие создания отдельных тем.

B.S.V.

Рекомендовані повідомлення

15 годин тому, standov сказав:

Тобто відступаю від виходу бойлера 10см, ставлю трійник за ним насос і в контур рециркуляції будинку.

Вихід чи таки вхід? Контур рециркуляціх — це зворотка, яку потрібно подавати або у спеціальний вхід рециркуляції бойлера, а якщо такого нема, то на вхід холодної води.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, volomoto сказал:

Вихід чи таки вхід? Контур рециркуляціх — це зворотка, яку потрібно подавати або у спеціальний вхід рециркуляції бойлера, а якщо такого нема, то на вхід холодної води.

Так питання саме про вихід, бо на на вході клапан і для того щоб туди врізатися треба його переставлять щось вигадувати і я хочу того уникнути бо то все тимчасове і хочеться мінімум зайвих рухів

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, standov сказав:

Так питання саме про вихід, бо на на вході клапан і для того щоб туди врізатися треба його переставлять щось вигадувати і я хочу того уникнути бо то все тимчасове і хочеться мінімум зайвих рухів

Ну якщо брати з виходу, то як тоді буде циркуляція гарячої води відбуватись? Та сама холодна вода, яка вже є в трубі, буде просто ганятись по колу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

Ну якщо брати з виходу, то як тоді буде циркуляція гарячої води відбуватись? Та сама холодна вода, яка вже є в трубі, буде просто ганятись по колу.

Ну фантазія була що якщо прям взяти біля виходу (я написав 10см) то отой піптік буде пряцувати разом з об'ємом бочки (конвекція там), бо він жеж гарячий коли нема розбору, і відповідно якось з того всього можна буде знімати тепло. Але то все дуже не точно тому і запитав

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, standov сказав:

Ну фантазія була що якщо прям взяти біля виходу (я написав 10см) то отой піптік буде пряцувати разом з об'ємом бочки (конвекція там), бо він жеж гарячий коли нема розбору

Та то не фантазія, а воно так і працює, просто питання в кількості тепла, бо температура є поганим показником теплового потоку. Якщо б той піптік був вертикальним і мав ДУ25, то можливо б ефекту термосифона вистачило для рециркуляції. А так в тонких трубках присутній ефекти самоблокування природньої конвекції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, volomoto сказал:

Та то не фантазія, а воно так і працює, просто питання в кількості тепла, бо температура є поганим показником теплового потоку. Якщо б той піптік був вертикальним і мав ДУ25, то можливо б ефекту термосифона вистачило для рециркуляції. А так в тонких трубках присутній ефекти самоблокування природньої конвекції.

В мене патрубки на бочці зверху, питання чи хтось таке робив/бачив і чи вистачає того на роботу рушникосушек, бо мені воно в першу чергу потрібно для сушки дитячих речей з вулиці, бо зараз почнеться сезон 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, standov сказал:

Питання чи буде працювати якось рециркуляція

З власних спостережень на одному об'єкті - не працює. Монтажники помилилися і не там трійник поставили.

Точніше "працює" поки в трубі залишається гаряча вода після останнього водоразбору. Потім вода поступово вистигає, і все стає  знову холодним.

Треба врізатися на вхід холодної води.

Змінено користувачем blacktigra
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, blacktigra сказал:

З власних спостережень на одному об'єкті - не працює

окей, зрозумів з цим. Тоді наструпне питання - подивився найменший насос у віло під рециркуляцію, в характеристиках "Максимальний напір (м) 1.1". Чи вірно я зрозумів шо з першого поверху на другий він рециркуляцію не підніме? Чи це якийсь інший напор?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, standov сказал:

Чи вірно я зрозумів шо з першого поверху на другий він рециркуляцію не підніме? Чи це якийсь інший напор?

Підніме, у вас же ж закрита система.

Це якщо б ми підбирали насос який має виплюнути воду із умовного колодязя, тоді треба було б враховувати висоту водяного стовпа.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, blacktigra сказал:

Підніме, у вас же ж закрита система.

Це якщо б ми підбирали насос який має виплюнути воду із умовного колодязя, тоді треба було б враховувати висоту водяного стовпа.

Теж так подумав що мабуть не так зрозумів, але вирішив перепитати, ок, дякую. Буду шось думати з врізкою "по нормальному", бо двоє дітей взимку продукують фантастичну кількість мокрих рукавиць )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

Буду шось думати з врізкою

Вкрутити ТЕН не варіант? В рушникосушку.

Змінено користувачем blacktigra
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене вже декілька років ось такий, задоволений ним. Там тірісторний регулятор вбудований

allegro.pl/oferta/grzalka-elektryczna-1-2-terma-moa-silver-mat-300w-7413946458?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=N2FkMjRlMDYtNjhhOC00YTcyLThiYjMtYTVmMTE4MjBmMGJkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c4c176ea-8555-4ea7-a39a-65051d58bf7f

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, blacktigra сказал:

Вкрутити ТЕН не варіант? В рушникосушку.

сушника нема ) в мене заглушено все що по рециркуляції до кращих часів, ось шось думаю що пора - рушникосушку поставити хоч одну і відповідно рециркуляцію підняти

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, standov сказал:

сушника нема )

У них там знизу зазвичай завжди є можливість вкрутити ТЕН через трійник. Аби тільки розетка поруч була.

Ви ж тільки дивіться не візьміть сушарку з чорної сталюки.

Змінено користувачем blacktigra
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, blacktigra сказал:

У них там знизу зазвичай завжди є можливість вкрутити ТЕН через трійник. Аби тільки розетка поруч була.

Ви ж тільки дивіться не візьміть сушарку з чорної сталюки.

нема розетки..  а шо з чорної сталюкою не так?) лупиться? я думав кордіварі брати, наче ціна більш адекватна за маріос але про колір ще не визначився

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, standov сказав:

сушника нема ) в мене заглушено все що по рециркуляції до кращих часів, ось шось думаю що пора - рушникосушку поставити хоч одну і відповідно рециркуляцію підняти

+1 до електричної рушникосушки. Я б городив щось із рициркуляцією тільки якщо потрібна миттєво гаряча вода біля крана. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, volomoto сказал:

+1 до електричної рушникосушки. Я б городив щось із рициркуляцією тільки якщо потрібна миттєво гаряча вода біля крана. 

циркуляція буе полюбому, я не для того за 100500 грошей ставив прохідні рехавовскі розетки щоб без рециркуляції ))

  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

а шо з чорної сталюкою не так?)

Будете неприємно здивовані кольором з крану гарячої води, бо кородує. Їх є сенс ставити на контур опалення, там де кисню в воді майже нема.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, blacktigra сказал:

Будете неприємно здивовані кольором з крану гарячої води, бо кородує. Їх є сенс ставити на контур опалення, там де кисню в воді майже нема.

ааа в сенсі чормет, я думав про колір мова ) не в планах нержа, про чормет звісно там йому не місце. я і мідь на гвс не хочу, але то вже мої власні таракани

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, standov сказал:

я думав кордіварі брати

Хіба кордіварі робить фарбовану нержавійку? І чи взагалі хтось робить фарбовану нержавійку?

А якщо і робить, то навіщо? 😁

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, standov сказав:

циркуляція буе полюбому, я не для того за 100500 грошей ставив прохідні рехавовскі розетки щоб без рециркуляції ))

Ну тоді не бачу сенсу займатись колгоспом, а відразу зробити все правильно з поправкою на "тимчасовий" монтаж в котельні. У вас відбір тепла через рециркуляцію буде відносно великим (десь 1 кВт) і для цього потрібен відповідний потік теплоносія. Я б добре глянув на продуктивність насоса, щоб дельта не прямувала до нескінченності.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, standov сказал:

я і мідь на гвс не хочу, але то вже мої власні таракани

Я про це казав, але повторюсь - ну і даремно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, blacktigra сказал:

Хіба кордіварі робить фарбовану нержавійку? І чи взагалі хтось робить фарбовану нержавійку?

А якщо і робить, то навіщо? 😁

ну дизайн-шмезайн. стосовно фарбованої нержавійки гарне питання, звичайні в них точно нержа а ось кольорові якось не подумав шо можуть бути з чогось іншого, буду дивитися.

UPD мде, в них є і такі і такі і кольорові схоже в масі залізка

18 минут назад, blacktigra сказал:

Я про це казав, але повторюсь - ну і даремно.

таракани хочуть на воду пресснержу, а ось на опалення мідяшку 

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, volomoto сказал:

Я б добре глянув на продуктивність насоса, щоб дельта не прямувала до нескінченності.

оце мені треба пояснити, можна як електрику )
Всі сушарки в мене зроблені з втепленим байпасом на асиметричних фітінгах, скоріш за все там буде за потребою закрикватися-відкриватися

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, standov сказав:

оце мені треба пояснити, можна як електрику )
Всі сушарки в мене зроблені з втепленим байпасом на асиметричних фітінгах, скоріш за все там буде за потребою закрикватися-відкриватися

Є формула:

Q = 0.86•P/dT, де

Q — потік теплоносія в м3/год

P — потрібна потужність

dT — дельта температур на контурі.

Якщо взяти із запасом, що вам потрібно 2 кВт при дельті 15 градусів, то вийде

0.86•2/15 = 0.115 м3/год — саме стільки ваш насос має давати у вашій систепі, щоб можна було подати достатньо потужності в рушникосушки.

Я нашвидкоруч глянув на найменший грундфос (COMFORT 15-14 B PM) для рециркуляції і він мав би дати потрібний потік, навіть якщо втрати тиску в системі є 1 м водяного стовпа:

image.thumb.png.93b28951c8009c3825db3b5855d1a9bb.png

Байпасами прийдеться побавитись, бо при такій продуктивності насоса розбаланс сильно впливає на роботу системи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...