Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

счетчик Torgrids M10XX.120A/4S+RP и обратный переток

stegno

Рекомендовані повідомлення

Приветствую форумчан!

 

Установил себе небольшую солнечную батарею на 2 панели мощностью 1300Ватт для зараядки аккумуляторов и резервного питания критических нагрузок через UPS.

 

Но сейчас ситуация изменилась и она простаивает, хотя могла бы вырабатывать какую-то мощность и отдавать в сеть. Думаю для этого купить небольшой инвертер на 1200Ватт китайский для работы в сети.

У меня можно это подключить на одну фазу сети из 3, и в связи с этим понимаю что основная часть энергии будет уходить в сеть. Хотя, в целом по другим двум фазам есть и потребление и вероятнее всего в общем среднемесячном сальдо я буду из сети больше брать, чем отдавать.

 

Не хочу регистрировать электростанцию и думаю возможно счетчик будет считать переток в сеть просто отминусовывая энергию от общего сальдо? или переток в сеть также будет учитываться как потребление? или вообще может быть сработает реле отчески и отрубит сеть?

как поведет себя этот счетчик?

 

 

telegram-cloud-photo-size-2-5400325109161509655-y.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, stegno сказав:

счетчик будет считать переток в сеть просто отминусовывая энергию от общего сальдо

Ех, якби ж то було так, як хочеться...

Будь-який незапрограмований лічильник буде рахувати спожиту та віддану енергію за Ваш рахунок.

Змінено користувачем sanyas15
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, sanyas15 сказал:

Ех, якби ж то було так, як хочеться...

Будь-який незапрограмований лічильник буде рахувати спожиту та віддану енергію за Ваш рахунок.

Дуже дякую. Тобто його треба запрограмувати на вироблення електроенергії. Скажіть, такий лічильник програмується?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, stegno сказав:

треба запрограмувати на вироблення електроенергії

Навіть якщо запрограмуєте, то ніхто без договору не буде виплачувати кошти за віддану енергію.

Ви її просто будете дарувати державі.

19 годин тому, stegno сказав:

2 панели мощностью 1300Ватт

У Вас панелі по 650Вт кожна? Такої потужності зовсім недостатньо для віддачі в мережу, особливо з жовтня по квітень. Чи в будинку зовсім немає споживання?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В будинку зовсім немає споживання вдень.

Я розумію що в мене енергобаланс буде в будь якому випадку не на мою користь, але мені потрібно використовувати ефективність панелів задля максимального зниження рахунку за енергію, в іншому випадку - вони просто будуть простоювати...

Змінено користувачем stegno
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, stegno сказав:

В будинку зовсім немає споживання вдень.

А взагалі споживання скільки? Встановлення двох сонячних панелей, оформлення ЗТ, заміна лічильника уже передбачає за собою 

16 годин тому, stegno сказав:

енергобаланс буде в будь якому випадку не на мою користь

 

16 годин тому, stegno сказав:

використовувати ефективність панелів задля максимального зниження рахунку за енергію

Якщо вдень немає споживання, то вночі що відбувається? Перегонка браги на електроплиті? :)

Змінено користувачем sanyas15
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 15.03.2023 в 07:59, sanyas15 сказал:

Навіть якщо запрограмуєте, то ніхто без договору не буде виплачувати кошти за віддану енергію.

Ви її просто будете дарувати державі.

У Вас панелі по 650Вт кожна? Такої потужності зовсім недостатньо для віддачі в мережу, особливо з жовтня по квітень. Чи в будинку зовсім немає споживання?

 

2 часа назад, sanyas15 сказал:

А взагалі споживання скільки? Встановлення двох сонячних панелей, оформлення ЗТ, заміна лічильника уже передбачає за собою 

 

Якщо вдень немає споживання, то вночі що відбувається? Перегонка браги на електроплиті? :)

працює комп 200Ватт 24 години на добу. усе інше - звичайні побутові нагрузки, світло, холодильник, мікроволновка, ТВ ввечері..

 

Але вдень, коли інтенсивність випромінювання максимальна - наванатаження середне 200Ватт. Якщо б я надлишки вдень віддавав, то в темну пору доби - забрав би назад. Ото й все.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

а есть к этому счетчику протокол обмена данными для rs485? хотелось бы снимать с него данные по rs485 в home assistant..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть такие и счётчики и другие устройства, но потом понадобится софт. Я вам бы для бюджетного посоветовал модуль pzem + esp8266 +wifiiot, а там уже фантазии на сколько хватит со знанием. 

Screenshot_2023-03-27-10-41-26-912_com.miui.home.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, stegno сказав:

а есть к этому счетчику протокол обмена данными для rs485? хотелось бы снимать с него данные по rs485 в home assistant..

Вам РЕМ не дасть доступу до RS485 порта лічильника, тому краще поставити окремий технічний облік. Це може бути як готове рішення (наприклад smart-maic.com) або лічильник з модбасом на дін рейку (наприклад Eastron SDM), до якого прийдеться дописувати софт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Но вам понадобится 3 модуля пзем и возможно 3 модуля есп и 3 лицензии (но надо пробовать, может и одним отделаться получится) на других прошивках получалось. А вообще пробовать нужно. Есть и другие готовые решения. 

IMG_20230327_105105_622.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

есть доступ к клеммам 485. если решать вопрос сторонними девайсами, то можно купить автоматы китайские зигбишные или wifi. но это неспортивно -) с счетчика данные снять хотелось бы.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, stegno сказав:

есть доступ к клеммам 485

Тоді потрібно шукати специфікацію протоколу для даного лічильника. Можна подати запит напряму до виробника

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, volomoto сказал:

Тоді потрібно шукати специфікацію протоколу для даного лічильника. Можна подати запит напряму до виробника

та нема вже виробника...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 хвилини тому, stegno сказав:

та нема вже виробника...

Це сумно. Залишається хіба займатись реверс інженерією і це не буде дуже складно, бо достатньо тільки вичитувати регістри і вгадувати що в них зберігається.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

та тут вопрос, чи він віддає в порт дані, чи надо їх запрошувати. бо якщо запрошувати, то команду ж не знайду. а якщо видає, то звісно простіше. але городити підключення важко..хотілось би знати напевно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, stegno сказав:

та тут вопрос, чи він віддає в порт дані, чи надо їх запрошувати. бо якщо запрошувати, то команду ж не знайду. а якщо видає, то звісно простіше. але городити підключення важко..хотілось би знати напевно.

Для цього банально потрібно підключити осцилограф на вихід і дивитись, що там бігає. Якщо нічого не бігає, то може бути модбас, який віддає тільки за запитом, але це не проблема, бо функції запитів описані стандортом, а кількість регістрів є скінченною, тому можна їх всіх опитати і проаналізувати дані, які там зберігаються. Складніше буде зрозуміти що є що, бо модбас не підтримує метаданих.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужно делать опрос софтом, вы отправляете команду, обычно это серийный номер, счётчик отвечает и отдает данные. Скажу вам как человек который связан с коммерческим учётом, порядка 15 точек на предприятии. Я использую программу Енергоцентр, модем с сим mcl5.10 интерфейс или 485, 232, cl20. Скажу вам большее не занимайтесь ерундой, оптимальное бюджетное решение для вас я написал. Если хотите изобретать велосипед вперёд, но вас будут ждать очень много граблей 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, yurets12 сказал:

Нужно делать опрос софтом, вы отправляете команду, обычно это серийный номер, счётчик отвечает и отдает данные. Скажу вам как человек который связан с коммерческим учётом, порядка 15 точек на предприятии. Я использую программу Енергоцентр, модем с сим mcl5.10 интерфейс или 485, 232, cl20. Скажу вам большее не занимайтесь ерундой, оптимальное бюджетное решение для вас я написал. Если хотите изобретать велосипед вперёд, но вас будут ждать очень много граблей 

а в чем неоптимальность и небюджетность этого решения? вполне нормальное решение. если счетчик отдает данные просто после отправки в шину серийного номера, то распарсить ответ уже не так сложно.

а связь с ним установить по вайфай с помощью есп8266 и переходника на rs485. по-моему весьма несложно. просто с компом возле него у самого нет возможности поторчать, чтоб в терминал поотправлять команды нет.

я честно говоря не совсем понял ваше предложение. вы предлагаете повесить на провода индуктивные датчики и мерить силу тока? хотелось бы видеть именно актуальные данные с счетчика по тарифным зонам и параметры нагрузок и напряжений по линиям..причем хотелось бы точно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Повесить трансформатор тока. Ладно есть желания делайте. Мне пох. Рабочий проект только покажите потом, а не пустые слова. Удачи. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня данные измеряет точно. Разность кВт по счётчик и пзем 0.1 за месяц. Если вам нужны зоны и вы такой спец то вполне реально написать код уже на базе HA или чем вы там будите собирать данные.  И там же смотреть графики и все что угодно. Ладно я сливаюсь. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.03.2023 в 13:25, stegno сказал:

как поведет себя этот счетчик?

Во-первых, он скоро вообще может погаснуть при пропадании питания и не вернуться в исходное. :)  Батарейка, судя по индикации, уже села. Потребуется, как минимум, параметризация у поставщика. Во-вторых, счетчики ничего не "отминусовывают", производятся расчеты с поставщиками на основании договора. К тому же, перед заключением договора, необходимо будет согласовать такой проект, получив перед тем ТУ, а там уже будет указана модель счетчика, которую примут для такого двустороннего учета.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
26.03.2023 в 20:14, stegno сказав:

а есть к этому счетчику протокол обмена данными для rs485? хотелось бы снимать с него данные по rs485 в home assistant..

Якщо не знайдете протокол, то просто для довідки: в мене працює лічильник SDM630, рахує все, віддає по модбасу усі параметри. Думав придбати другий, але вони щось дорогі, тому взяв такий - www.aliexpress.com/item/1005004290908925.html. Ще не поставив, але протестував - так само віддає усі параметри.

Про лічільник та щоб мінусовали - нормальні лічильники для зеленого тарифу мають 2 незалежних канала - придбання та продаж. І якщо їде споживанні по одній фазі наприклад 2 кВт, а продаж по іншій кіловата то вони пишуть не споживання кіловат, а споживання 2, продаж 1. А різницю потім рахують вже документами. Якщо продавати однонаправленим лічільником то будете платити за все що продали, так іноді попадають нові власники сонячнх станції, коли станція вже стоїть а лічильник ще ні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...