Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Керування автоматикою воріт за допомогою Ajax

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Є бажання на декілька воріт і шлагбаум поставити керування за допомогою охоронного комплексу Ajax. Маю питання до тих хто вже зробив собі таке.

Це потрібно підключати до автоматики бездротове реле з сухим контактом Ajax Relay для управління приладами? Воно робить сповіщення якщо відкривати за допомогою пульта? Можна побачити статус - відкриті чи закриті ворота?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

автоматика від сторонніх керуючих приладів отримує тільки короткий імпульс, який находить від стороннього реле.
тобто реалізувати відкриття/закриття взагалі не проблема.
а от отримати інформацію про статус "закрито чи відкрито" можна тільки додаванням яких-небудь приспособ, типу датчиків на розмикання/замикання, які будуть показувати яке із крайніх положень досягли ворота чи шлагбаум. можна спробувати "зняти" інформацію з вимикачів кінцевих положень.
тобто все залежить від конкретного виробника автоматики і можливостей центрального хабу сторонньої керуючої системи.

є варіанти автоматики, які через вбудовані засоби "зливають" інформацію про стан воріт. найчастіше потребують інтеграцію у свою ж систему розумного будинку. У каме це шлюз вайфай+блютуз, інтеграція у каме коннект. 

Змінено користувачем muvic
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купив Ajax Relay та тривожну кнопку щоб її запрограмувати на відкриття/закриття воріт. Думаю що в цьому випадку у мене вийде отримати бажаний результат - щоб приходили сповіщення про відкриття/закриття воріт з телефону та з пульта. Просто не буду користуватися рідними пультами, лише Ajax.

Зараз маю питання з підключення цього реле на автоматику Miller Technics 1000. Я знайшов на платі автоматики роз'єми для підключення контактів розриву контакту для послідовного відриття/закриття, проте не знаю звідки правильно взяти живлення. Реле іде на 7-24 вольт.

Напряму вийде з такої автоматики підключити чи потрібно через окремий блок живлення це зробити?

20231124_123954.jpg

20231124_122604.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там как-бы может и найдется 12-24 вольта, но судя по схеме мотора лучше поставить отдельный БП на 12 вольт.

Ставил себе на АН-моторс 1000, но там были клеммы выход 24 вольта для питания датчиков, туда и подключил Реле.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вже з'ясував що моя автоматика видає на фотоелементи 12 чи 24 вольт змінного току, а на реле аякс потрібно постійний ток. Тому, буду ставити блок живлення 220-12 вольт. Єдине, ще б знайти його компактний щоб помістився в корпус автоматики.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купив ось такий блок живлення. Я правильно розумію що три ліві контакти це вхід 220 вольт і два правих це вихід 12 вольт? Який провід куди підключати на вхід 220? У мене коричневий, синій і жовтий (земля). Зліва направо коричневий/синій/жовтий?

20231124_163529.jpg

Змінено користувачем vovapk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

L это фаза 220, ищите индикатором или тестором.

N ноль

G земля

ну а так и так понятно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підключив все. Алгоритм роботи наступний.

Реле Ajax потрібно перевести в імпульсний режим. При кожному натисканні кнопки ворота ввдкриваються/зупиняються/закриваються/зупиняються і так далі, як від рідного пульта.

Підключив тривожну кнопку, працює як рідний пульт. При натисканні на кнопку можна включити сповіщення на телефон.

Від натискання на кнопку рідного пульта автоматики, як і очікувалося, сповіщення на телефон не буде, проте якщо потрібне сповіщення з пульта, можна користуватися пультом від Ajax.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто стан воріт перевірити не вийде? 

Бо, наприклад, якщо ворота відкриються на 10 см, сповіщення буде як про повне відкриття? 

Або ж, як варіант, під час закриття хтось пройшов, фотіки зпрацювали, ворота відкрилися. Але ж у додатку буде інформація наче ворота закриті? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы многое хотите от "по-сути родного пульта только в телефоне"

Если хотите контролировать состояние ворот то ставьте дополнительно геркон аякс, он показывает открыто или закрыто

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, denis-k сказав:

Вы многое хотите от "по-сути родного пульта только в телефоне"

Если хотите контролировать состояние ворот то ставьте дополнительно геркон аякс, он показывает открыто или закрыто

Перечитайте стартове повідомлення. Останній абзац. 

Де у техзавданні було бачити стан воріт 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, muvic сказав:

Тобто стан воріт перевірити не вийде? 

Бо, наприклад, якщо ворота відкриються на 10 см, сповіщення буде як про повне відкриття? 

Або ж, як варіант, під час закриття хтось пройшов, фотіки зпрацювали, ворота відкрилися. Але ж у додатку буде інформація наче ворота закриті? 

Так, за допомогою лише цього реле стан воріт не видно.

Я теж думав про датчики Ajax DoorProtect, проте вони не передбачені для вуличного встановлення, дуже швидко взимку будуть батарейки просідати. Можна спробувати підключити до них провідний магнітоконтакт (це передбачено цими датчиками), вигадавши для самих датчиків "теплий" корпус, і тоді через телефон можна буде побачити чи ворота закриті.

Можливо, для експерименту спробую, бо один поки вільний комплект датчиків маю, ціна магнітоконтактів зовсім не велика. Хоча зараз я можу перевірити стан воріт дистанційно по телефону через камери відеонагляду.

До речі, Ajax випустив на ринок відеореєстратори, скоро випустить відеокамери. Має працювати інтегровано в одній системі, дуже цікавий комплект має бути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подивіться у бік вимикачів кінцевих положень. На платі керування, теоретично, має бути колодка із дротами від них. 

Думаю що можна спробувати зняти інформацію з них, приєднавши пару якихось no-nc датчиків. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як керувати воротами або шлагбаумом за допомогою Ajax. Схеми підключення

support.ajax.systems/uk/how-set-up-gate-barrier/
 

там же

Як контролювати зачинення-відчинення воріт/шлагбаума

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...