Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Расстояние между домами (хозпостройками) (противопожарные разрывы, ДБН)

Vladius

Рекомендовані повідомлення

%5B/img%5D

 

а ткните носом что за норм акты это регламентируют?

 

если между мной и соседом (с деревянными домами и участками по 5 соток) участок 20 метров шириной и мы построимся близко к этому участку (сосед уже построил, а у меня нет выбора из за формы участка), то будущий хозяин этой "серединки" по 15 метров от каждого из нас ну никак не отступит. 10 ещё куда ни шло.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ткните носом что за норм акты это регламентируют?

 

если между мной и соседом (с деревянными домами и участками по 5 соток) участок 20 метров шириной и мы построимся близко к этому участку (сосед уже построил, а у меня нет выбора из за формы участка), то будущий хозяин этой "серединки" по 15 метров от каждого из нас ну никак не отступит. 10 ещё куда ни шло.

 

Между каркасниками - 15 метров. Уже были ссылки, поищите в этой теме

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На каком этапе нужно обращаться в ГАСК (или не в гаск нужно?): когда начнет заливать фундамент или уже когда начнет ставить стену? На этапе котлована так понимаю бесполезно куда-то идти?

 

Скорее на этапе сборки арматурных каркасов/установки опалубки. Тогда уже сложно сказать что это не котлован, а яма для яблони

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сосед не виноват его сарай узаконен давно.

Архитектор делал стройпаспорт на основании 5000-го плана, а на нем был фундамент моего дома с расстоянием 5.4м. За фундамент я уплатил штраф ГАСК-у по предписанию.

ГАСК сказал что стойпаспорт для них не закон.

На днях история получила продолжение - ГАСК вернул уведомление о начале строительства с письмом что замечания в предписании не устранены в срок, хотя в предписании стоит срок устранения замечаний 18.06.2017.

Не ясно как поступить. Если заложить окошко кирпичом, то все равно не получится 6.4м(8м-20%)?

 

А можно ли решить данную ситуацию возведением отдельно стоящей противопожарной стены между зданиями (по границе участков)? Ведь если противопожарная стена будет иметь размеры превышающие размеры здания по ширине и высоте (изолировать здания друг от друга) то противопожарные расстояния считать между этими зданиями нет смысла потому что даже нет расстояния между ними (здания не видны друг от друга)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можно ли решить данную ситуацию возведением отдельно стоящей противопожарной стены между зданиями (по границе участков)? Ведь если противопожарная стена будет иметь размеры превышающие размеры здания по ширине и высоте (изолировать здания друг от друга) то противопожарные расстояния считать между этими зданиями нет смысла потому что даже нет расстояния между ними (здания не видны друг от друга)

 

Высота забора регламентируется уставными документами кооператива. У нас установлено на отметке +2,0 и не выше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

У соседа залит фундамент в метре от забора

Залит похоже несколько лет назад и не строится

Как узнать получал он стройпаспорт или нет, занесен этот фундамент на карты архитектуры или нет? Кто такую справку по киеву может сделать?

Или это только путем оформления своего стройпаспорта(получу отказ или нет)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У соседа залит фундамент в метре от забора

Залит похоже несколько лет назад и не строится

Как узнать получал он стройпаспорт или нет, занесен этот фундамент на карты архитектуры или нет? Кто такую справку по киеву может сделать?

Или это только путем оформления своего стройпаспорта(получу отказ или нет)?

 

Фундамент вже залитий, отже він буде на топозйомці, і від нього будуть "відштовхуватися" при розміщенні Ваших будівель.

Якщо ж фундамент вже нагадує руїну, то можуть його при визначенні ввдсьпней не враховувати.

 

Дізнатися про будпаспорт можна спробувати через містобудівний кадастр: mkk.kga.gov.ua

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фундамент вже залитий, отже він буде на топозйомці, і від нього будуть "відштовхуватися" при розміщенні Ваших будівель.

 

Можно подробнее про топосъемку:

1) Топосъемка моего участка хранится гдето в базах или изготавливается по моему заказу для стройпаспорта?

2) Если топосъемка изготавливается, то могут ли к примеру не нанести этот фундамент(не заметить там, он же за забором и представляет прямоугольную ленту высотой дето до 0,5 метра в траве)?

3) Или все равно приедет какойто инспектор и полезет соседу во двор искать потенциальный фундамент?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если сосед ИМЕЕТ ЗАРЕГИСТРИРОВАННОЕ УВЕДОМЛЕНИЕ на начало стройки, то тогда Ваши любые "маневры" значения иметь не будут, а вот если НЕТ, то тогда вызывайте представителя ГАСКа и регистрируйте у соседа самострой, а сами можете не обращать внимание уже на этот фундамент, т.к. его в природе не существует. Но... как же Вы будете после этого взаимодействовать с Вашим соседом? Вот это главный вопрос, который, к сожалению, НИКАК не решается с помощью нашего законодательства. Нам надо уходить от "совкового" решения проблем с помощью чинуш. Чинуша должен стать простым консультантом и учетчиком, а не "решалой". Но... как? Видимо, когда помрет последний из нас, рожденный при СССР.:(

Можно подробнее про топосъемку:

1) Топосъемка моего участка хранится гдето в базах или изготавливается по моему заказу для стройпаспорта?

2) Если топосъемка изготавливается, то могут ли к примеру не нанести этот фундамент(не заметить там, он же за забором и представляет прямоугольную ленту высотой дето до 0,5 метра в траве)?

3) Или все равно приедет какойто инспектор и полезет соседу во двор искать потенциальный фундамент?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

Добрый день, с соседом пошел спор, о том,что мы ему мешаем шумом в рабочее время, встал вопрос,а мог ли он там вообще дом строить?

наш цех 1970х годов постройки,его здание 2005 года, расстояние между зданиями 3 метра, у нас арочный ангар, у него двухэтажный дом из силикатного кирпича. Помогите советом

ceh.1512676331.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день, с соседом пошел спор, о том,что мы ему мешаем шумом в рабочее время, встал вопрос,а мог ли он там вообще дом строить?

наш цех 1970х годов постройки,его здание 2005 года, расстояние между зданиями 3 метра, у нас арочный ангар, у него двухэтажный дом из силикатного кирпича. Помогите советом

 

По нормам 2005 року не міг, якщо там збудовано капітальний житловий будинок, і якщо не було реконструкції якогось старого будинку.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

З Новим Роком! Та Доброго Вам дня Панове!

Допоможіть і мені, будь ласка, чим можете, а точніше підкажіть, як бути.

В минулому році, а саме влітку, на своїй земельній ділянці, поряд із вже існуючим будинком, затіяв будівництво господарського не жилого приміщення. Будівництво проводиться на місті старого, раніше, демонтованого господарського двох-кімнатного приміщення (сараю), розміром 3,5х6м. Як будинок, так і сарай було збудовано ще до мого народження  Як завжди, Дідусь із бабусею його будували як тимчасовий, але так і простояв він до свого кінця, та ще й пережив своїх власників .

Так ось, було вирішено замість нього побудувати нове приміщення, але вже розміром 4х9м. Та й хотілося, щоб вже по максимуму використати територію, що ж, будувати, так будувати. Приміщення в плані виглядає, як підвал з погребом в цоколі, гараж та літня кухня над ними, та горище (мансарда). Влітку був виритий котлован 5х10х1,5м.(в ручну  ). І все було добре, але як Ви здогадалися вже ні, бо запротестував сусід!

А тепер головна проблема. Так, як місця дуже мало (це не голий наділ, а вже роками закладена ділянка з жилим будинком, деревами, огородами та сусідами) було прийнято рішення будувати нову будівлю на місті старої але з трішки більшими параметрами. До цього наш сарай стояв на відстані 30-50см. не паралельно від сусідської межі, а тепер було прийнято рішення відступити паралельно 50см. від межі до стіни для відмостки та огорожі, звісно котлован вийшов в притик до межі. З іншої сторони двигатися майже нема куди. Ділянка шириною всього біля 14м. Так ось сусід з самого початку почав бурчати, але ми поспілкувалися, і здавалося прийшли до розуміння і котлован викопаний. Тепер сусід з нову підняв цю тему, і почав бігати по адміністраціях та скаржитися (може він і за спиною скаржився, не відомо).

Для приблизного розуміння прикріпляю свій малюнок, а також опишу його словами.

Наші ділянки суміжні у вигляді паралелограмів десь 14х25м. Будинки розташовані майже в одну лінію на початку ділянки, від дороги, на відстані, приблизно 4-5м. Між нашим будинком та межею 3,5м та між межею та стіною сусідського будинку 4-5м. Десь на відстані одного метра від нашого будинку та лівіше в притик до межі з сусідом викопаний котлован. В ньому буде заливатися монолітна плита розміром трішки більше контуру майбутніх стін розміром 4х9м. Найближча відстань до сусідського будинку по діагоналі складає приблизно 6-7м. З лівого боку у сусіда під землею погреб. Нажаль, я в ньому не був, тому не знаю на скільки він великий, але насип закінчується в метрі від нашої межі. Більше неподалік ніяких будівель нема.

Я думаю що сусід скаржиться на те, що я викопав котлован в притик до його ділянки, але я пояснював, що стіни будуть ще далі ніж старий сарай, але мабуть з сусідом нам не повезло  Документально я нічого не оформляв, та й не сильно хотілося б, хоча б на стадії будівництва, а потім буде видно. Сам я вважаю, що нічого такого не порушую. Я нічого не затіняю, рядом нема ніяких сусідських будівель. Від огорожі я відступлю пів метра та зроблю відмостку з відводом води.

Тепер прошу Вас, будь ласка підказати, як краще далі рухатися та в якому напрямку? Що мене чекає коли сусід не заспокоється, і буде далі бунтувати. Планую з весни залити плиту та вилити цоколь з підлогою, може ще й коробку з піноблока та перекриттям, як фінанси будуть. Пробачте за багато букаф! :flag1:

33333.thumb.jpg.a515c57f5c8605009a6d65be5fca5b3e.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сам я вважаю, що нічого такого не порушую

от це й погано, ви б порушили багато чого, ваш сусід правий....Окрім того, треба читати починати не по факту, коли вже почато "самовільне будівництво", а до того, які правові підстави у вас були на початок будівництва, де дозволи, де документація?

А тому, щось вирішити лиш можливо, коли у вас купа грошей ), ви суддя, прокурор, чи хоч депутат, тоді й всі сусіди будуть добрими та чемними ), та й любий дозвіл в такому випадку можливо зробити навіть заднім числом.

У вашому випадку, якщо відійти від риторики, на тому майданчику в правовому руслі, коли ви вже й так порушили всі відстані, була б можлива лише б реконструкція, якби той сарай вже стояв давно і був законним, але ви його знесли, окрім того він також був "тимчасовим, без паперів", а так, коли ви з нуля все зробити, та ще й поза нормами, на "удачу", то й порушите все що тільки можна

 

Добавлено через 2 минуты

Що мене чекає коли сусід не заспокоється, і буде далі бунтувати

чекало б на вас - знесення самобуду за ваш рахунок - рішенням суду, але хто його знає), це так, якщо по закону, але в нас той закон лише для лохів, в котрих мало грошей), але є в тому і позитив, я так розумію, окрім котловану там поки нічого й нема, але ваша ділянка достатня для того, щоб будувати поза основним будинком, тобто прибудови і надбудови - можливі по відстаням

33333.thumb.jpg.6c313fe3676b274a856fdb28c475daa7.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

от це й погано, ви б порушили багато чого, ваш сусід правий....Окрім того, треба читати починати не по факту, коли вже почато "самовільне будівництво", а до того, які правові підстави у вас були на початок будівництва, де дозволи, де документація?

А тому, щось вирішити лиш можливо, коли у вас купа грошей ), ви суддя, прокурор, чи хоч депутат, тоді й всі сусіди будуть добрими та чемними ), та й любий дозвіл в такому випадку можливо зробити навіть заднім числом.

У вашому випадку, якщо відійти від риторики, на тому майданчику в правовому руслі, коли ви вже й так порушили всі відстані, була б можлива лише б реконструкція, якби той сарай вже стояв давно і був законним, але ви його знесли, окрім того він також був "тимчасовим, без паперів", а так, коли ви з нуля все зробити, та ще й поза нормами, на "удачу", то й порушите все що тільки можна

 

Добавлено через 2 минуты

 

чекало б на вас - знесення самобуду за ваш рахунок - рішенням суду, але хто його знає), це так, якщо по закону, але в нас той закон лише для лохів, в котрих мало грошей), але є в тому і позитив, я так розумію, окрім котловану там поки нічого й нема, але ваша ділянка достатня для того, щоб будувати поза основним будинком, тобто прибудови і надбудови - можливі по відстаням

 

А що конкретно з норм я порушив? І з чого Ви взяли, що сарай не оформлений? Так я написав, що будували його тимчасово, але це не означає, що він ніде не рахується!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що конкретно з норм я порушив?

 

Так, як місця дуже мало (це не голий наділ, а вже роками закладена ділянка з жилим будинком, деревами, огородами та сусідами) було прийнято рішення будувати нову будівлю на місті старої але з трішки більшими параметрами. До цього наш сарай стояв на відстані 30-50см. не паралельно від сусідської межі, а тепер було прийнято рішення відступити паралельно 50см. від межі до стіни для відмостки та огорожі, звісно котлован вийшов в притик до межі.

 

3,5х6м

 

4х9м

 

хрена себе, трошечки :-)

 

сосед прав

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що конкретно з норм я порушив? І з чого Ви взяли, що сарай не оформлений? Так я написав, що будували його тимчасово, але це не означає, що він ніде не рахується!

 

так я не взяв нічого і не придумав, а ви описали ж самі вище, ви ж власник, цитую ВАС:

 

раніше, демонтованого господарського двох-кімнатного приміщення (сараю), розміром 3,5х6м.

 

тому як ви ж писали самі - тимчасова будівля, а окрім того, його ж вже нема, як можна реконструювати те, чого вже нема ?))))

що саме порушили б, я все описувати не буду, бо нема всієї інфо,

взяти хоча б інсоляцію і інше, бо це треба рахувати, та навскидку безліч усього, хоч пункти :

 

ДБН 360-92

 

вимоги пункту

3.25*

Для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої

ділянки від найбільш виступної конструкції стіни треба приймати не менше 1,0 м - у вас написано що 50 см від сусіда

 

далі

ПРОТИПОЖЕЖНІ ВИМОГИ

дивимось розділ:

Протипожежні відстані від житлових, громадських, адміністративно-побутових будівель

до виробничих будинків промислових підприємств, сільськогосподарських будівель і

споруд треба приймати за таблицею 1 (знаменник).

а далі :

Таблиця 1

 

дбн дивіться тут наприклад

 

Якби зорієнтувались і звернулись до архітектора, чи юриста, на початку, а не в процесі вже тих справ які накоїли, то можна було б реконструкцію затіяти і відштовхуватись од того, але для того потрібні документи на ту стару будівлю, але ні її нема вже, ні документів мабуть також...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хрена себе, трошечки :-)

 

сосед прав

 

В чому він прав? Відстані залишилися ті самі! Так чи інакше Вашу позицію мені зрозуміло. Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В чому він прав? Відстані залишилися ті самі! Так чи інакше Вашу позицію мені зрозуміло. Дякую!

Вы незаконно сделали реконструкцию с изменением размеров - он таки прав

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так я не взяв нічого і не придумав, а ви описали ж самі вище, ви ж власник, цитую ВАС:

 

 

 

тому як ви ж писали самі - тимчасова будівля, а окрім того, його ж вже нема, як можна реконструювати те, чого вже нема ?))))

що саме порушили б, я все описувати не буду, бо нема всієї інфо,

взяти хоча б інсоляцію і інше, бо це треба рахувати, та навскидку безліч усього, хоч пункти :

 

ДБН 360-92

 

вимоги пункту

3.25*

Для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої

ділянки від найбільш виступної конструкції стіни треба приймати не менше 1,0 м - у вас написано що 50 см від сусіда

 

далі

ПРОТИПОЖЕЖНІ ВИМОГИ

дивимось розділ:

Протипожежні відстані від житлових, громадських, адміністративно-побутових будівель

до виробничих будинків промислових підприємств, сільськогосподарських будівель і

споруд треба приймати за таблицею 1 (знаменник).

а далі :

Таблиця 1

 

дбн дивіться тут наприклад

 

Якби зорієнтувались і звернулись до архітектора, чи юриста, на початку, а не в процесі вже тих справ які накоїли, то можна було б реконструкцію затіяти і відштовхуватись од того, але для того потрібні документи на ту стару будівлю, але ні її нема вже, ні документів мабуть також...

 

Я не писав, що проводжу реконструкцію чогось. Забудемо про старий сарай. Я хочу побудувати сарай з гаражем новий!

Я нічого не накоїв ще! Я викопав яму в своєму дворі. Якщо це десь заборонено, вкажіть чи дайте посилання!?

Я читав пожежні норми і написав, що по діагоналі від будинку сусіда 6-7м. до котловану, а до майбутньої стіни й того буде більше. Споруди з цегли.

Так, про норму "для обслуговування ..." 1м я знаю, тому і звернувся сюди за допомогою! Якщо це так архі критично, я можу на цій стадії подвинути як треба в один метр, хоч це і не так легко на моїй ділянці!

 

Так чи інакше з Вашою позицію мені теж зрозуміло. Дякую Вам!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

го не накоїв ще! Я викопав яму в своєму дворі. Якщо це десь заборонено, вкажіть чи дайте посилання!?

Я читав пожежні норми і написав, що по діагоналі від будинку сусіда 6-7м. до котловану, а до майбутньої стіни й того буде більше. Споруди з цегли.

Так, про норму "для обслуговування ..." 1м я знаю, тому і звернувся сюди за допомогою! Якщо це так архі критично, я можу на цій стадії подвинути як треба в один метр, хоч це і не так легко на моїй ділянці!

 

Так чи інакше з Вашою позицію мені теж зрозуміло. Дякую Вам!

не лютуйте без причини ), вам чемно відповідають, ви ж починаєте бачити ті слова, про котрі не йшлося, розповідаючи про те, що ще не побудували і так далі, вам писали про те, що ви побудували ?????

Після кожного такого питання, ви просите довести слова документально, навіть про яму і документи про ту яму )), до речі тут ви теж не є праві, бо це ніяка не яма, а самовільний початок будівельних робіт, сюди можна віднести і риття того котловану =)), ви самі заводите діалог до ігнорування вас, ніхто не писав що ви побудували, я прогнозував то, у відповіді на ваші питання,

і якщо ви ввімкнете увагу, то найдете речення "ви б порушили багато чого", але це ж не означає, що ви порушили, це прогнозування подій.

Потрібно бачити не тільки свою писанину і точку зору, але й форумчан ), я тепер розумію вашого сусіда, його не потрібно ігнорити ) і йти виключно бачучи свій вектор і правоту

 

Добавлено через 10 минут

Я не писав, що проводжу реконструкцію чогось. Забудемо про старий сарай. Я хочу побудувати сарай з гаражем новий!

ви його не побудуєте там - по нормативам принаймні, я вам зкинув в першій відповіді де то можливо лиш

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Здравствуйте, уважаемые. Подскажите пожалуйста по моей ситуации.

Планирую у себя на участке снести старый гараж и вместо него построить пошире вплотную к дому и в сторону улицы. Про 1 метр от забора я в курсе, что должно быть. Но это если с соседом или может с улицей можно стену по линии забора? Гараж получится по сути в углу перекрестка.

Нахожусь сейчас в стадии собрания документов на строительный паспорт. Выкопиювання уже взял. На улицах красных линий нет. Вот нужно эскиз намирив рисовать и хочу узнать может можно по какой нить норме все-таки на всю ширину втулить. Спасибо.

 

2b9794c5f308997881be68dd2c175e09.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, уважаемые. Подскажите пожалуйста по моей ситуации.

Планирую у себя на участке снести старый гараж и вместо него построить пошире вплотную к дому и в сторону улицы. Про 1 метр от забора я в курсе, что должно быть. Но это если с соседом или может с улицей можно стену по линии забора? Гараж получится по сути в углу перекрестка.

Нахожусь сейчас в стадии собрания документов на строительный паспорт. Выкопиювання уже взял. На улицах красных линий нет. Вот нужно эскиз намирив рисовать и хочу узнать может можно по какой нить норме все-таки на всю ширину втулить. Спасибо.

 

2b9794c5f308997881be68dd2c175e09.png

 

Розміщення гаража по межі архітектура може дозволити.

Спробуйте так подати.

 

Але можуть і не погодити так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розміщення гаража по межі архітектура може дозволити.

Спробуйте так подати.

 

Але можуть і не погодити так.

 

А это решать с архитектурой города? Потому как в архитектуре района города мне тетя сказала метр отступать когда я спросил, можно ли стену по меже ставить. Типа ДБН и все тут. Грит отмостка типа нужна. Но я предложил тротуар сделать на всю длину участка. И городу хорошо и мне вместо отмостки. Но не согласилась.

 

И второй вопрос - если вдруг утвердят, как потом БТИ принимает? Там могут качели начаться или они фиксируют как есть?

Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А это решать с архитектурой города? Потому как в архитектуре района города мне тетя сказала метр отступать когда я спросил, можно ли стену по меже ставить. Типа ДБН и все тут. Грит отмостка типа нужна. Но я предложил тротуар сделать на всю длину участка. И городу хорошо и мне вместо отмостки. Но не согласилась.

 

И второй вопрос - если вдруг утвердят, как потом БТИ принимает? Там могут качели начаться или они фиксируют как есть?

Спасибо.

 

Оскільки розміщення погоджує архітектура, то БТІ тут ні до чого (і немає значенн, що вони думають).

 

Формально, звучить так: Розміщення гаражів слід передбачати переважно вбудованими або прибудованими до житлових будинків по лінії забудови або в глибині ділянки.

...

Примітка. Допускається розміщення гаража по лінії забудови за умови погодження з місцевими органами архітектури і містобудування.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оскільки розміщення погоджує архітектура, то БТІ тут ні до чого (і немає значенн, що вони думають).

 

Формально, звучить так: Розміщення гаражів слід передбачати переважно вбудованими або прибудованими до житлових будинків по лінії забудови або в глибині ділянки.

...

Примітка. Допускається розміщення гаража по лінії забудови за умови погодження з місцевими органами архітектури і містобудування.

 

Спасибо, что отвечаете по моей проблеме.

 

И еще скажите пожалуйста в какой форме выгоднее общаться с отделом архитектуры чтобы им геморройнее было меня отшивать. Понимаю, что словесно при личном посещении проще всего.

Какой алгоритм? Подать эскиз намирив с нарисованным как я хочу строением и если откажут, то далее выяснять или на этапе еще до подания эскиза выяснить этот вопрос?

Змінено користувачем froguz
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...