Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підключення генератора до електрокотла Protherm 6

АлександрS

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня,

Минулої осені встановив у будинку котел Protherm Scat 6, він відпрацював зиму від мережі, все супер, але дуже напрягали часті відключення світла. Вирішив зараз підключати до будинку генератор бо невідомо, що буде в голові в кацапських виблядків і як будемо жити цією зимою.

Перерив вже весь інтернет і ніде не можу знайти відповідь на питання: "чи можна електрокотел запитати від звичайного (не інверторного) генератора". Усі статті та відео тільки на тему підключень газових котліві і, що для них підходять тільки інвертори, а ось про електрокотли взагалі нічого немає.

Хто розбирається - підкажіть, будь-ласка, чи нормально електрокотел відноситься до нестабільної частоти струму чи для них як і для газових котлів підходять тільки інвертори ?

P.S. Мій вибір пав на дизельний генератор 8 кВт - не інверторний і дуже не хочеться купляти інветорний бензиновий бо вони надто дорогі та витрати на бенз будуть набагато більші.

Дякую.
 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поставьте дровяной котел. Врежтье его в систему отопления. Купите генератор чуть подешевле и перезимуете. 

Топить єлектрокоткел даже дизельнім генератором - дешевле сразу деньги в топку кидать

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А если уж лень работать печником - то купите кондей зима-лето с низким порогом работы (до минус 20-25) тогда хоть какойто смысл от отопления от генератора будет.

Но опять же -вопрос способности кондея работать от генератора

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, АлександрS сказав:

Хто розбирається - підкажіть, будь-ласка, чи нормально електрокотел відноситься до нестабільної частоти струму чи для них як і для газових котлів підходять тільки інвертори ?

Працювати буде, єдине що треба котлом керувати з допомогою сухого контакту термостата або з допомогою ПЗА. Тоді котел буде плавно включати і виключати тени, відповідно генератору буде легше підлаштовуватись під споживану потужність.

Економічну складову такого підходу то ви вже вирішуйте для себе самі, бо кВт•год електрики від генератора коштує десь 15-20 грн. при теперішніх цінах на паливо.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповіді.

1. Ставити твердопаливний котел точно не вже буду, все вже зкомутовано під роботу електричного котла. Місця і бажання все переробляти немає. Проект розроблявся ще до початку війни тому ніхто не думав, що будуть такі проблеми з електрикою, а з тарифом день-ніч електрокотел не так вже й дорого виходило минулої зими.

2. Варіант з кондиціонером - дуже цікавий. Можна у звичайний час топити котлом, а коли світла немає то підтримувати температуру кондиціонером через генератор.

Тепер тільки треба зрозуміти, як Ви вірно підмітили, чи буде кондиціонер працювати від генератора))

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

від інверторного майже напевно буде (якщо потужності вистачить і стартовий струм), від звичайного не факт. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У минулу зимку, в нас багато людей накупили дешевих генераторів і давай їх лагодити до звичайних ГК. Ніц, не робило, котли виходили у помилку. Сінусоіда не та. Потім роздуплились і ютуб всемогутній допоміг вирішити проблему. І щось мені міркується, підключення Протерма до звичайного генератора, ідея так собі.

Змінено користувачем naupv
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, naupv сказав:

І щось мені міркується, підключення Протерма до звичайного генератора, ідея так собі.

Тут мова про електрокотел і я особисто тестував Скат 6 кВт v.14 з генератором матарі 6 кВт і все працювало. Правда на макс. потужності в генератора вилазили очі, тому в котлі поставили обмеження 3 кВт при роботі від генератора. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так і планував - використовувати котел від генератору на 1-2 кВт тільки для підтримки вже натопленого тепла, на 6 кВт його можна топити у час коли є електроенергія "від стовпа".

А Ваш матарі 6 кВт - це звичайний чи інверторний? Що робили щоб він працював - зануляли одну фазу?

Я вже вибрав та замовив генератор інверторний на 5кВт, але по ним також не все просто, також пишуть, що треба зануляти щоб на котел йшла фаза та нуль..

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, naupv сказал:

Потім роздуплились і ютуб всемогутній допоміг вирішити проблему. І щось мені міркується, підключення Протерма до звичайного генератора, ідея так собі.

Не дуже зрозумів Ваш коментар - всі зрозуміли, що треба зануляти одну фазу щоб працювали котли то чому ідея так собі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, АлександрS сказав:

А Ваш матарі 6 кВт - це звичайний чи інверторний? Що робили щоб він працював - зануляли одну фазу?

Нічого не робив, бо електрокотлу пофіга на ті фази і нулі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 хвилин тому, АлександрS сказав:

Не дуже зрозумів Ваш коментар - всі зрозуміли, що треба зануляти одну фазу щоб працювали котли то чому ідея так собі?

Пробуйте, я не електрик.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

та протерму в теорії пофіг і на сінусоіду і на нуль, там тени і імпульсне живлення керування. Інша справа економічна складова того всього, прайс буде космічний за паливо )

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, standov сказал:

Інша справа економічна складова того всього, прайс буде космічний за паливо )

Ну тут треба просто зважити два варіанти та вибирати:
- платити за бензин більше ніж звичайно за електроенергію та жити комфортно
- не платити взагалі ні за що, не митись, не їсти, замерзнути та здохнути.

Я вибрав перший варіант.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чого ви ситуацію згортаєте до таких тільки варіантів? Я чогось думаю що за ті гроші які ви витратите на потужний генератор, паливо, амортизацію ви зможете купити кондей, інверторний генератор і ще залишиться, бо коли ви всі гроші витратите на бензин вам не вистачить на покушати. В мене сусід взимку, маючи дуже немалі для України доходи але потребу дома працювати 24/7 офігев скільки він витрачає на 7квт класичний генератор.
Я би ще подумав про варіант газового котла і газові балони якщо прям отак ситуація, ну або по жескачу буржуйки на вулиці із заведенням наприклад контуру незамерзайки на бак.
ви просто пора***те суму потрібну для обігріву перш ніж шось купувати

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, volomoto сказал:

Нічого не робив, бо електрокотлу пофіга на ті фази і нулі

Ця Ваша цитата радує, буду сподіватись, що все буде простіше ніж я начитався та надивися у інтернеті.
Через 10 днів буду підключати генератор, відпишусь.

Змінено користувачем АлександрS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, standov сказал:

офігев скільки він витрачає на 7квт класичний генератор.

Я замовив інверторний генератор 5кВт, який (у теорії бо передбачити це не можливо) буде працювати 30% часу виключно на підтримання найнеобхідніших потреб: підтримка вже опаленого будинку (якщо буде потрібно), холодильник, світло, інтернет, а інші 70% часу все буде працювати у штатному режимі від звичайної мережі.
Підримка тепла + холодильник + світло + інтернет = максимум 2,5 кВт/год = приблизно 0,8 л/год, або 0,8*7*30=173 л Е95 у місяць = 173*50 грн = 8600 грн  на місяць.
Так, це досить багато, але якщо підійти з розумом до використання, а не ганяти генератор постійно то, думаю, що можна цей показник знизити до 5000 грн. + не забуваємо, що це тільки у холодну пору року, у інші місяці витрати будуть значно менші.

Цей підрахунок дуже теоретичний і в реальності це може бути і 2000 грн і 10000 грн, не вгадаєш. Може бенз буде по 100 грн, а може відключень не буде взагалі, а може щось інше взагалі...

Але резервне джерело живлення має бути, а якщо воно вже буде то треба робити так щоб його використання було комфортним, а не створювало додаткові проблеми.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, АлександрS сказал:

максимум 2,5 кВт/год = приблизно 0,8 л/год

я вам як власник інверторного генератора 3200 одразу кажу - це на мінімальни обертах, десь приблизно 800вт. 2.5квт множте на три. в мене бак 5 літрів на постійному навантаженні 2.2квт (заражаються АКБ) вистачає десь на 2-3 години, якщо не заряджати а просто живлення 500-800вт то да годин на 6-7

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, standov сказал:

ви просто пора***те суму потрібну для обігріву перш ніж шось купувати

Для обігріву використовується штатна електроенергія від мережі, повністю топити будинок генератором, звичайно, не реально.
Використовувати генератор планую тільки для підтримки тепла, а це 1-2 кВт/год.

По моєму досвіду, котел натоплює будинок на 6кВт протягом 12 годин, потім поступово зменшує до 5-4-3-2 кВт протягом 24 годин і тримає 2 кВт постійно.

Після повного прогріву будинку, достатньо просто підтримувати тепло..


 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, standov сказал:

я вам як власник інверторного генератора 3200 одразу кажу - це на мінімальни обертах, десь приблизно 800вт. 2.5квт множте на три. в мене бак 5 літрів на постійному навантаженні 2.2квт (заражаються АКБ) вистачає десь на 2-3 години, якщо не заряджати а просто живлення 500-800вт то да годин на 6-7

Буду пробувати.
Основне, що хочу пояснити - я не збираюсь 24 години на добу маслати генератор на 5кВт. Він буде виключно як аварійне/резервне живлення.

Взагалі моє питання в темі було "чи нормально електрокотел відноситься до нестабільної частоти струму чи для них як і для газових котлів підходять тільки інвертори та чи потрібно зануляти фазу на генераторі для нормальної роботи саме електрокотла".

Ми вже переписку кудись не в те русло повели))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тенам точно пофіг, плата керування то треба перевіряти - вимог до нуля там немає, живлення імпульсне а ось котловий насос є ймовірність що загудить без синусоїди 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо дуже треба тепла - на вихлоп гени ставиться ППТО. Другий контур - водяний і або в систему опалення або з окремим насосом на 1 - 3 батареї.

Чув, що з генератора можна зняти +- стіьки ж тепла, як його електрична потужність.

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, porterlv сказал:

Якщо дуже треба тепла - на вихлоп гени ставиться ППТО. Другий контур - водяний і або в систему опалення або з окремим насосом на 1 - 3 батареї.

Чув, що з генератора можна зняти +- стіьки ж тепла, як його електрична потужність.

так можна дійти і до спалювання відработки в буржуйці 😉

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На автосервісах давно такі стоять. В тому числі бачив з водяною сорочкою підключені до СО.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, porterlv сказал:

Якщо дуже треба тепла - на вихлоп гени ставиться ППТО. Другий контур - водяний і або в систему опалення або з окремим насосом на 1 - 3 батареї.

Чув, що з генератора можна зняти +- стіьки ж тепла, як його електрична потужність.

Ну це вже перебор )).
Чув, що коров'ячі кизяки також добре горять 😉

Давайте вже закриємо тему "як дешево опалювати будинок". У мене начальна тема була про те чи буде працювати електрокотел від генератора.
Впринципі всі відповіді почув, висновки зробив, дякую.

Через декілька тижнів буду тестувати, відпишу по результату.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...