Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

"Прихований" кондиціонер

standov

Рекомендовані повідомлення

Розглядаю варіант встановлення спліта з прихованим внутрішнім блоком але не можу знайти та зрозуміти як і вимоги там по повітряній схемі, які мають бути канали, якого перетину/довжини, які там розрахункові об'єми, на яку швидкість то рахувати, якій опір може бути і тп. Може в когось є якийсь проект з такою технікою, яким він може поділитися для мого лікбезу.

image.thumb.png.19dc62e986bbd4e0009f61a7c8a447a4.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

Розглядаю варіант встановлення спліта з прихованим внутрішнім блоком

Які задачі? Тільки охолодження, чи обігрів також? Одне приміщення, чи група?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, blacktigra сказал:

Які задачі? Тільки охолодження, чи обігрів також? Одне приміщення, чи група?

Охолодження, стосовно мульті чи не я обидва варіанти розглядаю, в тч це буде залежати від вимог по обв'язці по повітрю 

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

як і вимоги там по повітряній схемі, які мають бути канали, якого перетину/довжини, які там розрахункові об'єми, на яку швидкість то рахувати, якій опір може бути і тп.

Ви хочете зрозуміти скільки місця під це потрібно, типу влізе чи ні, чи вже хочете почати проектувати бо місця валом?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, blacktigra сказал:

Ви хочете зрозуміти скільки місця під це потрібно, типу влізе чи ні, чи вже хочете почати проектувати бо місця валом?

Я хочу зрозуміти які в мене є можливості в наявних умовах і чи взагалі мені цей варіант підходить, тобто щось середне мабуть.

Але ви лікар продовжуйте )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

Я хочу зрозуміти які в мене є можливості в наявних умовах і чи взагалі мені цей варіант підходить, тобто щось середне мабуть.

Якщо під такий тип кондихціонеру нічого не передбачалося, я б радив звичайний настінний блок. Може це не та відповідь на яку ви очікували, але як є.

Дуже часто навіть проектуючи з нуля і за гроші припускаються помилок, а тут коли у вас вже все майже побудовано... Таке собі сумнівне задоволення може вийти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це надто абстрактна порада. В мене є технічний "третій" поверх який проектувався під вентиляцію і він ще має потенціал, мені "звичайний" настінний блок важче втикнути ніж шось на технічному поверсі з розводкою трубами.

Я не дуже часто чогось хочу від балади, цей варіант має певне обгрунтування і зараз потребує більш глибокого вивчення, яке "можливо" покаже не доцільність а може підтвердить мої плани.

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хоча, якщо є можливість розмістити блок типу як в готелях при вході, або через стіну в якійсь кладовці чи котельній, то можна обійтись взагалі без повітроводів.

Типу якось так. Забірна решітка одразу під блоком може бути.

236545360.jpg?k=6f97c80910fc3262f9abd5d4

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікавить саме схема з повітроводвми, бо розташування буде (якщо буде), за стелею умовно. Але я хочу зрозуміти як це рахують, бо є розуміння що там великій об'єм(кратність), але теоретично можна рахувати мабуть на більшу швидкість (але це не факт), плюс питання опору не зрозуміле 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, standov сказал:

В мене є технічний "третій" поверх який проектувався під вентиляцію і він ще має потенціал, мені "звичайний" настінний блок важче втикнути ніж шось на технічному поверсі з розводкою трубами.

Рахуєте теплонадхоження, обираєте кондихціонер, в датабуку дивитесь витрату повітря. Майже всі сучасні мають dc двигун, тож опір можна досконально не рахувати, напір можна підкорегувати потім.

Визначаєтесь із схемою повітрярозподілу - зі стелі чи зі стіни, в залежності від можливості прокласти повітроводи потрібного перерізу. Це визначає тип припливного пристрою - решітка, дифузор, анемостат. Повітроводи бажано підбирати на швидкості до 3-3,5 м/с, хоча можна до 5 в вузьких місцях, але тре бути готовим до шуму.

Підбір припливних пристроїв краще робити по номограмах факелу струменя повітря, ця інфа має бути на сайті виробника, наприклад Madel, або місцевий "аналог" - ЧП Григоренко. Бажано щоб швидкість повітря в робочій зоні була якомога меншою. Там же є графіки залежності рівня шуму від живого перерізу решітки/дифузора. Але занадто низьку швидкість краще теж не робити, можна отримати стратифікацію.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, standov сказал:

Цікавить саме схема з повітроводвми

Візьміть самий простий варіант для початку - один блок на одну кімнату, гнучкі ізольовані повітроводи, два припливних дифузора, дві заборних. Анемостати краще ні, бо мають завеликий опір. Якщо діаметр вийде завеликий - збільшуйте кількість повітроводів. Десь в гуглі були були номограми втрати тиску у Atco sonoflex. Вентс не беріть, бо гімно.

Змінено користувачем blacktigra
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це загальна теорія, корисна але надто загальна. Я хотів пощупати якийсь проект з такими блоками щоб оцінити на скільки воно все робоче

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теж цікаво. Теж би глянув на приклад проекту. Я собі спочатку заклав канальні. Але тепер розумію, що краще поставити окрему спліт систему на кожну кімнату. І з прихованим внутріншім блоком.

11 годин тому, blacktigra сказав:

Вентс не беріть, бо гімно.

Перепрошую, вентс - це ви про повітропроводи?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, blacktigra сказал:

Схоже вам тоді потрібна консультація а не порада.

не, мені потрібен приклад ) консультація передбачає наявність конкретних питань, в мене їх поки що немає, я хочу подивитися як то роблять, спроектувати собі а далі вже якщо будуть питання то будуть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

В 31.08.2023 в 12:33, standov сказал:

не, мені потрібен приклад ) консультація передбачає наявність конкретних питань, в мене їх поки що немає, я хочу подивитися як то роблять, спроектувати собі а далі вже якщо будуть питання то будуть

Система канального кондиціонування - є найкращою системою по розподіленню повітря.

Система канального кондиціонування дозволяє:
1) подати повітря по зонам туди де це потрібно, забезпечуючи належну кратність повітрообміну (від 5 об'ємів приміщеня за 1 годину - щоб в кожній точці була однакова температура повітря);
2) регулювати по зонам припливне повітря (при встановлені клапанів);
3) прихований монтаж внутрішнього блоку з гратками які нам потрібні по дизайну в тих місцях де це потрібно;
4) можливість приєднання декілька приміщень до одного канального блока;
5) низький рівень зовнішнього шуму;
6) важлива низька швидкість витоку повітря, де звичайні настіні блоки мають велику швидкість (яка часто призводить до простуди біля блока та нерівності охолодження зон приміщень);
7) можливість підмішування зовнішнього повітря до внутрішнього блоку;
8 можливість монтажа додаткового калорифера для повітряного опалення;
9) можливість монтажа додаткового фільтр-боксу для посилення фільтрації повітря;
10) можливість вибрати внутрішній блок по тиску повітря (по номограмі вентилятора кондиціонера), в залежності від навантаження повітроводами (внутрішні блоки - низкого, середнього чи високого тиску).

За канальну систему гостиниці отримують максимальну зірку. Але роблять систему примітивною, без розгалуждених повітроводів.

Наведу приклад системи канального кондиціонування, яка сумісна з припливною вентиляцією
- Від припливної установки свіже повітря подається в три блока канального кондиціонування. Де вже блоки розпроділяють повітря по приміщеням.
- Кондиціонер мульти-спліт, з одним зовнішнім блоком та трьома канальними внутрішніми.
- На схемі показані три канальні блоки (К1, К2 і К3) до яких підєднана припливна система вентиляції.
= Припливна вентиляція подає свіже повітря в канальні блоки, а блоки змішують повітря з існуючим його охолоджуючи чи обігрівая.

Отримаємо: припливну вентиляцію, канальне кондиціонування, повітряне опалення та осушення повітря.

Ще з плюсів системи. При роботі одного з внутрішніх блоків (К1, К2 і К3) - зовнішній блок:
- працює на низких обертах компресора, що призводить до підвищення терміну експлуатації;
- та зменшення рівня шуму.

Таким чином, крім наведених вище плюсів, при проектувані канальної системи, можливо:
- зекономити гроші на потужності зовнішнього блока кондиціонера (де він самий дорогий);
- а внутрішні блоки, навпаки, розрахувати на середніх обертах (взявши більшого типорозміру, що недорого). Щоб внутрішні блоки працювали тихо і кондиціонер не було чутно (що більш актуально для спалень та дитячих).



image.png.98c369d13e289fe90538ca276c57054c.png

 

Але така система сама складна чи головнякова. Потребує знань та досвіду в декільках інженерних сферах. Та погоджень з: архітекторами чи дизайнерами, генпідрядниками чи бригадирами по монтажу підвісних стель.
Що займає значно більше часу аніж настінні системи.

Тому канальні системи не люблять монтажникі настіних кондиціонерів. Значно простіше поставити настіний спліт за пару годин і гроші вже в кишені.

Якщо потрібні більш детальні приклади з реальних проектів. Пишить на пошту або Вайбер. Надам акруші з планами та аксонометріями з виконаної проектної документації.

Змінено користувачем Maestro Kiev
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

О! побачив для себе мабуть що хотів, тоді наступні більш конкретні питання

В мене вентиляція ПВ вже розведена і працює, але теоретично туди можна відносно легко врізатися, намагаюся зрозуміти чи є в тому сенс, бо:
вентиляція працює через ГТО і навіть в спеку там більше 23 на видуві вже в кімнатах не буває, тобто теоретично охолоджувати саме повітря вентиляції немає глибокого сенсу, аналогічно взимку ГТО+рекуператор дають прийнятні градуси. Але для кондиціонування того замало бо недостатня як мінімум кратність. Тобто якщо я правильно розумію в моєму випадку повітроводи кондиціонерів доцільніше розводити окремо а приток з ПВУ в них не заводити, бо я боюсь що якщо завести то значно виросте опір і вентиляція при вимкнених кондеях може перестати нормально працювати

Друге - мені ці кондеї потрібні фактично в 2 мансардні кімнати невеличкі (умовно 15 і 20м), але кімнати ці мають суттево-різне сонячне навантаження в різний час доби (одна на схід інша на захід) і ставити 1 блок на дві кімнати здається не дуже гарна ідея, тобто це мультіспліт, по канальнікам я так зовсім маленьких не знайшов, це будуть умовно ті шо на 30-35м 2 штуки, що явно забагато на 2 кімнатки, чим то мені загрожує наприклад якшо це інверторна система?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

Тобто якщо я правильно розумію в моєму випадку повітроводи кондиціонерів доцільніше розводити окремо а приток з ПВУ в них не заводити, бо я боюсь що якщо завести то значно виросте опір і вентиляція при вимкнених кондеях може перестати нормально працювати

Якщо вентиляція була спроетована без думки про кондиціонування, то найкраще залитиши її як є, а кондиціонери розвести повністю незалежно. Якщо продувати то подружити зараз, то малоймовірно що щось добре з того вийде. Нехай одне займається свіжим повітрям, а інше — температурою, тоді дві системи зможуть працювати незалежно одна від другої, що є плюсом для будинку, бо там кондиціонування працює тільки незначну частину року, якщо прівнювати із, наприклад, офісами.

2 години тому, standov сказав:

чим то мені загрожує наприклад якшо це інверторна система?

Великими капітальними витратами і низьким коєфіцієнтом утилізації обладнання :)

Канальний внутрішній блок можна використати на дві зони навіть якщо вони мають різне теплове навантаження, але треба трохи побавитись, що інсталятори не дуже хочуть робити. Можна поставити заслонки із сервоприводами на кожну зону і керувати ними з розумного будинку, бо готове VAV рішення від вентиляційників буде коштувати більше, ніж два окремих блоки.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Із прихованим монтажем найважливіше не налажати із теплоізоліцією повітропроводів, адатперів та іншої фурнітури, яка контактує з холодним повітрям. Бо навіть якщо все буде ідеально спроектоване, то конденсат, який капає десь з-під стелі, зведе то все нанівець.

@blacktigra можете спростувати чи підтвердити, що можна нарватися на конденсат на дифузорах, якщо продуктивність по повітрю буде мала, а дельта на теплообміннику велика, тоді просто дифузори можуть охолодитись нижче точки роси. Теоретично контроллер не мав би дати вентиляторам крутитись настільки повільно, але завжди можна завузити повітропроводи і досягнути подібного ефекту.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

теоретично то дельта максимальна буде саме на ТО, і відповідно абсолютна вологість буде зніматися саме там, далі повітря буде лише нагріватися то-ж наче такої проблеми не має бути 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, standov сказав:

теоретично то дельта максимальна буде саме на ТО, і відповідно абсолютна вологість буде зніматися саме там, далі повітря буде лише нагріватися то-ж наче такої проблеми не має бути 

Так, але може так статися, що повітря, яке пройшло теплообмінник, охолодить поверхні, які контактують з повітрям яке не пройшло теплообмінник, нижче точки роси.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, volomoto сказал:

Так, але може так статися, що повітря, яке пройшло теплообмінник, охолодить поверхні, які контактують з повітрям яке не пройшло теплообмінник, нижче точки роси.

ну теоретично мабуть можливо, але знову таки в мене зараз через горище проходять труби з яких йде повітря від грунтового ТО, там дельта звичайно поменьше але жодних таких ефектів поки не бачив, можливо треба буде довтеплити десь, думаю то не дуже велика проблема буде в моєму випадку, але треба буде врахувати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31.08.2023 в 00:13, standov сказав:

мені "звичайний" настінний блок важче втикнути

Важче чи неможливо? Бо городити огород замість двох невеличких сплітів - таке собі... 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, killakill сказал:

Можна ще взяти окремо невеличкі блоки призованого монтажу.

шо мається на увазі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...