Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Обв'язка групи колб Big Blue 20", потрібна підказка.

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

5 часов назад, naupv сказал:

Майже ніяк, на перший час вистачить, неділя, дві. Ми не знаємо скільки у вас кубів води йде за добу, скільки ви маєте точок, що ви хочете досягнути- пити, їсти, чи і на побут.

Сам не знаю скільки кубів йде, не заміряв. Навіть не знаю на що орієнтуватися... Лічильника нема, вода з криниці, тому не рахується розхід, скільки треба, стільки і використовується. По точках - бойлер на 100 л, кухня 1 змішувач, ванна 5 точок (унітаз, умивальник, душ, ванна, пральна машина), на вулиці для технічного користування (Х+Г, але переважно холодна). Ще є двоконтурний котел, але для гарячої води він використовується рідко, лише як резерв коли бойлер спорожнили і ще не нагрілося. Уже згадував про контрастний душ, то більше всього він відчутній якщо вода гріється котлом і паралельно відкрити десь кран. Якщо ж через бойлер, то перепад температури не такий замітний, хіба що перепад тиску. Одна із проблем це мінімізувати ці перепади, якщо це можливо в даній ситуації.

Пральна машина 1-2 рази на тиждень (рідко 3 рази), душ кожного дня на 4 чол, умивальник аналогічно. На кухні для приготування і миття посуду. На вулиці використання лише в теплу пору року і там можна напряму без фільтрів пустити. Не знаю скільки це все разом за день/тиждень/місяць розходує води. Бачок як і писав на 24л, насос в криниці Rudes 4SKm 100.

В результаті хотілося б понизити показники по марганцю/залізу/кальцію на скільки це можливо за допомогою ВВ20 картриджів. Але перед покупкою і монтажем всього цього треба розуміти який результат може бути, знизяться показники на 5% чи на 25%, чи може аж на 50%. Вивчаю інформацію про фільтри колони. Там ніби то ефективність більше і менше втручань, але є свої нюанси. 

На рахунок того яку воду хочеться на виході отримати. Навіть на даний момент воду пємо, готуємо і тд, бо варіантів інших немає, хіба що купувати. Але зробили аналіз, побачили що деякі показники трохи завишені, от і час від часу питання фільтрації на порядку денному :) Тут і наліт на кранах від жорсткості і з часом на каструлях напевно від металу. Раньше, до поглиблення криниці, вода могла тижнями стояти і не змінювати свій вигляд. Набирав в бутилі на початку війни, стояла від лютого десь до вересня, як свіжа. А зараз робимо запаси на випадок виключень світла, через пару днів стінки бутилів мутніють, щось по типу тонкої жирноватої плівки. Хоча візуально вода в стакані прозора і без явного присмаку чи запаху заліза.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З двоконтурним котлом при відкритті двох і більше кранів, завжди буде контраст, у них замалий росхід, навіть обмежувач розходу стоїть. У бойлерів такого майже не відчувається, якщо диаметри не завужені. Картріджі по заявкам виробників розраховані на +- 40-60000л в залежності від функції очистки води. Але маркетинг ще ніхто не відміняв. Поставивши картрідж проти заліза, може в першу неділю він забере і 70%, але чим далі, тим продуктивність меньше. Аналіз кожної неділі ви робити не взмозі, от і міркуйте. До речі можна було б котел послідовно підклю чити на бойлер, гаряча вода майже ніколи б не закінчувалась. Але у котла є росхід при певній дельті. Тобто, як коло нього не танцювати, він дає 12л/хв, то і в бойлер зайде 12л/хв, а з бойлера теж вийде така кількість.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.02.2023 в 10:07, naupv сказал:

розраховані на +- 40-60000л в залежності від функції очистки води. Але маркетинг ще ніхто не відміня

Це які на такий об'єм? Ті що я знаходив (залізо і тд) в основному на 20000 не більше, хіба що є якись супер картридж СВОД, там обіцяють аж 200 тис +. Але то якась фантастика, хоча хто знає.

В 10.02.2023 в 10:07, naupv сказал:

Поставивши картрідж проти заліза, може в першу неділю він забере і 70%, але чим далі, тим продуктивність меньше. Аналіз кожної неділі ви робити не взмозі, от і міркуйте.

Раніше жив на квартирі з теперішньою дружиною, там за місяць ми споживали десь 2-2.5 куба води. В приватному будинку думаю розхід в точно 2 рази більше (в залежності від сезону), тобто десь 5 кубів в місяць як мінімум. Якщо по такому розрахунку, то по картриджах які розраховані на 20000 л, напевно прийдеться раз в 3 місяці міняти. Приблизно 4 заміни в рік. Але здається деякі картриджі можна регенерувати, або навіть замінити засипку. Аналіз то не буду робити кожного тижня, але один раз уже з фільтрами зробиться точно, щоб подивитися на результат, чи толком щось змінилося чи ні. Та й думаю на тому буде, просто потім картриджі міняти.

В 10.02.2023 в 10:07, naupv сказал:

До речі можна було б котел послідовно підклю чити на бойлер, гаряча вода майже ніколи б не закінчувалась.

Чесно, уже не памятаю як вони підключені. Але здається просто через тройник, тобто йде магістраль і від неї дві гілки на котел і бойлер, тобто або/або, якщо включений бойлер, то котел перекриваю, і наоборот. Але то вже інше питання.

---

На додачу ще питання по колбах. Зараз є дві колби 10" slim (3/4"), щоб їх не викидувати, є сенс ставити їх замість одної ВВ20"? На вході з поліпропиленовими картриджами, підключити наприклад паралельно. І одну ВВ20 зекономити можна.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чим більше дивлюся і читаю, тим більше схиляюся до балона, замість групи із 2-3 колб ВВ20. Ніби то картриджі ефективні лише при невеликих розходах води. Хоча є дорогі картриджі з ресурсом 200-300 кубів, але рахуючи навіть по 10 кубів в місяць, це більше ніж 1.5 року, що виглядає якось "хитро" з точки зору маркетингу і напевно далеко від правди :) Дивився відео про балон для помякшення води, було сказано що промивка рекомендується кожні 5 кубів. А тут просто картридж ВВ20 півтора року служить )))

Так що буду вивчати це питання, який балон по розміру, яку засипку і тд. Напевно по бюджету вийде дорожче, але якщо враховуючи що засипка в балоні служить пару років, то в перспективі заміни картриджів ВВ20 кожні 3 місці, балон може вийти не сильно дорожче. Ну і ефективність балону значно краща ніж картриджів ВВ20.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

Чим більше дивлюся і читаю, тим більше схиляюся до балона, замість групи із 2-3 колб ВВ20.

Наконец-то пациент начал потихоньку прозревать и выздоравливать.

  • Лайк 2
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.02.2023 в 09:25, DimaF сказал:

От железа фильтров нет (по остальным не скажу).

По железу надо целый огород городить, и это занимает место.

э, я ставив - але воно дороге та ресурс не розрахований на прям будинок бо працює воно десь місяць при звичайному використанні, але працює 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

э, я ставив - але воно дороге та ресурс не розрахований на прям будинок бо працює воно десь місяць при звичайному використанні, але працює 

Ну я видел картриджи по 1200 гривен, как то жирно на месяц...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, DimaF сказал:

Ну я видел картриджи по 1200 гривен, как то жирно на месяц...

хто сперечається, але воно справді працює...місяць ) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, DimaF сказал:

Ну я видел картриджи по 1200 гривен, как то жирно на месяц...

Це в якому році було? Бо зараз самі дешеві від заліза десь 1400 грн )) А є навіть по 3000 грн...

5 часов назад, standov сказал:

хто сперечається, але воно справді працює...місяць ) 

А який картрідж(и) і розхід в місяць? І які показники води були до/після?

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Грубо прикидував по цінах, три картриджі ВВ20 (10 мкм/залізо/жорсткість) проти колони 1054 з мульти засипкою. Для початку дешевше вийде поставити ВВ20 приблизно на 40-45% від вартості колони. Але якщо міняти картриджі кожні 3 місяці, а колону потрібно промивати кожні 2 куба (таку рекомендацію дав продавець), то за 3 роки суми будуть десь +/- рівні. Мало того, для колони потрібно приблизно 800 кг солі на цих 3 роки, плюс розхід води на промивку 350-380 л. Навіть якщо потреби 8-9 кубів в місяць, то промивати прийдеться кожного тижня. З такою промивкою просто лишній розхід як по воді, так і по електриці (робота насосу). Якщо б це була скважина, то можна було б не переживати, але це криниця, при чому не дуже глибока, тому якщо в якись момент вода впаде, то витрачати по 350 л на промивку буде недоречно.

З понеділка зроблю аналіз води, буде видно чи щось змінилося порівняно з аналізом десь пів року назад. І вже на основі аналізу буду збирати систему.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

А який картрідж(и) і розхід в місяць? І які показники води були до/після?

це було роки три тому, ціна тоді була десь 800, який хз - не пам'ятаю, думаю шось в стилі екософта але стверджувати не буду. Показники були дуже прості
- до картриджа вся сантехніка ставала жовтою за тиждень, з картриджем десь після місяця почала жовтіти але може не так активно як до того. Більше одного картриджу я не купляв бо то було арендоване житло і жаба задавила. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

самі дешеві від заліза десь 1400 грн )) А є навіть по 3000 грн...

хз, гугл так одразу видає варіанти десь від тисячі і далі в 20му розмірі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 14.02.2023 в 23:44, TaurosRMK сказал:

З понеділка зроблю аналіз води, буде видно чи щось змінилося порівняно з аналізом десь пів року назад. І вже на основі аналізу буду збирати систему.

Зробив аналіз води, на диво, результати значно кращі, ніж попередні. І от не можу зрозуміти від чого, вода прокачалася за ці пів року чи все ж таки те, що підняв насос десь на 0.7-1 м вище від дна. 

Практично всі показники зменшилися в рази, хіба що жорсткість ще трохи вище норми, але все рівно менше ніж було. Але декотрі показники трохи виросли, хоча в межах норми. Так що від заліза вже і фільтрувати не потрібно, залишається тільки від жорсткості.

water_2.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, TaurosRMK сказав:

Зробив аналіз води, на диво, результати значно кращі, ніж попередні. І от не можу зрозуміти від чого, вода прокачалася за ці пів року чи все ж таки те, що підняв насос десь на 0.7-1 м вище від дна. 

Практично всі показники зменшилися в рази, хіба що жорсткість ще трохи вище норми, але все рівно менше ніж було. Але декотрі показники трохи виросли, хоча в межах норми. Так що від заліза вже і фільтрувати не потрібно, залишається тільки від жорсткості.

water_2.png

Не дивуйтесь. Знали б ви, що за чудеса бува пишуть в лабораторіях))

Пооа року теж впливає на якість води.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, TaurosRMK сказав:

хіба що жорсткість ще трохи вище норми

Дл вас нормальна жорстіксть -це 7?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, МаТраС сказал:

Дл вас нормальна жорстіксть -це 7?)

Судячи з даних в інтернеті, то 11 це вже майже на границі дуже жорстка/наджорстка. Думаю знизити хоча б до 3-5, було б добре. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, МаТраС сказал:

Знали б ви, що за чудеса бува пишуть в лабораторіях))

Буває, але це не якась приватна лабораторія, а державна регіональна :) так що думаю там трохи нормально до цього відносяться. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, TaurosRMK сказал:

але це не якась приватна лабораторія, а державна регіональна

гарна шутка )

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, standov сказал:

гарна шутка )

А де шутка :) Але тим не менше, повторний результат показав що показники зменшилися. Це було замітно навіть зразу, коли просто насос підняв трохи вище, вода стала менш жовтою і без присмаку заліза, та й коричневуватий наліт став менше зявлятися. Але наліт від жорсткості візуально може чуть-чуть зменшився, але не пропав. Так що все ж таки така проста маніпуляція ефект трохи дала.

Звичайно щоб впевнитися в правдивості результатів, треба було в двох різних лабораторіях робити аналіз, і було б видно чи хтось бреше. Але в даному випадку не має причин сумніватися що зробити "від фонаря".

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...