Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Монтаж інверторів Victron

Homeowner

Рекомендовані повідомлення

Треба змонтувати і під'єднати три інвертора (по одному на фазу) і чотири акб 24в послідовно-паралельно.

Все необхідне обладнання в наявності. Схема є.

З вас кабель, кабельні накінечники, термоусадка і інструмент. Кабель 70 мм.кв. і 50 мм.кв. Плюс ввідний бокс на два 3ф автомати+нульові і заземлення шини.

Територіально Бориспільський район, село Петропавлівське.

До робіт можна буде приступити приблизно за 5-7 днів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Homeowner сказал:

Кабель 70 мм.кв. і 50 мм.кв.

Чому саме таке січення обране? Поділіться схемою, виглядає як цікавий проект. На цьому форумі ще не було тем з віктронівськими інверторами. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поперечний переріз сам не рахував, просто поклався на досвід спеціаліста, якому довіряю. 

"віктронівських" схем є дуже багато, сам виробник пропонує на різні випадки життя, як кажуть. На цій сторінці можна знайти інформацію під своє обладнання. Крім того, є багато "буржуйських" форумів, де можна теж знайти багато інформації по віктрону. 

До речі, у віктрона дуже багато різноманітної і доступної  для розуміння інформації. Ось, наприклад, те, що я би взагалі радив починаючим інсталяторам як підручник - www.victronenergy.com/upload/documents/The_Wiring_Unlimited_book/43562-Wiring_Unlimited-pdf-en.pdf. Українською мовою не зустрічав, проте у к@ц@піv є багато чого в перекладі на російську.

 

Саме віктрон був обраний через те, що їхнє рішення повністю відповідало моїм вимогам, з одних рук, ще й запас на розвиток на майбутнє. 

Завдання стоїть під час потенційно короткочасних перерв між блекаутами потрібно "забрати" все, що буде в наявності по трьох фазах, як то кажуть, щоб ані краплі не пропало (чи то електропостачання з мережі, чи то від генератора). Наприклад, якщо у мене при роботі 3ф генератора на 6кВт в споживачах тільки холодильник, котел з насосами, освітлення і дбж на котлі намагається зарядити свою батарейку, то очевидно, що генератор працює фактично впусту і половина його потужності іде на вітер. Чи якщо у мене під'єднання 15 кВт, то я хочу взяти ці 15кВт і зберегти на потім. Тобто всі фази мають працювати на один банк АКБ і потрібен великий струм заряду.

Перед віктроном розглядав більш прості варіанти побудовані на інверторах  з великими струмом, наприклад, з лінійки TrippLite від Eaton, які дають великі зарядні струми, і навіть можуть формувати 3 фази. Починав із завдання максимально швидко заряджати АКБ до ДБЖ, що живить систему опалення і освітлення. У мене GE на 36В. В принципі схема на трьох Eaton поставленому завданню видати максимальних зарядний струм відповідала. Проте були нюанси. І в результаті дійшов до віктрона ))

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Dmode сказал:

На цьому форумі ще не було тем з віктронівськими інверторами. 

Ось це я тепер і відчув )))

Сам фізично не маю можливості змонтувати систему. Тому й шукаю людей. Причому, обладнання вже зконфігуроване і налаштоване! Потрібно тільки закріпити на стіні, нарізати потрібну кількість і довжину перемичок, запресувати накінечники і під'єднати все. Ок, ще треба поставити два ввідні 3ф автомати перед інверторами для генератора і мережі. Все на одній стіні.Не потрібно тянути лінію від стовпа на вулиці і до щитка в будинку. В гаражі стоїть перемикач 1-0-2 між мережею і генератором, його замінити на автомати і на цій же стіні змонтувати систему. 

Але, я так розумію, "прості" електрики не тримають в запасах кабеля з накінечниками 70 квадратів... А спеціалізовані інсталятори або зайняті, або не працюють з "чужим" обладнанням, нажаль ((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На рахунок "взяти все що є і віддати" існує King від вольтронік. Кращого ДБЖ поки немає. 6кВт=35кгрн. Три фази - три інвертори.

Все інше - компроміс.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, yur43 сказал:

Все інше - компроміс.

Можливо ви перепробували усі на світі "устриці", тож навіть не буду сперечатись.

Питання зараз не в пошуку обладнання, а в пошуку інсталятора.

Змінено користувачем Homeowner
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Homeowner сказал:

Але, я так розумію, "прості" електрики не тримають в запасах кабеля з накінечниками 70 квадратів... А спеціалізовані інсталятори або зайняті, або не працюють з "чужим" обладнанням, нажаль ((

Так придбати ті кабелі і наконечники не проблема взагалі. Прес з матрицями є у любого нормального електрика)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Energon сказал:

Так придбати ті кабелі і наконечники не проблема взагалі. Прес з матрицями є у любого нормального електрика)

І тим не менше… все ще в пошуках виконавця 

Змінено користувачем Homeowner
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Пошук інсталятора скасовується. Система успішно змонтована. З усіма забаганками, як то байпас, віддалений доступ, тощо. Причому, все зроблено руками пенсіонера 75 років абсолютно без досвіду в елетромонтажі.

Всім дякую!

IMG_5713.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Homeowner сказав:

Пошук інсталятора скасовується. Система успішно змонтована. З усіма забаганками, як то байпас, віддалений доступ, тощо. Причому, все зроблено руками пенсіонера 75 років абсолютно без досвіду в елетромонтажі.

Всім дякую!

Похвалилися б фото інсталяції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та що там хвалитися))

тим більше чужою роботою, ще й не професіонала)

зараз попрошу зробити фото 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зліва направо:

розподільчий щит (вводи з вулиці, від генератора, від інверторів, байпас), екран (дублюється у мене на телефоні через інтернет), серце (мозок) системи (роздає вайфай і влютуз, підʼєднується до наявного вайфаю, є змога підʼєднати купу датчиків від температурних до датчиків рівня, наприклад палива в баці генератора, декілька шин для сумісності з акб різних виробників, наприклад, тощо), далі самі інвертори. Під інверторами дві блакитні коробки- шини. Для вводу від акб; і підʼєднання по DC (вихід на інвертори, подача від сонця, заряд від генератора авто, якщо у вас мотохата чи, раптом, ціла яхта;). Причому друга шина йде із запобіжниками, стан котрих контролюється і є світлова індикація.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а що за батареї, теж віктронівські? Бо виглядають як свинцеві, а на коробках написано літій...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Dmode сказал:

а що за батареї, теж віктронівські? Бо виглядають як свинцеві, а на коробках написано літій...

Так, рідні. Смарт

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо є покажіть ще фотку де видно як саме батареї підключені. Бо на вищевикладеній обрізані зліва клеми батарей.

По фото здається що все підключено одним січенням, хоча планували ніби 70мм2 + 50мм2...

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, Dmode сказал:

Якщо є покажіть ще фотку де видно як саме батареї підключені. Бо на вищевикладеній обрізані зліва клеми батарей.

По фото здається що все підключено одним січенням, хоча планували ніби 70мм2 + 50мм2...

Так все 70. Виходячи з того, що більше не менше, щоб не ускладнювати роботу і вберегтися від можливих помилок, було вирішено робити все одним розміром. Так би мовити, уніфікувати;) Ви ж памʼятаєте, що роботу виконував навіть не аматор.  Професіонали не знаю з яких причин не відгукнулися. Навіть не знаю чому. От цікаво чому?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Homeowner сказал:

Професіонали не знаю з яких причин не відгукнулися. Навіть не знаю чому. От цікаво чому?

Знайомий будівельник каже нема кому працювати, бо частина його працівників вже загинули, частина служить, частина не виходить з дому, і тільки мала частина готова їздити на роботу і то тільки в межах міста... А ще й вартість вашого комплекту така, що тільки аматор напевно наважився взятись за таку роботу не усвідомлюючи рівень відповідальності. Професіоналу не цікаво напевно брати на себе відповідальність, щось там вам нахомутати випадково, коли ви не в нього обладнання купили...

Щодо батареї то здається вона у вас підключена не по віктронівському феншую. Тому і цікаво було глянути на фото де видно як вона підключена.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, Homeowner сказал:

Ви ж памʼятаєте, що роботу виконував навіть не аматор.  Професіонали не знаю з яких причин не відгукнулися. Навіть не знаю чому. От цікаво чому?

Мені здається, що відповідь на поверхні, профі мають на самому обладнанні більше ніж на монтажі та інсталяції.

І це стосується практично всіх стройбанів, як тільки прораб чує, що матеріали купуєте ви його ентузіазм і бажання братися за роботу щезає разом з ним. :grin:

перевірено стопіцот разів.

  • Лайк 4
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є правда в ваших словах…

Хоча заради справедливості, мушу зазначити, що столичні спеціалісти в нашому селі зʼявляються. Хоча, можливо, у них своя особлива ситуація.

А щодо щось нахомутати, то тут без варіантів. Онлайн дистанційно видно чи то фази переплутані, чи то бмс не заживлено, тощо. Тим більше, що все запрограмовано і зконфігуровано. Залишалося тільки уважно зʼєднати умовно клему А з клемою В. 
 

Не знайомий з віктронівськими феншуями)) АКБ 24вольтові, зʼєднані послідовно-паралельно (2х48В). Окрім «+» і «-» з кожної батареї висять по два півметрові кінці мама-тато, якими батареї зʼєднані між собою і з блоком бмс

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доречі, у вас досить акуратно все змонтовано, мені цікаво лише кільця з проводів, бо завжди казали грамотні електрики про довжину проводу і чому не можна зайве тримати «котушкою».

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Фрай сказал:

Мені здається, що відповідь на поверхні, профі мають на самому обладнанні більше ніж на монтажі та інсталяції.

І це стосується практично всіх стройбанів, як тільки прораб чує, що матеріали купуєте ви його ентузіазм і бажання братися за роботу щезає разом з ним. :grin:

перевірено стопіцот разів.

Нажаль, місцеві то рішення не могли скласти, то продати хотіли все як одне і не могли озвучити ціни на кожну позицію окремо. А коли все ж вдалося видерти специфікацію, то виявилося, що є позиції явно притягнуті за вуха. 
Коротше, поки місцеві рожали пропозицію (не цінову!!! Технічну, бо за ціни відповідає інший відділ)) ) під мій запит, європейський дилер встиг десять разів уточнити забаганки, внести в них коригування і зробити пропозицію. Чітку. З аргументами. І він же дистанційно проконтролював щоб все зараз працювало.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, Фрай сказал:

Доречі, у вас досить акуратно все змонтовано, мені цікаво лише кільця з проводів, бо завжди казали грамотні електрики про довжину проводу і чому не можна зайве тримати «котушкою».

Так, зовні все естетично мені теж подобається. Не буду просити фото в щиту, бо є естетичні моменти. Проте, як виявилось, на роботу не впливають)),  справа в кольорі перемичок. На перемички брався просто провід, який був під рукою підходящої довжини, той і брався))

Щодо бубликів. Це кабеля для звʼязку між блоками схеми по шині ve.bus. На кінцях у них набиті rj45, і вони йдуть від виробника вже певної довжини. Звичайно ж ніхто не став їх вкорочувати. Ще один бублик це hdmi і usb на дисплей. Схоже, що його можна буде перенести з гаражу в будинок. Хоча я на телефоні зараз маю той екран продубльований…

Змінено користувачем Homeowner
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Homeowner сказал:

Окрім «+» і «-» з кожної батареї висять по два півметрові кінці мама-тато, якими батареї зʼєднані між собою і з блоком бмс

По віктронівському феншую мало би бути так

image.png.7262add1f74f050671f253056b6f807b.png

у Вас здається так:

image.png.41aa3e0b10a7914d3e05dead73d8777c.png

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...