Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Электрощиток в дом самостоятельно

ЯД

Рекомендовані повідомлення

Ну и с проектом тоже интересно) я покупал участок уже с подключением и когда-то жилым домом. Заземления небыло вообще, но подключение есть, договор есть)) только потраченное оплачивай.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, ЯД сказав:

у меня подключение от столба, на котором заземление есть (столб, от которого ответвление ко мне, на столб на участке). И по идее все от соседей пойдет туда, а не через счётчик

А ви впевнені, що те заземлення там є і воно діюче? Як ви думаєте, струм піде по сталевому дроті з невідомо яким підключенням чи гарно облаштованому заземленні з опором у 4Ом?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, ЯД сказав:

у меня подключение от столба, на котором заземление есть (столб, от которого ответвление ко мне, на столб на участке). И по идее все от соседей пойдет туда, а не через счётчик

А ви впевнені, що те заземлення там є і воно діюче? Як ви думаєте, струм піде по сталевому дроті з невідомо яким підключенням чи гарно облаштованому заземленні з опором у 4Ом?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, ЯД сказал:

Ну я всех тонкостей заземлений не знаю, чуть другая проф.

Я решил в сторону TNCS потому, про она предпочтительнее во всех доках. Тема с током через счётчик по пен проводнику с намоткой на светчике - у меня подключение от столба, на котором заземление есть (столб, от которого ответвление ко мне, на столб на участке). И по идее все от соседей пойдет туда, а не через счётчик . Да и получается есть земля до счетчика, а у меня повторное.

Или я ошибаюсь?

нажаль то як має бути і то як фактично зроблено на конкретній ділянці залежить від дуже великої кількості людського фактору, стосовно схеми то тт то досить компромісна історія для ситуації коли все погано, основна проблема що для неї характерна більш висока небезпека ураження струмом, тому логічно що її радять як засіб останньої надії коли інші варіанти ще гірше, чи є *єдина* причина то шо лічильник до розділення PEN достатньою шоб радити ТТ, *на мій погляд* - ні. Чи нормально шось радити дистанційно з того що може вбити, *на мій погляд* теж ні.
 

ПС. В мене така сама ситуація як у вас в частині лічильника і TNCS, не тому шо так правильно а тому шо життя таке ) і то не порада робити так само, то просто ремарка. Ще можу порадити поставити додатково трифазне реле напруги з контролем нуля  - яке додатково вас захистить від проблем із тим самим PEN на лічильнику 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Немного апдейтнул схемку. 
на данный момент так
С инвертором конечно хорошо было бы, может и гибрид с солнцем будет. Но потом. 
С УЗИПами не до конца разобрался, думаю надо будет оставить место и тоже потом.

Все розетки повесил на узо, свет оставил без

По Хагеровскому каталогу выцепил номера устройств + зубры
 

Прихований текст

image.thumb.png.7e038a6ed76e0adcbb64d0bad464139d.pngimage.thumb.png.aac5365898f4222de2b698fc85dc70a6.png
image.thumb.png.30b47cb5aa91bcad59ff4134f0f88b88.png

image.thumb.png.572aa9aeab9889248451986cc8a97378.png

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, standov сказав:

Ще можу порадити поставити додатково трифазне реле напруги з контролем нуля  - яке додатково вас захистить від проблем із тим самим PEN на лічильнику 

Це Реле в самому початку чи маєте на увазі замість 3-х однофазних?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, ЯД сказал:

Це Реле в самому початку чи маєте на увазі замість 3-х однофазних?

Ну це моя пропозиція з урахуванням нюансів підключення по пен, але там контактор ще треба бо трифазних реле на велику потужність я не дуже бачив. Але тут знаю більшість ставить 3 однофазних)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.07.2023 в 13:53, igorrius сказал:

ток от соседей может бежать через счетчик

шо-ж эти звери с током делают, если он от них убегает?

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19.07.2023 в 22:45, ЯД сказав:

Ну я всех тонкостей заземлений не знаю, чуть другая проф.

Или я ошибаюсь?

Главное потом не удивляйтесь когда при полностью отключенных автоматах в доме, счетчик по 40кВт будет накручивать за месяц "из воздуха"..... вернее из земли )))))
Картина абсолютно реальная и встречающаяся очень часто.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, ЭлектроМеханиК сказал:

Главное потом не удивляйтесь когда при полностью отключенных автоматах в доме, счетчик по 40кВт будет накручивать за месяц "из воздуха"..... вернее из земли )))))
Картина абсолютно реальная и встречающаяся очень часто.

За живої то перемички на лічильнику! Жуть 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, ЭлектроМеханиК сказал:

при полностью отключенных автоматах в доме, счетчик по 40кВт будет накручивать за месяц "из воздуха"

Занятно, схемку намалевать можете, как оно получается?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, standov сказав:

За живої то перемички на лічильнику! Жуть 

Именно !

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Chatter сказал:

Занятно, схемку намалевать можете, как оно получается?

воно може бути якщо у вас модний лічильник рахує по нулю "протиток" також, типу ваша земля за лічильником стає загальною з сусідами якщо в них погана і лічильник все шо стікає по вулиці на землю з якимось к-том рахує вам. АЛЕ де вони ті лічильники без галімой перемички на N (які відповідно навіть теоретично не можуть то рахувати)? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да как грязи, уже даже на дачных кооперативах их ставят.
 

20230411_153158.jpg

Змінено користувачем ЭлектроМеханиК
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, ЭлектроМеханиК сказал:

Да как грязи, уже даже на дачных кооперативах их ставят.

і він *рахує* струм по нейтралі? бо виробник про це не пише нічого, індикація реверсу != підрахунок

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, ЭлектроМеханиК сказал:

Да как грязи, уже даже на дачных кооперативах их ставят.

"барабанная дробь"(с) ваш лічильник з фото, схема з мануала.
Шунт один, на нейтралі схема індикації витоку/реверсу та перемичка

image.thumb.png.a3b3fbc9b8d521b9165a23ab0174fc7d.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, standov сказав:

"барабанная дробь"(с) ваш лічильник з фото, схема з мануала.
Шунт один, на нейтралі схема індикації витоку/реверсу та перемичка

image.thumb.png.a3b3fbc9b8d521b9165a23ab0174fc7d.png

Там якщо придивитись уважніше - намальована обмотка трансформатора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, Дед Звукарь сказал:

Там якщо придивитись уважніше - намальована обмотка трансформатора.

я-ж написав, то схема "індикаціїї" витоку/реверсу, вона в мануалі згадується. Але то індикація, а шунт тільки один і він на схемі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25.07.2023 в 19:00, standov сказав:

я-ж написав, то схема "індикаціїї" витоку/реверсу, вона в мануалі згадується. Але то індикація, а шунт тільки один і він на схемі

Я не зря писал про диванных теоретиков. Что и кому вы хотите доказать? Какие там вы схемы выкопали и индикации реверса?
Справа земля. В щитке. Так вот когда она присоединена к нейтрали на клеме автомата и полностью отключенном отходящем кабеле счетчик начинает показывать потребление тока. Сумарно за месяц набежало бы 40 кВт. При отключенной земле ток на счетчике ноль. Именно на этом счетчике на фото.
Что дальше вы придумаете для утверждения своего мнения? 
Очень хочу услышать. Попкорн я уже купил.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так это еще при том что сопротивление заземления там 12 Ом, а если бы я добил его до 4 то клиент бы по миру пошел со счетами за электричество.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та щось жодних сумнівів не мав що все закінчиться хамством ) нічого я не планую пояснювати, тимпаче на таких водних як "знав я одного чувака....". Ви звичайно праві, 40квт то дуже погано. А ну да, в мене такий саме лічильник тільки трифазний (теж індикатор реверсу, ткж мультізонний), і пен розділено після, бо "в мене інструкція робити так, не подобається то я поїхав") і таких ще ціла вулиця впевнений, живемо, платимо по 40квт додатково, ну а що робити якщо воно показує що є споживання.

ПС. Може той, як ви йому пен розділили до лічильника в нього лічильник тепер взагалі постійно 0 накручує?)) iykwim

Змінено користувачем standov
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну з вами все зрозуміло, більше по темі сказати ви нічого не можете. Що ж ви далі про перемички та схеми лічильника нам не розказуєте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Я от не розумію у чому перевага TN-C-S над ТТ? Чому велика кількість людей робить собі TN-C-S та чекають коли на підстанції відгорить нуль, щоб запитати своїм заземленням всю вулицю ))

ТТ + реле напруги, на мій погляд, закриє проблему повністю.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, BAV_Lug сказал:

Я от не розумію у чому перевага TN-C-S над ТТ? Чому велика кількість людей робить собі TN-C-S та чекають коли на підстанції відгорить нуль, щоб запитати своїм заземленням всю вулицю ))

ТТ + реле напруги, на мій погляд, закриє проблему повністю.

ну наверное в ТТ нет возможности заземлить корпус єлектроприбора.

и в ТТ узо сработает в момент удара током, в то время как при TN-C-S  узо поймает утечку на землю до удара

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, BAV_Lug сказав:

Я от не розумію у чому перевага TN-C-S над ТТ? Чому велика кількість людей робить собі TN-C-S та чекають коли на підстанції відгорить нуль, щоб запитати своїм заземленням всю вулицю ))

Відгоряння нуля на підстанції — це якраз те, з чим TN-C-S справляється краще, бо нуль якщо відгоряє, то від лінії, а не від заземлювача ТП. Тобто нейтраль трансформатора залишається заземленою і якщо в вас вдома є також низькоімпедансне заземлення, то нема міжфазної напруги на приладах.

Ну і TN-C-S — це заземлення лінії, а не заземлення індивідального споживача. І вся суть у великій кількості повторних заземлень вздовж всієї лінії і навіть якщо відгорить той нуль, то незбалансований струм від споживачів розподілиться через десяток а то і більше заземлювачів та ще й на великій площі.

А взагалі відгоряння нуля на підстанції — це не та аварія, від якої має рятувати система заземлення. Є інші аспекти захисту, і в нихTN-C-S показує себе набагато краще, ніж ТТ.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...