Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будівництво фундаменту під існуючими деревяними стінами

Antrate

Рекомендовані повідомлення

Вітаю, шановне товариство.

Як то кажуть: маємо те, що маємо. Тому питання доцільності-недоцільності вже не актуальні.

Прошу допомоги у питанні будівництва фундаментів (2 стіни) дерев’яного будинку 1923 року побудови (реконструкція була в 1967 році шляхом будівництва прибудов, нового даху та обкладання цеглою).

Після зняття шару піску всередині будинку (для подальшого облаштування теплої підлоги), виявилось, що 2 стіни не мають фундаментів взагалі.

Одна внутрішня стіна, яка іде поперек будинку, та частина зовнішньої стіни.

Необхідно зробити фундамент (фундаменти) під цими стінами.

Виконувати роботи буду не сам, а із залученням зовнішніх ресурсів.

Цікавить послідовність етапів виконання робіт та технологія виконання.

Грунт - пісок, скільки до низу не знаю, але на 2- метрах він точно ще є.

Я думаю організувати роботу (деякі терміни та процеси можу називати не вірно, тому прошу дуже не кОпати) наступним чином

- внутрішня стіна.

Загальний вигляд нажаль зараз не сфотографував, тому фото ранішнє і з іншого ракурсу

 

1.  Обрізається нижня опорна балка (яка вже практично висить в повітрі і майже вся струхла) в площинах прорізів.

2. На правий проріз прибивається вертикально дошка 50 мм і ця дошка жорстко опирається на ґрунт (перестраховка, щоб ця частина стіни залишалась нерухомою).

3. Там де іде з’єднання внутрішньої та зовнішньої стін відступаю десь до 1 метра (більше-менше?) в сторону кута будинку і підкладаю під зовнішню стіну підпорку, щоб жорстко опиралась на ґрунт.

4. Розкопується цей трикутник, ставиться опалубка, каркас з арматури з випусками арматури (підкажіть по скільки випускати) і заливається бетонним розчином. Перед заливкою під дерево прокладається шар руберойду, щоб після заливки бетону дерево не лежало на бетоні (може і не потрібно?). Питання чи потрібно жорстко прив’язуватись до існуючого фундаменту зовнішньої стіни.

383403871_.thumb.jpg.f1d0a544f6033185add3c190e08a334b.jpg

5. З лівим прорізом так само, єдине, що там фундамент зовнішньої стіни є, тому просто доливаємо фундамент під внутрішню стіну. Питання, чи потрібно жорстко прив’язуватись до існуючого фундаменту зовнішньої стіни.

865943525_.thumb.jpg.2844be23e8ccb736cd4bd4744c2c22ab.jpg

6. Через ХХ (скільки?) днів знімаються підпорки і доливається решта фундаменту під внутрішню стіну.

Загальний вигляд внутрішньої стіни нажаль зараз не сфотографував, тому фото ранішнє і з іншого ракурсу

1357697816_.thumb.jpg.93223bbf65ac36d06921af30295107be.jpg

 

- зовнішня стіна

1. Частину фундаменту ми же зробили одночасно з внутрішньою стіною (той трикутник).

2. Від кута будинку відступаємо десь до 1 метра (більше-менше?) і підкладаю під стіну підпорку, щоб жорстко опиралась на ґрунт.

3. Розкопується шурф, ставиться опалубка, каркас з арматури з випусками арматури (підкажіть по скільки випускати) і заливається бетонним розчином. Перед заливкою під дерево прокладається шар руберойду.1924318815_.thumb.jpg.4a392b9365c9941f64f41939c60c931f.jpg

958182519_.thumb.jpg.a2c2dbd69b14accb6eb22bdf0efa9c4b.jpg

2001463538_.thumb.jpg.5c82dde68c35adbb94047fae7bb35455.jpg

4. Через ХХ (скільки?) днів знімається підпорка і доливається решта фундаменту.

Прошу порадити, що і де пропустив, щось нафантазував зайве, щось взагалі так не робиться. Будь які пропозиції, коментарі, критика будуть для мене дуже важливими для подальшого прийняття остаточних рішень.

Дякую.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Antrate сказав:

Цікавить послідовність етапів виконання робіт та технологія виконання.

857430435_.png.135ddf3229020af5e86b822c7a6eb27b.png

 

1010877610_.png.b5348ae1a6da80da507ebb9c2798ae76.png

 

 

чч

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мне нравятся фоточки, так всё аккуратно расчищенно, прибрано, у меня прям дежавю. Я купил старую хату и занимался чем-то похожим. Тоже кстати фундамент подкапывал-подливал кусками по 2-3 метра поочерёдно... Щас уже у меня и внутрянка сделано, живу уже давно. Короче, пожалел я об этом всём - не знаю сколько раз. Если отмотать время назад, я бы заказывал на эту работу экскаватор-погрузчик JCB и пару самосвалов. Дурное это занятие - вкладывать деньги, время и усилия в старый хлам.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, andrey_ka сказав:

чч

Ідею зрозумів, дякую.

Поки що не зрозумів для чого саме так?

Хоч і відсутній фундамент, але жодних просідань чи натяків на будь який рух не бачив.

Звичайно, інструментальні заміри не робив, але на око нічоо не змінюється.

Те, що так буде жорсткіше і надійніше безперечно.

Але чи доцільно?

І питання саме в доцільності, матеріальні витрати мінімальні.

8 хвилин тому, SPClientOM сказав:

Дурное это занятие - вкладывать деньги, время и усилия в старый хлам.

Дякую. Приймається. Але є багато але...

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • кірпічі то і є фундамент, просто пісок дощами повимивало і вони повипадали
  • внутрішня стіна без фундамента може бути і ненесучою (розбиратися без проблем)
  • нові фундаменти треба перев'язувати з існуючими, бо стіни в них вже перев'язані, але як зв'язати бетон з тими кірпічами незрозуміло
  • якщо стіни за 100 років не погризли миші та жуки, то теоретично ви можете просто вибирати грунт частинами та підливати фундамент, але то не точно :)
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Antrate сказав:

Поки що не зрозумів для чого саме так?

Ну , з однієї сторони балки стіни лежать на фундаменті зовнішніх стін , залишається їх зафіксувати зі сторони перерізу дверей. Все ж таки - це всього-на-всього перестінок.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, normal сказав:

кірпічі то і є фундамент, просто пісок дощами повимивало і вони повипадали

Можливо, але всі інші стіни мають глибший фундамент який має форму перевернутої букви Т. Під цією стіною такого нема. Перед зовнішньою стіною була пристройка, яку вже розібрали, тому пісок там не вимивався. Дякую за поради.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будинку 100 років, що Ви думаєте? Зносьте його, бо як зачепитесь - він буде тільки тягнути з Вас всі гроші.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, anabioz сказав:

Будинку 100 років, що Ви думаєте? Зносьте його, бо як зачепитесь - він буде тільки тягнути з Вас всі гроші.

Думаю, що він ще стільки ж простоїть, якщо не прилетить щось. Вже зачепився і вже тягне. Невже Ви вважаєте, що я не хочу новий будинок? Хочу. А зараз намагаюсь за допомогою професіоналів технічно грамотно поставити задачу виконавцям по будівництву фундаменту там де його нема.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Antrate сказав:

Думаю, що він ще стільки ж простоїть, якщо не прилетить щось. Вже зачепився і вже тягне. Невже Ви вважаєте, що я не хочу новий будинок? Хочу. А зараз намагаюсь за допомогою професіоналів технічно грамотно поставити задачу виконавцям по будівництву фундаменту там де його нема.

Ще й виконавці... Марна трата грошей. Одумайтесь. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б робив так: щоб стіни не роз'їхались по периметру армопояс шириною 20 см. Під стіни в критичних місцях гарно трамбована пісчано- гравійна суміш. Все, хата легка, їй нафіг той залізобетон не треба. А далі всі зусилля спрямувати на відведення води від хати - широченні звіси з даху, метр мінімум і толкова відмостка.  Далі можна  обійти периметр верандоподібним облаштуванням. Тобто легка дерев'яна стінка на стовпчиках, зверху скло. Це додатковий сніговий та вітрозахист. Можна не весь периметр, а там де критично треба , типу північ, затінена сторона тощо. Зараз будувати сенсу немає, можливо вже й не буде. Тому основна мета- отримання життєстійке помешкання. А от в інженерку слід вкладати максимум. І свердловина і криниця маст хев. Освітлення основне і резервне, теплогенератори які тільки можете собі дозволити.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, whisker сказав:

Я б робив так:

Дякую. Проблемні тільки ці місця і більше навіть тільки частина зовнішньої стіні. Вода не проблема, тут всюди пісок. Звіси десь 800 будуть і вимощення само собою але м'яке. Ніяких веранд (місцеві називають їх калідорами, один я вже зніс, він якраз був перед тою проблемною зараз зовнішньою стіною). Зараз є газ, електрика, свердловина, криниця, все інше згодом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А какие планы в дальнейшем по дому!?

Страшновато внутри, хоть сказку про Бабу Ягу снимай..) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...