Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Обв'язка групи колб Big Blue 20", потрібна підказка.

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

Начну з того, що я не сантехнік, а просто людина, яка раніше наймала "професіоналів" для відповідних робіт (сантехніків, електриків і тд). Раніше багато чого не врахувалося, багато змінилося, хотілося дешевше і швидше, а тепер за цими "професіоналами" приходиться самому доробляти/переробляти. Якраз той момент настав.

Водопостачання приватного будинку робилося приблизно 8 років назад і тоді думалося трохи не так як зараз (не було стільки життєвого досвіду :) ). Спочатку було встановлено накопичувальний бак и 2 фільтри в звичайних колбах slim 10" в одному місці, по задумці там мала бути тумба з мойкою, тобто кухня. І типу того мало вистачити, ніхто не приділяв серйозну увагу якості води з криниці, все життя користувалися і нічого не сталося. Але через деякий час робилися певні зміни і вирішили бак з фільтрами перенести в сусідню кімнату і зробити там технічне приміщення. Вже інші "професіонали" перенесли все туда, але зробили хід конем щоб типу зекономити трохи матеріалів і оплати за лишню роботу. А вся фішка в тому, що з самого початку після фільтрів і бачка було розгалуження на дві гілки, а після перенесення бачка в іншу кімнату "професіонали" зхитрили і одну гілку пустили до фільтрів, а інша пішла вже через фільтри. Ну типу зекономили мені пару метрів труби і супутніх матеріалів + оплата роботи. Я тоді не сильно звернув на це увагу, по факту все мало б працювати і ніби то нічого страшного не мало б бути, і я погодився на це... але тепер жалію 😞

Так і користувалися, ніхто не звертав на це увагу. Минулого літа поглиблювали криницю, так як рівень води був дуже низьким, після чого зробили аналіз води. Результати показали що трохи є заліза, марганцю, кальцію, вода стала жорсткіша і явно відрізняється від тої, яка була до поглиблення криниці. От і появилася проблема, потрібно фільтрувати воду. А враховуючи що розводка зроблема трохи по дибільному, ремонти в домі зроблені, тому переробляти всю систему не вийде. Єдиний варіант це на вході поставити декілька фільтрів BB20", щоб позбутися самих основних проблем. Але тут не все так просто, місця трохи обмежено, тому що там стоїть кухня, кутова шафа, тому потрібно все компактно сховати в цю шафу.

І так, до самого питання. Я прикинув якби це мало виглядати, але оскільки я не сантехнік, то скоріше за все щось не правильно. По любому щось можна забрати/замінити чи зробити інакше. Тому і потрібна підказка тепер вже професіоналів :)

Я думаю зі схеми буде зрозуміло що і як. Додам що раз уже буде перероблятися, то чому б не зробити типу бейпас, на випадок поломки фільтрів чи їх заміни, щоб на той момент була вода в домі. Тому буде магістраль через фільтри і додатково в обхід фільтрів, а також буде вихід на вулицю, там кран для поливу (він і зараз є), але його не хочу пускати через фільтри, щоб не використовувати даремно ресурс фільтрів. Вода на вулиці чисто для технічних потреб, може йти напряму без фільтрації.

Червона лінія це рівень підлоги. На відрізку позначеним зеленим (~30-35 см) на даний момент стоїть просто кран 1", який з'єднує вхід ПНД 32 і здається 25 трубу. Тобто цей кран перекриває всю розводку по дому і це єдине місце, де можна "врізати" фільтри щоб фільтрувати всю воду, а не частину. Повторюсь - знімати плитку, роздовбувати стяжки, добиратися до труб і щось там переробляти не підходящий варіант, так як вода потрібна кожного дня, а ці процедери можуть зайняти багато днів.

Здаєтсья це все. Історія про то як зроблено тільки для розуміння ситуації, змінити вже нічого не вийде, прийдеться якось викручуватися з ситуації.

Наперед дякую всім за підказки.

Screenshot_1.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, TaurosRMK сказал:

є заліза, марганцю, кальцію, вода стала

От железа фильтров нет (по остальным не скажу).

По железу надо целый огород городить, и это занимает место.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, DimaF сказал:
13 часов назад, TaurosRMK сказал:

є заліза, марганцю, кальцію, вода стала

От железа фильтров нет (по остальным не скажу).

По железу надо целый огород городить, и это занимает место.

Картриджі в магазинах є, при чому не дешеві. А от яка їх ефективність, то вже інше питання. Заліза не так багато, більше марганцю і кальцію. Але питання в іншому. 

Думаю якийсь толк точно буде. А додатково для питної води на кухню можна поставити осмос. На все інше думаю вистачить картриджів. 

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, TaurosRMK сказал:

Заліза не так багато, більше марганцю і кальцію. Але питання в іншому. 

 

39 минут назад, TaurosRMK сказал:

Думаю якись толк точно буде.

Нужны цифры анализа, иначе "якись" будет очень сомнительный.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Городити таке у тумбочці, це ще той квест і потім морока з обслуговуванням. Ці фільтри мають особливість з часом не дуже відкручуватись, потрібен ричаг і місце для "розгону" :). Чому всі думають, що фільтри повинні бути у тумбочці, або нижче до підлоги? Їх можна красиво рівненько розташувати і на вільній стіні, на рівні зросту. І обслуговувати легче, і візуальний контроль присутній. Картріджі від заліза на ВВ20 є, але будете їх часто міняти, це не дешево. І коли їх міняти, теж питання. У системах очищення води проходить регенерація при допомозі NaCl. Картріджі цьої функції не мають. Залізо, якщо його геть мало, не шкідливо. А от Кальцій, да, це осад і накип. Байпас потрібен. Між фільтрами бажано поставити манометри. Якщо показники на вході і на виході будуть відрізнятись при відкритому крані, фільтри потребують заміни. Якщо манометри поставити після кожної колби, можна бачити, який картрідж під заміну.

Змінено користувачем naupv
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, naupv сказал:

Між фільтрами бажано поставити манометри. Якщо показники на вході і на виході будуть відрізнятись при відкритому крані, фільтри потребують заміни. Якщо манометри поставити після кожної колби, можна бачити, який картрідж під заміну.

Сорри за офтотоп... Мне сантехники сделали такую схему, фильтру 4 месяца, на него страшно смотреть... давление одинаковое, стоит ли менять?

Когда набираем ванную, видно что вода чуть-чуть с оттенком (как глины).

P.S. Схема следующая, ввод - > Колба Big Blue 20 -> ёмкость 200 литров с неё насосом подача в дом.

В баке также есть осадок глиняный. Может добавить еще один фильтр с колбой? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, bulaniy.sv сказал:

Сорри за офтотоп... Мне сантехники сделали такую схему, фильтру 4 месяца, на него страшно смотреть... давление одинаковое, стоит ли менять?

Когда набираем ванную, видно что вода чуть-чуть с оттенком (как глины).

P.S. Схема следующая, ввод - > Колба Big Blue 20 -> ёмкость 200 литров с неё насосом подача в дом.

В баке также есть осадок глиняный. Может добавить еще один фильтр с колбой? 

У меня как и у вас очень мелкая глина, пока ещё обычная колба на 10, картриджа хватает на 3-4 месяца. Купленный ББ 20 пока лежит в гараже.

Заметил что веревочный картридж при исчерпании ресурса начинает пропускать глину дальше, давление почти не падает. А полипропилен когда забивается существенно падает давление, но глина дальше не летит. Может у вас веревочный картридж стоит?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Enot123h сказал:

У меня как и у вас очень мелкая глина, пока ещё обычная колба на 10, картриджа хватает на 3-4 месяца. Купленный ББ 20 пока лежит в гараже.

Заметил что веревочный картридж при исчерпании ресурса начинает пропускать глину дальше, давление почти не падает. А полипропилен когда забивается существенно падает давление, но глина дальше не летит. Может у вас веревочный картридж стоит?

Нет, полипропилен.. я уже делал замену.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, naupv сказал:

Чому всі думають, що фільтри повинні бути у тумбочці, або нижче до підлоги?

Так я ж написав, це єдиний варіант де їх можна всунути. Прекрасно розумію що до них має бути нормальній доступ і що зібрати все компактно буде не просто, але шо маємо, то маємо...

Хоча подумав що є ще один варіант, але естетично вже буде не то, так як по стіні прийдетсья пустити трубу. Штробити не хочеться та й не получиться, на тій стіні є радіатор під вікном, так що тільки поверх. Тобто від входу ПНД 32мм протягнути трубу в сусідню кімнату, там де зараз стоїть бак з фільтрами. Питання лише яку, 32 чи 25 вистачить? Хоча колби BB20" з 1" різьбою, тому і думав обвязку до і після фільтрів на 1" і 32 трубі. Знову ж таки, я не сантехнік, може щось не так думаю. Зараз після ПНД стоїть кран 1" і переходить на 25мм трубу, яка йде аж до бачка, а після нього вже 20мм до кранів і тд. В цьому варіанті плюс в тому, що в приміщенні де зараз стоять фільтри є вільний доступ, з невеликими обмеженнями, але значно краще ніж в кутовій тумбочці на кухні. Нюанс лише в тому що трубу буде видно в кухні, хоча і відстань там не більше 3 м, але все ж таки. Подумаю над цим.

Але все ж таки тему створив щоб дізнатися чи правильною буде така обвязка, чи можливо щось лишнє? Ті ж самі діаметри, 32 чи 25, 1" чи 3/4", американки чи без них і тд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, DimaF сказал:

Нужны цифры анализа

Якщо дивитися на норми "вода з колодязів", то заліза ще допустимий показник, а от марганцю и кальцію трохи забагато.

Звичайно що тут була б доцільна якась система фільтрації, яка реально працює, але про це треба було думати в момент, коли робилася розводка труб. Але тоді таких проблем не було, вилізли зараз. Сидіти взагалі без фільтрів тоже не варіант. Хоть і картриджі на ВВ20 від заліза не дешеві, але...

Я планую поставити 3 колби ВВ20 - поліпропилен 5мкм, від заліза і від кальцію. Трохи покористуватися, зробити аналіз і порівняти показники. Якщо ефект буде, а він мав би бути, то буду так користуватися. Або як писав вище, на кухню ще додатково поставити осмос для питної води. Але для початку фільтри ВВ20, а далі буде видно.

копия из water_1.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, TaurosRMK сказал:

Я планую поставити 3 колби ВВ20.

 

Ставьте два ВВ20, 3-й лишний. Когда наиграитесь и поставите водоочистку, как раз два фильтра и понадобятся. До и после очистки. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, bulaniy.sv сказал:

P.S. Схема следующая, ввод - > Колба Big Blue 20 -> ёмкость 200 литров с неё насосом подача в дом.

В баке также есть осадок глиняный. Может добавить еще один фильтр с колбой? 

Краще ВВ20 ставити після акумулятора, джасте робити насосу на повну потужність. Манометри це добре, але візуальний нагляд теж має бути. Якщо картрідж зовні грязний, це ще не означає, що він у середені такий і видає не очищену воду.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, TaurosRMK сказал:

З якими картриджами?

Багато фільтрів не буває. Наприклад у перший ставите 20мкн, в другий вугільний, в третій 5мкн. Якщо будете ставити осмос на кухні, достатньо одного ВВ20. Але ви дивіться ще й на лужність і сухий залишок. ВВ20 лужність не виправлять, якщо не знайдете супер-катридж.

www.aqua-room.com.ua/ochistka-pitevoj-vody/kartridzhy/#/sort=p.sort_order/order=ASC/limit=15

Змінено користувачем naupv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, TaurosRMK сказал:

Так я ж написав, це єдиний варіант де їх можна всунути. Прекрасно розумію що до них має бути нормальній доступ і що зібрати все компактно буде не просто, але шо маємо, то маємо...

Хоча подумав що є ще один варіант, але естетично вже буде не то, так як по стіні прийдетсья пустити трубу. Штробити не хочеться та й не получиться, на тій стіні є радіатор під вікном, так що тільки поверх. Тобто від входу ПНД 32мм протягнути трубу в сусідню кімнату, там де зараз стоїть бак з фільтрами. Питання лише яку, 32 чи 25 вистачить? Хоча колби BB20" з 1" різьбою, тому і думав обвязку до і після фільтрів на 1" і 32 трубі. Знову ж таки, я не сантехнік, може щось не так думаю. Зараз після ПНД стоїть кран 1" і переходить на 25мм трубу, яка йде аж до бачка, а після нього вже 20мм до кранів і тд. В цьому варіанті плюс в тому, що в приміщенні де зараз стоять фільтри є вільний доступ, з невеликими обмеженнями, але значно краще ніж в кутовій тумбочці на кухні. Нюанс лише в тому що трубу буде видно в кухні, хоча і відстань там не більше 3 м, але все ж таки. Подумаю над цим.

Але все ж таки тему створив щоб дізнатися чи правильною буде така обвязка, чи можливо щось лишнє? Ті ж самі діаметри, 32 чи 25, 1" чи 3/4", американки чи без них і тд.

Трубу достатньо 32 (якщо ППР), або 25 (якщо ПЕ). Американки обов.язково. ВВ20 є і з 3/4 діаметрами.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, naupv сказал:

Наприклад у перший ставите 20мкн, в другий вугільний, в третій 5мкн.

А як це допоможе зменшити залізо/марганець/кальцій?

Ці показники зроблені десь через пару днів після поглиблення криниці. А потім трохи почитав інформації і вирішив насос підняти вище приблизно на 1 метр, бо до цого він був майже на дні. В результаті вода стала трохи краща, стало трохи менше нальоту, пропав залізний присмак і колір, але на скільки змінилися показники так і не зрозуміло, бо повторний аналіз не робив. Вирішив що для початку змонтувати фільтри і потім зробити аналіз.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, naupv сказал:

Наприклад у перший ставите 20мкн, в другий вугільний, в третій 5мкн. Якщо будете ставити осмос на кухні, достатньо одного ВВ20. Але ви дивіться ще й на лужність і сухий залишок.

Я тут подивився на фільтри на основі балонів з засипками. Ще детально по ціні не рахував, але якщо ліпити три штуки ВВ20, а якщо потім виявиться що щей осмос на кухню поставити, до цього всього картриджі міняти напевно раз в 3-4 місяці, то може доцільніше буде система з балоном. А якщо подумати що можливий варіант протягнути магістраль по стіні в технічне приміщення, то там є місце на балон і все інше. Питання тут в ефективності обох варіантів, який оптимальніше, і що по грошам в результаті вийде (на старті і за рік експлуатації). Ну і напевно робити якусь водоочисну станцію я не буду, щоб всі показники тримати в нормі, але хоча б самі завищені знизити близькко до норми.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Сергей 31 сказал:

как раз два фильтра и понадобятся. До и после очистки.

Я та розумію "до" ставити поліпропилен для механічного очищення, а після який і для чого?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если сорвёт защитный сепаратор в колбе и засыпка , весело гигикая, полетит в систему - вот тут фильтр после установки весьма пригодится.

И вообще в этот фильтр можна засунуть например уголь. Для улучшения органолептики и запахи убрать.

И по-багатому их может быть и несколько.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді ще таке питання, звязано з водою, щоб нову тему не сторювати.

Не знаю як "професіонали" налаштували систему, але працює зараз все якось так. При відкритому одному крані тиск ніби нормальний, але з часом падає, потім насос включаєтсья і накачує в бачок. Бачок здається на 18 або 24л, по манометру (якщо він не бреше) 1.5-2.5. Але якщо відкрити ще один кран, то тиск падає, навіть дуже суттєво. А якщо хтось в душі, а десь відкриється кран, то контрастний душ забезпечено )) Тому питання як це виправити з мінімальними змінами в системі? Підкачати більше тиску і виставити на реле менший діапазон? Щось зміниться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

Не знаю як "професіонали" налаштували систему, 1.5-2.5. 

Массовая ошибка при выполнении работ штукатурами. Как правило это заужение диаметров. Повышайте давление 2-3.5, дельта должна быть 1,5. Станет немного лучше, но эффект контрастный душ с Вами навсегда. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.02.2023 в 21:27, TaurosRMK сказал:

А як це допоможе зменшити залізо/марганець/кальцій?

Ці показники зроблені десь через пару днів після поглиблення криниці. А потім трохи почитав інформації і вирішив насос підняти вище приблизно на 1 метр, бо до цого він був майже на дні. В результаті вода стала трохи краща, стало трохи менше нальоту, пропав залізний присмак і колір, але на скільки змінилися показники так і не зрозуміло, бо повторний аналіз не робив. Вирішив що для початку змонтувати фільтри і потім зробити аналіз.

Майже ніяк, на перший час вистачить, неділя, дві. Ми не знаємо скільки у вас кубів води йде за добу, скільки ви маєте точок, що ви хочете досягнути- пити, їсти, чи і на побут.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.02.2023 в 21:36, TaurosRMK сказал:

Я тут подивився на фільтри на основі балонів з засипками. Ще детально по ціні не рахував, але якщо ліпити три штуки ВВ20, а якщо потім виявиться що щей осмос на кухню поставити, до цього всього картриджі міняти напевно раз в 3-4 місяці, то може доцільніше буде система з балоном. А якщо подумати що можливий варіант протягнути магістраль по стіні в технічне приміщення, то там є місце на балон і все інше. Питання тут в ефективності обох варіантів, який оптимальніше, і що по грошам в результаті вийде (на старті і за рік експлуатації). Ну і напевно робити якусь водоочисну станцію я не буду, щоб всі показники тримати в нормі, але хоча б самі завищені знизити близькко до норми.

При застосуванні водоочистки, все одно рекомендують ставити осмос. У вас не такі і погані показники. Один-два ВВ20+осмос на харчі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, TaurosRMK сказал:

Тоді ще таке питання, звязано з водою, щоб нову тему не сторювати.

Не знаю як "професіонали" налаштували систему, але працює зараз все якось так. При відкритому одному крані тиск ніби нормальний, але з часом падає, потім насос включаєтсья і накачує в бачок. Бачок здається на 18 або 24л, по манометру (якщо він не бреше) 1.5-2.5. Але якщо відкрити ще один кран, то тиск падає, навіть дуже суттєво. А якщо хтось в душі, а десь відкриється кран, то контрастний душ забезпечено )) Тому питання як це виправити з мінімальними змінами в системі? Підкачати більше тиску і виставити на реле менший діапазон? Щось зміниться?

Бачок замалий для ваших потреб. Навіть за великими баками тре слідкувати хочаб раз у рік, підкачуючи тиск повітря. Є системи без бака, але то тре, щоб постійно була електрика.

Зараз- Відкрити кран хол води-побачити на манометрі тиск вкл насоса-запам.ятати--відключити помпу-злити через кран всю воду-не закривати кран-накачати у бак повітря на 0,2-03 меньше вкл помпи-подивитися, що ніде не травить-закрити кран-вкл насос. Контраст пропаде.

Змінено користувачем naupv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...