Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Выбор каминной топки. Прошу совет.

Kharkiv

Рекомендовані повідомлення

Добрый день, уважаемые форумчане! Выбираю себе каминную топку, на данный момент нашел несколько вариантов: 

1. G&S 60x42 / 70х52 

2. Defro home intra xsm / sm

2. Kratki lucy 12 / nadia 8

Условия эксплуатации предполагают использование в межсезон в режиме отопления, зимой в режиме вспомогательного источника тепла в помощь основному электро котлу. Дом 135м2 в 2 этажа, 1й этаж - одно пространство, не разделенное перегородками( не считая с/у и котельной) около 60 м2. Предполагаю отапливать именно его. Если будет хватать тепла на второй - ок, нет, то и не надо. Сильно мощную топку ставить не хочу, максимум 8 - 10 квт номинал. 

Посоветуйте пожалуйста, какая из вышеприведенных топок будет предпочтительней, или возможно какую либо другую, в этом ценовом сегменте ( 1500 плюс минус) 

Заранее благодарю за советы.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, Kharkiv сказав:

8 - 10 квт номинал

У міжсезоння на опалення потрібна потужність 1.5кВт, взимку 3кВт, таким чином зайві 5-7кВт доведеться десь аккумулювати, теплоємні стіни цілком впораються, з іншими напевно краще або водяну з ТА, або малопотужну, або топити у режимі тління (якщо вона та димохід дозволять)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Водяная - точно нет. При всех ее приемуществах есть решающий для меня " недостаток" - стоимость всей системы. Сильно выше предполагаемого бюджета.

Теплоемкий портал в принципе рассматриваю, если бюджет будет позволять, у тех же гавриловых на сайте видел плиты для каминов, ну или сделаю из кирпича ручной формовки.

Малопотужна - это 5-6 квт? 

И все таки, какой из вышеупомянутых производителей предпочтительней. В ютуб не нашел ни одного видео, кроме рекламных роликов, с этими топками( упомянутые в первом посте). Хотелось бы получить лучшее за свою цену. Тем более, что деньги не маленькие( по крайней мере для меня), и экспериментировать ну вообще желания нет. Хочеться купить и не пожалеть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Привіт. Маю деякий досвід в топках, був Nordpeis, але виявився запотужним. Зараз він гріє більш холодний будинок тестя. Йому як раз ок. Потім собі почав шукати щось інше. Розглядав ромотоп (краткі відразу не рекомендую, більшість топок не технологічні). Але бюджет не дозволив обрати щось цікаве з ромотоп. Тоді я розглянув вітчизняний варіант. Здається, що всі, від виробника до магазину, сплачують податки у наш бюджет. Вибір впав на 40*62. Саме те для інтерʼєру моєї вітальні. Все що можу сказати - не даремно витрачені кошти. Навіть у такій бюджетній топці все працює супер. Дуже якісно зроблено. Доповнив камін теплоємними грамотними плитами шамотек. Проблема перетопу у вітальні зникла ( а це капець яка проблема, коли ти палиш дрова і відчиняєш вікна, що було чим дихати). Тепло акумулюється у них і вивільняється ще кілька годин після роботи топки. Камін досі не поштукатурений. Повільно обираємо колір.

Ніяким чином не рекламую свій вибір. Просто ділюся своїм досвідом.

IMG_4090.jpeg

IMG_4154.jpeg

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Топка у вас очень хорошо смотриться. Мне в магазине g&s именно ее и рекомендовали. А какую площадь Вы ей отапливаете, есть ли у Вас разводка терморукавами?

 Я тоже склоняюсь больше к покупке в этой компании. И кстати, почему Вы выбрали именно вертикальную топку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

МакДо, и вот еще , как Вы считаете, имеет ли смысл установка второго стекла. У меня предполагается расположение камина в двух метрах от дивана. Не будет ли жарковато находиться на таком растоянии от камина?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Kharkiv сказал:

расположение камина в двух метрах от дивана. Не будет ли жарковато

Буже дуже жарко. Або 2 скла, або щось маленьке треба ставити.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, Kharkiv сказав:

Топка у вас очень хорошо смотриться. Мне в магазине g&s именно ее и рекомендовали. А какую площадь Вы ей отапливаете, есть ли у Вас разводка терморукавами?

 Я тоже склоняюсь больше к покупке в этой компании. И кстати, почему Вы выбрали именно вертикальную топку?

Опалюється зала та кухня з коридорчиком. В сумі до 50м2 площі. Розводку терморукавами не робив. Не фанатію. Камін для задоволення та як резервний метод не змерзнути.

 

13 годин тому, Kharkiv сказав:

МакДо, и вот еще , как Вы считаете, имеет ли смысл установка второго стекла. У меня предполагается расположение камина в двух метрах от дивана. Не будет ли жарковато находиться на таком растоянии от камина?

Від моєї топки в 2 метрах жару не відчувається. Замала площа випромінення. Обʼєм камери згорання не велика, топка не надто потужна.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Kharkiv сказав:

Теплоемкий портал в принципе рассматриваю

Я казав про стіни, якщо вони теплоємні, то такий портал не потрібен. При порталі вагою півтонни він зможе накопичити 500кг*880Дж=440кДж*0.000277=0.12кВт*год*градус, якщо його нагріти з 20 до 70 градусів, то вийде запас всього (70-20)*0.12=6кВт*год та через кілька годин знову доведеться підкидати дрова. При стотонних стінах накопичується 100000кг*880Дж=88000кДж*0.000277=24.3кВт*год*градус і можна купляти  топку хоть на 20кВт, з нею за 3 години нагрів стіни на 3 градуси і на цілу добу забув про опалення. З таких міркувань краще вибирати потужніть топки й тип порталу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не совсем Вас понимаю. Каким образом можно нагреть стотонные стены не перегревая воздух в помещении? Ну, то есть, допустим теплопотери составляют 2 квт/ч. А камин генерирует 20 квт за тот же час. Но передает он сгенерированное тепло в воздух. И уже воздух нагревает стены. С водной топкой и ТА механизм сохранения излишков тепла как бы понятен, со стенами нет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепле повітря підіймається вгору, через дверні отвори чи повітропроводи розходиться по кімнатам, під стелею воно охолоджується стінами, температура повітря падає на десятки градусів, а у стіни зростає всього на десяті долі, під стелею повітря +45, а на рівні тіла +23 і досить комфортно, через три години може настати максимум +26, а далі протягом доби повільно знижується до +23

Тобто повітря перегрівається тільки під стелею під час горіння, а коли дрова прогоріли, то температура повітря і стін досить швидко вирівнюється, але в результаті маємо стіни з температурою не 23, а 26 і далі вони вже виступають у ролі опалювального прилада

Змінено користувачем normal
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теперь понял, спасибо. У меня в принципе и без камина такой эффект наблюдается. ТП разогревает за ночь стяжку 10см на 1 этаже, и она остывает до вечера, температура практически не падает, еле заметно. В радиаторы на 2 этаже днем подача перекрыта. Все внутренние простенки выполнены из силикатного кирпича в 1 кирпич, несущие простенки - в полтора. 

Вообще то в прошлом году электричество пропало в феврале, появилось в поселке только в мае. ТП не замерз. Не знаю как. Но факт.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 25.07.2023 в 17:07, Kharkiv сказал:

Теперь понял, спасибо. У меня в принципе и без камина такой эффект наблюдается. ТП разогревает за ночь стяжку 10см на 1 этаже, и она остывает до вечера, температура практически не падает, еле заметно. В радиаторы на 2 этаже днем подача перекрыта. Все внутренние простенки выполнены из силикатного кирпича в 1 кирпич, несущие простенки - в полтора. 

Вообще то в прошлом году электричество пропало в феврале, появилось в поселке только в мае. ТП не замерз. Не знаю как. Но факт.

цікаво а яке утеплення під підлогою? по топці - беріть гаврилова, якість відмінна. в мене схожі параметри по будинку (тільки 1 поверх) - 70х52 не перегріває повітря, але можливо за рахунок водяної рубашки, а повітряна би перегрівала.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, newbee2020 сказал:

цікаво а яке утеплення під підлогою? по топці - беріть гаврилова, якість відмінна. в мене схожі параметри по будинку (тільки 1 поверх) - 70х52 не перегріває повітря, але можливо за рахунок водяної рубашки, а повітряна би перегрівала.

Утеплен пол 100мм пенополистирол. Чердак холодный 250 ваты. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

02.08.2023 в 09:52, newbee2020 сказав:

70х52 не перегріває повітря, але можливо за рахунок водяної рубашки

я мабуть 80*52 спробую, більше за дизайном підходить, але все ще думаю.....я ще пару тижнів

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Спустя несколько месяцев изучения темы, в результате пришёл к покупке печки. Выбор сузился до двух моделей: довре 540 и йотул 100. Склонялся больше к йотулу(визуально как по мне он более пропорционален), но беспокоила слишком маленькая камера загрузки. И вот обзвонив буквально всех продавцов данного бренда, я случайно нашёл на складе ф3 тд. Сразу и купил. Почему её - у соседа стоит такая уже лет 8, отапливает дом 100 м2 легко в межсезон + дополнительно прогревает зимой в связке с ТП. В общем, спасибо всем за советы.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...