Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Використання акумуляторів різних типів

Pasha4988

Рекомендовані повідомлення

У зав'язку із відключенням світла, виникло питання живлення котла. Купив ББЖ volt sinus pro 500e та до нього акумулятор RITAR DG12-40 12V 40Ah. Все працює чудово з котлом потужністю 100 ват, вистачає десь на 3,5-4 години роботи котла. Але із збільшення часу відключень світла хочу докупити ще акумулятор, в Україні зараз найти щось важко, але все ж. Підкажіть декілька питань. Чи можна підключати паралельно акумулятор типу GEL і типу AGM, а також чи можна паралельно підключити акумулятор 40 і 45 ампер? Чи не буде негативних наслідків від різних типів акумуляторів і іхньої потужності?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підключати хто ж вам заборонить. Наслідки негативні будуть. В ідеалі паралелити можна нові ідентичні АКБ з одної партії.

Ну і можна вмикати по одному по черзі. Так, правда, з зарядкою другого не дуже зручно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Pasha4988 сказав:

виникло питання живлення котла

Котел газовий чи твердопаливний?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, porterlv сказал:

Підключати хто ж вам заборонить. Наслідки негативні будуть. В ідеалі паралелити можна нові ідентичні АКБ з одної партії.

Ну і можна вмикати по одному по черзі. Так, правда, з зарядкою другого не дуже зручно.

Паралелить можно все что угодно любой ёмкости и любого состояния, ну понятно без саморазряда но это справедливо для разряда, они просто от химии и состояния будут отдавать ток не равномерно до какого то напряжения потом выравняются и отдадут все в днище дружно

А вот на зарядке разная химия будет страдать, кто то уже начнет кипеть ибо ему 13,6 уже много а кто то будет просить 13,8 но это в буфере, если как сейчас в циклическом режиме то имхо до лета шансов дожить больше чем у одного на 40

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я в себе підняв:

- температуру подачі з 30° на 50° (теплий пол)

- обмеження потужності з 24% на 72%

- температуру на кімнатному термостаті з 20° на 22°

Тепер котел працює всього 2-3 години на добу використовуючи теплоємність будинку замість аккумуляторів

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

учтите, что с увеличением емкости батарей будет возрастать время их заряда. Если ээ подается по графику отключений - вполне может статься так, что итоговое время работы вашего ббж вообще не возрастет из-за хронического недозаряда батарей.

Выход - литиевые батареи, но это дорого и сейчас дефицит (я свою неделю ждал на заказ, сейчас вторую жду). Правда, не уверен, что volt sinus pro имеет режим работы с литием

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, sly сказав:

учтите, что с увеличением емкости батарей будет возрастать время их заряда. Если ээ подается по графику отключений - вполне может статься так, что итоговое время работы вашего ббж вообще не возрастет из-за хронического недозаряда батарей.

Выход - литиевые батареи, но это дорого и сейчас дефицит (я свою неделю ждал на заказ, сейчас вторую жду). Правда, не уверен, что volt sinus pro имеет режим работы с литием

літій зараз дуже дорогий. напевно замовлю один більший акумулятор, а цей що є буду продавати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Я в себе підняв:

- температуру подачі з 30° на 50° (теплий пол)

- обмеження потужності з 24% на 72%

- температуру на кімнатному термостаті з 20° на 22°

Тепер котел працює всього 2-3 години на добу використовуючи теплоємність будинку замість аккумуляторів

Тоже так стараюсь делать.

Электричество дали - топлю пожарче, пока особо не мерзнем.

Дальше посмотрим.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Pasha4988 сказал:

літій зараз дуже дорогий.

знаю, купил только 2 недели назад. По цене агм. На олх можно поискать под заказ сборку. Но с наличием ячеек сейчас не очень.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sly сказал:

По цене агм

А в грошах і ємності це скільки і якщо можна посилання на зборщика на олх?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, vovarpd сказал:

А в грошах і ємності це скільки і якщо можна посилання на зборщика на олх?

120ah 24v мені вийшло у 24 тис грн.

www.olx.ua/d/obyavlenie/akkumulyatory-dlya-ipb-invertora-akkumulyator-solnechnyh-stantsiy-besperebo-IDQ4xB2.html?reason=observed_ad

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, sly сказал:

120ah 24v мені вийшло у 24 тис грн.

www.olx.ua/d/obyavlenie/akkumulyatory-dlya-ipb-invertora-akkumulyator-solnechnyh-stantsiy-besperebo-IDQ4xB2.html?reason=observed_ad

 

Все чудово, але не LiFePo4 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вирішив замовити фірми SSB, типу AGM. Типу GEL не знайшов потрібної потужності. Надіюся що AGM витримає розряди і буде працювати добре з котлом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, US7IGN сказал:

Все чудово, але не LiFePo4 

а де я казав, що це LiFePo4 ? Це Li-NMC. Так, можна знайти LiFePo4, це буде у два рази дорожче. Але в чому сенс?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Pasha4988 сказав:

Надіюся що AGM витримає розряди

Не забудьте переключить в ББЖ ток зарядки з 5А на 10А, щоб встигало заряждати акк 80-100Ah за ніч, якщо розряджати AGM на 30%, то прослугує 1200 циклів, якщо на 50%, то 400 циклів

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, sly сказал:

а де я казав, що це LiFePo4 ? Це Li-NMC. Так, можна знайти LiFePo4, це буде у два рази дорожче. Але в чому сенс?

це я казав. особисто для мене має сенс з доступних технологій та під мої завдання тільки LiFePo4. але цікаво спостерігати за досвідом інших. думаю до літа у мене буде чудова статистика щодо ефективності, надійності та безпеки різних типів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, normal сказав:

Не забудьте переключить в ББЖ ток зарядки з 5А на 10А, щоб встигало заряждати акк 80-100Ah за ніч, якщо розряджати AGM на 30%, то прослугує 1200 циклів, якщо на 50%, то 400 циклів

замовив 80 ah, варто переключити на 10 А ток заряду? не нашкодить акумулятору? 

із розрядом трохи складніше, буду старатися щоб не розряджався нижче 30%, хоча тут вже тільки вручну моніторити, я так розумію ББЖ цього не вміє робити, він відключає по низькому вольтажу батареї 

 

краще було все ж шукати Гелевий акумулятор?

Змінено користувачем Pasha4988
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.11.2022 в 13:56, Pasha4988 сказал:

із розрядом трохи складніше, буду старатися щоб не розряджався нижче 30%, хоча тут вже тільки вручну моніторити, я так розумію ББЖ цього не вміє робити, він відключає по низькому вольтажу батареї 

Можливо на ринку є якась доступна готова плата для контролю розряду акб?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.11.2022 в 13:56, Pasha4988 сказал:

краще було все ж шукати Гелевий акумулятор?

Гелевий не можна буде відновити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, ashim1990 сказал:

Гелевий не можна буде відновити.

А стартерний який посипався , то можна ?

Чи ви передивилися відео пакистанців які на вулиці відновлюють акуми 😂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, dneprstab сказал:

А стартерний який посипався , то можна ?

Ні. А Ви будете стверджувати, що вони всі сипляться?😂

Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.11.2022 в 11:00, sly сказал:

знаю, купил только 2 недели назад. По цене агм. На олх можно поискать под заказ сборку. Но с наличием ячеек сейчас не очень.

якщо продавець не перевірений - не раджу.

і в хороші  часи до кустарщини було багато питань, а наразі так взагалі жах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можливо хто знаэ щось схоже на цю?

www.aliexpress.com/item/1005003842588579.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.569635cbFcBvmC&algo_pvid=782655bf-9282-4290-ab5d-a2c32d07a6d9&algo_exp_id=782655bf-9282-4290-ab5d-a2c32d07a6d9-9&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000027317692779"}&pdp_npi=2%40dis!UAH!343.2!185.35!!!!!%402100bde316697971138877778e3271!12000027317692779!sea&curPageLogUid=v9XwnBQ3jk10

тут правда 12в-20А, це приблизно 240 вт, малувато.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Astrolog_ua сказал:

якщо продавець не перевірений - не раджу.

і в хороші  часи до кустарщини було багато питань, а наразі так взагалі жах

странный "совет" на фоне того, что уже купил. И все ок.

И выбирать сейчас не приходится. У него же хочу заказать вторую - очередь на январь

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...