Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Выдуло вагонку. Есть мысли почему?

MDG

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня банне товариство. 
Після трьох місяців не інтенсивного використання бані (1раз на тиждень), випучело вагонку. І випучело в одинь день в різних місцях. 
Парна Г образна 3х2м, стеля 2,3м. Пиріг Шлакоблок/ПИР банний50мм/рейки/ вагонка вільха (ширина 70мм). Кріпив вагонку на кляймера. Пічь АКВАстім/під піч з КО заходить повітря. Провітрування - вікно + виитяжка на висоті 2м (дирка на вулицю с заглушкою).  
Після паріння, все провітрювалося добре, на ранок було все сухе (залишали відчинене вікно, витяжку, та відкриті двері в парну).

Змінено користувачем MDG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мабуть літом вагонку монтували, сухою. А зараз повітря вологе після дощів, і баня ж не опалюється постійно...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, delic сказал:

Мабуть літом вагонку монтували, сухою. А зараз повітря вологе після дощів, і баня ж не опалюється постійно...

Це не грає ніякої ролі,вагонка розрахована на експлуатацію в набагато жорсткіших умовах.Причина там одна,не професіоналізм виконавців.Справа в тому,що для компенсації любих коливань температури та вологості категорично не можно заганяти шип в паз до упору,його загоняють туди максімум на половину глибини.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.11.2023 в 11:10, мастерок сказал:

Це не грає ніякої ролі,вагонка розрахована на експлуатацію в набагато жорсткіших умовах.Причина там одна,не професіоналізм виконавців.Справа в тому,що для компенсації любих коливань температури та вологості категорично не можно заганяти шип в паз до упору,його загоняють туди максімум на половину глибини.

Дякую за выдповыдь. Так, монтував не профі))

А є ссилка на відос де подивитись як правильно монтувати вагонку і чим? Бо якщо не загоняти повністью в шип і крипити на кляймерах вона ж може зїзжати вниз? (так як не стоїть на підлозі)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Невже Вас в Ютубі забанили?Ось перше що мені вилізло,

 там за сам принцип роботи кляймерів,а в коментах знайдете інфу про недопустимість щільного монтажу,особливо в саунах.

Я так зрозумів що монтаж Ви робили самі?

Я також багато чого робив сам,але якщо я в чомусь не шарю,то спершу консультуюсь зі  спецами та вивчаю досконало питання.Бо вчитися на своїх помилках дорого та не розумно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, мастерок сказал:

Я так зрозумів що монтаж Ви робили самі?

Так сам. І відео це дивився. І не це девився. І всі наче вагонку забивали до упору. Ну та вже шо казати))
Вам дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коли в нас з’явились кляймери і коли бані/сауни?

можно бити і гвіздочками, але так як каже мастерок не до кінця заганяючи у шпунт, бо без теплових зазорів неможлива експлуатація жодної покрівлі, підлоги чи облицювання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, мастерок сказав:

Я так зрозумів що монтаж Ви робили самі?

Влупив усю мансарду на такі скоби. Тільки не шурупами а використовував "опаний тойвово", степлєр :) Тримається, проблем нема.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, porterlv сказал:

Влупив усю мансарду на такі скоби.

Мансарда та дві кімнати в мене теж вже 5років все норм! Баня то інше))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, мастерок сказал:

а в коментах знайдете інфу про недопустимість щільного монтажу

"Ни разу,за многолетний опыт,ни одно полотно при внутренней отделке,не разбухало,а наоборот,если не стянешь,как следует,выскакивает шип из паза,вопрос спорный" - це доречі в коментах до цього відео пишуть!!  Тому я і пиитаю тут (в ютубі не забанили), бо дуже дохера майстрів і як в бухгалтера або юриста різні трактовання однієї позициї)) )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, MDG сказал:

"Ни разу,за многолетний опыт,ни одно полотно при внутренней отделке,не разбухало,а наоборот,если не стянешь,как следует,выскакивает шип из паза,

выскакивает шип из паза, если вагонка недосушена была. досыхает и уменьшается геометрия

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Сейчас делаю потолок на мансарде бесшовной вагонкой. Вот думаю - чтоб без шва было - надо же плотно крепить?

Вагонка хранилась на "деревянном рынке" в контейнере. Дома неделю полежала, при этом красил водной пропиткой. Т.е. сейчас она в "набухшем" состоянии

Надеюсь вагонка будет только усыхать, а не набухать и идти волной

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

А може в кого э контакти по необрезній липі/вільхи в Дніпрі? Бо пошуком в інші області заносить!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.12.2023 в 09:51, Dendnepr сказал:

Сейчас делаю потолок на мансарде бесшовной вагонкой

дайте пліз фото

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...