Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Процесс жизни в частном доме.

Nic-олаевна

Рекомендовані повідомлення

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Дівчата, ви так смачно розповідаєте про полуницю... А у мене вона щось "не зайшла". Насінням правда не висівала, купляла розсадою, різні сорти, але... У нас її їсть личинка майського жука (хруща) швидше, ніж вона росте. Поливала Антихрущем, вкривала землю агроволркном і висаджувала полуницю в отвори, не сподобалося. Натомість, отримала на місці полуничника розсадник з хрущем на декілька років. Да і урожаю від неї було пів тарілки раз на 3 дні. Одним словом, мені простіше купити кілограм тої ягоди, ніж цілий рік її доглядати.

От мене теж дратуе за 1 тарелки доглядать цілий рик . Тому в цему році планую перейти на ремонтантну. Клубнику завжди хочеться або коли ще нема, або коли вона давним давно скінчилась. Суніца в том мені сподобалась що от снігу до снігу завжди е . Але мени в ней не подобаються крупни зернятко семечек. Але моїм зайшла. «Богиня долини» 5 кущиков получилось, але я коробку с расадой уронила спочатку, а потім засушіла, бо якось в коли фронт наблизилися до декількох кілометрів до нас, якось не до суніці стало, а в неї корінчіки як павутинка спочатку.  . «Желтая завезда» взошла щетиною , пережила, що я за нею вообще не дивилась, половину сама задушила( тих що треба було проредіть) но все одно-отримала 50 кустов, що дійшли до плодоношення за сезон с февраля до серпня. Зараз стоїть под снігом с зеленим листям , вона їх навіть не скинула.Потім як всегда проблемка- зачнем столько , роздавала сусідям, знайомим

суніця подобалась непреривним плодоношенням и тім що бізвуса, що робіт догляд набагато простишім.

Хрущи в мене живут, але я не звертаю на ніх увагу, а одні -а ні на мене ,а ні на мои посадкі. Восени коли копаю их утки хрумают, ті, що залишаються в грудках ґрунту ,перевернутого, мабуть замерзають. В цілому кількість останеться така, що я не відчуваю наслідків їх діяльності .

Теж саме з малиною. Хочу щось таке, щоб постійно плодоносило , або хочаб тривалий час

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Nic-олаевна сказав:

А у мене вона щось "не зайшла". Насінням правда не висівала, купляла розсадою, різні сорти, але... У нас її їсть личинка майського жука (хруща) швидше, ніж вона росте. Поливала Антихрущем, вкривала землю агроволркном і висаджувала полуницю в отвори, не сподобалося.

Ще раз переконалась, що кожний сад, то дуже особисте. Вирощування полуниці наче забавка для мене. "Танців" мало, ягоди багато.

Хрущі... Полуниця росла біля верби, яку полюбили хрущі і вечорами кружляли над тою вербою темною хмарою, що гула, наче бджоли біля вулика. Від хрущів не постраждав ні один кущик полуниці, ніколи.

Агроволокно...воно мені так подобається, що грядки, де росли помидори-перець-огірки-кабачки, накриті були агроволокном.

3 години тому, Nic-олаевна сказав:

Да і урожаю від неї було пів тарілки раз на 3 дні.

 

2 години тому, Сарочка сказав:

От мене теж дратуе за 1 тарелки доглядать цілий рик .

Панянки, не розумію. Чи то в вас грядка маленька може?

2 години тому, Сарочка сказав:

Тому в цему році планую перейти на ремонтантну.

Аня, я від НСД збиралась відмовитись і залишити тільки звичайні сорти, з різним терміном дозрівання.

Так, ремонтантна родила в мене до самих морозів, але, коли та полуниця червоніє та зріє з червня, то в жовтні-листопаді вже не дивишся в той бік, де полунична грядка.

Щоб вона давала гарний врожай, її треба постійно кормити, бо на кущі одночасно ростуть вуса, за якими  треба слідкувати і видаляти ті вуса, з'являються квіти, зав'язуються ягоди і поряд вже ростуть ягоди різного розміру і спілості. Сил на все це треба багато, тому кущі швидко виснажуються і потребують оновлення кожні 2 роки. Вже мовчу про обробки.

Порахувала. В мене росло 90 кущів різного сорту. І ще залишалось  20 лунок , для нових  розеток від старих кущів. Якщо є бажання, то треба пробувати, може вам сподобається.

2 години тому, Сарочка сказав:

Теж саме з малиною. Хочу щось таке, щоб постійно плодоносило , або хочаб тривалий час

Тоді ремонтантну треба садити і буде малина до морозів.

Такі розетки приходять з розсадника, що давала посилання на нього. Це квітень місяць був.

Друга світлина-  Так виглядали кущики в вересні і це не ремонтантна полуниця, бо не видно ні квітів, ні ягід.

Який сорт на останній світлині не знаю,  фотографувала в липні, то вже мала спілу ягоду з тих кущиків, що посадила в травні.

І знов про  хрущів. На світлинах нова грядка, коли прибирали стару,  теж поряд з тою вербою, під агроволокном не було хрущів.

 

IMG_5877.JPG

IMG_20190921_141815133.jpg

IMG_20190811_112822082.jpg

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене теж полуниця не асоціюється з "танцями з бубном". Хоча я огородниця ще та ....

Навесні кілька раз підкормити (дякую Саші позитиву за добрива) під кущік та на кущік, підгорнути ту, що не під агроволокном. Поливати. Обрізати вуса або потикати їх на розмноження. Для сортової - це раз на 2-3 тижня. Для домашнього сорту, шо залишився у спадок від попередніх хазяїв - там да! обрізаю вуса раз на 5 днів, раз на тиждень - то вже замало. Якщо не обрізати вуса - буде товста багатошарова ковдра зеленого листя. Але від цієї безсортової полуниці я не хочу відмовлятися! Вона запашна та м'якенька. З неї не зваришь варення, її не покладешь в заморозку. Але їсти - самий смак! Полуницю важливо поливати і після сбору врожаю. Наприкінці літа та восени маже зовсім зрізаю кущіки, підгортаю шиї. В нас є полуниця і на агроволокні і на землі, яку я мульчую. Цього літа сусіди збирали врожай без нас, наїлося дві сімї та ще й роздавали та закатували.

Так, пару кущіків хрущі зжерли, але воно їм смакує поки коріння молоденьке. Це ж жива природа!

Ото довше писати.... а у житті весь той уход розтягнутий у часі!

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сарочка, щодо малини. Минулої осені посадила 5 кущів ремонтної, безшипої малини ДжоанДжей. Думала, марна справа, але урожай був такий, що я посадила цієї осені ще 5 кущів. Ягід море, починають спіти десь у липні і до морозів. При чому, мені здалося, чим холодніше на вулиці, тим смачніші ягоди. Ягода крупна, майже не дрібнішає, шипів на кущах нема - це дуже виявилося зручним. Ми поїли ту машину прямо з кущів. Може, на смак вона не така запашна як з лісу, але я такої і не хочу.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо полуниці.

Не знаю скільки у мене було кущів, ну, може 50-70 було. Але вони у мене постійно зростають вусами, що шалено бісить, а по-друге, у нас цього дощового літа багато чого похворіло від перебору води, включаючи полуницю. Одним словом, поки що, це не моя культура. А от суниця нашій сім'ї якось взагалі не цікава. Не їмо. Проте, з малини не вилазимо. Отже, Алло, на 💯% з вами згодна. Сад - то індивідуально

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Сад - то індивідуально

Про сад. Наташа, пам'ятаю, що вам подобається пеларгонія Чемпіон. До війни я купляла її у Флорапрактік...клята війна, садового центра не стало, в людей зруйновано життя.

Хоч я, поки, не відчуваю бажання займатись садом, але дивитись на пусті горщики на терасі, навряд чи мені це буде подобатись. То запитаю, як ви вирішуєте це питання з пеларгоніями? Дивилась в Растрокс, там зараз приймають замовлення, але я не дуже люблю, коли є якісь умови покупки. Ну і ціна теж має значення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, allanek сказал:

Про сад. Наташа, пам'ятаю, що вам подобається пеларгонія Чемпіон. До війни я купляла її у Флорапрактік...клята війна, садового центра не стало, в людей зруйновано життя.

Хоч я, поки, не відчуваю бажання займатись садом, але дивитись на пусті горщики на терасі, навряд чи мені це буде подобатись. То запитаю, як ви вирішуєте це питання з пеларгоніями? Дивилась в Растрокс, там зараз приймають замовлення, але я не дуже люблю, коли є якісь умови покупки. Ну і ціна теж має значення.

Я влітку черенкую свої великі кущі, беру стільки пагонів, скільки мені потрібно на наступний рік. І вони у мене ростуть на підвіконні до наступного літа.

IMG_20220909_155213.thumb.jpg.0278fe5b2a6d0c77e59d1eeda58e7060.jpgIMG_20220909_155233.thumb.jpg.d0c71885f5a53882ae9ff37b7657c907.jpg

Алло, якщо вам не терміново, то навесні чи влітку можу поділитися черенками без всяких додаткових умов. Нажаль зараз поки що, нічого нема, бо тиждень тому їх постригла, і все зайве просто викинула.

Ще є у мене пеларгонія Каліопе Дарк Ред. Має таку саму генетику як Чемпіон, але трошки інший відтінок квітки і як на мене, то квітує вона ще рясніше. Теж можу поділитися.

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Теж можу поділитися.

Буду вдячна). Наташа, якщо бажаєте, то можу вам відсадити кущик гортензії Стронг Анабель. В мене є кілька кореневих відводків. Сортності відповідають, бо перевірила, відсадила і вони вже квітнуть.

І ще можу поділитись насінням декоративного перцю Медуза, він не гіркий, але їстівний, нейтрального смаку, я його сушила і додавала в їжу. Пошукаю світлину перцю і викладу тут.

 

IMG_3409.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, allanek сказал:

Наташа, якщо бажаєте, то можу вам відсадити кущик гортензії Стронг Анабель. В мене є кілька кореневих відводків. Сортності відповідають, бо перевірила, відсадила і вони вже квітнуть.

Звичайно! Буду вдячна)))

Отже, як тільки все наросте/вкоріниться, обміняємося.😊

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Отже, як тільки все наросте/вкоріниться, обміняємося.

Так, домовились. В особистих домовимось вже ближче до тепла. Знайшла якусь фотку з перчиком. Він в мене так в горщиках і зиму провів в будинку. З веселими перчинами на кущику. То можу і насіння дати. Воно в мене попроростало в горщиках, само насіялось. То бачу, що з насінням ніяких бубнів.

А я навесні посаджу в горщик кореневий відводок гортензії, щоб встиг вкоренитись, так в горщику і вишлю.

IMG_7468.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дівчата, погугліть  "Дріада-квіти", я у них чекаю на багаторічники, але там є вкорінені черенки паларгоній і к...я не брала, але подруги мої іх хвалять і ціна у них не кусюча...умова що треба брати 10 черенків одного сорту не страшна ( імхо), а от що треба набрати на 500 грн:cry:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, allanek сказал:

Так, домовились. В особистих домовимось вже ближче до тепла. Знайшла якусь фотку з перчиком. Він в мене так в горщиках і зиму провів в будинку. З веселими перчинами на кущику. То можу і насіння дати. Воно в мене попроростало в горщиках, само насіялось. То бачу, що з насінням ніяких бубнів.

А я навесні посаджу в горщик кореневий відводок гортензії, щоб встиг вкоренитись, так в горщику і вишлю.

IMG_7468.JPG

Алло, ви ж моя фея! Звичайно, і перчик хочу)))) Я цьогоріч посадила уже такий горщиковий перчик сорту Алладін, але який він буде, не знаю. А ваші уже перевірені. Фото - просто краса! Аж слина тече)))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, irina1969 сказал:

Дівчата, погугліть  "Дріада-квіти", я у них чекаю на багаторічники, але там є вкорінені черенки паларгоній і к...я не брала, але подруги мої іх хвалять і ціна у них не кусюча...умова що треба брати 10 черенків одного сорту не страшна ( імхо), а от що треба набрати на 500 грн:cry:

Я теж не люблю, коли є умови, мені не підходячі. 500 грн, 10 черенків....нащо мені стільки? Можна з кимось домовитися, але це дуже складно. А якщо домовився не з сусідом, то ще і поштова пересилка подвоюється. Це треба бути завзятим колекціонером.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, irina1969 сказав:

умова що треба брати 10 черенків одного сорту не страшна ( імхо), а от що треба набрати на 500 грн:cry:

Іра, не люблю я ніяких умов. В Растроксі нема умови покупки на якусь суму, але там треба  бронювати і оплачувати 30%. Життя таке непередбачуване зараз, що я не хочу ні до чого бути прив'язана. А якщо є варіант, коли можна обміном получити бажане, для мене найліпший зараз. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, allanek сказал:

Іра, не люблю я ніяких умов. В Растроксі нема умови покупки на якусь суму, але там треба  бронювати і оплачувати 30%. Життя таке непередбачуване зараз, що я не хочу ні до чого бути прив'язана. А якщо є варіант, коли можна обміном получити бажане, для мене найліпший зараз. 

От і я, ще з осені, планую посадити тую-кульку. Навіть якось ви та Наташа-Музей давали мені по осені поради. Записала, придивилась до сайтів і цін, але зараз замовляти не поспішаю. Замовлю ближче до квітня, бо в нинішній безпековій ситуації, робити попередні замовлення страшно. Живемо одним днем.

І дійсно, зараз краще так, домовились, обмінялись, всі щасливі)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дівчата, ще хочу запитати. Хочу придбати пролонговані добрива, такі, щоб закласти гранули в горщик і на 6 місяців забути про підживлювання рослин. Якими добривами ви користувалися (саме пролонгованими) і де купували?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Останній раз у Саші POZITIFF. Замовила одразу мішок:classic_biggrin:, то в мене запас є. Засипала раз на сезон і забула про підкормки. Брала універсальні гранули, лохина, наприклад, відреагувала великим врожаєм ягід.

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Nic-олаевна сказав:

10 черенків....нащо мені стільки?

Наташа, в мене 6 горщиков під пеларгонію. То я на багато черенків раззявилась:oops: ?

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, allanek сказал:

Наташа, в мене 6 горщиков під пеларгонію. То я на багато черенків раззявилась:oops: ?

Алло, якщо буде 6, наломаю вам і 6. У мене у самої теж 6 горщиків))) Але черенок же одразу не заквітне, йому буде потрібний час.  Наразі мої пеларгонії виглядають так (чайну ложку втикнула для розуміння масштабу):

IMG_20230213_190400.thumb.jpg.31f6a0b42917f5fd21a09ed1352ed38d.jpg

Такі рослини уже в травні стають жирними і гарними і уже починають квітнути. Ну а черенок же буде менший за розміром.

Є у мене ще один "маточний" кущ Каліопе, от його, якщо він швидко обросте, я вам і наломаю. Просто я його нещодавно витягла з погреба, роблю такий експеримент перший раз, то ще не знаю, як швидко він оклигає)))

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Ну а черенок же буде менший за розміром.

Наташа, я розумію. І не чекала, що ваші черенки будуть квітнути в травні. Від Флорапрактік приходили кущики в горщику 7х7, невелики, але  завжди міцні та здорові. Росли і починали квітнути швидко.

Якщо ваші черенки будуть в мене квітнути в червні, то добре)))

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 12.02.2023 в 00:14, Сарочка сказал:

спаржа из семян( але мабуть рано, помилилась, дуже потужна рослина и мене прийдеться з нею побегать добре через занадто ранню посадку)

Не хвилюйтеся, 3 роки біля неї прийдеться побігати поки більш-менш врожай буде.

1 рік в стаканчиках,

2 рік у відкритому грунті поверху як часник.

3 рік вже пересаджувати на глибину 15-20 см на постійне місце росту.

  • Дякую 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 12.02.2023 в 09:32, Сарочка сказал:

для идеала не выстачае трохи больше сахара в ягоде

Є таке чудове професійне добриво для набору цукру, кольору та покращення лежкості.

Lumii_20230205_230415890.thumb.jpg.7f3f10a4e75b4fc3f544ab701a246e8d.jpg

За 2 тижня до збору або підлити під корінь(20 г на 10 л води, лійки мені вистачає на грядку 33-34 рослини) або оприскувачем по листу(50 г на 10 л води, тут взагалі 2 сотки насаджень можна підживити). 2-3 рази і ягоду, плоди по цукру не впізнаєте.

 

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Олександре, а мені що порадите? Я в вашій темі написала питання щодо добрив.)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Nic-олаевна сказал:

Олександре, а мені що порадите? Я в вашій темі написала питання щодо добрив.)))

Якщо я правильно зрозумів Ви збираєтесь закласти добрива у горщики.

Для цього існують спеціальні гранули у Мівени HortiCote.

Lumii_20230205_212333649.thumb.jpg.2602bd8be2ed776eb9ba391a4a555883.jpg

200 г 100 грн.

2-5 г на 1 л субстрату.

Рівномірно розмішати з субстратом, заповнити ємкості і висаджувати растюхи. 4 місяці рівномірного підживлення.

Є упаковки по 0,5 та 1 кг.

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

Брала універсальні гранули, лохина, наприклад, відреагувала великим врожаєм ягід.

Здивований. Універсальний Філдкот сам по собі не закислює, але харчує. Хіба що в парі з закислюючим Гранусолом.

А так для лохини є свої кислі гранули.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...