Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Димохід твердопаливного котла. Критика

Shturman1

Рекомендовані повідомлення

Добрий день. Монтую сам димохід для твердопаливного котла (гільзую цегляний канал). Можете прокоментувати правильність монтажу по фото? Дякую. Якщо потрібна додаткова інформація то надам

IMG_20230521_173308.jpg

IMG_20230521_173313.jpg

IMG_20230521_173334.jpg

IMG_20230521_173348.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Shturman1 сказав:

Можете прокоментувати правильність монтажу по фото? Дякую.

1. Після котла труба має йти зразу вертикально , а вже потім входити в димохід. Цей вертикальний участок має бути мінімум 500мм. А краще зробити його максимально високим. Це дозволить зменшити температуру димових газів перед потраплянням їх , безпосередньо в димохід . Що в свою чергу , продовжить життя труб самого димоходу.

2. Те що від котла до димохода збираєте по-диму , сам димохід по-конденсату.

3. За можливості утеплюте труби димоходу , так як залізяка в цегляному каналі - це зло , і  постійне джерело конденсату. Якщо  - це не можливо забезпечте між цегляним каналом та трубами циркуляцію повітря , тобто не закривайте низ та верх цегляного канала , а в саму котельню зробіть приток свіжого повітря.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, andrey_ka сказал:

1. Після котла труба має йти зразу вертикально

якщо я зроблю вертикально вверх з котла, то це збільшить кількість поворотів 90 градусів на один, що в свою чергу погіршить тягу. То яке з двох зол вибрати? Ну і я не дуже розумію яка різниця між вертикальним участком довжиною 500 мм і горизонтальним участком тієї ж довжини, як в моєму випадку. Там і там димові гази ніби мають охолонути однаково. Чи ні?

 

Розвернути котел на 90 градусів нема можливості по ряду причин.

1 час назад, andrey_ka сказал:

2. Те що від котла до димохода збираєте по-диму , сам димохід по-конденсату.

Саме так і буде зібрано. Може на фото не дуже добре видно напрямок збірки

1 час назад, andrey_ka сказал:

За можливості утеплюте труби димоходу , так як залізяка в цегляному каналі - це зло , і  постійне джерело конденсату

сам канал проходить в внутрішній стіні хати і в межах житлового поверху буде відносно теплим. При проході канала через горище планував це місце утеплити пінопластом щоб не промерзало там. Ну і холодний участок буде лише та частина яка над покрівлею. Можна було б цей участок зробити двостінною трубою але мене переконали, що це ні до чого. Не знаю на скільки це правильно

1 час назад, andrey_ka сказал:

не закривайте низ та верх цегляного канала , а в саму котельню зробіть приток свіжого повітря

ну знизу залишити відкритим канал проблем нема, а от зверху планувалось використати заводське закінчення димоходу яке закриває і канал. Ось таке 3859459560_w449_h430_zakinchennya-dimoho

ну а приток свіжого повітря я планував робити через отвори внизу дверей в приміщення котельні ну і через вікно, але взимку його особо і не відкриєш

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Shturman1 сказав:

якщо я зроблю вертикально вверх з котла, то це збільшить кількість поворотів 90 градусів на один, що в свою чергу погіршить тягу. То яке з двох зол вибрати? Ну і я не дуже розумію яка різниця між вертикальним участком довжиною 500 мм і горизонтальним участком тієї ж довжини, як в моєму випадку. Там і там димові гази ніби мають охолонути однаково. Чи ні?

Вертикальна ділянка робиться не задля охолодження (охолодження йде як бонус) . І чим вище буде ця ділянка , тим кращий бонус. 

Вертикальна ділянка робиться для поліпшення розпалювання холодного котла , коли тяга мінімальна. Це своєрідний димозбірник , як у звичайного класичного каміна. А горизонтальною ділянкою ви погіршуєте старт котла. І додаткове коліно - це ніщо в порівнянні з горизонтальною  частиною.  За можливості намагайтесь уникати переходів під прямим кутом , використовуйте кути , трійники ,  під 45°

37 хвилин тому, Shturman1 сказав:

сам канал проходить в внутрішній стіні хати і в межах житлового поверху буде відносно теплим. При проході канала через горище планував це місце утеплити пінопластом щоб не промерзало там. Ну і холодний участок буде лише та частина яка над покрівлею. Можна було б цей участок зробити двостінною трубою але мене переконали, що це ні до чого. Не знаю на скільки це правильно

Ви ж не будете використовувати котел 24/7 і всі 365 днів. В періоди простою труба у будь-якому разі буде охолоджуватись , і буде висока ймовірність випадання на її стінках конденсату , як ззовні так і зсередини (залізяка є залізяка). Тому утеплюйтесь ІМХО.

1 година тому, Shturman1 сказав:

а от зверху планувалось використати заводське закінчення димоходу яке закриває і канал.

Здогадуєтесь що  буде , коли тепле вологе повітря , піднявшись ,  впреця в цю залізяку. Закрити можна у випадку щільного заповнення всіх пустот , між трубою та каналом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 22.05.2023 в 21:04, Shturman1 сказал:

Ну і я не дуже розумію яка різниця між вертикальним участком довжиною 500 мм і горизонтальним участком тієї ж довжини, як в моєму випадку.

 

Гравитация по горизонту не работает. ☺️ По правилам сначала вертикаль 0,5 м.

В Вашем случае ничо страшного и работать будет, по возможности чуть поднять горизонтальный участок к каналу. Ежли котел с турбиной - то не морочьтесь.

По притоку - сверлите дырку в стене, ставите анемостат. По потребностям регулируете щель. Фсё. ☺️

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...